לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2011, 02:09
  TopDog TopDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.07
עזרה ברכישת מצלמת וידאו

שלום,

אני מחפש לרכוש מצלמת וידאו פשוטה, ורציתי לשאול מספר שאלות:
1. ישנם מצלמות HD ואחרות FullHD. אני מניח שה-Full מניב תמונוה יותר חדה. השאלה היא עד כמה זה קריטי אם מתייחסים לכך שהסרטים המשפחתיים יוצגו ע"ג מסך מחשב ? האם ההבדל יהיה עד כדי כך משמעותי?
2. מייצב תמונה, זיהוי פנים, מסך מגע - האם באמת נחוצים לצילום ילדים \ משפחה \ טיולים ?
3. צילום בתנאי אור חשוכים - לפי מה שאני יודע הפרמטר שאני צריך לבדוק נקרא Lux. שמתי לב שרוב המצלמות של פנסוניק עם 1Lux ולפי מה שקראתי ברשת - המצלמות של סוני מפיקות תמונות יותר איכותיות בתנאי תאורה קשים. אז אני שואל - איפה הטעות ? האם פנסוניק מצליחים להגיע לרמה של סוני או עוברים אותם ? או שפנסוניק באמת יותר טובים מסוני בנושא הזה ?
4. שאלה אחרונה, לאור הניסיון שיש לכם ובהתחשב בשאלות הקודמות - על איזה מצלמה, חברה, ודגם הייתם ממליצים לי כאשר הסכום העומד לרשותי 1500-1700 שח.

תודה רבה מקרב לב !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2011, 02:20
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TopDog שמתחילה ב "עזרה ברכישת מצלמת וידאו"

אני מקווה שזה לא מאוחר מידי בשביל לתת לך תשובה.
בכל אופן, אשתדל לענות לך על השאלות.

1. זה לא משנה היכן תציג את הצילומים. צילומי HD או FULL HD בהכרח יפיקו תמונה יותר חדה, פחות רועשת ובצבעים יותר יפים. עם זאת, אני מניח שגם מצלמת וידאו קומפקטית, שאין לה יכולות HD, תספיק לצילומי משפחה.

2. האמת שאני לא מבין במייצבים של מצלמות וידאו, אבל אני מניח שזה לא קריטי בשביל צילומי משפחה. אם יש לך יד יציבה, על אחת כמה וכמה לא נחוץ מייצב. פשוט תלמד לצלם ביד יציבה. זיהוי פנים יש כמעט בכל מצלמת וידאו, גם בזולות שביניהן, כדאי שתהיה את התכונה הזאת לדעתי בשביל צלמים חובבים. מסך מגע בכלל לא אמור לשנות משהו בצילום. זה רק עניין של נוחות שימוש וארגונומיה. לדעתי גם מסך מגע מתקלקל יותר מהר ולא כל כך נוח במצלמות קומפקטיות, במיוחד כשיש לך אצבעות גדולות.

3. אני לא יודע מי יותר טובה בין השתיים בתחום, אבל אני יודע ששתיהן חברות מצויינות בתחום הוידאו. בנוסף לזה, אני יכול להגיד שלפנסוניק יש טכנלוגיה מעניינת לחיישנים (חיישן 3MOS). אני לא אפרט על הטכנולוגיה ברמה הטכנית, כי זה עלול לבלבל, אבל אפשר לומר שזה חיישן שמביא איכות וידאו גבוהה (גם בתנאי תאורה נמוכים) במחיר זול יחסית. עם זאת, המחיר של המצלמות עם החיישן הזה, עומד על 4500 ש"ח ומעלה, לכן במילא לא עומד בתקציב שקבעת. באותו מחיר אפשר למצוא גם מצלמות מעולות של סוני לצורך העניין.

אני חושב שכדאי לך לקנות מצלמת סטילס שיש לה גם יכולות וידאו. זה יחסוך לך כסף, יחסוך היסחבות עם שתי מצלמות, ויתן לך צילומי וידאו באיכות גבוהה יחסית, מכיוון שבמצלמות DSLR יש חיישן גדול והן מתמודדות יותר טוב עם צילומי לילה מאשר מצלמות וידאו קומפקטיות.
החסרונות היחידים שיכולים להיות הם שמצלמות סטילס לא בהכרח נוחות לצילום וידאו מבחינה ארגונומית, בתקציב שאתה מעמיד לעצמך לא תוכל לרכוש עדשה עם יכולות זום גבוהות. לדעתי זה מספיק לצילומי משפחה, כי בהם אין צורך ביכולות זום גבוהות בדר"כ, אבל בקשר לארגונומיה אני לא סגור על זה. אני באופן אישי יכול להסתדר כשאני מצלם וידאו בDSLR, אבל יש כאלה שיתחרפנו מזה כי זה לא נוח. תעשה את השיקולים שלך. הייתי אומר שאפילו תלך לחנות, תרגיש איך זה להחזיק DSLR, ותחליט אם יהיה לך נוח לצלם עם זה וידאו.

אם אתה מחליט ללכת על האופציה שהצעתי, אתה יכול לרכוש ב-3000 ש"ח Nikon D5000 עם עדשת קיט, או עדשה אחרת יותר טובה עם חריגת תקציב קלה. יש לה צילום וידאו הרבה יותר איכותי (איכות HD) מרוב מצלמות הוידאו הקומפקטיות שתצליח למצוא בתקציב הזה. וככה אתה בעצם קונה לעצמך מצלמת סטילס טובה וגם מצלמת וידאו טובה במחיר יחסית זול.

במידה ומשהו לא ברור או שיש לך עוד שאלות, אשמח לענות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:55

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר