לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2011, 16:06
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
צה"ל ביצע תרגיל פתע ראשון מסוגו לשתי פלוגות מילואים

אחיקם משה דוד, 16:45, 06/10/11

תרגיל יוצא דופן וראשון מסוגו של שתי פלוגות מילואים בפיקוד מרכז וצפון בוצע בצה"ל ביממה האחרונה. שתי פלוגות מילואים הוקפצו בשש בערב לתרגיל פתע כדי לבדוק מוכנותם. הם גויסו, הגיעו ליחידת מחסני החירום ובשתיים בצהריים היום עלו על הכלים בסדר תנועה. מדובר בתרגיל מטכ"לי שיצא מאגף המבצעים והתקיים בנוכחות הרמטכ"ל בני גנץ וסגנו יאיר נווה.

מקור - מבזקוני NRG

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2011, 08:06
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי zorg שמתחילה ב "אני דווקא לא חושב שמדובר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zorg
אני דווקא לא חושב שמדובר ברעיון מוצלח.
ניתן אם רוצים ואפילו חייבים לבצע תרגיל טלפוני וללכת לבדוק את הימ"חים בביקורת פתע, אבל אין שום סיבה להקפיץ אזרחים עסוקים ללא התרעה מראש ולטרטר אותם בשטח במשך כמה ימים, מה בדיוק בודקים בזה ? אם הם יודעים לבצע מסלולים רטובים גם כאשר מקפיצים אותם מהבית ?
את רמת המוכנות שלהם ניתן לבדוק גם בלי זה.

אם היו מקפיצים אותי באמצע ניסוי כלשהו לבצע תרגיל רטוב בשטח, או אפילו רק לשטח הכינוס, אין סיכוי שהייתי מגיע והורס בשניה עבודה של כמה חודשים שעולה אלפי שקלים.
בדיוק - אין שום סיבה לא לעשות תרגיל כזה בצורה שלדית.
על מה תרגלו את זה שהגיע באמצע לידה (!) ואת זה שיצא באמצע חתונה ובטח הלחיץ חצי מהאורחים? על היכולת שלהם לעלות על אוטובוס ולנסוע לימ"ח?

מי שמתורגל בתרגילים כאלו זו מערכת הגיוס והחיול. שיעשו תרגיל פתע למערך הקישור, לחוליות הקריאה ולנהגי ההסעות. ובנפרד שיתרגלו את הימ"ח בצורה מלאה - שלא יספרו לצוות הימ"ח על אימון המילואים הבא (אם אפשר לשמור כזה סוד כמוס) ופשוט יפילו להם על הראש גדוד שלם בהתראה של כמה שעות לצורך זיווד מלא.
ישן 08-10-2011, 21:59
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "השאלה מתי נגיע למילואים בלי..."

חבר חי''רניק לימד אותי להכין ארבע לולאות ממיתר שפצור, שני זוגות. אחד לחיבור באחורי הנשק ושני לחיבור בקדמתו. את הלולאות משחילים ולא קושרים על הנשק כך שניתנות להסרה כשמזדכים. כך יש קשירה עם גיבוי לכל צד של הרצועה ואותו שפצור מספיק לשנתיים (נכון להיום).
הישום פשוט ודורש רק אורך מועט של מיתר. בעיני זה יצירתיות מעולה כי זה פשוט, זול ויעיל ביותר לפתרון בעיה מעצבנת ונפוצה מאוד.
כמה התעצבנתי שלא חשבתי על זה בעצמי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 09-10-2011, 03:48
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "זה לא פרקטי לדעתי מהסיבות..."

חבר יקר

צה"ל מבזבז תחמושת רבה על איפוס הנשק במקום על אימוני קליעה טובה שלצדם יכול לבוא גם איפוס.

נשק שאופס כראוי ישמור על איפוסו גם עם שינויי ראיה המשנים דיאופטר שהם רוב השינויים.

מעט אנשים מקבלים עיוותי ראיה המשנים איפוס או שדה ראיה וזה קורה בד"כ בשנות ה 50 ואילך.

חייל שערך אימון קליעה, תוך כדי נשקו אופס. ונבדק גם בירי של לפחות 100 מ' ואף יותר יכול להיות מסומן עבור החייל כנשק מאופס !!!

אני לדוגמא חתום על נשק שמאז שקיבלתי אותו לא נגעתי באיפוס שלו . (די הרבה שנים ) ואני יורה קצת יותר ממילואימניק ממוצע. (אני מאמן כתות כוננות ישוביות באזור ואת אנשי המשא"ז)

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 09-10-2011, 14:40
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אצלנו בד"כ מאפסים את הנשק עם המאפס לייזר הזה שמכניסים לקנה של הנשק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
מגיעים למטווח, ועד שמקבלים אישור ירי - בנתיים חיילים מאפסים בעזרת הלייזר, וכשהאישור ירי מתקבל יש כבר כמה חיילים שרק צריכים לעשות וידוא איפוס, ובזמן שהם יורים חיילים אחרים מאפסים עם הלייזר וכך הלאה וזה בד"כ עובד בסדר גמור: תוך שעתיים-שלוש כל הפלוגה מאופסת, למעט יחידים "מיוחדים"

במקום לעשות מטווח איפוס תעשו קליעה טובה ואם צריך תביאו את המקבץ למקום הנכון .

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 10-10-2011, 07:54
  הכל בסדר הכל בסדר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ענקנמן שמתחילה ב "זה כי אתה מניח שהצבא באמת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ענקנמן
זה כי אתה מניח שהצבא באמת מוכן. תרשה לי לגלות לך: ממה שראיתי בקריירה הלא כל כך מפוארת שלי במילואים, צבא של 2011 הוא אותו צבא של 2006 עם שינויים קוסמטיים. אי לכך, כתבות מתלהבות של דו"ץ משקפות יותר את הרצון להרשים את האזרח הפשוט מאשר את השינוי המהותי בדרכי התנהלות של הצבא.

אני לא מניח כלום, אני אומר את מה שאני חושב ע"פ מה שאני רואה במילואים... והתגובה שלי הייתה צינית לגמרי.
אתה יכול להחזיק ימ"ח מפואר שלא יבייש אף יח"טית סדירה, אבל למקם אותו במבני אסבסט ישנים בבסיסים חשופים,... וזאת לאחר שכבר נטחן דק דק בכל כלי תקשורת שהשכנים מכסים בטילים את כל המדינה זה אומר דרשני.
אני מאוד מקווה שלא, אבל לדעתי זו תהיה הועדת חקירה הבאה.
ישן 09-10-2011, 12:21
  צ'ופר צ'ופר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "ובאחד מערוצי הטלוויזיה ציינו..."

לדעתי לא משנה אם זה אוגדה או חטיבה, לדעתי התרגיל נועד לעשות שריר לאסד.
אני מודע לזה שתיק דבקה הוא פרסה וגם להסתמך על העיתונות הקטארית זה לא ממש מקור רציני, אבל לפי "מקורות" תיק דבקה וגם מכמה מקורות מהמפרץ דווח על תרגיל של טורקיה של גיוס צבא ליד הגבול עם סוריה, וגם ישראל בתיזמון מושלם לפני יום כיפור.
דווח שם עוד על שאסד הזהיר את המלך ירדן שלא ישתתף "בתרגיל המשותף של ישראל וטורקיה".
אני לא ממש לוקח את הדיווח הזה ברצינות אבל בכל זאת אי אפשר להתעלם מהתזמון, גם ביום כיפור להראות לציבור שמלחמת יום כיפור לא תחזור על עצמה, וגם אזהרה לאסד שגבו אל הקיר, שלא יחשוב על התקפת פתע על רמת הגולן או שיסוע החזבללה כאקט של מוצא אחרון להציל את עורו מפני מפלתו.

http://www.albawaba.com/news/syria-...n-cities-395241
ישן 26-11-2011, 00:04
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
לראשונה: כוחות מילואים מוקפצים לתרגול לחימה - ללא התראה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "צה"ל ביצע תרגיל פתע ראשון מסוגו לשתי פלוגות מילואים"

http://www.idf.il/1133-13874-he/Dover.aspx

לוחמי המילואים של חטיבה 5 הוקפצו החודש לתרגיל פתע בבקעת הירדן. מפקד פיקוד המרכז: נמשיך לתרגל ונהיה מוכנים לכלל התרחישים

ללא הכנה מקדימה ולאחר תעסוקה מבצעית בגזרת חטמ"ר אפרים, המילואמניקים של חטיבה 5 זכו החודש "להפתעה" נדירה, או נכון יותר לומר "בתרגיל הפתעה": הגדוד נשלח לתרגיל גדודי רב אמצעים בבקעת הירדן ללא התראה. התרגיל בחן לחימה וכיבוש יעדים במתווה צפוני והררי, במעטפת כוחות נוספים כמו שריון. המעבר החד בין תעסוקה מבצעית ללחימה בגזרה שונה נבחן בפעם הראשונה, ויבדוק בעתיד גדודי מילואים נוספים.

"בסופו של יום, גדוד מילואים צריך להילחם כמו גדוד סדיר, ולהיות מוכן ללחימה תוך זמן קצר", הסביר לאתר צה"ל מפקד פיקוד המרכז, האלוף אבי מזרחי, שהגיע עם שורה של בכירים מהפיקוד בכדי לצפות בתרגיל המיוחד. "היה כאן יותר תרגול של עבודה, תהליכים ונוהל קרב, והמטרה היא ללמוד ולהעביר לגדודים האחרים את הידע שנרכש - זוהי דרך לשפר את התהליכים ברמת האוגדה", אמר האלוף והוסיף כי “אנחנו מתכוונים לערוך דגימות גדוד בכל אוגדה עם תרגיל מסוג זה, אך זה תלוי משאבים".

בנוגע לעיתוי בו נבחר להתחיל את הפיילוט אלוף מזרחי ציין כי "ישנה הבנה שהמצב בעולם הערבי לא ברור, ושרמת האי וודאות גדולה. אנחנו צריכים להיות מוכנים כל הזמן לשלל תרחישים, וגם הלוחמים מבינים את זה".

"מעולם לא הורידו גדוד מתעסוקה מבצעית לטובת תרג"ד, בכדי לבחון את המעבר מתעסוקה ללחימה", מציין סגן מפקד חטיבת המילואים 5, סא"ל גלעד כהן. "להערכתי, הגדוד עמד במשימה. אנחנו יכולים לראות את זה לפי כמות האש שהושקעה, וגם בעמידת לוחמי המילואים בקושי הפיזי שנדרש", הוא ציין.

ראה שהגדוד, המורכב מלוחמי חי"ר במיל' בעיקר מחטיבת הנח"ל וגבעתי, לא עושה לעצמו הנחות. את השיער המדובלל דוחסים לקסדה ואת גינוני האזרחות השאירו בבית. עם זאת, מעל ללהט הלחימה שלהם מרחפים זיכרונות מלפני עשור, כאשר לחמו כתף אל כתף במבצע "חומת מגן". באותו מבצע הם הופקדו על העיר ג'נין ובמהלך קרב קשה במיוחד איבדו 13 לוחמים מהפלוגה המסייעת. למרות השנים, נראה כי הפצע עדיין לא התאחה.

"במשך תשעה ימים עברנו סמטה-סמטה, בית-בית", נזכר יונתן ואן קספל, לוחם מילואים בפלוגה ההיא. “ביום האחרון הייתה לנו היתקלות קשה, ואיבדנו 13 לוחמים, ביניהם כאלה שהגיעו בפעם הראשונה למילואים, וגם כאלה שהתנדבו ללחימה על דעת עצמם, ממש קפצו על הרכבים הצה"ליים רק כדי להגיע למילואים", הוא אומר, "הבנו את החשיבות, זה היה מצב בלתי אפשרי של טרור מתמשך, אבל הם היו כמו אחים עבורי".

"מילואים זה אי של שפיות בחברה הישראלית", אומר סרן מיל' נדב חיים, אז מפקד פלוגה בעל כורחו והיום רופא גדודי. "היו אז הרבה מאוד חששות, בעיקר כמפקד", הוא נזכר בלחימה בסמטאות ג'נין. "אני זוכר שאמרתי אז שנעשה את המקסימום להחזיר את כולם הביתה - חיים או מתים. כל אחד צריך לזכור למה הוא נמצא פה, והאם זה שווה חיי אדם. הרבה פעמים אין ברירה", הוא אומר ומוסיף: "עד היום תמונות הנופלים תלויות על הדלת של המג"ד. הם חלק מאיתנו".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:25

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר