לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2011, 11:44
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
יופי.. ילד טוב.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "סידרתי, האם אתה קשור לאחד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
סידרתי, האם אתה קשור לאחד הגופיפ הנ"ל שציינתי?

כן, אני קשור לאחד הגופים שציינת - אחרי שבאותו מקום, עבדתי בחברות קניבל שרק עשקו את חברי ואותי והתייחסו אלי כעוד אחד בשרשרת.

תודה לאל זה נגמר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2011, 09:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

משום שאת רוב העבודה עושים עובדים המועסקים ישירות ולא דרך קבלן.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "בעצמך אמרת שעבדת שם בתור עובד..."

ציטוט:
בעצמך אמרת שעבדת שם בתור עובד קבלן, אז איך אתה כותב דבר כזה?

כשעובדים היו מועסקים דרך קבלן, גם העבודה נראתה בהתאם. היום הדברים שונים כי המשכורת עלתה והתנאים טובים יותר, אבל הבסיס של חברות קבלן בארץ - גרוע ביותר.

ישן 07-10-2011, 10:23
צלמית המשתמש של רועי AZ

כשכתבת גוף מושחת.. הרי שהתכוונת לועדי העובדים שבו, כמו שעושים כולם לא?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "את בעצמך אומר שהיית עובד קבלן..."

ציטוט:
את בעצמך אומר שהיית עובד קבלן בתנאים גרועים ואז מגן על הגוף המושחת.

ולרצון של הרבה להפריט את אותם גופים (שבטח גם אתה רוצה)

ישן 05-10-2011, 09:22
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "עיני מאיים בהשבתת המשק? ההסתדרות היא שהקימה את מדינת עבדי הקבלן"

ציטוט:
זהו הרקע שהוליד את עבדי הקבלנים. שום מפעל כלכלי שאינו נהנה מכספי הברון אינו יכול להרשות לעצמו עובדים שאי אפשר לפטר על רשלנות וחוסר יעילות. והפתרון הוא עובדי קבלן.

לדעתי יש עוד כמה סיבות שבראשן עומד הקשר שבין השלטון לבעלי חברות כ"א.

אבל או-קיי, בוא נזרום רק עם הציטוט שהבאתי - אז מה הקשר בין זה לבין העסקה של שומר או מנקה באוניברסיטה\בי"ח ע"י חברה קבלנית?
אם יש שיגידו שאלו מוסדות ציבוריים וזה פועל יוצא מהציטוט לעיל, אז אני שואל, מה הקשר בין זה לבין העסקה של שומר או מנקה בעסק פרטי (נניח רשת סופרים או פארמים) ע"י חברה קבלנית? גם בזה אשמות החברות ההסתדרותיות שרוצות לשמור על הגילדה הישנה? הרי שם אין גילדה ותיקה שרוצים לשמור על תנאייה.

הרי לפי כותב המאמר, ניהול ציבורי שמבקש לשמור על התנאים של הגילדה הישנה בסביבת הפסד וחוסר יעילות היא היא שהביא להעסקה של עובדים חדשים זולים באותם מקומות, וכל זאת ע"מ לאפשר את שמירת התנאים של העובדים הישנים - כלומר לפי התאוריה של כותב המאמר בעסקים פרטיים או מופרטים זה לא היה קורה, היות והיה תיפעול יעיל ורווח תפעולי כך שלא היתה נוצרת התופעה של עובדי קבלן.
העובדה שבעסקים פרטיים (כגון רשת מרקטים או פארמים) מועסקים עובדי קבלן בשירותי ניקיון ושמירה סותרת את העובדה שהפרטה היא הפתרון.
ישן 05-10-2011, 10:20

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כשאתה כותב "העובדה שבעסקים..."

המאמר מדבר על כך שהתופעה של עובדי הקבלן באה לעולם באשמת ההסתדרות שרצתה בכוח לשמור על תנאיי העובדים הוותיקים אפילו כשהחברות ההסתדרותית פעלו בהפסד וזאת ע"י העסקת עובדים חדשים ע"י קבלן (נניח במקום אלו שפרשו) - כלומר שהעובד ה"זול" בעצם מאפשר את העסקתו של העובד מהגילדה הישנה ה"יקר" יותר שרוצים לשמור על תנאיו.
כלומר בהאשמתו את ההסתדרות בתופעת עובדי הקבלן, הוא בעצם אומר שהרצון לשמור על העובדים הישנים הביא לעולם העסקה זולה של עובדים חדשים או חלשים (ניקיון, שמירה) במסגרת קבלנית זולה - וכל זאת ע"מ להימנע מלבצע התייעלות של החברה שתתאים לתנאי השוק. ז"א שחוסר היעילות מחד והרצון לשמור על התנאים מאידך גרמה לאנומליה של העסקת עובדים מסויימים ע"י קבלן "זול" ע"מ להמשיך ולממן את העובד הותיק ה"יקר".
כלומר האירגון אשם בכך שלא רצה להתייעל ולהתאים את עצמו לתנאי השוק ובד בבד רצה לשמור על תנאי העובדים הותיקים - ובכך הביא לעולם את הפתרון של העסקת עובדי קבלן.

אני אומר, שאם נבחן עסק פרטי לחלוטין שאין בו "שכבה ותיקה" שרוצים לשמור על תנאייה בסביבת שוק משתנה, כלומר שגם אפשר לבצע בה שינויים אירגוניים ללא בעייה וגם אין רצון לשמור על תנאים העסקה קודמים (אין לעובדים אירגון) - אז לפי כותב המאמר לא אמור להיווצר צורך בהעסקת עובדי קבלן מפני שלא צריך לממן עובדים יקרים מסוימים ע"י עובדים זולים אחרים. ועדיין באותם עסקים פרטיים, שלא מחוייבים לשום גילדת עובדים ותיקה, ישנה העסקה של עובדי קבלן.
מצד אחד כותב המאמר תוקף את ההסתדרות ביצירת התופעה של עובדי קבלן (מסכים שהם חלק מהסיבות להיווצרות) אך באותה נשימה הוא קורא להפריט חברות ע"מ שלא ייווצר מצב של מחוייבות לגילדה ותיקה שתוביל להעסקה ע"י קבלן - הדוגמא שהבאתי על חברות פרטיות שמעסיקות עובדי קבלן מראה שאפילו חברות פרטיות, שלא מחוייבות לגילדה ותיקה, מעסיקות עובדי קבלן (במקרה הנ"ל זה לטובת מקסום רווחים לבעלי החברה).

אם כותב המאמר אכן רוצה לפתור את הבעיה של עובדי קבלן (ולא רק ככלי לנגח את ההסתדרות), אז כפי שהראתי, הבעיה לא נפתרת ע"י השוק הפרטי (כלומר ע"י הפרטה) ואף מתעצמת בו.
ישן 05-10-2011, 11:03
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "המאמר מדבר על כך שהתופעה של..."

הבנתי, תודה על ההסבר. כמה נקודות בקשר לדברים שלך:
אתה מציג את הרצון של המעסיק למקסם רווחים כמשהו רע ואני לא מצליח להבין למה. בסופו של דבר
התפקיד של עסק הוא להניב רווח לבעלים שלו, כל שאר הדברים הם משניים. אני חושב שמכאן גם
נובע השימוש בחברות קבלן ואני לא מוצא בזה פסול. ברור שצריך לוודא שחברות הקבלן לא עושקות
את העובדים שלהן (התפקיד של המדינה ד"א), אבל אני לא חושב שצריך לשלול את צורת ההעסקה
הזו בצורה גורפת. ד"א, הכסף שנחסך בזכות העסקת עובדי הקבלן לא תמיד מגיע לכיס של הבעלים,
לפעמים משתמשים בו לדברים אחרים שמועילים לעסק או לאירגון כמו מו"פ וכו'.

ישן 05-10-2011, 11:30

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הבנתי, תודה על ההסבר. כמה..."

לא נכנסתי כאן בכלל לדיון האם העסקה קבלנית טובה או לא ולא אמרתי שאני חושב שרווח הוא דבר רע (אני לא חושב שרווח הוא דבר רע).

ההתייחסות שלי כאן הייתה גרידא לגבי הדברים שנכתבו במאמר. לא דנתי כלל באף אחד מהנושאים שהעלת בתגובה האחרונה (זה פשוט עניין לדיון אחר והיה לי חשוב למקד את תשומת הלב לסתירה שבדבריו של כותב המאמר בתוך הנושא הספציפי של האשכול).

---
לגבי מה שרשמת בנוגע להעסקה, אני רק אגיד במאמר מוסגר שבסופו של דבר צריך לבחון אותה בראיה חברתית-כלכלית כוללת ותמיד לפי התוצאות הממשיות בשטח ולא רק לפי תחזיות של מה עשוי לקרות במידה ו.. - וכמובן שכל המדדים הבוחנים זאת ותוצאותיהם נתונים לויכוח ודיון. דיון אחר מאשכול זה ולכן לא הבעתי את דעתי (למרות שאתה יודע אותה) ופיתחתי אותו בכיוון.
ישן 05-10-2011, 13:08

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני חושב שמה שכתבתי כן קשור..."

הסבר ע"י דוגמא:
נניח שחברת תרופות תעסיק את כל השומרים והמנקים בה ע"י קבלן כדי להעסיק צוות מחקר שימצא תרופה למחלה כל שהיא - נניח שההשקעה הצליחה, נמצאה תרופה והחברה פותחת עוד קו ייצור שדורש גיוס עובדים מקצועיים, לבורנטים וכו' וכו'. כעת צריך לשאול מה עדיף? העסקה של שומרים ומנקים ישירות או מחקר, שבמידה ויצליח, יביא לעוד מועסקים בחברה ובכלל במשק\בענף?
עוד שאלה, האם האלטרנטיבה היא באמת העסקה ישירה של עובדי ניקיון מול הקמת צוות מחקר? אולי יש אלטרנטיבה לפחית מעט ממשכורתם של הבכירים ו\או הדיבידנדים לבעלי המניות?

מה עדיף, העסקה ישירה של שומרים ומנקים או הסיכוי למציאת תרופה והרחבת החברה?

עוד דוגמא,
כשמראיינים בעלי עסקים הם אומרים שהמטרה שלהם לחסוך בעלויות (בין היתר ע"י שכר נמוך לעובדים) ע"מ להוזיל את המוצר לצרכן.
עכשיו הצרכנים של אותם עסקים הם עובדים בעצמם בעסק מקביל ואפילו באותו עסק עצמו - ז"א, שבתאוריה, מצד אחד הוא מרוויח פחות אך גם קונה בפחות, אני שואל: האם מדובר באותה היחס? האם בזה שירד השכר עבודה ועדיין מאפשר לעובד לקנות מוצרי מזון וטכסטיל (הכל בהנחה שזה מסתדר באותו היחס כמובן), האם השכר גם מאפשר לקנות דברים חיוניים אחרים כגון דירה, שירותי בריאות, חינוך?

האם בזה שהורידו את שכר העבודה בענפים מסויימים, אך עדיין זה בגדר האפשר בישבילם לצרוך מוצרים מאותם ענפים, האם לא נמנעת מהם האפשרות לצרוך מענפים חיוניים אחרים, כגון דיור או חינוך?

זה המאזן הכלכלי-חברתי הכולל, לכל דבר יש השפעה ישירה ועקיפה ולכל דבר נקודתי יש גם השפעה רוחבית.
ובמאזן הכולל, כל אחד צריך לשאול את עצמו: "האם ב TOTAL זה שווה או לא? וכמובן לכמה אנשים זה שווה ולמי?
התשובות לכך, גם אם כולם יבחנו באופן שכולל את כל ההשפעות ובצורה באמת כנה ללא התעלמות מעובדות או השפעות לא נוחות למשתמש, הן מאוד אינדיווידואליות ותלויות השקפה אישית.
ישן 05-10-2011, 16:20
צלמית המשתמש של רועי AZ

וזה בדיוק העניין עם חוזים אישיים.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בהנחה שהיא עובדת בחברת כ"א..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אל תשכח שהיום ברוב, אם לא בכל, החברות הפרטיות אין דבר זה קביעות, עובדים על חוזים אישיים שמתחדשים כל פרק זמן.

ואז נוצר מצב שרבים וטובים שנתנו את נשמתם במקום העבודה, בגלל העדר המחויבות בקביעות (כי בקביעות אף אחד לא נוגע בך) אז כרעם ביום בהיר - החברה מפטרת את העובד בגילאים מאוחרים - כמעט בלי פיצויים, כי ככה בא להם (זה בישראל)

וכמובן, שאין לו למסכן בגיל כזה, אפשרות למצוא עבודה בתנאים שהיו לו ובכלל אף אחד לא רוצה לקבל מבוגרים לעבודה - ואז העובד יכול ללכת לחפש את עצמו בכל מיני מקומות.

וזה עוד בלי לדבר על תנאים מינמליים שחברות הקבלן לא נותנות לעובדים בה.

ישן 05-10-2011, 16:32
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "וזה בדיוק העניין עם חוזים אישיים."

עד כמה שאני יודע ברוב העולם אין דבר כזה שנקרא קביעות (תקנו אותי אם אני טועה), בטח לא
בצורה המעוותת שקיימת בארץ. כשמפטרים אדם הוא מקבל פיצויים בשיעור שנקבע בחוק, אם באמת
יש מצב שבו חברה מפטרת אדם כמעט בלי פיצויים אז הפתרון הוא לטפל משפטית בחברה שעברה
על החוק, או להגדיל את שיעור הפיצויים בחוק, ולא לתת לכולם קביעות כדי שלא יפטרו אותם עד
הפנסיה. אותו כנ"ל לגבי התנאים שחברות כוח האדם נותנות או לא נותנות, אם הן עוברות על החוק
פיתרון הוא לתבוע אותן ולא לחלק קביעות כאילו אין מחר. אני חושב שזה לא מקרה שהיום קביעות
אפשר לקבל במעט מקומות, לרוב במשרות בשרות המדינה/ציבוריות, אני חושב שהשיטה הזו פשוט לא
טובה לשוק תחרותי. ושלא תבין אותי לא נכון, גם אני הייתי רוצה עבודה שבה יש לי קביעות, אבל כניראה
שלקביעות יש יותר חסרונות מיתרונות - או לפחות חיסרון אחד גדול מאד שהופך את השיטה ללא מוצלחת.

ישן 05-10-2011, 16:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

בכל מקום בעולם (המערבי), העובד מקבל את מה שמגיע לו, בצורה זו או אחרת.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "עד כמה שאני יודע ברוב העולם..."

בנוסף, תהליך של תביעות בבתי משפט לוקח שנים רבות. זה באמת נחמד שאתה מעלה כל מיני הצעות - רק שבפועל כלום לא קורה ומי שאוכלים אותה, אלו הקטנים.

זה בדיוק כמו עניין הסכסוך עם הפלסטינים. כולנו רוצים שלום, וכולנו רוצים לסיים את הסכסוך ולמצוא פיתרון. אנחנו לא יודעים איזה פיתרון רצוי, אנחנו רק יודעים שפיתרון חזרה לגבולות 67' - הוא בלתי אפשרי.

ישן 05-10-2011, 16:43
צלמית המשתמש של רועי AZ

שוב, לא כך הדברים בפועל - ועל זה המלחמה הגדולה!
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אין דבר כזה לא לקבל פיצויי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אין דבר כזה לא לקבל פיצויי פיטורין.
בנוסף- לעומד יש זכות לשימוע, ואף תביעה בבית משפט אם משהו היה רקוב בתהליך קבלת ההחלטות. לא רק זה- התנאים המינימליים נקבעים בחוק, כך שהחברה חייבת לתת מה שהיא חייבת. פנסיה למשל, פעם היה נחלתם של מעטים, היום יש פנסיה חובה.

ישן 05-10-2011, 11:45
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי שפני שמתחילה ב "[b][QUOTE][b]זהו הרקע שהוליד..."

ראשית- מהמגזר הציבורי עוברות נורמות של התנהגות לכלל המשק, במיוחד פה כשהמגזר הציבורי מהווה חלק לא קטן מהמשק, ובעבר אף חלק גדול הרבה יותר.
שנית- ועדי עובדים קיימים גם בחברות פרטיות, לא רק בציבוריות. כלומר- להסתדרות יש דריסת רגל גם בארנק של אדם פרטי שהקים חברה.
שלישית- עבודת קבלן היא לעיתים שם קצת דמגוגי למיקור חוץ, שיכול גם להתייחס לעובדי הייטק שמרוויחים יותר מכולנו פה ביחד ולא רק למנקים ושומרים.ושיטה זו החלה בלי קשר לעובדי המדינה לרוץ ברחבי העולם, והשתרשה בפקולטות למנהל עסקים, אצל יועצים ארגוניים וכו'.

ישן 05-10-2011, 12:22

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ראשית- מהמגזר הציבורי עוברות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ראשית- מהמגזר הציבורי עוברות נורמות של התנהגות לכלל המשק, במיוחד פה כשהמגזר הציבורי מהווה חלק לא קטן מהמשק, ובעבר אף חלק גדול הרבה יותר.
זו אחת הבעיות אך ממש לא היחידה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ושיטה זו החלה בלי קשר לעובדי המדינה לרוץ ברחבי העולם, והשתרשה בפקולטות למנהל עסקים, אצל יועצים ארגוניים וכו'.
שזה אומר שהמשפט הראשון שלך הוא ממש לא הסיבה היחידה ומחזק את מה שטענתי למעלה ובהמשך לברווז. זה ש-א' גורר את ב' לא שולל ש-ג' גורר את ב'.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שנית- ועדי עובדים קיימים גם בחברות פרטיות, לא רק בציבוריות. כלומר- להסתדרות יש דריסת רגל גם בארנק של אדם פרטי שהקים חברה.
באמת מעניין מה ההשפעה של ההסתדרות על ארנקיהם של המסות הרבות של השומרים, המנקים וכו' בכל אותם מוסדות פרטיים? התשובה: שואפת לאפס.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
שלישית- עבודת קבלן היא לעיתים שם קצת דמגוגי למיקור חוץ, שיכול גם להתייחס לעובדי הייטק שמרוויחים יותר מכולנו פה ביחד ולא רק למנקים ושומרים.
טוב מסוג אחד לא מכשיר רע מסוג אחר.
ובמספרים מוחלטים מעניין כמה מועסקים במיקור חוץ יש בהייטק וכמה יש בשמירה וניקיון?!
ומבחינת היחס והתמורה, איפה יש יחס ותמורה הוגנת יותר יחסית לעבודה שהושקעה?

ועשה לי טובה, להשוות העסקה של עובד הייטק שהניידות שלו להעסקה ישירה בתחום מאוד גבוהה (באותה חברה או בחברה אחרת) , לעומת עובד שמירה או ניקיון, שאין שום סיכוי לכך שהוא יוכל להתנייד להעסקה ישירה כמעט בשום מצב (כל השוק הזה הרי עובד בהעסקה קבלנית) - ההשוואה הזו היא קצת יותר מדמגוגית.
ישן 05-10-2011, 13:14

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אתה יודע, גם להשוות בין אדם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
אתה יודע, גם להשוות בין אדם שלמד באוניברסיטה לפחות 3 שנים לבין מי שבד"כ יש
לו השכלה מינימלית וכדי לעשות את העבודה שלו צריך הכשרה מינימלית זה דמגוגיה.

לא הבנת את מה שאמרתי,
"ומבחינת היחס והתמורה, איפה יש יחס ותמורה הוגנת יותר יחסית לעבודה שהושקעה?"

אני לא חושב שעובד ניקיון צריך להרוויח כמו עובד הייטק, אך גם לא להיות מועסק ע"י חברה שלא קשורה כמעט למקום ולמוסד שהוא יום יום נמצא ועובד בו, ובטח לא ביחס והשכר הנוכחיים.
איזה יתרון יש לעובד ניקיון כאשר הוא מועסק ע"י מיקור חוץ? הרי גם ככה הוא מרוויח מינימום? אז שלפחות את המינימום יקבל ממי שבאמת הוא עובד בשבילו ולא ע"י מתווך שיגזור עליו קופון.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:05

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר