לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2011, 15:05
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
טוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אם אתה יושב עם השוטר לקפה, מותר לך לעבור על החוק"

אז ככה..................
ראשית אני לא נציג המשטרה בפייס...... אני חבר בצוות התגובות.
שנית. אני לא נציג פרש במשטרה (אם אקבל מינוי כזה, זה יחשב לי לכבוד רב)
שלישית. אכן, יש "מתקפת" תמונות של רכבי משטרה במצבים שבהם אזרחים היו נקנסים,
בכל מקרה שמובא לידיעת משטרת ישראל על מקרה כזה, נדרשת בדיקה מעמיקה ע"י סגל הפיקוד של היחידה שהרכב שייך לה.
במידה והייתה הצדקה מבצעית לביצוע עבירת תנועה/חניה, אז אין מה לעשות, לפעמים מבצעייות דורשת מעבר על חוקי התנועה/חניה.
במידה ולא הייתה הצדקה מבצעית לעבירה המתוארת, ננקטים צעדים משמעתיים כנגד השוטר/מתנדב. ועובדה, כאשר פורסמה התמונה של הניידת שנכנסת באין כניסה וניידת אחרת חונה בחניית נכים - הושעו המתנדבים ונרשם דוח תעבורתי כנגדם.
אני נוכח "בשיעור שבועי" שנערך לשוטרים, ואני שומע את ההנחייות שניתנות בכל תחילת משמרת ע"י ראש המשמרת/קצין היח"ס.
להגיד שהכל תקין?.... לא.
להגיד שהכל שחור?... גם לא.
סה"כ יש רצון ויש מגמה לטיפול ושיפור המצב הקיים.

בנוסף, אני לא רוצה להתחיל להעלות תמונות של רכבים אזרחיים שמבצעים עבירות תנועה/חניה חמורות, רק שאת התמונות שלהם אף אחד לא מעלה לפייס.... למה? כי זה הפך לנורמה.
ושאני טיפלתי, אתמול 03/10/11, בתאונה שבה רוכב אופנים, שהיה קצת שתוי, חצה צומת באור אדום ונפגע ע"י רכב חולף, אז גם לאזרחים יש יד (אפילו כבדה מאד) בנושא.

אבל במשטרה זה נוח מאד לחבוט, כי לשוטר אסור להגיב לאזרח.
אבל שוטר שנשפט על חניה באדום לבן, בפעם הבאה שיצטרך להגיע לאירוע של אלמ"ב (אלימות במשפחה) הוא קודם יחפש שעה חניה (כדי שהמשכורת הזעומה שלו לא תפגע) ואחר מכן יגיע לאירוע. ואז ישאלו "איפה הייתה המשטרה?" והתשובה תהייה....... חיפשו חניה.

אז............. רדו מהמשטרה, רדו מהשוטרים, לא כל חניה "לא חוקית" ניתן להסביר בפומבי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-10-2011, 22:21
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "בניגוד לעליהום המקובל, אני..."

אני לא מתפלא מכך, כיון שנוכחתי לא מעט בשוטרים שמשרתים את הציבור נאמנה.
הבעיה היא שלמרות הכל, ולא משנה אם זה בתירוץ של מחסור בתקציבים או תירוץ אחר, הרבה מאד! מפעילות המשטרה רחוקה מלהיות מספקת.
כמובן שזה שאלף שוטרים נעים בין מזלזלים וחסרי רגישות לפושעים במלא מובן המילה, אינם הופכים גם את האלף האחר ללא טובים, אבל האלף "הרעים" עדיין משמעותיים במידה שלא ניתן להתעלם ממנה.

חשוב לזכור שהרבה מתוך החוסר יעילות המשטרתית כלל לא תלויה במערכת המשטרתית, אלא במערכת המשפט שמסיבות לא מספיק ברורות, נראה שרובם יתחשבו הרבה יותר ב"צרת" אדם אחד בודד מאשר באלפים אחרים שעלולים להיות בצרה בגללו.
זה לא נראה לכם אבסורד שהרוצח, הדורס, או מי שזה יהיה, הצליח לעשות זאת למרות שהוא מוכר למשטרה? אם הוא מוכר וידוע להם, למה הוא לא במאסר עולם (במלוא מובן המילה, לא מספר שנים שנחשבים כ"עולם")?! - לא כעונש חס וחלילה, אלא מתוך דאגה לשלום הציבור.
איך אדם יכול לעבור 50 עבירות תנועה? הרי כבר בעבירה חמישית (המשמעותית) ניתן היה להבין שהוא ממש לא מבין שהוא רוצח בפוטנציה (ובמקרים רבים אף באופן מעשי), והיו צריכים לכלוא אותו לטובת שלום הציבור.
כל אלו ודומיהם, תלויים כנראה בעיקר במערכת המשפטית, בשופטים שחושבים שהם טובים יותר בזה שהם מרחמים על אדם, תוך התעלמות מוחלטת מכך שהם מתאכזרים! לאלפי ומאות אלפי אנשים הנמצאים בטווח הישג יד של אותו פורע חוק.

רבים מאד! מהשוטרים מתנהגים כפושעים לכל דבר ולא ניתן להתעלם מכך (יש לזה גם הסבר הגיוני, ויתכן מאד שלולא הם היו מאותו סוג של הפושעים, הם לא היו יכולים להלחם בהם).
נכון שאנחנו לא משבחים ומהללים את השוטרים יום יום, על כך שהם עוצרים כל יום מאות או אלפי פורעים, עושים בידוק ברחובות, ביום ובלילה, נלחמים בסמים, ברצח, בעבירות תנועה מסכנות חיים, גניבות רכוש, שמירה על הסדר, מסכנים חיים במעקב וביצוע פעולות נגד פורעי חוק ועוד (באמת שזה הרבה ולא ניתן לפרט), אולי בעיקר כי זה בדיוק התפקיד שלהם (ללא קשר אם זה שווה ערך לתמורה שהם מקבלים). אבל לראות פעילות משטרתית שמתמקדת בלקנוס אזרחים על פעולות שרחוקות מלהפריע לשלום הציבור ופעמים רבות אף ללא אסמכתא חוקית, אלא מתוך ניצול המעמד והכח של השוטר שיכול לרשום את הדו"ח ולהתווכח שקרה מה שלא באמת קרה. לא להגיע בזמן, אם בכלל, לאירועים שיכולים לעזור לשלום הציבור. להתנהג באלימות ועוד. זה וודאי לא גורם לאהדה יתירה כלפי המערכת המשטרתית.

כמובן שכל אדם צריך לזכור שלמרות שמותר ואף רצוי להשמיע ביקרות, כל שוטר יכול להמנות על אלו שכן ממלאים תפקידם נאמנה, ובכל מקרה אין הצדקה לתקוף אף שוטר, ובעצם אף אדם.
ישן 04-10-2011, 22:50
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "אני לא מתפלא מכך, כיון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל K
חשוב לזכור שהרבה מתוך החוסר יעילות המשטרתית כלל לא תלויה במערכת המשטרתית, אלא במערכת המשפט שמסיבות לא מספיק ברורות, נראה שרובם יתחשבו הרבה יותר ב"צרת" אדם אחד בודד מאשר באלפים אחרים שעלולים להיות בצרה בגללו.
זה לא נראה לכם אבסורד שהרוצח, הדורס, או מי שזה יהיה, הצליח לעשות זאת למרות שהוא מוכר למשטרה? אם הוא מוכר וידוע להם, למה הוא לא במאסר עולם (במלוא מובן המילה, לא מספר שנים שנחשבים כ"עולם")?! - לא כעונש חס וחלילה, אלא מתוך דאגה לשלום הציבור.

זאת שאלה קצת מצחיקה. אתה באמת חושב שעל כל עבירה צריך להינתן באופן אוטומטי עונש של מאסר עולם? גם אם כן, הטענות שלך לא צריכות להיות מופנות למערכת המשפט, אלא למחוקק, שכן מערכת המשפט יכולה לתת עונשים על עבירות רק לפי המצויין בחוק העונשין.

ציטוט:
איך אדם יכול לעבור 50 עבירות תנועה? הרי כבר בעבירה חמישית (המשמעותית) ניתן היה להבין שהוא ממש לא מבין שהוא רוצח בפוטנציה (ובמקרים רבים אף באופן מעשי), והיו צריכים לכלוא אותו לטובת שלום הציבור.

גם כאן הטענות שלך צריכות להיות מופנות למחוקק, ולא לבתי המשפט. החוק בישראל היום לא מאפשר לשלוח אנשים לכלא על עבירות תנועה, ואין זה מתפקידה של מערכת המשפט לשנות את החוק.

ישן 05-10-2011, 05:22
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל K] חשוב לזכור..."

אכן, יש גם את החלק שקשור בחקיקה וגם בגורמים אחרים.

למיטב ידיעתי, החוק כן מאפשר לתת עונשי מאסר על חוקי תנועה.
אולי לא הבנת, אבל אני לא מתכוון ל"עברייני" תנועה שנוסעים על 120 בכביש שבו מסומן שהמהירות המקסימלית היא 100, וכל בר דעת מבין שבהתאם למצב הכביש באותו זמן, פעולה זו רחוקה מלהחשב כמסכנת חיים (אני לא בא לטעון שהיא מותרת). אלא לנוהגים בשלילה וכדומה.
אולי אני טועה, אבל נראה לי שאפשר לעצור לפחות לחודש ימים, ואפשר ברוב המקרים לתת את העונש המקסימלי.

ושוב, אני לא מתכוון שיש להחמיר עם כל אדם, אלא שברגע שניתן להבחין שאותו אדם הוא פורע חוק במהותו, ומעבר להפרת החוק הנקודתית הוא מסוכן לשלום הציבור, יש לנצל את היכולת להחמיר עד המקסימום.
ישן 05-10-2011, 08:08
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "אכן, יש גם את החלק שקשור..."

ציטוט:
למיטב ידיעתי, החוק כן מאפשר לתת עונשי מאסר על חוקי תנועה.
אולי לא הבנת, אבל אני לא מתכוון ל"עברייני" תנועה שנוסעים על 120 בכביש שבו מסומן שהמהירות המקסימלית היא 100, וכל בר דעת מבין שבהתאם למצב הכביש באותו זמן, פעולה זו רחוקה מלהחשב כמסכנת חיים (אני לא בא לטעון שהיא מותרת). אלא לנוהגים בשלילה וכדומה.
אולי אני טועה, אבל נראה לי שאפשר לעצור לפחות לחודש ימים, ואפשר ברוב המקרים לתת את העונש המקסימלי.

בינתיים תוקנתי על ידי שיפ בפרטי, ומסתבר שאכן ניתן לתת עונשים מאסר על נהיגה בשלילה ונהיגה בשכרות. אני מניח שכשאומרים שלנהג מסויים היו 50 עבירות תנועה קודמות לא מדובר על כך שהוא נהג ללא רשיון או בשכרות 50 פעם (במצב כזה הוא ככל הנראה באמת היה בכלא), אלא על מגוון של עבירות אחרות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:52

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר