לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2011, 09:25
  משתמש זכר DigiGil DigiGil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.06
שלח הודעה דרך MSN אל DigiGil
מידע סביבת-פיתוח ל-8051
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Itacool שמתחילה ב "עזרה בממשק צריבה לרכיב 89S52"

היי,
אתה יכול להוריד את גרסת הדמו של סביבת הפיתוח של חברת KEIL.
סביבת הפיתוח הזו נפוצה מאד בכל העולם, היא נקראת: uVision (מיקרו וויז'ן)
גרסת הדמו שלהם היא חינמית אך יש בה מספר מגבלות שהעיקרית בהן היא שלא תוכל
ליצור קוד (תוכנית) שגדולה יותר מ-2KB. יש עוד כמה מגבלות אבל הן יותר מכוונות לשוק
התעשייתי על-מנת שחברות שמפתחות מוצרים לא ישתמשו בדמו של סביבת-הפיתוח מבלי לשלם
על הגרסה המלאה..
מהניסיון שלי, רוב הקוד ברמות של אלקטרונאים/חובבי אלקטרוניקה, נכנס בתוך 2KB.
בכל אופן, גרסת הדמו הזו מספיקה בשביל התנסות ראשונית עם המיקרובקר שלך. לאחר שתצליח
ליצור תוכנית ראשונית שעובדת, אתה יכול לנסות לעשות אופטימיזציה לקוד כדי להקטין את הנפח שלו
ואז תוכל להכניס עוד קצת פקודות בתוך אותו נפח זכרון (2KB).

אגב, אם אני זוכר נכון, בגרסאות ישנות יותר של סביבת הפיתוח הזו, היו פחות מגבלות על הפיתוח (אם כי נפח הקוד הסופי שניתן לקמפל תמיד היה מוגבל, כי זו בעצם גרסת ניסיון). אז תחפש קצת בגוגל, בטח תצליח למצוא גרסאות ישנות יותר מהנוכחית. כדאי לך להוריד ולהתקין גרסה ישנה יותר.
מבחינת הצרכים שלך אני מניח שלא יהיה הבדל בין הגרסה האחרונה לבין גרסה מלפני 3 שנים, שניהן מקמפלות קוד עבור ה-8051..

אם יש לך קצת ניסיון בפיתוח בסביבת לינוקס או דומה ואתה מכיר את המנגנון של "Makefile", אתה
יכול להוריד ולהתקין את סביבת הפיתוח שנקראת SDCC.
זו סביבת פיתוח סבירה וחינמית, אבל אין לה ממשק-משתמש גראפי (כלומר צריך לכתוב "בחלון DOS"
כדי לקמפל) וצריך גם לדעת לערוך קבצי makefile כדי לבצע קימפול.

בברכה,
דיגיגיל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2011, 18:07
  משתמש זכר DigiGil DigiGil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.06
שלח הודעה דרך MSN אל DigiGil
בנוגע לסכמה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Itacool שמתחילה ב "היי תודה על התשובה. מה בנוגע..."

אני לא יכול לדעת האם הסכמה הזו טובה כי כל מה שמתואר בה זה חיבור של פורט מקבילי ב-PC (כנראה) ומשהו שכתוב תחתיו "ISP PORT"..

בעקרון, כבל הצריבה צריך לאפשר למחשב לשלוט על המיקרובקר דרך הפורט המקבילי, אז זה אומר שצריך להתחבר לכל אחת מהרגליים שמאפשרות לצרוב מידע אל המיקרובקר. אתה יכול לפתוח את דפי-הנתונים של המיקרובקר הזה ולבדוק האם אכן כל הרגליים החשובות מחוברות.
אגב, בסכמה שהצגת מחוברת גם לד (LED) ישירות אל הפורט המקבילי. זה לא דבר שהייתי ממליץ לעשות מהסיבה הפשוטה שפורט מקבילי הוא לא מקור-זרם וככל הידוע לי אין הגדרה מדויקת של כמה זרם אפשר לקבל בכל פין של הפורט.. כלומר, חיבור של לד ישירות אל הפורט עלול לגרום לעומס ולנזק לפורט המקבילי. אני ממליץ לך להוסיץ חוצץ (Buffer) בין יציאת הפורט המקבילי לבין הלד. לשיקולך.

בברכה,
דיגיגיל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:52

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר