לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2011, 22:54
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
התקנתי היום כונן קשיח פנימי ב-Ubuntu

כונן של 1TB, דגם Caviar Black של WD.
64MB Cache, ממשק SATA 6Gbit/s.

היה קשה להכניס אותו כי המארז קטן ופחדתי להרוס רכיבים גם בקטע של ESD וגם בקטע שאני עלול להזיז אותם פיזית מהמקום שלהם, אבל עבר טוב.
הדבר היחידי שהיה בעייתי זה חוטים שנתקעו במאוורר של ה-CPU אז הוא לא עבד והייתה שגיאה..

אחרי זה מפרמטים עם GParted ועושים mount ויש כונן חדש...

התפלאתי רק מהאופן שבו קיבלתי את הכונן:
הוא הגיע בשקית אנטי-סטטית בלבד.
הוא לא הגיע עם כבל SATA, שאותו הייתי צריך לקנות (עלה 12 ש"ח אז לא בעיה). זה די ברור שצריך לצרף כבל SATA לכונן שקונים...
ובד"כ מוצרים (אלקטרוניקה לפחות) אמורים לבוא באריזת קרטון עם איזה manual או משהו כזה.

סתם רציתי לשתף, פעם ראשונה שיצא לי לעשות דבר כזה, והכל זרם חלק, אז נחמד...

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 05-10-2011 בשעה 23:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2011, 23:02
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "התקנתי היום כונן קשיח פנימי ב-Ubuntu"

אני לא כל כך בטוח שאני מבין איך האשכול הזה קשור לפורום הזה...

בכ"א, כונן לא אמור להגיע עם כבל SATA. לוח האם מגיע עם שניים, שזה מספיק לכונן קשיח וכונן אופטי. אין סיבה שימכרו לכולם כבל SATA שהם לא צריכים. אם אתה צריך, תקנה. כוננים קשיחים מעולם לא הגיעו עם שום סוג של כבל, לפחות לא בעשרים שנה האחרונות שאני קונה אותם.

וכן, הם מגיעים בשקית אנטי סטטית כי אין צורך ביותר מכך. ב manual אין צורך משום שפשוט לא ניתן לחבר את הכונן בצורה לא נכונה (בלי לשבור פלסטיקים בדרך בכוח...)

ישן 06-10-2011, 19:48
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "אבל בעצם אין לך ברירה אחרת -..."

קנית כונן שגורם כמו כל האחרים שהגיעו באותה צורה להורדת האחריות בישראל ל 3 שנים בגלל ההובלה שלו לארץ. (פתחו על זה אשכול בפורום חומרה לפני כמה שנים.)

אני מנחש שקנית מחנות כמו נעה מחשבים,ksp או חנויות דומות,ולכן לא קבלת כבל איתו,כי אין להן את היושר לתת כבלים עם הכונן והייתי מציע לך לבדוק טוב אם הוא תקין לפני שאתה מכניס לו מידע.

פעם לידע כללי עד לפני כמה שנים הכוננים היו מגיעים חוץ מאותה שקית אנטי סטטית באריזה של פלסטיק נפתח ונסגר ובחנויות הטובות גם עם שני מייצבים של פלסטיק והקופסא מקורית!
שימי היה אמור לזכור את זה,כי עד ה 2-3 שנים האחרונות ככה הייתי קונה כוננים בארץ בדרך כלל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 06-10-2011, 22:37
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "אבל בעצם אין לך ברירה אחרת -..."

לא, זה לא עדיין לא הגיוני. כונן קשיח הוא דבר שמוחלף הרבה יותר מלוחות אם... והרבה פעמים תרצה להחליף כונן קיים בכונן אחר. ולא כל פעם תרצה כבל SATA באותו אורך, בייחוד אם אתה קונה הרבה מהם למארזים גדולים במיוחד.

אין שום סיבה שלא תקנה את הכבל אם אתה צריך, ולא תקנה אם אתה לא צריך. אתה צריך להיות בעד שלא יכריחו אותך לשלם על מה שאתה לא צריך. ע"ע לפטופים שמכריחים אותך לקנות מערכת הפעלה בתשלום, גם אם אתה לא צריך אותה (כי כבר יש לך רשיון, או כי אתה בכלל רוצה מערכת הפעלה אחרת...)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:47

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר