לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2011, 04:25
  TopDog TopDog אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.07
פנסוניק (fz150) מול קנון (sx40)

שלום,

סוף סוף מצאתי מה שחיפשתי, מצלמה דיגיטלית איכותית עם אפשרות לצילום וידאו. נכון שלא מדובר על מצלמות מקצועיות. מדובר על צילום ביתי קצת מעל הממוצע עבור משפחה, ילדים וטיולים.

בהמלצת הגולשים הטובים, בדקתי את 2 המצלמות באתר ההשוואה (תודה לכל המשיבים שהמליצו על האתר המצוין www.dpreview.com)

ההבדלים המהותיים בין 2 המצלמות:
1. זום - קנון עדיפה באופן משמעותי (35 מול 24).
2. גודל מסך - פנסוניק קצת יותר גדולה (3 מול 2.7) - לפי דעתי זניח
3. איכות מסך - פנסוניק משמעותית יותר טובה (פי 2 מקנון) - לא יודע עד כמה זה חשוב כיון שהתמונות בסופו של דבר עוברות למחשב \ פיתוח
4. מהירות תריס - קנון עדיפה (3200 מול 2000) לפי דעתי גם זניח לצילומים מסוג זה.
5. חיישן - יש הבדל בין שניהם שעבורי זה לא אומר הרבה - פנסוניק CMOS וקנון BSI-CMOS. לא יודע עד כמה זה משנה

שאר הדברים נראים די זהים למעט איכות צילום הוידאו שלא כ"כ מובן:
שניהם מציעים רזולוציה של 1920x1080, אבל בעוד שקנון מציעים 24fps פנסנוניק לעומת זאת מגיעה ל-30, 60. האם זה אומר שהוידאו בפנסוניק יותר איכותי ?

למעט העניין של הוידאו שלא כ"כ ברור לי הייתי הולך על הקנון (זום מאוד גדול, ניסיון טוב מהמצלמה הקודמת)

לאור הניסיון הרב שיש לכם, הייתי שמח לשמוע את חוות דעתכם על 2 המצלמות ? על מה הייתם ממליצים ?

תודה רבה רבה לכל המשיבים !

נערך לאחרונה ע"י TopDog בתאריך 09-10-2011 בשעה 04:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2011, 23:38
  TopDog TopDog אינו מחובר  

סוני מול קנון ?!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עורפ שמתחילה ב "קנון גם זולה יותר וטובה יותר..."

המצלמה של סוני (HX100) יותר יקרה - 2400 מול 2000. שזה 20%
בתמורה אתה מקבל זום יותר קטן (30 של סוני מול 35 של קנון), צילום וידאו ב-60 פריימים (מול 24 של קנון), יותר פיקסלים (16 מול 12) ואחריות מאוד קצרה (שנה של סוני מול 4 של קנון)

הזום ומספר הפיקסלים בשבילי הם זניחים. לא יצא לי בתקופה האחרונה לפתח תמונות בגודל של פוסטר. הזום גם הוא לא ממש משמעותי.
אבל - מספר הפריימים לפי דעתי מאוד משמעותי כיון שמשפיע על איכות הוידאו.

כיון שסוני יקרה והאחריות שלה נגמרת אחרי שנה בלבד העדפתי לוותר עליה ולקבל איכות וידאו זהה בפנסוניק (fz150) עם עדשה של LEICA שנחשבת מאוד איכותית.

הפנסוניק טיפה יותר יקרה מהקנון, אבל אצלה אתה מקבל וידאו כמו בזו של סוני עם 3 שנים אחריות

אגב, לא מצאתי כ"כ הבדל בין הפנסוניק FZ150 ל-FZ47\FZ48 - המחיר שונה מאוד ולפי המאפיינים לא הצלחתי להבין מה החסרון הגדול ב-fz47/48.
ישן 22-10-2011, 21:09
  TopDog TopDog אינו מחובר  

תודה עורפ על התגובה... אבל...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עורפ שמתחילה ב "ההבדל המשמעותי (לדעתי) בין..."

ההתלבטות הראשונה היתה בין קנון לפנסוניק. לא הכנסתי למשוואה את הסוני אלא רק אחרי שאתה המלצת עליה.

בכל אופן אם משווים בין שלושתם, אני לא מבין מדוע ללכת על סוני. לפי כל הפרמטרים שלה וגם לפי מאמר שקראתי הפנסוניק (150) יותר איכותית. (יש שם 2 שורות שמזכירות את סוני).
סוני יותר יקרה, ואם מוסיפים את האחריות של MACK אז בכלל הגענו למצלמה בשווי 2700.

וזו בהחלט קפיצה - ולכן ההתלבטות הראשונה היתה בין 2 מצלמות שנעות בין ה-2000 שח.

כתבת שקנון יותר טובה בתנאי תאורה נמוכים - עפ"י מה אתה קובע את זה? איך אפשר באמת לדעת שזה נכון?
ועוד דבר שכתבת, איכות הצילום בוידאו של סוני הוא 60 FPS. וזה בדיוק מה שכתבתי: פנסוניק נותנת לך את האיכות הזו.

האם המסקנה שלי לכיוון הפנסוניק לא מוצדקת \ נכונה בהתחשב ב"עומק הכיס" שיש לי ?

ושוב תודה על ההתייחסות !!!
ישן 22-10-2011, 23:31
  עורפ עורפ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי TopDog שמתחילה ב "תודה עורפ על התגובה... אבל..."

כל שלושת המצלמות עולות בארה"ב כ-400 דולר שזה קצת פחות מ 1500 ש"ח.
גם אם תשלם מע"מ והובלה, לא אמור להיות הבדל במחיר בארץ.
אני קונה בארה"ב ואין לי אחריות לרווחי היבואנים בארץ...

לגבי המחירים בארץ: אשמח אם תאמר לי היכן אתה משיג את ה FZ150 ב 2000 ש"ח
לקניה מיידית כולל 3 שנות אחריות ? לא על הנייר או בקרוב .... מצלמה אמיתית.
את ה SX40HS אפשר כבר לקנות במחיר הזה. לדוגמא
http://www.studioland.co.il/ViewPro...src=zap&ID=4257

לגבי רגישות הקנון לתאורה נמוכה - SX230HS של קנון נבדקה בנושא וקיבלה ציון
מעולה .
http://www.dpreview.com/reviews/q31...test/page17.asp
החיישן שם זהה ל SX40. העדשה ב SX40 טובה יותר והמעבד הוא כבר DIGIC 5.
תסיק לבד, תמתין לבדיקות, או תבדוק דוגמאות ברשת.

לגבי הסוני. באותו אתר שבו קראת את המאמר, נבדקה גם הסוני
http://www.photographyblog.com/revi...iew/conclusion/
וגם בעוד מקום
http://www.dpreview.com/reviews/son...100v/page11.asp

בהנחה של מחיר זהה, אני אישית מעדיף להתלבט בין הסוני לקנון. אל תתעלם מתוספת הזום של שניהם!
הרי קונים מצלמות סופר זום בעיקר בגלל ה.... זום.

בכל מקרה, בהצלחה בבחירה ובקניה. תהנה.

ישן 23-10-2011, 04:05
  TopDog TopDog אינו מחובר  

עדיין מתלבט... או שלא
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עורפ שמתחילה ב "[B]כל שלושת המצלמות עולות..."

ראשית - תודה רבה על התגובה וההשקעה !

איפה אתה מוצא ב-400$ ?! לפי מה שאני חיפשתי הכי נמוך זה 450$.
קנייה מארה"ב צריך לקחת בחשבון משלוח של 50$, מע"מ בערך עוד 60$ ואחריות של MACK בסביבות 200 שח. זה כבר יוצא כמעט אותו דבר כמו לקנות בארץ בסביבות 2000 שח (חוץ מאשר המצלמה של סוני שבארץ משום מה עולה הרבה יותר... אם לוקחים בחשבון שמה שאתה אומר נכון - שאפשר להשיג את 3 המצלמות ב-400 מחו"ל...)
בכל מקרה, אשמח לקבל את המקומות שבהם אפשר לרכוש ב-400 !

אתה צודק - fz150 עדיין לא הגיע לארץ. לפי מה שאמרו לי היא תגיע בשבועיים הקרובים. המחיר 2200 באתר של Camera. ולפי מה שהבנתי אפשר עוד לדבר איתם על המחיר כיון שזה דגם חדש והם רוצים להוציא אותו לשוק.
את ה-SX40 גם תוכל לרכוש מהם ב-2000 עם 4 שנות אחריות. לפי דעתי שווה להוסיף עוד 100 שקל על StudioLand בכדי לקבל 4 שנים במקום שנה אחת. וכן, יש להם את ה-SX40 במלאי (נכון ללפני החג)

לגבי הרגישות SX230 היא ממשפחה אחרת של מצלמות - האם ייתכן להשוות בינהם ?

לגבי קנון - היה לי ניסיון איתם די טוב עם המצלמות הקודמות (2 במספר). אמנם הרבה יותר פשוטות מהמצלמה המדוברת. ההתחלה היתה לכיוון קנון אבל גם ב-Camera וגם ב-MDK המליצו לי ללכת על הפנסוניק, ולא דיברתי שם עם מוכרים, אלא עם אנשים שקצת יותר מבינים (לפחות ככה זה נשמע) שיש להם ניסיון רב.
החשש ששמעתי על קנון - שזו הפעם הראשונה שהם משתמשים בחיישן הזה CMOS במצלמות עם זום גבוה. ולכן לא בטוח שהמצלמה תהיה כ"כ מוצלחת, כפי שהיה עד כה.

כמובן, שאם יהיה אפשר להשיג את הסוני באותו מחיר כמו של הקנון - אזי כדאי מאוד לשקול מחדש ולהעדיף את סוני

תודה על העזרה, אשמח אם תוכל לשלוח את האתרים שבהם אפשר להזמין במחיר שציינת
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר