לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2011, 17:04
  משתמש זכר מי המלך מי המלך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.11
‫טיבי:לא באנו בספינה

טיבי: "לא באנו בספינה, אנחנו ילידי המקום"
ההתעקשות שלי לאזכר, ולו לשם הדיוק ההיסטורי, את המבנה המקורי שעמד על הר הבית ושעל חורבותיו הוקם המסגד נידונה לכישלון. גם הערגה
והכיסופים לבית המקדש, געגוע עם קילומטרז' של אלפיים שנה, לא מרשימים את טיבי. אפילו לא הניסיון לשחק במגרש הזכויות וחופש הדת.
בניגוד ליהודים שמוותרים בקלילות נוצתית על מקום המקדש ומתקשים בהתנשאות יודעת כל להבין ללבם של אלו שכן; טיבי, מוסלמי נאור ככל שיהיה, בנושא הזה בונקר. הוא אומנם לא בוחר להכחיש את הזיקה היהודית להר, אבל בשורה התחתונה, הוא אומר כולה שלי.
ולכן אתה שואל על חילופי שטחים, זו מטרתך, שנהיה אזרחים על תנאי, דיירי משנה, אורחים נסבלים. ואנחנו אף לא אחד מאלה. אנו ילידי המקום, לא באנו במטוס או בספינה. אם מישהו חייב לעזוב או להיעזב הרי שהאחרון עוזב ראשון. אנחנו התושבים הילידים, ואם תביט בצבע עורנו, תבחין שהוא דומה לצבע רגבי האדמה.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/293/719.html?hp...
והתשובה:אחד המגיבים בכתבה-לא נגעתי...
135.לא בספינה לא במטוס אלא על חמור

יונתן, 07/10/11 15:51

אחמד אחמד לך תלמד היסטוריה איך קראו לסב סבך חורני בן חורני . כי אתה ערבי שמשפחתו הגיעה מן החורן והמולדת שלך זה החורן . פלסטין זאת המצאה קודחת של מנהיגי מדינות ערב שרצו להיפטר מימכם. סע על כביש 6 ותראה את פאר היצירה הערבית המקומית והפלסטינית סירחון של מפחמות וביוב שזורם חופשי. הדבר היחיד שאתם יכולים לייצר זה חירבות. היה לך מזל שהיהודים הגיעו לכאן אחרת משפחתך עד היום היית מחמרת אחרי עדר עיזים. אתם אין לכם כל קשר לארץ הזאת ומיעוטכם הינם שבאמת הינם יהודים שאוסלמו בכח אי שם לפני אלף שנה. על כן מר טיבי לך תנשק את המזוזה בבית היהודי הראשון שתתקל ותודה ליאהוד שנוהגים בכם בעדינות מופרזת בכל מדינה אחרת מצבכם היה או אנכי או מעופף ראה התורכים בבולגריה בשנת 1970 . תמשיך כך מיום ליום אתם נמאסים בעלי תרבות הגניבות והשקר בסוף תהייה אחל'ה נכבה .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-10-2011, 14:19
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
עצוב שיש אנשים שלא בקיאים בהיסטוריה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "האמתי הטוקבקיסט גם צריך ללמוד היסטוריה..."

ארץ ישראל הייתה מיושבת שנים רבות לפני כבושה ע"י שבטי ישראל. שליטה ישראלית על הארץ היתה בין האפיזודות השונות שעברה ארץ ישראל - מי לא שלט כאן ?
לפני כמאה שנים שבנו לבנות את מדינתנו בשטחי ארץ ישראל ולצערנו מצאנו אותה מיושבת ודחקנו את רגלי התושבים ו"הפרחנו", טייבנו ושפרנו את תפוקתה מכל ההיבטים. בתחילה בהיבט החקלאי וככל שנאחזנו חזק יותר בארץ - גם במלאכה, בתעשיה, ובטכנולוגיות מתקדמות.
במקביל להתיישבותינו הלכו ונוספו תושבים מארצות הסמוכות לאותם תושבים שישבו כאן במאות השנים האחרונות. עם החלטת האו"מ ב- 1947, מספר התושבים הלא יהודיים היה רב מהיהודיים. רק לאחר תום מלחמת העצמאות, בריחת הערבים וקליטת העליה הגדולה הגענו ליחס מועדף של 80% לעומת 20%.

את אחמד טיבי לא צריך ללמד את ההיסטוריה - הוא ומשפחתו חוו אותה על בשרם.
ישן 09-10-2011, 21:54
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
מחקרים גנטיים מצאו שאם תלך מספיק אחורה בדורות בני האדם בעולם כולו
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "תפסיק לקשקש"

כל בני האדם יתכנסו למספר מצומצם ביותר (חד ספרתי אפילו, אם זכרוני אינו מטעה אותי) של אבות-קדמוניים משותפים.
אז מה? ציפית שאני אתרשם מהעובדה הידועה הזו? למה שלא תנסה להרשים את הפלסטינאים עם העובדות האלה? טעית.
אגב, אם "הפלסטינים קרובים גנטית ליהודים", זה הרי אומר שאנחנו היינו כאן לפניהם - לא? בערך כמו שכל ארכיאולוג והסטוריון מתחיל היה יכול להגיד לך בביטחון מלא, חוץ כמובן מטיבי וחבריו שעסוקים מאוד בשכתוב ההסטוריה, בעזרת כמה "נשמות טובות" מצד פוליטי מסויים בישראל...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 10-10-2011, 07:21
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה טענת שאבותיהם הגיעו ממדינות ערב השכנות"

הוא טועה?
אאל"ט יש שני כפרים ב-ל-ב-ד שמוצא הפלסטינים בהם הוא יהודי.
שאר הפלסטינים וערביי ישראל הגיעו ממצרים, עראק, סוריה ואפילו מסודאן (לך ותביט בתושבי ג'סר א-זרקא)
גם שמות המשפחה שלהם מצביעים על המוצא, וגם ההיגוי של חלקם (החלפת ג' ב-ג, למשל, לפי ההיגוי המצרי -
אאל"ט למשל במשפחת אגבריה, ואורי יתקן אותי אם אני טועה)
ההגירה לשטחי ארץ ישראל היא עניין של כמה מאות שנים בלבד. אני יודעת שנורא כיף לכתוב דברים כאילו הם
עובדה מוגמרת, גם כאשר כנראה אין לך מושג על מה אתה מדבר, אבל רצוי לקרוא מעט... קרא למשל את "מסע
תענוגות לארץ הקודש" של מארק טווין שמתאר את הארץ כריקה.
יודע מה, עזוב את זה - בתחילת המאה ה-20 היו בארץ כחצי מליון איש. זה הכל. וגם אלה הגיעו הנה בתקופת
השלטון העתמאני, ורבים רבים מהם עבדו כאריסים על קרקע-לא-להם, שנקנתה בכסף מלא מבעליה ע"י יהודים...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 10-10-2011, 09:37

קשר תרבותי ודתי עמוק עם הארץ
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "בבקשה - נקוב בשם של עם (חוץ..."

קיים גם לנוצרים וגם למוסלמים בנוסף ליהודים ואין לשלול מהם קשר ותחושה זו.

הנוצרים ניסו אף להקים מדינה צלבנית/נוצרית בארץ ישראל ולא צלחו ולא עמדו בפני המוסלמים, ששלטו על הארץ כ- 400 שנים (בתקופה העותמנית).

עם ישראל שהיה עם ללא מולדת, מפוזר בכל רחבי העולם, נרדף ומדוכא, מצא בארץ ישראל (הציונות) מפלט מצרותיו. בשלבים מסויימים נבחן אף להקים את ה"בית יהודי" בארגנטינה או באוגנדה.
כמובן שההתבססות על ארץ ישראל היתה לאור העובדה ההיסטורית, התרבותית והדתית של עברנו. המקום שאבותינו צעדו בה וניסינו לגבש עצמינו כעם. מה שקרה בפועל רק עם תחילתה של הציונות. לפניה לעולם לא היינו עם /לאום במלוא מובנה של ההגדרה. חיינו בארץ ישראל כשבטים בממלכות ובגלות כקהילות קהילות שהדבר היחיד שקשר ביניהם הייתה הדת. אלמלא ה"גויים" שהתנכלו לנו, גרשו אותנו, אנסו את בנותינו ורצחו אותנו - לא היינו חושבים על הקמתה של מדינת ישראל. נכון שבמקרה זה ארץ ישראל הייתה נכללת במרחב הערבי/המוסלמי ולא הייתה נוצרת דרישה להקמת פלסטין.
ישן 10-10-2011, 14:01

מה שמכונה עם ישראל לא תפקד כעם במהלך שנות גלותו
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא ענית לשאלה. נשאלת איזה..."

רק עם העליה לארץ בעקבות הציונות, החל להתגבש עם ישראל בארץ ישראל.
לפני זאת היהודים הוו קהיליות קהיליות נפרדות המאמינות, כל אחד בדרכו, באלוהי ישראל. כאשר כולם היו ונותרו קשורים למקורות.
את הכמיהה הדתית של היהודים, ניתן להשוות לכמיהה הדתית של הנוצרים ושל המוסלמים.

אם השאלה היא לגבי עם - לא היה עם כהגדרת עם שדרש זכויות בארץ ישראל. עם ישראל התגבש כעם רק בארץ ישראל.

על בסיס השגותיך ניתן לכתוב באותו דיוק שמדינה ישראל מורכבת מהמון בני גלויות שונות, כל אחת ויחודיה היא.
לגבי האימפריה העתמאנית בין היתר היא שלטה כאן גם מכוח הזיקה האיסלמית,

הקביעה שלך איננה "מחזיקה מים" כל הנלחמים על השליטה בארץ ישראל נובע מתוך זיקה עמוקה ועתיקה לחלקת האדמה הקרויה ארץ ישראל ומהווה בעבורם קדושה כל שהיא.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 10-10-2011 בשעה 14:09.
ישן 10-10-2011, 14:25

אינני נעלב כאשר קיימת בקורת וחלוקי דעות
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "טלקו כבר ענתה לך אז יש לי..."

לדעתי הנזק הענק הוא בעשיה שלנו, או נכון יותר האי עשיה שלנו, התעלמות מהמצב בשטח והחשיבה שרק לנו ישנן זכויות בלעדיות בארץ ישראל.

אינך מדייק באמירותי: אני טוען שזכותנו להקמת מדינתנו בשטחי ארץ ישראל אינה מוטלת בספק. אני טוען שקיימים גם אחרים ( היום בעיקר המוסלמים וברקע מצויים גם הנוצרים (האונגליסטים)), טוענים לזכותם על אותו חבל ארץ. כל אחד מגבה את טענותיו באוסף של היסטוריה, תרבות ודת.

התעלמות מהטוענים האחרים אינן בגדר תולעים מכרסמות - הן בגדר משורים חשמליים המנסרים את העץ ועד היום הם כבר גרמו נזק נורא - אני רוצה ופועל על מנת להבטיח את חייו של העץ טלסלק את כל המתנכלים לו מבית ומחוץ.

אתה וגם חלק נכבד מהכותבים בפורום, אינם מבינים זאת. ההתעלמות מהסובב וההליכה עם הראש בקיר - לא תפצח את הקיר, קרוב למדי שיתפצח הראש
ישן 08-10-2011, 23:34
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "נכון אחמד, אתה נצר לשושלת של שודדי דרכים שהגיעו הנה על גמל"

ליצנות אחת אולי דוחה אלף תוכחות, אבל היא לא משנה את העובדות.

השבוע הלכתי לטייל בשפלת יהודה, בחפירה ארכיאולוגית באיזור חפרו על תל שהבסיס שלו הוא כפר של ערבים שגורשו משם ב 48. כל הפועלים בחפירה היו ערבים. (האריכאולוג היה יהודי). אחד מהם לא התאפק ושאל אותי מה אני אומר לאנשים שגרו שם.
אתה יכול להגיד שהגירוש בעיינך הוא מוסרי וחיוני להקמת מדינה יהודית, יכול להיות, עם טיעונים כאלו אפשר לדון. תגובות מזלזלות לאורך זמן מחלישות את המגיב.
לא תוכל להתעלם מזה שרוב הערבים שחיים כאן כיום היו כאן לפנינו ולפני ההורים שלנו.
השאלה היא מה עושים עם הנתון הזה.

ישן 08-10-2011, 23:49
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ליצנות אחת אולי דוחה אלף..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
לא תוכל להתעלם מזה שרוב הערבים שחיים כאן כיום היו כאן לפנינו ולפני ההורים שלנו.

לא, הם לא.
מקורם של רבים מהם הוא בתור עובדים שהביאו הבריטים, בתור חמולות שהביא הסולטאן הטורקי, או בתור סתם פליטים שהתיישבו פה בשל מהפכות כושלות במדינות ערב.
לעומתם, לעומת כל דומי היאסר ערפאת וחנין זועבי שהיגרו לפה מקהיר ובגדד, היו פה יהודים, והרבה. מארק טווין, שהאמונה הדתית הייתה ממנו והלאה וירד על כל ההתלהבות מארץ ישראל ביומן המסע שלו, ציין את ההתיישבות היהודית, ואפילו במשאלי העם של השלטון העות'מאני ניתן לראות את הרוב היהודי בערי הקודש, אותן הערים שהם מנכסים לעצמם.

הערבי שאל אותך מה אתה אומר לאנשים שגרו שם, אז מה הוא יגיד לאנשים שגרו ברובע היהודי ובגוש עציון?

אתה רוצה לדעת מה אני הייתי אומר לו? פשוט:
הייתה פה ארץ, מלאה בתושבים ממספר מוצאים ודתות, חלקם היו פה מאות שנים וחלקם מהגרים כמה עשורים. מדינות העולם החליטו לחלק אותה בין הערבים והיהודים תושבי המקום. צד אחד קיבל את זה, צד אחר לא ופתח במלחמה, בסופה חלק מהצד היהודי גורש אבל חלק גדול יותר מהצד הערבי גורש\ברח. ממש כמו שהצד היהודי שגורש קיבל את זה בעצב אבל הסכים להיקלט במדינה החדשה, כך היה צריך הצד הערבי. אבל לא, מטרתם היחידה הייתה להשמיד את המדינה החדשה, ומדינות ערב החליטו שלא יהיה אכפת להם מהערבים שברחו\גורשו. מדובר בסקירה היסטורית מתומצתת שמראה בדיוק שהם אשמים במצב שלהם, ואף אחד אחר.

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 09-10-2011 בשעה 00:04.
ישן 09-10-2011, 03:12
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=eshely77] לא תוכל..."

נתחיל עם החלק שאין לנו בו ויכוח.
לשיטתי יש לנו זכות על הארץ הזאת. היסטורית יש לנו זכות גם על חלקים שאני מעוניין להעביר בהקדם האפשרי לשליטה פלסטינית. מוסרית יש לנו בהחלט זכות על החלקים אותם אשמח להשאיר בידי.
על מה עוד אנחנו לא מתווכחים. אני לא חושב שתושבי יפו כאן עוד מהימים ששמשון הגיבור הסתובב בין צורעה לאשתאול, למרות שגם הוא נלחם בפלישתים.

אתה בעצמך כותב שחלק לא קטן מהערבים שחיים כאן הגיע במאה ה -19 לכל המאוחר בתקופה הזאת היה כאן היישוב הישן ובסוף המאה ה 19 אנשי העליה הראשונה.
הרוב המוחלט של הכותבים בפורום הם צאצאים של יהודים שהיגרו לכאן בחמישים השנים האחרונות.
הערבים שחיים כאן הם צאצאים של מהגרים מלפני כמאה חמישים שנה.
לא מזמן הייתי עם האחיינים בחזיון האור קולי במשטרת עירק-סודיין (מצודת יואב) כשמתארים שם את גבורת המגינים מסמנים את כל הכפרים הערבים שהיו בסביבה.
כיום אין באיזור אף כפר ערבי. המסגד שהיה בישוב בו הורי גרים משמש ככיתת מסגרות/נגרות.

במקום להגיב בהיסטריה ובסיפורים לטענות הנכונות שרובם היו כאן לפנינו. צריך להתמודד איתן באופן ענייני ולמצוא פתרון.
על דבר נוסף אנחנו לא מתווכחים, הפתרון לא כולל את חזרת הפליטים לבתיהם המקוריים או פיצוי על פי הערך העכשווי של הנכס. אך הפתרון גם לא כולל את גירושם של אלו שחיים כאן כמעט 100 שנים.

ישן 09-10-2011, 11:26
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "נתחיל עם החלק שאין לנו בו..."

ציטוט:
כיום אין באיזור אף כפר ערבי. המסגד שהיה בישוב בו הורי גרים משמש ככיתת מסגרות/נגרות.

כמה "עובדות" מאתר ציוני אחד אולי יחכימו אותך קצת בהיסטוריה המקומית שלך.

בחרתי שלשה ציטוטים, אתה מוזמן לקרוא את הכל

ציטוט:
יחידות של חטיבת גבעתי כבשו את הכפר במהלך השלב השני של מבצע ברק, שנערך בדרום הארץ. ההיסטוריון הישראלי בני מוריס כותב שהמבצע החל ב-9 במאי 1948 והכפר נכבש ב-18 למאי 1948. עד למועד זה רוב התושבים ברחו מהכפר, אם כי יתכן שמיעוטם גורש.

ציטוט:
מבתי הכפר לא נותר כל זכר, ובמקום המסגד עומדים בניינים חדשים.

ועוד עובדה קטנה שנותנת היסטוריה קצת יותר ישנה (אפילו לפני המצאת האיסלם)

ציטוט:
מושב שפיר קרוי על שם עיר מקראית שמוזכרת במיכה א' 11, ושבעבר הוצע לזהותה בכפר סוואפיר אל-שרקיה

ישן 08-10-2011, 23:51
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
תלוי עד לאן אתה מגיע ועוצר שם.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "ליצנות אחת אולי דוחה אלף..."

ציטוט:
.לא תוכל להתעלם מזה שרוב הערבים שחיים כאן כיום היו כאן לפנינו ולפני ההורים שלנו.
השאלה היא מה עושים עם הנתון הזה.

כי אנחנו היינו פה הרבה לפניהם. עוד לפני שהם נוצרו כדת ולפני שהם נוצרו כאומה וכלאום. או כפי שמרדכי קידר המהולל אמר - "זוהי בירתנו כבר 3000 שנה, כאשר אבותיכם היו שותים יין וקברו בנות בחיים והשתחוו לאלילים"

ישן 08-10-2011, 23:31
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
חוץ מלכתוב "תגובות נמוכות" ולקטול אחרים ועל הדרך להצטייר כנאור.. יש לך לומר משהו
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "תגובות די נמוכות במקום להגיב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
תגובות די נמוכות במקום להגיב לגופו של עניין.
ומי המלך התגובה שלך בכלל מלאה בדעה קדומה על סף הגזענית, די מגעיל סה"כ.

על אמירתו הסופר דופר גזענית של המלוכלך לעיל?

ישן 10-10-2011, 08:20
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני בטוח שהעבודה בשחור במגזר הערבי היא תופעה הגדולה בעשרות מונים מהתופעה במגזר החרדי
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה צודק בהחלט בנושא השרות הלאומי"

אצל החרדים יש אשכרה אנשים שיושבים ולומדים (בין אם משחיתים את זמנם לריק בעשותם כן או שלא - זה נושא לויכוח אחר) כל היום וחיים מתרומות, אצל הערבים אין כאלה והם או עובדי אדמה שחיים מכספי הבטח"ל (שמוכרים את תוצריהם ולא מדווחים על רווחים) או שעובדים בשחור.
חלקם כמובן עובד ומשלם מיסים, אבל אני מוכן להתערב שהחלק שלא מדווח על הכנסות ועובד בשחור הוא גדול מאלה שעובדים ומשלמים מיסים. עיניין של מנטליות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:53

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר