לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2011, 19:22
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
אתה מבלבל
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "ובעיני לא ליסוע ביום כיפור זה..."

תעשה הבדלה בין דת למדינה.
ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. נכון, היהודית בא קודם, אבל נופלים במלחמות ישראל הם תחום שאין עליו ויכוח, וגם החרדים שלא עומדים בצפירה מהווים מיעוט שבמיעוט.
ביום כיפור לעומת זאת, יותר ויותר אנשים לא צמים, וגם אותם חילונים שכן צמים, מפעילים חשמל או מכופפים חוקים כאלו ואחרים.
יום כיפור הוא יום דתי, מנהג, מסורת, ולא יום שקבוע בחוק כמו יום הזיכרון לנופלים(חללי מערכות ישראל\יום השואה).

הדת, בעיני, היא כבר ממזמן לא המרכיב המרכזי של הלאומיות היהודית, אלא הציונות.
(כמובן שהבסיס, הצידוק ההיסטורי וכו', קשורים גם לדת, אבל מצוות וחוקים שנקבעו בידי פוסקים ורבנים למיניהם לא צריכים להשפיע כמו שהם משפיעים היום).

אגב, בקשר לאשכול השני על יום כיפור והנסיעה, כל אותם אנשים שמתנגדים לנסיעה ביום כיפור אבל אין להם בעיה עם חילול שבת, צריכים לדעת שיום שבת חשוב הרבה יותר ביהדות מיום כיפור(מבחינת שמירת המצוות, שבת מעל יום כיפור).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2011, 19:52
מנהל פורום מתגייסים

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "תקרא בבקשה את ההודעה שלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
תקרא בבקשה את ההודעה שלך שוב... כתבת במפורש "חללי מערכות ישראל מעוגנים בחוק וכו'".
לגבי זה שבעיניך עמידה בצפירה זה דבר שמכבד את חללי מערכות ישראל - גם אני חושב ככה אבל מה לעשות שיש אנשים שבעיניהם עמידה בצפירה היא אקט חסר משמעות במקרה הטוב או עבירה במקרה הרע (חוקות הגויים).
או שלא תכעס לא על אלו שנוסעים ביו"כ ולא על אלו שעומדים בצפירה או שתכעס על שניהם.

נכון, זה מה שכתבתי, היום מעוגן בחוק. עמידה בצפירה.?

אני באמת לא כועס לא על אלו ולא על אלו. על חלקם אני מרגיש רחמים..(טוב וגם קצת כעס לפעמים).

ישן 08-10-2011, 22:48
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "מה הקשר למה שכתבתי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
מה הקשר למה שכתבתי?

אתה עכשיו תראה, מה הקשר.

כתבת -
ציטוט:
אם אתה אומר שלא צריכים לנסוע ביום כיפור אתה בפועל תומך באלימות.

אני עניתי -
ציטוט:
אני אומר שלא צריכים לנסוע ביום כיפור. ועוד מלא אנשים יגידו כך. לדעתך, אם כך, הרב בארץ תומך באלימות?

דיברתי על כולם, כולל החילוניים.

אתה הגבת -
ציטוט:
כן, עובדה שאלימות ממניעים דתיים יהודיים מקבלת חסינות מהמשטרה.

אני שואל אותך: מה הקשר לאלימות ממניעים דתיים יהודיים? דיברתי על אלימות מצד הדתיים? הרי למעלה כתבתי על כולם, כולל החילוניים, שרובם נגד נסיעה בשבת. ואתה מבליט את הדתיים.
לכן גם כתבתי, שאני לא דתי ואין לי קשר לדת.
ובכל זאת אני, כמו חילוניים רבים, בעד הפסקת הנסיעה ביום כיפור.

ישן 08-10-2011, 23:26
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "לא. אבל בנושא הזה, שאלימות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
לא. אבל בנושא הזה, שאלימות מופנת כלפי אלו שמחללים את יום כיפור, זה כן שווה.

לא נכון. זה לגיטימי להגיד שאתה מתנגד לנסיעה ביום כיפור, אבל גם מתנגד לאנשים שזורקים אבנים על מכוניות.
אני למשל מתנגד להפגנות של האנרכיסטים בשטחי איו"ש, אבל מתנגד גם למתנחלים שיוצאים מהישובים, ונותנים מכות למפגינים.
יש אנשים שהתנגדו להתנתקות, אבל גם התנגדו למתבצרים על הגגות שהפעילו אלימות נגד החיילים.
וכן גם מתוך הערבים שאומרים שהם מתנגדים למדיניות של מדינת ישראל בכל הנוגע לסכסוך עם הפלסטינים, אך מתנגדים גם לפיגועי הטרור, אני בטוח שיש כאלה שבאמת מתכוונים לזה.

ישן 08-10-2011, 23:59
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=Ingsoc]לא. אבל בנושא..."

בחייך בני, זו היתממות! הרי אנו לא דנים בנושא תיאורטי אלא במציאות, האבנים לא נופלים על הרכבים שנוסעים מהשמיים, מישהו זורק אותם והאנשים שזורקים אותם הם צאן מרעייתו של האנשים שמסבירים לנו בסבר פנים יפות שאסור לנסוע בכיפור (ושתבור משמש שופר שלהם בפורום), וכן שהם מנפיקים אמירות מעורפלות על כך שהם מתנגדים לאלימות של צאן מרעייתם אבל לא עושים שום דבר חוץ מזה למנוע אותה או להסגיר את הפושעים למשטרה זוהי צביעות מן המעלה הראשונה וזוהי אכן תמיכה דה פקטו באלימות.

אותו הדבר נכון ביחס לערבים. לאליטות בשני הקבוצות נוח מאוד שההמון הנבער יבצע את האלימות כדי שהם לא יצטרכו לטנף את ידיהם.

ישן 09-10-2011, 07:57

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "בחייך בני, זו היתממות! הרי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
בחייך בני, זו היתממות! הרי אנו לא דנים בנושא תיאורטי אלא במציאות, האבנים לא נופלים על הרכבים שנוסעים מהשמיים, מישהו זורק אותם והאנשים שזורקים אותם הם צאן מרעייתו של האנשים שמסבירים לנו בסבר פנים יפות שאסור לנסוע בכיפור (ושתבור משמש שופר שלהם בפורום), וכן שהם מנפיקים אמירות מעורפלות על כך שהם מתנגדים לאלימות של צאן מרעייתם אבל לא עושים שום דבר חוץ מזה למנוע אותה או להסגיר את הפושעים למשטרה זוהי צביעות מן המעלה הראשונה וזוהי אכן תמיכה דה פקטו באלימות.

אותו הדבר נכון ביחס לערבים. לאליטות בשני הקבוצות נוח מאוד שההמון הנבער יבצע את האלימות כדי שהם לא יצטרכו לטנף את ידיהם.

אני עדין לא מסכים איתך.
תחשוב רגע על רצח רבין - היו כאלה שאמרו שהם לא מסכימים לדרכו של רבין, היו כאלה שאפשר לומר בדיעבד שהסיתו לרצח שלו, והיה אחד שקם ולקח אקדח וירה בו. האם אפשר להגיד שכל מי שהתנגד לדרכו של רבין תמך ברצח שלו?
נראה לי שהבאתי כבר מספיק דוגמאות כדי להמחיש את העמדה שלי. אני מאמין לתבור שהוא באמת מתנגד לנסיעה ביום כיפור ובאמת מתנגד גם לזריקת אבנים על אלו שנוסעים, ולא משום שאני מכיר אותו ויודע שזו עמדתו האמיתית, אלא משום שזו עמדה סבירה, ואין לי שום סיבה להאמין שהוא לא באמת מחזיק בה.
אגב, כדאי לציין שמרבית זורקי האבנים ביום כיפור הם בכלל לא דתיים, אלא ערסים שביום כיפור פתאום צומחת להם כיפה על הראש, והם מחליטים שהם שליחיו של אלוהים עלי אדמות, ומתרצים בכך את יצר האלימות החייתי שטבוע בהם בשל האינטליגנציה הנמוכה שלהם.

ישן 08-10-2011, 21:41
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "זה פשוט שקר, מי שהקים את..."

ביהדות היתה גם שמרנות כיוון שהיינו בין הגויים וכל זיעזוע בסדרים היה יכול להרוס הכל,למרבה הצער הרבה דתיים (לא כולם - עיין ערך הרב קלישר וכו') לא יכלו לעשות צעד דרסטי כמו יציאה מהגלות עקב השמרנות שהיתה טבועה ביהדות - פשוט כי היתה,בזמנה, צורך קיומי.
בכל מקרה - העובדה שליהדות נוספו כל מיני סיגים לא רצויים לא אומרת שהיא לא חלק מרכזי בזהות הלאומית היהודית (בעיני האדם הלא מאמין היא כזאת - בעיני האדם הדתי היא חלק הארי בזהותינו) בדיוק כמו שהעובדה שבמדינת ישראל נוהל,ככל הנראה,מסע להעברה על דת בשנותיה הראשונות לא פוסלת את עצם חשיבות המדינה.
להרחבה עיין בכתבי אברהם "יאיר"שטרן הי"ד.
ישן 11-10-2011, 21:30
  S N U F K I N S N U F K I N אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.10
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "זה פשוט שקר, מי שהקים את..."

גם אתה לא מדייק.
- היו תלמידי הגר"א שעלו לארץ בשליחותו (אמצע המאה ה-19!).
- היו מבשרי הציונות.
- בן גוריון הביא איתו לאו"ם את ספר התנ"ך והראה בדיוק מאיפה יונק עם ישראל.
- החזון איש קיבל תמיכה ל-600 יהודים שילמדו תורה.

למה את זה אתה לא מציין?

תראה, אני דתי-לאומי וגם לי יש הרבה ביקורת על יהודיים דתיים שלא עלו לארץ, ולצערנו הרב לא רק שלא עלו, אלא הושמדו בשואה האיומה. מי שעלה בעיקר לארץ בשלבים של התפתחות הציוניות כאן זה חילונים ויש לי את מלוא הערכה אליהם, אך עם זאת אי אפשר להתעלם מהדת. היא הייתה חלק גם בגלות במשך 2000 שנה (ושלא נדבר על תקופת בית שני שזה מה שהוביל את העם), וגם בשיבת ציון. אגב, היו גם חרדים וחסידים שכן עלו, ואתה יכול לקחת לדוגמה את האדמו"ר החלוץ שוויתר על תואר האדמורו"ת כדי לעלות לארץ (הוא התיישב כאן ועבד אדמה) ויש עוד דוגמאות.

ישן 09-10-2011, 15:26
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "אם כבר לדבר על משהו מגוחך, זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Segmany
אם כבר לדבר על משהו מגוחך, זה להאמין שזוהי המולדת ההסטורית של העם היהודי ואז לזנוח כל דבר שקשור לאמונה היהודית, שהרי יש קשר ישיר בין השניים.

היהדות נולדה כדת.

יהודי מגיע מהשתייכות הסטורית לא פחות מאשר מהשתייכות דתית. אתה שייך לאנשים שאדמתם היא יהודה.... העם היה לפני הדת. אז הוא היה עם ישראל, העברים. על פי האמונה של הדת היהודית עצמה הובטחה הארץ לעם לפני היות הדת. העם עודנו אותו עם. העם ישרוד גם אחרי הדת, שבהתחשב במנהיגיה זמנה קצוב.

שטר הבעלות ההיסטורי שלנו על הארץ נובע יותר מהאשרור של היותנו יהודים (כלומר אנשי יהודה) מאשר מהיותנו יהודים (כלומר מאמינים בדת משה).

ישן 08-10-2011, 22:54
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "זו היתממות ותו לאו. מי..."

זה פשוט לא נכון. לשיטתם הצפירה היא דבר חסר משמעות. הדת"לים החליטו לעמוד בפרהסיה כדי לא לפגוע ברגשות אחרים, למרות שגם לטעמם זה לא אומר כלום.
מילא יום הזיכרון. קח את יום השואה- הרי ברור לך שבקרב החרדים האשכנזים בארץ יש לא מעט ניצולי שואה וקרובים משפחה שלהם, הישיבות שלהם נקראות על שם ישיבות שנחרבו, שמות הילדים הם אותם שמות שהיו לסביהם שנספו. אז באמת נראה לך שהם לא עומדים בצפירה מתוך זלזול בנספים? לא, פשוט לאמונתם בחודש ניסן לא מתאבלים, ושנית- יש יום קדיש כללי לנספי השואה שנקבע על ידי הרבנות, ושלישית- לאמונתם קריאת פרקי תהילים לזכר הנספים חשובה יותר מלעמוד בצפירה.
אתה באמת רוצה להגיד לי שיש הבדל בין חרדי שחושב שהצפירה היא דבר חסר משמעות לבין חילוני שחושב שמלמול מזמורים קדומים חסרת משמעות?

ישן 08-10-2011, 20:22

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הליכה בצפירה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
מישהו יכול להסביר לי למה זה מפריע לציונים או לסתם אנשים שעומדים שאני הולך בצפירה מכאן לשם?
איך זה מפריע לו לעמוד?
איזה עונג מוזר הוא מקבל מלהעמיד אותי דקה במקום?

(הבהרה:אני דווקא כן עומד בצפירה).

לא מפריע לי.
ואני אומר את זה בשיא הרצינות, ולא בשביל להבהיר נקודה. כאשר אדם חרדי אומר שמבחינתו היום בו הוא מתאבל על כל היהודים שנפלו הוא 9 באב, וכי הוא מרגיש שעמידה בצפירה מנוגדת לאמונה שלו, ולכן הוא פשוט ממשיך ללכת, אין לי שום בעיה עם אותו אדם.
יש חרדים שבזמן הצפירה מדליקים מוזיקה ומתחילים לרקוד, סתם ככה כדי להתריס. איתם יש לי בעיה בדיוק כמו שתהיה לי בעיה עם אדם שביום כיפור יסע בכוונה למאה שערים, וידליק שם מנגל.

ישן 09-10-2011, 16:49

בתגובה להודעה מספר 136 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "ומה אם יש רוב חילוני?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
ומה עם הנוצרים שחיים בארץ? עם הערבים? עם היהודים שלא שומרים ורוצים לנסוע בשבת?
אנלא רואה איך מפריע לחרדי ששומר מצוות שאני כן אסע..
אתה לא יכול להשוות את זה לעמידה בצפירה, הנופלים נפלו למען הכלל, למען כל המדינה, גם הדרוזים והנוצרים שחיים בה, גם החילונים וגם החרדים. לעומת זאת שמירת מצוות זה נתון לויכוח.

איך אתה לא מבין שאתה מסתכל על זה מנקודת המבט שלך, ומנקודת המבט שלהם זה נראה אחרת לגמרי?
כמו שמבחינתך הנופלים נפלו למען כולם, ככה מבחינתם התורה היא התורה של כולם, ואלוהים הוא האל של כולם, וכמו שמבחינתך כל ויכוח בדבר תרומתם של הנופלים הוא בגדר חילול הקודש, ככה מבחינתם כל ויכוח בדבר קדושתו של יום כיפור (או של השבת לצורך העניין) הוא בגדר חילול הקודש.
אם אנשים היו יודעים לצאת לרגע מנקודת המבט הצרה שלהם, ולנסות להבין את הפרספקטיבה של האחר, היינו חיים בעולם הרבה יותר סובלני.

ישן 09-10-2011, 18:52
מנהל פורום מתגייסים

בתגובה להודעה מספר 137 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=deltaforce]ומה עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
אם אנשים היו יודעים לצאת לרגע מנקודת המבט הצרה שלהם, ולנסות להבין את הפרספקטיבה של האחר, היינו חיים בעולם הרבה יותר סובלני.

מסכים איתך לגמרי, בדיוק בגלל זה אני נגד כפייה...
גם אני לא חושב שצריך לכפות על אנשים לעמוד דקה ביום הזיכרון, כי זה לא מה שיגרום להם לכבד או להעריך את מה שעשו ועושים בשבילם.

ונוצרים, מוסלמים ויהודים חילונים למיטב ידיעתי הם לא מיעוט.
ושוב, אנלא אומר שצריך לנסוע, אני בעצמי לא נוסע כי אני מכבד ואני גר בעיר ש40% מתושביה הם דתיים. א-ב-ל, לא צריך לעשות עליהום ובטח שלא לזרוק אבנים על מי שכן. לאן הגענו?!

ועדיין לא עניתם לי, מה מפריע לדתי שאני נוסע? ולא! אתה לא יכול להשוות את זה למשפחות שכולות ונופלים, כי זה פשוט לא אותו הדבר. בדיוק כמו שלא מפריע לדתי הזה שיש מקדולנדס שמגיש בשר עם חלב.

ישן 10-10-2011, 07:43

בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]אם אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
ועדיין לא עניתם לי, מה מפריע לדתי שאני נוסע? ולא! אתה לא יכול להשוות את זה למשפחות שכולות ונופלים, כי זה פשוט לא אותו הדבר. בדיוק כמו שלא מפריע לדתי הזה שיש מקדולנדס שמגיש בשר עם חלב.

עניתי לשאלה שלך באשכול השני:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
יש ביטוי שאומר "כל ישראל ערבים זה לזה" והמשמעות שלו היא שאדם דתי מאמין שהוא אחראי לא רק על קיום המצוות על ידיו, אלא גם על ידי קיום המצוות על ידי שאר היהודים. לכן כאשר הוא רואה יהודי מפר מצווה בצורה כה בוטה, זה מפריע לו מאוד.
בנוסף הם מאמינים שאי קיום מצוות זה דבר רע (מן הסתם) וכמו שלך יפריע לראות אדם אחר עושה מעשה רע או לא מוסרי (גם אם זה לא קשור אליך) כך זה מפריע גם להם.

ושוב - מנקודת המבט שלך אי אפשר להשוות בין נסיעה בכיפור לבין עמידה בצפירה, אבל מנקודת המבט שלהם, אי אפשר להשוות בין עמידה בצפירה לנסיעה בכיפור.
אגב, מי אמר לך שלדתיים לא מפריע שיש מקדונלדס שמגיש בשר עם חלב?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-1434409,00.html

ישן 09-10-2011, 16:27
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
לדידי, הליכה בצפירה, בייחוד בפרהסיה, זאת כפירה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "הליכה בצפירה."

זה פשוטו כמשמעו, השתנה בקשת על המדינה, על החללים שחרפו נפשם, על החיים שזוכרים את
המתים, שזוכרים את העבר, שזוכרים את התלאות שעברנו כדי להגיע לאן שהגענו.

נכון, יש פה כמה חוכמולוגים שטוענים שזה "לא מכבד את המתים", שלא רואים טעם בעמידה ועוד
כהנה וכהנה תואנות פשוט מצוצות מאיזו צורת חשיבה מוזרה ולא ברורה. עמידה לזכר נופלים זאת
לא המצאה של ישראל - זה דבר שקיים כמעט בכל מדינה כיום, אז כל אלה שחושבים שהם איזה
גאון שהמציא מחדש את הגלגל, שירדו לקרקע ומהר - ואלה אנשים שכנראה לא איבדו יקר באחד
האירועים עבורם עומדים בצפירה (אלא אם כן מישהו יגלה לי אחרת).

פשוט חרפה שאנשים לא יכולים לעמוד דקה כדי לכבד לא רק את הנופלים, אלא את המדינה שביקשה
מהם לעמוד ולכבד את האתוס שלה. כנראה יש פה כמה צעירונים שאולי חושבים שיש להם איזו רבע
אידיאולוגיה של "אני אינדיבידואל עאלק".

להירגע ומהר.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 09-10-2011 בשעה 16:29.
ישן 09-10-2011, 16:41
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לדידי, הליכה בצפירה, בייחוד בפרהסיה, זאת כפירה"

סלח לי, אתה לא חושב שאתה, זה שתומך בביצוע פעולה חריגה כמו עמידה למשך דקה–דקותיים, צריך להסביר איך זה בדיוק מכבד את המת?
אתה לא חושב שאתה זה שצריך להסביר למה העמידה היא לא צורת החשיבה המוזרה והלא ברורה?
מה אכפת לו למת אם אתה עומד למענו?
למה שלא נדלג כולנו לכבודו על רגל אחת? זה בטוח יותר ישעשע אותו ויעביר לו את המוות בסבבה.
מהו בדיוק "זכר הנופלים" שאתה מכבד? (כבר כתבתי פעם, זהו סתם מושג חסר משמעות שמצטלצל טוב)
אני באמת צריך להסביר לך למה "כולם עושים" זה לא טיעון מספק?
המדינה עצמה לא דורשת ממני לעמוד, אתה ושכמותך הם אלו שדורשים ממני.
רוצה לעמוד? שיהיה לך בכיף, אבל מה אכפת לך מה אני עושה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
ואלה אנשים שכנראה לא איבדו יקר באחד האירועים עבורם עומדים בצפירה (אלא אם כן מישהו יגלה לי אחרת).
חשבתי שכבר דיברו הרבה על חרדים שאיבדו משפחות שלמות בשואה ועדיין סוברים שעמידה לכבודם היא דבילית..

ישן 09-10-2011, 21:56
צלמית המשתמש של ShoobyD

..
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אדרבא, למה לעצור רק פה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אז לא תתנגד שגופות קרובייך ייקברו במקום שאינו בית קברות יהודי, שהרי מה מעניין את המת היכן קבורות עצמותיו? וכמובן אין לך סיבה לפקוד את הקבר, שהרי מה לך ולחבילת עצמות?
איך זה בדיוק קשור? מה קשורה אמונה דתית לעמידה בצפירה?
חוצמזה שאני לא מבין איך אתה לא רואה שהדוגמא שהבאת עומדת דווקא כנגדך, שהרי אתה זה שבא בדרישות, אז לפי מה שאתה אומר, כמו שאתה דורש מכל אדם לעמוד בצפירה לכבוד המתים, אתה גם צריך לכפות עליו לקבור את קרוביו בבתי־קברות יהודיים ואף לפקוד את קבריהם..
זה נשמע לך הגיוני?

דרך אגב, כן, מבחינתי אין טעם לפקוד קברים. בשביל מה? האם הנשמה עדיין שוכנת לה בקרב אותה "חבילת עצמות"?
רוצה לכבד את המת מבחינה דתית? תרום בשמו, התפלל בשמו, למד בשמו, עשה משהו מועיל בשמו. אבל זה כבר נושא לוויכוח אחר.
(אתה צריך לראות מה פוסק הרמב״ם בנוגע לעלייה לקברים, שזה די אירוני לאור העובדה שרבים עולים לקברו..)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אהה, וכשמתפללים, אפשר להפסיק את התנועות המוזרות האלה, כי זה נראה מה-זה מטופש, וכמובן, בוא ונשב ישיבה מזרחית בשירת התקווה. זה אמנם יהיה מסובך באיצטדיוני כדורגל ותהיה יותר אלימות, אבל היי, לפחות לא ניראה כמו פוצים!
למה באמת צריך להתנועע בתפילה? יש בזה סגולה מיוחדת?
ועדיין, מה הקשר לענייננו? האם לדעתך יש לדרוש ממתפללים להתנועע הלוך־ושוב?

אני גם לא רואה מה הטעם בעמידה לצורך שירת התקווה, אם זה באצטדיון אז סבבה, אתה חלק מקהל, אבל כאשר משמיעים אותה בטלוויזיה אתה עומד ניצב? (יש גם אנשים כאלה..)
מה עם הצפירה, כשאתה יושב לך לבד בחדרך בביתך הפרטי אתה עומד לפתע למשמע הצפירה?

משום מה אתה מעדיף ללכת סחור־סחור ולעבור לנושאים שונים שלא קשורים, במקום להסביר בפשטות מה יש בה, דווקא בעמידה בצפירה, שלדעתך יש לדרוש מאחרים לבצע אותה.
שים לב שמילת המפתח בכל הדיון הוא הדרישה, שוב אומר, אם אתה רוצה לעמוד בצפירה, שיבושם לך, אבל מה אכפת לך מה אני עושה?

זו זכותך המלאה לחשוב שהמתים יושבים להם בשמיים עטופי גלימות לבנות ומחכים לפעם הזו בשנה שאנו עומדים בשבילם. כמו גם שזכותי המלאה לחשוב שזה מטופש.
למה אתה חושב שהזכות שלך לדעה גדולה יותר, שאתה יכול לצפות ממני לנהוג לפיה כאשר היא מנוגדת לשלי?

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 09-10-2011 בשעה 22:07.
ישן 10-10-2011, 12:45
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אין קשר לאמונה דתית, יש קשר לפעולות שאנחנו עושים
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב ".."

אם זה בהקשר דתי או לאומי או סתם ללא שום זיקה לתחום. לשיטתך זה מוציא אותנו "פוצים".

צר לי, עשיתי טעות כשמלכתחילה להגבתי לתגובה שלך. אין באמת שיח ענייני עם דעה שכזאת.
כפי כתבתי בהודעתי הראשונה, אתה ועוד כמה בודדים מחזיקים ביעני רבע אידיאולוגיה רק כדי
להיות אינדיבידואלים בגרוש. אותי זה לא מרשים.

כן, יש דבר מאוד עוצמתי בימי זיכרון. כן, עמידה ביום זיכרון לזכר הרוגים שמותם הוא חלק מהאתוס
הלאומי זה כבוד גדול למתים. כן, כל הדברים האלה מכבדים את המתים ומכבדים את זכרם. לך
אין קשר רגשי לנושאים האלה מאותה הסיבה שציינתי - לא חווית אבדה שקשורה באירועים האלה,
לא חווית תחושת חשש אמיתי מהשמדה, וקל לך לבטל את המעשים האלה כהרף עין. אחרים עוד
מכבדים את אלה שמתו והכי חשוב - את זכרם. אגב,לא צריך לאבד מישהו יקר במלחמה כדי להיות
קשור רגשית לדברים האלה, אלא להבין שעצם העובדה שאנחנו חיים פה,זה דבר שאינו מובן מאליו.

וזה בכלל שיא. גם לפקוד קברים נראה בעיניך מגוחך. מדוע איני מופתע? יש אולי עוד כמה עקרונות
מקודשים שירקת עליהם? תן לי לנחש, אתה גם לא תיפגע אם מישהו ירק או ישתין (או גרוע מזה) על
קבר של מישהו מבני משפחתך, הרי זאת כולה חתיכת אבן עם עצמות נטולות נשמה,לא כך?

אני כמובן בשום מקום לא כתבתי שאני דורש ממישהו לעמוד לזכר מתים, רק כתבתי מה לדעתי
גורם לכמה בודדים להיות שונים מהאחרים (עכשיו זה המקום שאתה כותב לי: "ואם כולם יקפצו
מבניין אז גם אתה תקפוץ?").

אז בסדר, אתה מחזיק בדעה הזאת, שלעולם לא אקבל אותה, אתה גם לא עושה דבר כדי לזכור
את אלה שמתו בהגנה על פיסת הארץ הזאת - כל דבר כזה יהפוך אותך לפוץ, ואני ממש לא רוצה
שתצא פוץ. אגב, כשכתבת שאתה עומד בפרהסיה כדי לא לפגוע בכבוד החיים, זה הרי לא ממש
מדוייק, אתה עושה את זה כדי לא לפגוע בכבודך, כי אתה יודע מה יחשבו עלייך (לא ממש עיקרון...)

אגב, אני פוץ. פוץ גאה.

ישן 10-10-2011, 18:12
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אין קשר לאמונה דתית, יש קשר לפעולות שאנחנו עושים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אין קשר לאמונה דתית, יש קשר לפעולות שאנחנו עושים אם זה בהקשר דתי או לאומי או סתם ללא שום זיקה לתחום. לשיטתך זה מוציא אותנו "פוצים".
שוב אתה מפספס את העיקר.. כל אחד צריך לפעול לפי אמונתו, ואם עמידה בצפירה היא מה שעושה לך את זה, אז מה אכפת לך מה אני חושב?
אני לא מנסה לשנות את דעתך לגבי העמידה, אני מנסה להסביר לך למה אתה לא יכול לבקר אחרים בעלי דעה שונה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
צר לי, עשיתי טעות כשמלכתחילה להגבתי לתגובה שלך. אין באמת שיח ענייני עם דעה שכזאת.
כפי כתבתי בהודעתי הראשונה, אתה ועוד כמה בודדים מחזיקים ביעני רבע אידיאולוגיה רק כדי
להיות אינדיבידואלים בגרוש. אותי זה לא מרשים.
זה מצחיק שאתה מדבר על "שיח ענייני" כאשר בעוד שאני מביא טענות ענייניות, אתה, מתחילת דבריך באשכול ועד עתה, יורד לגופם של טוענים (והפסקה המצוטטת היא עדות).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
כן, יש דבר מאוד עוצמתי בימי זיכרון. כן, עמידה ביום זיכרון לזכר הרוגים שמותם הוא חלק מהאתוס הלאומי זה כבוד גדול למתים. כן, כל הדברים האלה מכבדים את המתים ומכבדים את זכרם.
אמרת "מה" ולא הסברת "למה". למה עמידה מכבדת מת?
למה, כמו ששרוקי אמר, עד לפני כ־50 שנה לא נהגו כך? למה חז״ל לא קבעו עמידה לזכר מת? האם בזמנם לא כיבדו מתים?
כתבת הרבה מלל, אך דווקא בנקודה הזאת שהיית אמור לתת תשובה – לא סיפקת אותה.
לו הכנסת שם את המילה הקטנה "לדעתי", במקום לקבוע "עובדות" לכאורה אובייקטיביות, לא היה לנו כל ויכוח.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
לך אין קשר רגשי לנושאים האלה מאותה הסיבה שציינתי - לא חווית אבדה שקשורה באירועים האלה, לא חווית תחושת חשש אמיתי מהשמדה, וקל לך לבטל את המעשים האלה כהרף עין. אחרים עוד מכבדים את אלה שמתו והכי חשוב - את זכרם. אגב,לא צריך לאבד מישהו יקר במלחמה כדי להיות קשור רגשית לדברים האלה, אלא להבין שעצם העובדה שאנחנו חיים פה,זה דבר שאינו מובן מאליו.
משום מה התעלמת מהקטע הזה:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
חשבתי שכבר דיברו הרבה על חרדים שאיבדו משפחות שלמות בשואה ועדיין סוברים שעמידה לכבודם היא דבילית..
כנראה שזה כי הוא מבטל לחלוטין את כל הטענה שלך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
וזה בכלל שיא. גם לפקוד קברים נראה בעיניך מגוחך. מדוע איני מופתע? יש אולי עוד כמה עקרונות מקודשים שירקת עליהם? תן לי לנחש, אתה גם לא תיפגע אם מישהו ירק או ישתין (או גרוע מזה) על קבר של מישהו מבני משפחתך, הרי זאת כולה חתיכת אבן עם עצמות נטולות נשמה,לא כך?
זה אולי יבוא לך בהפתעה, אבל מבחינה לוגית יש הבדל בין אי־עשיית א׳ לעשיית ב׳, יש הבדל בין אי־מתן חשיבות יתרה לקבר ובין זלזול והשחתה שלו, כמו שיש הבדל בין אדם שאינו מאמין לאחד שמשתין על ספרי תורה.
אתה מזכיר את טענתו של אינגסוק לעיל, שמי שנגד חילול יו״כ בהכרח בעד אלימות כלפי המחללים..
אבל שוב, מה אכפת לך מה אני (והרמב״ם, "לא יפנה אדם לבקר הקברות") חושב? אתה רוצה גם כאן לכפות עליי את דעתך?
למה אתה מנסה כל פעם להסב את הדיון לנושאים שאינם קשורים? איפה בדיוק ה־"שיח הענייני" שלך?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אני כמובן בשום מקום לא כתבתי שאני דורש ממישהו לעמוד לזכר מתים, רק כתבתי מה לדעתי גורם לכמה בודדים להיות שונים מהאחרים (עכשיו זה המקום שאתה כותב לי: "ואם כולם יקפצו מבניין אז גם אתה תקפוץ?").
אז בסדר, אתה מחזיק בדעה הזאת, שלעולם לא אקבל אותה, אתה גם לא עושה דבר כדי לזכור את אלה שמתו בהגנה על פיסת הארץ הזאת - כל דבר כזה יהפוך אותך לפוץ, ואני ממש לא רוצה שתצא פוץ.
האם עיניך אינן רואות את שידיך מקלידות? כל הדיבור שלך הוא ביקורת ותרעומת גדולה על מי שלא סובר כמוך. :\
עכשיו זה המקום שאני כותב שכל בר דעת יכול לראות שדבריך כאן אינם תואמים את שאר הצהרותיך, הרי אילו זה באמת מה שהיית סובר ומה שהיית אומר מתחילה – לא היה על מה להתדיין, אבל מהניסוח הלעגני של סוף המשפט האחרון אפשר כבר להבין שאתה לא מתכוון לדברים.
מלבד זאת, לא אמרתי שאיני עושה דבר, אני לכשעצמי מעדיף לקרוא תהלים, אני רואה בכך הרבה יותר טעם, אך לא הייתי מבקר את מי שגם זאת לא עושה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אגב, כשכתבת שאתה עומד בפרהסיה כדי לא לפגוע בכבוד החיים, זה הרי לא ממש מדוייק, אתה עושה את זה כדי לא לפגוע בכבודך, כי אתה יודע מה יחשבו עלייך (לא ממש עיקרון...)
נכון, זה בין היתר, מודה בפה מלא.
אך לו זאת הייתה הסיבה היחידה הייתי טורח לשתוק כל פעם שהנושא עולה, שהרי להצגת העמדה שלי יש אותו אפקט (ואתה ההוכחה לכך).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אגב, אני פוץ. פוץ גאה.
בכיף שיהיה לך, רק אל תצפה ממני לחשוב ולנהוג כמוך.

אתה נתפס יותר מדי למילה "פוץ" שכתבתי למעלה כתגובה לרוג שדיבר על "צביעות", במידה כנגד מידה
אתה מנסה להציג אותי כזה שמבקר אחרים, בעוד ההפך הוא הנכון
אני חושב שדי ברור לכולם שאני מקבל לחלוטין את מי שרואה טעם בעמידה בצפירה, זה נאמר אינספור פעמים ולא רק באשכול הנוכחי, אני רק מצר על כך שזה לא נכון בכיוון ההפוך.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 10-10-2011 בשעה 18:14.
ישן 10-10-2011, 20:38
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי נור השמן שמתחילה ב "אנשים אשכרה נלחמו, מתו, כדי..."

שוב חוזר הניגון..

נכון, אני ילד קטן, אני אידאליסט בשנקל, אבל למה לעצם הטענות שלי אין לכם מענה?
אנשים נלחמו ומתו כדי להגן עליי, נולדתי מתוך דמם של הנופלים, אבל למה את ההזדהות והכיבוד אני צריך לעשות דווקא בדרך שלכם?
במה העמידה שלכם טובה מקריאת התהלים שלי?

אני יכולתי לטעון עליך אותו הדבר, אנשים מתו בשבילך, אתה לא יכול לקרוא עליהם מזמור קטן? רבאק, איפה הכבוד??
אבל להבדיל מכם, אני לא שופט את מי שאוחז בדעות מנוגדות לשלי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:03

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר