לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-10-2011, 02:08
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מה שברור שבעצים אינך מבין-עץ אינו צריך לדבר על מנת לקבוע את גילו
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תובנה שאין עליה עוררין. אכן, העץ אינו משקר"

בנוסף ניתן לקבוע את כסוי השטח בהווה ובעבר, על פי תצלומי אויר.
מלבד זאת לי קיים ידע אישי בנושא ההתנחלות באיתמר, כמו גם בחלק לא מבוטל מההתנחלויות הותיקות.

תמיד טוב להקדיש זמן והרבה מכמה שעות, ללימוד. אני משתדל לעשות זאת וקולט ידע ממגוון של מקורות. אבל בכל מקרה לא אוכל להשיב על שאלותיך ה"פרובוקטיביות" הדורשות מומחיות מקפת נקודתית ומידע הקיים ב"מרתפי" הממשלה בלבד - לשם בפני חסומה הדרך. אתה כפופוליסט מוכשר, היודע רק לבקר, ללא מתן רמז דק ביותר, היכן אתה חושב שצריך לעבור הגבול, מסוגל לשאול "קלוץ קשייש" מבלי להניד עפעף ועוד לצבור חבר מריעים ומעודדים.

לדיון רציני אני אינני מצליח להגיע אתך - למרות נסיונותי הרבים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-10-2011, 17:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
דברים כדורבנות. מביאים למסקנה, שחאכם ואמג'ד טיפלו נכון בפולשי הנדל"ן ממשפ' פוגל...
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה יכול לטעון מה שאתה רוצה על הפלסטינים תושבי המקום"

אני כמובן מקווה שהשטות שכתבת למעלה, לא באמת מביאה אותך למסקנה המתבקשת מדבריך (זו
שבכותרת), ובסה"כ אתה רוצה להפגין עוד ביצוע של יכולת לצטט קלישאות משעממות של פנאטים שלומיסטים
(בשבועיים האחרונים הפגזת בתחום, מודה שהתרשמתי...).

גדר היישוב היא גדר בטחונית, ובדיוק כמו שיש בתוך גדר ההפרדה שטחים פלסטינים שאותם הם בדר"כ יכולים
לעבד, כך היה הדבר נכון לגבי איתמר.
העובדה שכל שוחרי זכויות הפלסטינים שכחו שמשהו בכ"ז השתנה במערכת היחסים בין איתמר לעוורתא
בחודשים האחרונים, היא טרגדיה אמיתית. אתה מבין, הזכות למסוק זיתים היא חשובה, אבל קצת פחות מהזכות
של תינוקות לא להישחט. אחד הרוצחים העיד בחקירתו שניצל את כניסותיו הקודמות לצורך מסיק כדי לאסוף
מל"מ לקראת הטבח. אם זה בעיניך לא מהווה עילה מספקת להפסקת הכניסה של הפלסטינים לתוך שטח שבו
גרים חלק מניצולי ביקור קודם של עוורתאים באיתמר, אז לא נותר אלא להצער על כך.

שלא תתבלבל - יללות על זכויות העשוקים מעוורתא לא הופכים אותך להומאני יותר - בטח לא כשמדובר
בפרק הזמן המיידי שאחרי טבח זוועתי שבוצע בידי תושבי עוורתא באיתמר.

אגב, ביטויים כמו "פולשי נדל"ן" מתאימים לעצרת של הנוע"ל. אתה כבר אחרי הגיל הזה. הגיע הזמן שתכתוב על "מתלהמים" כמו שמקובל בשאר המחנה...
ישן 09-10-2011, 18:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה לא צריך להצטדק, אני הבהרתי שאני מקווה שאתה אכן לא מסיק מדבריך את מה שיש להסיק מהם
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אם זו המסקנה שהגעת אליה, אולי כדאי שתיקח קורס בלוגיקה באו"פ או במקום אחר"

אני שמח לראות שהלוגיקה שלך אמנם פגומה - אבל עדיין יש בדל של חוט שדרה מוסרי, המחזיק מעמד תחת
מטר הקלישאות שאתה משלח לכל עבר...

במקום להטיף מוסר לגבי "שימוש ציני בדם של תינוקות", מוטב שתפסיק להשתמש בביטויים שהיחידים שמוצאים בהם סיפוק, הם אלה שאולי לא עושים "שימוש ציני בדם של תינוקות", אבל לא רואים בעייה בעצם הרצח
שלהם...
ביטויים גבוליים כמו "המפעל הארור הזה של ההתנחלויות" הם דבר מצער, חרף השעשוע שנוצר מקריאת
נבואות החורבן הנלוות אליהן, המלוות בלי ספק במעט קצף על השפתיים.

די חבל שעדיין לא הפנמת שעבור הצד השני, הבית שלך הוא "מפעל ארור" לא פחות מאיתמר, אבל לא נורא -
רוב המחנה שלך כבר הבין. לא סתם אתם מצטמקים מבחירות לבחירות, למרות כוחו הגובר של המגזר...
ישן 09-10-2011, 18:58
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
התגובות שלך צפויות וכל דיון יהיה ככל הנראה עקר
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה לא צריך להצטדק, אני הבהרתי שאני מקווה שאתה אכן לא מסיק מדבריך את מה שיש להסיק מהם"

חבל שאדם חילוני שאינו אחוז דיבוק משיחי או סתם תאווה לנדל"ן חינם לא מבין את הצורך של המדינה הזו לקבוע את גבולותיה אחת ולתמיד ולעבור לעסוק בבעיותיה הפנימיות.
וכל הקישקושים הציניים על "חתיכות הנייר" ועל כך שכל העולם מורכב מאנטישמים ושפוטי נפט הם טובים ויפים ואולי יש בהם גרעין של אמת, אך בסופו של דבר את נכונתם של מהלכים מדיניים תשפוט ההיסטוריה.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 09-10-2011, 19:17
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני אכן לא "אחוז דיבוק משיחי", אבל אתה דווקא כן. מזל שיש לך סיבות מצויינות לדיבוק...
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "התגובות שלך צפויות וכל דיון יהיה ככל הנראה עקר"

יש כאלה שחושבים שזה יביא שלום, יש כאלה שבאמת חושבים שאנחנו הצד התוקפן. ויש אותך - שמתנחלים
העליבו במהלך אבט"ש כלשהו שעשית שם...

על נכונות מהלכים מדיניים ההיסטוריה אכן שופטת. בעצם לא, במקרה שלנו, ההיסטוריה כבר שפטה. כל
מקום שנסוגנו ממנו הפך לבסיס טרור. היכולת המופלאה לא ללמוד מהמציאות היא תופעה דתית גרידא.
העובדה שאצלך ההתגייסות למחנה השלומיסטי נובעת מסיבה אישית, היא לא תירוץ לשטויות שכתבת
על הצורך לקבוע את הגבולות "אחת ולתמיד", כאילו שזה דבר שתלוי רק בנו (מעבר לעובדה שאפילו בתוך
המחנה שלכם אין הסכמה לגבי השאלה היכן מתחיל "המפעל הארור" והיכן הוא נגמר). מותר לשנוא מסיבות
ילדותיות, אבל כשזה הופך להיות הטיעון כולו - די קשה לגרום לאחרים לקחת את הטיעון ברצינות...
ישן 09-10-2011, 21:23

חה.
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני אכן לא "אחוז דיבוק משיחי", אבל אתה דווקא כן. מזל שיש לך סיבות מצויינות לדיבוק..."

כבר הספקתי לשכוח מפניני ה"שלומיזם" וה"אמונה הדתית"...
כמו עם הדיאגנוזה המופלאה על האגוזי או ההאשמה שלי בתאוות דם ילדי מתנחלים (טוב שלא דיברת גם על מצות...), גם התיוגים האלה הם ניסיון עלוב לקטלג אותי יחד עם אנשים שאם יש לי איתם מחנה משותף, זה לא מהסיבות הנכונות.

לרדת לפסים אישיים זה מקובל כשהביקורת היא כנה ואותנטית, הגם אם הדבר נעשה בצורה ישירה ומעליבה. אתה פשוט תופר חליפות תוך שאתה מודע לכך שמדובר בביקורות שקריות, על מנת לפסול את הכותב ad hominem ולא להתמודד עם הטיעונים. כמו השימוש הציני בדם ילדי משפחת פוגל.

ברור לי שאין אג'נדה נסתרת או מניעים משיחיים מאחורי האמונות שלך (שהן, אחרי הכל, אמונות בדיוק כמו אמונות ה"שלומיסטים").
עם זאת, ברור לי שהדבר נובע מצרות אופקים.
זה מזכיר לי את משל הנמלה על משטח דו-ממדי שאינה מסוגלת לתפוס מימד שלישי, כמשל למצבנו כיצורים במציאות מרחבית תלת-מימדית (+זמן) שלא מסוגלים עקרונית לתפוס מימד מרחב רביעי.
ישנם מספר מחקרים שלא ירדתי לטיבם המדעי שמציעים שהמוח שלכם, האנשים עם הנטיות השמרניות-ימניות, שונה פיזית.
יש לכם נטיה לקבל החלטות על סמך רגש, מבלי לבדוק אותן רציונלית. כמו כן היכולת שלכם לראות אפשרויות שונות של העתיד ולהיות פתוחים לרעיונות חדשים היא מצומצמת.

אז אני לא מאשים אותך, אורי, ב-leaps of faith שאתה בוחר בהם. אולי יש הסבר מדעי לכך ואולי המדע ימצא פתרון לבעיה הזו יום אחד, או לפחות יוכל להצביע על המקור שלה בבירור...

טוב. אנסה שוב לסטות מהקו בו התחלת עם ילדי פוגל, של טפילת האשמות והתמקדות בפסים אישיים, ואכתוב משהו שניתן לדון בו:

גם אם נסיגה מיו"ש תביא להקמת מדינת טרור (משהו שעלול לקרות), הדבר בלתי נמנע וצריך להתבצע בכל מקרה, אם אנחנו רוצים לקבוע גבול שיהיה לגיטימי.
הסיבות:
  1. הסיטואציה בה צה"ל נאלץ לשלוט באוכלוסיה אזרחית הוא משחית עבור צה"ל מחד ומזין את השנאה הפלסטינית ואת התפיסה שלהם את עצמם כעם כבוש ומסכן מאידך, ללא התייחסות לעד כמה ה"כיבוש" הוא נורא בפועל - לדעתי בכנה מידה היסטורי, אין יותר מידי על מה להתבכיין, אבל זה לא משנה את התפיסה הפלסטינית שהיא כמובן סובייקטיבית.
  2. המצב הזה משרת גורמים אנטישמיים בחו"ל וסתם את הציבור הרחב באירופה שהוא בחלקו אנטישמי באופן מסורתי, לנגח את ישראל על בסיס פנטזיות שלא בהכרח יש להן אחיזה במציאות, אך הן נאמרות שוב ושוב והופכות לאמת בפועל.
  3. אלמנט הזמן פועל לרעתנו. בתרחיש בו ישראל תאבד את תמיכת ארה"ב או שארה"ב תמשיך לשקוע, ישראל תהפוך למצורעת ומבודדת ונסיגה תיכפה עלינו. במצב כזה הנסיגה תהיה מקסימלית אך בעיקר מאחר ומדובר במהלך כפוי, תודעתית זו תהיה סופה של המדינה.
  4. אין לנו הצדקה לשהות ביו"ש וגם אין לנו צורך. יש מספיק "מרחב מחיה" (ואני לא מרמז כאן לשום דבר) בנגב ובגליל.
  5. האיום שיווצר גם במצב בו תוקם "מדינת טרור" הוא הרע במיעוטו ולכן יש להשלים איתו.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 10-10-2011, 02:44
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חביב.:) אדם שכל עמדתו מבוססת על עלבון אישי, מייחס דווקא לאחרים, העדר רציונליות...
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "חה."

אין לי ספק שקראת על מחקרים שמייחסים ללא-שלומיסטים מחשבה שמונעת ע"י רגש. מצד שני, אני מניח
שגם קראת על הסכמי אוסלו.
במידה והיה לך הידע הבסיסי בתחום, היית מצליח לזהות את אותו leap of faith באוסלו, יותר מאשר מצידם
של אלה שאינם חובבי אוסלו. אלא מה? העליבו אותך באבט"ש, ומאותו רגע ההתנחלות היא "מפעל ארור
של פולשי נדל"ן". אכן, רציונליזם לשמו...

באשר לחמש הקלישאות שהעתקת (רבאק, ,"הכיבוש משחית"? לא יכולת לנסות למצוא קצת פחות עבש וקלישאתי?) :
1. מרצועת עזה יצאנו עד למ"מ האחרון. אני אגלה לך סוד - הם מתעבים אותנו שם, לא פחות מאשר באיו"ש. אני אגלה לך סוד נוסף: מעולם לא שלטנו במחנה הפליטים ירמוק, ליד דמשק - גם שם אנחנו לא מנצחים במבחן הפופואריות, וכמות מגוייסי ארגוני הטרור שם ובמחנות נוספים, בלבנון, ירדן, וסוריה) היא עצומה. כן, מסתבר שלא הישיבה שלנו פיזית בשטחים, מביאים פלסטינים למלחמה בנו - אלא דווקא ישיבתך בתוך הקו הירוק, ע"ח כפריהם החרבים של אותם פליטים, היא הבעייה שלהם. מה לעשות, גם הם יודעים להיעלב
(ואפילו מסיבות טובות ממך) - אלא שהעלבון שלהם הוא אילוצם לברוח ב1948, ולא העדר אגוזי בש.ג....

2. המצב הזה משרת גורמים בחו"ל יותר מאשר עצם קיומם של מחנות פליטים בחו"ל, שבהם תנאי
המחיה זוועתיים. צר לי לבשר לך, אבל המחנות האלה יישארו גם אם תתעמר קשות ב350-600 שנואי נפשך המתיישבים. מה לעשות - הם פליטים מהבית שלך, ולא מהבית של "המפעל הארור"...
האגדות הנלעגות כאילו כל מה שמפריד בינינו לבין אהדה עולמית, זה הסכם עם הפלסטינים, הן עדות
לאמונה נלהבת וחוסר הבנה בסיסית בפוליטיקה העולמית. לשנוא אותנו זה פופולרי מכיוון שאלה שאשכרה מסוכסכים איתנו, הם בעלי משקל פוליטי וכלכלי כבד. וונצואלה לא מצביעה נגדנו באו"ם בגלל שאנחנו כובשים, אלא בגלל שיש לה מערכת יחסים מורכבת בתוך מערכת אופ"ק. צ'ד אינה אנטי ישראלית מתוך מחאה על הכיבוש הנפשע, אלא בגלל מערכת יחסיה עם שכנתה מצפון, לוב. צרפת לא הפכה אנטי ישראלית בגלל הכיבוש. המהפך הצרפתי כלפינו החל עוד טר הכיבוש, עם מתן העצמאות לאלג'יריה, והרצון של דה-גול לפתוח שווקים במדינות ערב. יש עוד מאה פלוס דוגמאות - ולכולם דבר משותף - הם לא קשורים בישיבתו/אי-ישיבתנו מעבר לקו הירוק.

3. שטות שהיא המשך לסעיף 2 חסר הערך. "מצורעת" זה ביטוי יפה, אבל כאמור - גם אם היה נכון,
הוא לא קשור בכיבוש, אלא בעצם קיומו של "המפעל הציוני הארור".

4. אין לנו צורך לשהות באשדוד, וגם ההצדקה לישיבה בה, קטנה משמעותית מזו של הישיבה בחבל
בנימין, למשל - שבו גרו יהודים עוד בימים שבאשדוד חיו אלפי פלישתים. מצד שני, כל הזכות שלנו
לשבת באשדוד, ובת"א - נובעת מסיבה פשוטה ובסיסית: ישיבתנו ההיסטורית בארץ לפני אלפי שנים. מה
לעשות שרוב המקומות שבהם ישבנו אז (ועליהם מבוססת תביעתנו לחזור לארץ מלכתחילה), הם
"בשטחים הכבושים"? אתה מבין, לתושבה אפרת יש יותר הצדקה לשבת בביתו, מאשר לך בביתו.
באשר לקביעה ש"אין צורך" שנשב שם: אין צורך שתשב בבית שלך, ובכ"ז אני לא חושב שצריך לגרש
אותך ממנו, גם אם נראה לי לא-מוסרי שאתה חי על חורבותיו של כפר פלסטיני, ובעצם ישיבתך, מהווה
צידוק להמשך השנאה בעולם, להפיכתנו למצורעים, ולכל שאר השטויות שדקלמת למעלה...
באשר לצורך הבטחוני שנשב שם - הוא מובן מאליו. הסיבה היחידה שלא יורים עליך רקטות מאיו"ש,
היא ה"כיבוש", למקרה שלא ידעת...

5. אין ספק שמדינת טרור זה הרע במיעוטו. הרבה יותר חכם לספוג מאות הרוגים בשנה מטרור, ובניית
איום מוחשי וקבוע על מרכזי האוכלוסין בישראל - מאשר לא לספוג את אות הרוגים ולהתמודד עם אותו
איום מוחשי וקבוע...
הסעיף הזה הוא אווילי כ"כ שאפילו לא טרחת לנמק אותו, וזה נותן תקווה - אפילו אתה מבין שאין דרך
לנמק אותו...
ישן 11-10-2011, 09:19

שום דבר לא הועתק
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "חביב.:) אדם שכל עמדתו מבוססת על עלבון אישי, מייחס דווקא לאחרים, העדר רציונליות..."

הפונקציה של המספור בעורך ההודעות משום מה מקטינה את הפונט.

כדי להרגיע את דאגתך שמא בעיצוב דעתי על עבודת המולך שנקראת גם "מפעל ההתנחלויות" היו מעורבים חטיף אגוזי או העדרו, אנמק:
עד 1967 היישוב\מדינת ישראל היו על הסוס. את נקודת הכשל שהביאה למצב בו אנחנו נמצאים כיום, בו אנחנו שולטים צבאית על מיליון וחצי פלסטינים ומטילים מצור על מיליון וחצי נוספים, אני מזהה עם המדיניות שבחרו בה שודד העתיקות משה דיין והבוסית שלו מיד אחרי ששת הימים.

אתה רואה, אחרי המלחמה היו כמה "שלומיסטים" כמו דוד בן-גוריון שסברו שיש לנצל את ההישגים הפנטסטיים של המלחמה ולחתום על הסכם עם הפלסטינים, תמורת נסיגה מהשטחים שנכבשו למעט ירושלים ורמת הגולן.
הרי כבר במלחמת העצמאות השגנו הרבה יותר ממה שכבר הסכמנו לקחת בשתי ידיים במסגרת כל תכניות החלוקה, וכעת יש לנו הזדמנות להוסיף גם את ירושלים ולעשות כמה תיקוני גבול פה ושם...
אז למה לא לעצור כאן, לקבוע גבולות של קבע ולהיות מדינה נורמלית ככל המדינות?

התשובה מדוע בחר דיין במה שבחר נעוצה כנראה באישיות הרקובה שלו, חוסר המוסריות והשחיתות שלו ברמה האישית, האופוריה של אחרי המלחמה ופולחן האישיות שלו.

למעשה, החמצנו את ההזדמנות לפרוש בשיא ולסגור את הסכסוך על הצד הטוב ביותר. העדפנו להיות עם ולהרגיש בלי - "להתחתן" עם אותם מאות אלפי בני אדם בכפיה אך להותיר אותם חסרי אזרחות ולהפוך אותם לעם של צמיתים ופועלי בנין תוך שאנחנו משוכנעים שאנחנו בכלל עושים להם טובה. למדנו מהאירופאים.

צריך להיות עוור, אטום, רשע ודביל בשביל לא להבין שכיבוש של עם אחר, ועוד ללא מגבלת זמן, הוא דבר פסול. אני לא יודע איזה סוג של פעלולים מנטליים אתה מפעיל כדי להדחיק מדעתך את המציאות הזו או כדי לסלף ולגמד אותה, אבל זה מריח לי כמו מנגנון ההדחקה של הדת.

והרי זה פלא שכמעט 45 שנים אחרי אנחנו האומה המצורעת ביותר בעולם אחרי, אולי, צפון קוריאה ומתחרים עם איראן על אותה משבצת של פופולריות בדעת הקהל העולמית?

וחזרה לעבודת המולך - אותם העובדים למולך שמונעים מתוך אמונה דתית בכך שזכויות האדם שלהם כחולות יותר, *בנוסף* לתאוותם לנדל"ן חינם, כספי ציבור וחיים פסטורלים בהר, שמו להם למטרה למנוע כל אפשרות של נסיגה מהשטחים בעתיד. הרי מבחינתם, "כולה שלי" או יותר נכון "כולה של אבא'שלי". ובכך הם לא שונים מהחמאס.

באותו מפעל מקולל שכולו עבודה למולך הושקע הון עתק שצריך היה ללכת לפיתוח הנגב, הגליל, האקדמיה והחברה הישראלית. אך זו לא הבעיה העיקרית.
הבעיה העיקרית היא שככל שעובר הזמן, הסיכוי של מדינת ישראל לפרק את ההתנחלויות ולהגיע להסכם שלום הולך ופוחת.
בציר אחד, ההתנחלויות מתרבות ומתעבות.
בציר שני, כוחם של המתנחלים בפוליטיקה הולך וגובר.
בציר שלישי, דעת הקהל הפלסטינית הולכת ומקצינה והסיכוי להגיע איתם אי פעם לנורמליזציה - אני בספק אם קיים.

ולנקודות...

1) גם לנו היה את האצ"ל. אבל בסופו של דבר, המציאות והרצון לחיות בכבוד גוברים על האידאלים. במיוחד כשיש מה להפסיד. ולראיה - עם הפלסטינים ביהודה ושומרון, שיש להם מה להפסיד, עוד יש סיכוי להגיע להסדר. עם הפלסטינים הרעבים ומורעלי השנאה בעזה - אין שום סיכוי כרגע. גם המצרים שונאים אותנו אבל כרגע פחות או יותר סותמים את הפה כי אין להם ממש ברירה.

2) המציאות הפוליטית העולמית היא משחק מוטה. אבל עדיין, למשחק יש חוקים. ואנחנו כרגע משחקים נגד החוקים. בכל מקרה, המשחק אינו פרוץ ופתוח כפי שאתה מתאר. על פני השטח החוקים עדיין חייבים להתקיים, גם אם יש דברים שעוברים מתחת לשלוחן. העובדה שהמשחק מוטה נגדנו לא נותנת לנו את הפריבילגיה להחרים אותו. וכן, לדעת הקהל, בעולם המערבי לפחות, יש חשיבות רבה. יש לזכור שרוב האנשים בעולם שיש להם דעה לכאן או לכאן על הסכסוך בד"כ לא בקיאים בהיסטוריה לפרטים (או בכלל, או יודעים איפה המזרח התיכון על המפה או איפה המדינה שלהם על המפה), אלא במקרה הטוב במה שהם ראו בטלויזיה באופן נקודתי.
מעצבי דעת הקהל לעומת זאת, אמנם מוטים לטובת החלש ולטובת זכויות אדם (שאנחנו מפרים) כי זה "סקסי", אבל עדיין ברוב המקרים יש להם כמות מסוימת של אינטגריטי והמניעים שלהם הם ברוב המקרים לא אינטרסנטיים או משוחדים מראש.

3) אתה שוב מנסה להציג מצב שווא של "הכל או כלום", שמבוסס על שום דבר מעבר לאמונה, כדי לטמון את הראש בחול ולנסות להפוך את העולם כולו ללא רלבנטי, אבל המציאות היא שכל מדינות העולם חוץ מאולי איראן מכירות בזכותה של ישראל להתקיים בגבולות הקו הירוק. כפי שאמרתי - בכל זאת מדובר במשחק עם חוקים ויש גבול לעד כמה ניתן לכופף אותם. גם גולדסטון "חזר בתשובה" בסופו של דבר.

4) "ההצדקה ההיסטורית" שלנו קשורה בפועל יותר לאנטישמיות, לשואה ולפליטים היהודים מאירופה וממדינות ערב מאשר לשאלת הקרבה הגנטית או ה"רוחנית" של אזרחי מדינת ישראל דהיום לאוכלוסיה שישבה פה לפני 2000 שנה.
ובכלל, לשחק בהצדקות ובמי היה פה קודם זה מטומטם. ההצדקות לא יגרמו לאף צד ללכת מכאן. המציאות היא שיושבים שני עמים דה פאקטו באותה פיסת אדמה ושהם יצטרכו להתחלק במוקדם או במאוחר על בסיס המציאות בשטח ולא על ויכוחים טפשיים בנוסח הסבא של מי ישב איפה קודם.

5) המציאות האידאלית היא שגב ההר, המרחב האווירי ושטחים שולטים ישארו בידינו, בהסכמה. אבל אין שום סיכוי שזה יקרה היום. אולי זה יכל לקרות ב-67'. אתה כנראה לא מסוגל להבין את הפרופורציה איום מינורי שסביר שיווצר ונוכל להתמודד איתו התמודדות צודקת, למול הסכנה שבהמשך המצב הקיים.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 11-10-2011, 09:41
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
אני משתתף בצערך, נראה שעברת שטיפת מוח שלומיסטית רצינית
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "שום דבר לא הועתק"

יהיה לי קשה מאוד להגיב ולהפריך את הטענות שלך אחת אחת (וזה ניתן לעשיה בקלות) כרגע כי אני בעבודה, אבל נתחיל בקטנה:
אותנו שונאים לא בגלל ה"כיבוש". להזכירך (אם בכלל אתה מסוגל לזיכרון לא סלקטיבי), אותנו - היהודים - רדפו ושנאו הרבה לפני שבכלל היתה לנו מדינה, והרבה לפני שמישהו טרח להמציא את ה"פלסיטנאים". בלי שום קשר, אנחנו ממש לא הכי שנואים בעולם - לפחות לא כמו שמציגים אותנו חזור והצג כל יום - עובדה שכשמתפרסמים כל מני "הדלפות" ומסמכים חסויים ממדינות שונות בעולם המתייחסות לישראל ולמהלכיה המדיניים, תמיד עולה איכשהוא מהטקסט שמנקודת מבטן של מדינות אחרות, מה שאנחנו עושים בסופו של דבר הוא דיי הגיוני ומתקבל על הדעת.
אבל למה להטריד אותך עם עובדות, אם אתה יכול להמשיך ולחיות בהזיות כת השלום המתוקות? שינה עריבה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 11-10-2011, 13:11

אני אלך איתך ואפילו אניח שהם לא רוצים שלום
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "ברור שאנחנו כופים את עצמנו...."

*בהנחה* שהם לא רוצים שלום, מדוע במשך 45 שנה לא בחרנו להתנתק מהם?
אני סבור שהמצב שלנו מבחינה בינלאומית אל מול שלטון החמאס בעזה הוא טוב בהרבה אל מול השלטון הצבאי בשטחים.
מדוע עד היום לא היה לנו השכל לסגת מהשטחים באופן חד צדדי ולחשוף את פרצופם האמיתי לעולם?
מדוע מלכתחילה חיברנו אותם אלינו בחבל טבור של תשתיות מים, חשמל, מזון וכו'?
מדוע אנחנו הולכים והופכים את עצם האפשרות להתנתק מהם לאפשרית פחות ופחות ע"י העמקת ההתישבות?
והאם אנחנו באמת מוכנים לחלוקת הארץ, או שזה בסה"כ מס-שפתיים המקביל לכרטיס אד"י החרדי?
(כן, דחפתי כאן את החרדים. זה לא היה מתוכנן, זה פשוט קרה).
Ayaan Hirsi Ali

ישן 11-10-2011, 21:41
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אני אלך איתך ואפילו אניח שהם לא רוצים שלום"

ציטוט:
מדוע עד היום לא היה לנו השכל לסגת מהשטחים באופן חד צדדי ולחשוף את פרצופם האמיתי לעולם?

אתה בטוח שעד היום לא נסוגנו מהשטחים באופן חד צדדי? אז מי שולט בעזה היום?

ציטוט:
מדוע אנחנו הולכים והופכים את עצם האפשרות להתנתק מהם לאפשרית פחות ופחות ע"י העמקת ההתישבות?

ישובים אף פעם לא היו מכשול לשלום או לפינוי שטח. ההתיישבות בסיני לא לא מנעה את חתימת הסכם השלום עם מצריים ופינוי סיני, ההתיישבות בעזה לא מנעה את פינוי חבל עזה ואני חושב שאם יחליטו על פינוי הגדה הישובים שם לא יצליחו למנוע את הפינוי באותה המידה.

ציטוט:
והאם אנחנו באמת מוכנים לחלוקת הארץ, או שזה בסה"כ מס-שפתיים המקביל לכרטיס אד"י החרדי?

לפי התוצאות בבחירות כרגע הרוב לא מוכנים לחלוקת הארץ.

ישן 12-10-2011, 09:37

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]מדוע עד היום לא היה..."

ציטוט:
אתה בטוח שעד היום לא נסוגנו מהשטחים באופן חד צדדי? אז מי שולט בעזה היום?

אם תקרא את ההודעות שלי תראה שזה בדיוק מה שרשמתי, ולכן "השטחים" במקרה הזה משמעותם יהודה ושומרון - רובו הגדול של השטח ולא רצועה מיניאטורית בקו החוף.

ציטוט:
ישובים אף פעם לא היו מכשול לשלום או לפינוי שטח. ההתיישבות בסיני לא לא מנעה את חתימת הסכם השלום עם מצריים ופינוי סיני, ההתיישבות בעזה לא מנעה את פינוי חבל עזה ואני חושב שאם יחליטו על פינוי הגדה הישובים שם לא יצליחו למנוע את הפינוי באותה המידה.

פינוי של 8600 ישראלים הצריך משאל עם, פולמוס נרחב, הפגנות, קמפיינים ובסופו של דבר נעשה בקושי רב.
לפי קנה המידה הזה פינוי של מאות אלפים הוא בכלל לא אפשרי.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 12-10-2011, 12:20
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "[QUOTE]אתה בטוח שעד היום לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafn88
אם תקרא את ההודעות שלי תראה שזה בדיוק מה שרשמתי, ולכן "השטחים" במקרה הזה משמעותם יהודה ושומרון - רובו הגדול של השטח ולא רצועה מיניאטורית בקו החוף.

אני נגד לחזור על אותה הטעות פעמיים, בטח כשעל הטעות ישלמו אנשים בחיים שלהם. לדעתי היציאה מעזה לא שיפרה את המצב שלנו מבחינה בין לאומית מול החמאס (ע"ע דו"ח גולדסטון) וגם אם כן אני חושב שזה לא שווה את זה שגרמנו לעוד מאות אלפי אנשים לחיות בצל איום מתמיד של רק"ק. באותה מידה אני לא חושב שיציאה מהגדה תיתן לנו איזה שהוא יתרון בזירה הבינ"ל והמחיר שאותו נצטרך לשלם יהיה הרבה יותר גבוהה. מה בדיוק ימנע מהגדה להפוך להעתק מדוייק של מה שקרה ברצועה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asafn88
פינוי של 8600 ישראלים הצריך משאל עם, פולמוס נרחב, הפגנות, קמפיינים ובסופו של דבר נעשה בקושי רב. לפי קנה המידה הזה פינוי של מאות אלפים הוא בכלל לא אפשרי.

משאל עם (שלא היה במקרה של הפינוי מעזה), פולמוס והפגנות הם לא דבר רע במדינה דמוקרטית ואני חושב שהם מחיר נמוך שנצטרך לשלם במקרה שירצו לפנות גם את הגדה. הפינוי לא נעשה בקושי רב, אומנם המתיישבים לא זרקו אורז על החיילים אבר רובם הגדול התפנו בלי יותר מידי בעיות.

ישן 12-10-2011, 14:49

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]אם תקרא את..."

ציטוט:
אני נגד לחזור על אותה הטעות פעמיים, בטח כשעל הטעות ישלמו אנשים בחיים שלהם. לדעתי היציאה מעזה לא שיפרה את המצב שלנו מבחינה בין לאומית מול החמאס (ע"ע דו"ח גולדסטון) וגם אם כן אני חושב שזה לא שווה את זה שגרמנו לעוד מאות אלפי אנשים לחיות בצל איום מתמיד של רק"ק. באותה מידה אני לא חושב שיציאה מהגדה תיתן לנו איזה שהוא יתרון בזירה הבינ"ל והמחיר שאותו נצטרך לשלם יהיה הרבה יותר גבוהה. מה בדיוק ימנע מהגדה להפוך להעתק מדוייק של מה שקרה ברצועה?

קודם כל אתה צריך להבין שאין לנו ברירה.
אם השאלה היא מה האפשרות שתספק לתושבי ישראל את הביטחון המקסימלי בטווח הקצר בהקשר ליו"ש, התשובה היא כנראה עוד צבא, עוד גדרות, אולי פירוק המשטרה הפלסטינית, עוד מודיעין וכו'.
הבעיה היא - זו לא השאלה.

המצב שלנו דומה למצב של תושבי הדרום של ארה"ב לפני ביטול העבדות - אנחנו מחזיקים 1.5 מיליון איש תחת שלטון צבאי ועוד 1.5 מיליון תחת מצור. בלי אזרחות, בלי זכויות, בלי כבוד. כמו קופים בכלוב בספארי.

אתה ואני נולדנו לתוך המציאות הזאת ואולי זה נראה לך נורמלי. אולי למדת לבטל או להצדיק או לגמד את המשמעות של הסיטואציה.
אבל אתה צריך להבין שהסיטואציה הזו היא בבסיסה לא צודקת. היא מכוערת. היא לא משהו שמדינה שמתיימרת להיות דמוקרטית שאופת לעשות.
התמיכה מקצה לקצה בעולם למדינה פלסטינית לא תלך לשום מקום. זו שאלה של זמן וצריך להבין את זה.

אז התשובה היא שהפינוי יקרה, גם של התושבים וגם של האחיזה הצבאית באוכלוסיה, במתכונת כזו או אחרת, במוקדם או במאוחר.
אפשר לנסות לדחות את הקץ, לדעתי זה לא יעזור ורק יחמיר את המצב.

תהיה החמרה בטחונית מכיוון יו"ש. היא נובעת מהעובדה שאי אפשר להחזיק 1.5 מיליון בני אדם בכלוב ומהעובדה שאותם 1.5 מיליון בני אדם רוצים להרוג אותנו. תפנים ותתמודד.
ציטוט:
משאל עם (שלא היה במקרה של הפינוי מעזה), פולמוס והפגנות הם לא דבר רע במדינה דמוקרטית ואני חושב שהם מחיר נמוך שנצטרך לשלם במקרה שירצו לפנות גם את הגדה. הפינוי לא נעשה בקושי רב, אומנם המתיישבים לא זרקו אורז על החיילים אבר רובם הגדול התפנו בלי יותר מידי בעיות.

אכן, היה משאל בליכוד אם אני זוכר נכון, שגם הוא היה נגד.
לגבי הקושי בפינוי - אני רק אפנה אותך לכתבה שראיתי היום במקרה בגלובס בעניין:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000689401

וזה רק המחיר של פינוי של משהו שהשקענו לחינם הון עתק בהקמתו, במקום להשקיע בנגב ובצפון.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 11-10-2011, 13:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שאלת שאלות כ"כ מנותקות מידע בסיסי, שחשבתי להקל עליך ולהתעלם מהן...
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "ובעיקר התחמקת שוב"

מכיוון שאתה מתעקש להפגין את הבורות שלך, אני אענה לך (גם לשאלות המצחיקות שכתבת לברווז):

באשר לשאלה ששאלתי אותי: ראשית, קבל ח"ח על הביטוי "כופים את עצמנו על עם אחר". עוד קלישאה לארסנל...
אנחנו לא כופים עצמנו על אף אחד. אנחנו נמצאים במקום שהוא נחלת אבותנו לפחות כמו שהוא נחלת
אבותיהם. הפיקוח הבטחוני שלנו עליהם נובע מכך שיש בתוכם רבים מדי שרוצים להרוג אותנו. אני מבטיח לך
נאמנה שביום שהטרור משם ייעלם, לא יהיה שם אפילו מחסומונצ'יק אחד, וילדים אומללים לא יצטרכו לעשות שם אבט"שים ולאמץ דעות מוזרות על מפעלים ארורים...

ולשאלותיך לברווז:
1. לא "התנתקנו" מהם (טוב, אתה חייב להפסיק לפלוט כל ביטוי של יחצ"נים, ולהתחיל לאמץ שפה משל עצמך - זה
מתחיל להביך), מכיוון שב1967 אחרי שהצענו ב12 ביוני נסיגה מלאה תמורת הסכמים כוללים, מדינות ערב
סירבו. אני יודע שבגירסא המסולפת של ההסטוריה, יש כאלה שטוענים שיכולנו למסור את השטח לפלסטינים, אבל מה לעשות שבאותה עת אש"ף ופת"ח (שבימים ההם היו ביריבות קשה, עד להשתלטות פת"ח על מוסדות
אש"ף, שנתיים אח"כ) עוד לא היו בשלב של "להגיד ליהודים מלים נעימות ואז לקבל מהם שטח, כסף ונשק".
באותה עת פיהם וליבם היו שווים. למסור את השטחים לירדנים ולמצרים שאיבדו אותם במלחמה, שיזמו כנגדנו,
אחרי שהצהירו שימשיכו בלחימה עד לחורבננו - נראה היה כאדיוטי, ואכן היה אדיוטי. לנצח במלחמה ואז לסגת, היה מביא להתחלת מלחמת יוה"כ מקו ניצנה, ולא מתעלת סואץ...

2. גם מביטויים דביליים כמו "חשיפת פרצופם האמיתי לעולם", אתה חייב להיגמל. אתה חושב ש"העולם" מחזיק
באותה רמת ידע נמוכה שמאפיינת אותך? אתה חושב שסבעולם לא יודעים מי זה פת"ח, מי זה חמא"ס, ומה הם
מייצגים? אחרי הכל, טרם הנסיגה מהרצועה ב2005 ישבו חכמים מהמחנה שלך והסבירו לנו שאם יירו עלינו אחרי שניסוג, "תהיה לגיטימציה בינ"ל להגיב בעוצמה"...
העולם לא מתיימר להיות צודק ולא-צבוע. מספיק שתראה את ההבדל בטיפול בין לוב לבין סוריה, בכדי שתבין
זאת. ישראל לא זוכה לגינוי בגלל שהיא כובשת ומשחיתה ורעה ואיומה וארורה, אלא בגלל שפוליטית, אותנו קל ונוח לגנות. אנחנו השעיר לעזאזל של המערב, והקביעה האדיוטית כאילו זה תלוי ב"כיבוש", הייתה צריכה להירגע לאור מה שקורה עם ערבים אזרחי ישראל עמוק בתוך הקו הירוק. אתה חושב שהעדאלות והמוסאוות יירגעו אחרי "סיום הכיבוש"? אתה יודע מי מממן (באופן גלוי לגמרי) את פעילותן?

3. אין לי מושג אם "אנחנו" מוכנים לחלוקת הארץ. אני מניח שרובנו הגדול מוכנים, אבל:
לא בקווים שהם, פורמלית, מוכנים לקבל - אלא בקווים נוחים להגנה, שיכללו את רובה המוחץ של ההתיישבות;
ולא, כל זמן שאין שום סימן לאיזושהי השלמה עם קיומנו הלאומי כאן מצידם.

ושוב, אתה חייב לצמצם סיסמאות ולהרחיב ידע בנושא. כאמור, לא טוב להפוך עלבון לאידיאולוגיה. לא תמיד
יהיה מישהו עם סבלנות לתקן לך את כל השטויות שאתה כותב...
ישן 11-10-2011, 14:38

התאכזבתי שוב, למרות שהפעם הצלחת לכתוב קצת יותר משלוש שורות...
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שאלת שאלות כ"כ מנותקות מידע בסיסי, שחשבתי להקל עליך ולהתעלם מהן..."

כמות העקיצות כבר הייתה מזכה אותך בודאי באיומי חסימה מצד הברווז, אם היית נתון לאותה מערכת חוקים שהמשתמשים הרגילים כפופים אליה...
אבל אני אנסה להתעלות...
ואני דווקא נוטה ליחס את ה"סבלנות" שאתה משקיע בלתקן את ה"טעויות" שלי לנטיה העקבית שלך להיות תמיד זה שחייב להגיב אחרון, ולאו דווקא לפילנטרופיה...

ולעניין...
נחלת אבות או לא נחלת אבות, המחנה השפוי בתולדות הציונות - זה שהקים את המדינה - יצא תמיד מנקודת הנחה שתהיה חלוקה.
הבעיה עם טיעון נחלת האבות היא כזו: בעוד שאלו שמתרגמים את הטיעון הזה בפועל לנכסי נדל"ן ותומכיהם יסכימו איתך, כל שאר העולם - לא.
אני לא חושב שתצליח למצוא תומך אקסטרני שפוי אחד (וההגדרה הזו פוסלת אוטומטית יהודים דתיים, לקויי חרדת זהות ו-OCD, נוצרים אוונגליסטים וכו') שיסכים איתך שטיעון "נחלת האבות" מכשיר את השרץ.

1. אני לא מקבל את הטיעונים שלך. נסיגה חד-צדדית יכלה להתבצע מהרצועה מבלי לסגת מסיני ותוך שמירה על שטחים שולטים ביהודה ושומרון לצרכי ביטחון, מבלי לספח את הפליטים ולהחיל עליהם שלטון צבאי. עד להקמת ממשל צבאי וקבלת אחריות על האוכלוסיה, יש מרחק גדול...

2. במציאות, אורי, אנחנו מחילים מצור על עזה מבלי שהעולם מונע מאיתנו ואף מכיר בצורך. במציאות העולם מכיר ברובו בחמאס כארגון טרור ובירי הרקטות כפעולות טרור.

3. תיארת בערך את כרטיס אד"י של החרדים... סט של תנאים שאתה יודע שלא יכולים להתקיים במציאות... בקיצור, שוב להיות עם ולהרגיש בלי...
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 11-10-2011 בשעה 14:44. סיבה: typos
ישן 11-10-2011, 19:01
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

יתכן וה"מחנה השפוי שהקים את המדינה" אכן יצא תמיד מנקודת הנחה שתהיה חלוקה
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "התאכזבתי שוב, למרות שהפעם הצלחת לכתוב קצת יותר משלוש שורות..."

אבל ההנחה הזו נזרקה לפח במלחמת העצמאות, כשהציעו לערבים חלוקה והם ענו "שחיטת יהודים נראית לנו כפתרון טוב יותר" - הרי הם ממילא עשו זאת מספיק לפני הקמת המדינה, אז למה להפסיק עכשיו.
בנוסף, לא פעם ולא פעמיים הציעו לערבים חלוקה, ובכל פעם הם ענו את אותה התשובה, ועשו את אותם המעשים. אני בטוח שאתה מכיר את ההגדרה של המונח "שיגעון" - לחזור על אותה הפעולה פעם אחר פעם ותמיד לצפות לתוצאה שונה - אתה מייצג את המחנה המשוגע בפוליטיקה הישראלית, שמבקש לדרדר את כל המדינה איתו לשיגעון...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-10-2011, 11:06
  הומני הומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
אולי תעשה מילואים כמה שנים בשטחים ותבין שאין קשר בין בטחון למתנחלים.
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דברים כדורבנות. מביאים למסקנה, שחאכם ואמג'ד טיפלו נכון בפולשי הנדל"ן ממשפ' פוגל..."

מעולם לא היה אמת בכך שהמתנחלים מביאים ביטחון , ראו אינתפאדה ראשונה, מלחמת יום כיפור ובטח תראו את האינתיפאדה השניה.
צה"ל לא מצליח להגן על תושבי המדינה(מה לעשות שהממשלות כולל הימין ב40 שנה האחרונות לא סיפחו את השטחים) כי הוא עסוק בלחפש ילדים על הצירים זורקים אבנים.
ציטוט ממח"ט עציון "לפני האינתפאדה השניה היו 40 גדודים באיו"ש, בזמן האינתיפאדה היו 80!!!! גדודים, היום יש 17 בלבד..... כבר הבנו שמלחמת לבנון נראתה כל כי החיילים לא ידעו איך ללחום עם טנקים שלא בעיר, והחי"ר חשב שנוסעים בדויד או סופה לקרב..."
במקום להעמיד אותי בצומת עם עוד 4 חיילים וג'יפ כי אולי יעבור שם מתנחל היינו יכולים לעשות דברים מועילים יותר (לפני חודש קו באזור תקוע\מעלה עמוס). כך יצא שעמדתי יום שלם כל יום במשך שלושה שבועות, ואף אחד לא באמת שמר על הישובים (חוץ מכמה גו'בני"קים בתוך ש"ג- יותר זול חייל מחברת שמירה על חשבון המתנחלים).
האויב תמיד אוסף עלינו מידע, הוא לא צריך למסוק זיתים הוא גם ככה בנה כל בית בהתנחלויות......

אני בטוח שאף אחד מכם לא יאסור על בני משפחת הבליעל (יגאל עמיר) להגיע לת"א? י"ם? (יש שם את הכנסת והרבה שרים....) כנ"ל לגבי המשפחות של חלאות האדם האלה.

לצאת מהשטחים למען ישראל!

ישן 09-10-2011, 18:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL. חיכיתי לראות מה הביא אותך לפרץ השטויות שלך על ההתיישבות והנה ענית...
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "לך תעשה הגנ"ש, ואולי תקבל פרספקטיבה קצת אחרת על מפעל הוילות ביו"ש..."

מסתבר שעשית אבט"ש באיזה יישוב וכנראה שלא חילקו לך אגוזי בשער....
תראה, אין ספק שזהו נימוק משכנע לגבי "נחיצותם" של יישובים שגרים בהם בין 300 ל-600 אלף איש (לא ברור אם עשית אבט"ש באזור י-ם, ועל כן ייתכן שהיא עדיין לא חלק מ"המפעל הארור" בעיניך), אבל אני חושש
שהרצון לבסס עמדה מנומקת על בסיס שבוע-שבועיים שבהם ישבת בשער ואולי כמה חארות דיברו אליך לא
יפה - הוא די אבסורדי.

סתם עצה, תן לזמן לשטוף את הטראומה הנוראה שעברת באותו שבוע-גהינום מזעזע, ויהיה בסדר. אני מבטיח
לך שיש יישובים שבהם לא רק שמחלקים אגוזי לאבט"שניקים, אלא גם מזמינים אותם הביתה לארוחות שבת.
אגב, גם לו היית נמצא ביישוב כזה, הייתי מרים גבה משועשעת לו היית הופך למעריץ מפעל ההתנחלויות
בעקבות אותה חווייה...

בקיצור, מפעל ההתנחלות, על מעלותיו וחסרונותיו, הוא עניין קצת יותר מורכב ממה שאתה הצלחת להסיק בכמה משמרות ש.ג. שעשית ביישוב פלוני...
ישן 09-10-2011, 21:32

רק חבל שהיא שקרית.
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא דיאגנוזה מסובכת. די לקרוא את שטף השנאה, ואז לגלות שההיכרות שלך עימם, מקורה באבטש.."

המתנחלים דווקא אירחו אותנו והיו בסדר גמור ויצא לי לערוך עם חלקם שיחות עומק.
בהתנחלויות הגדולות יותר ישנו רכיב משמעותי ולעיתים רוב של חילונים שסתם באו לחפש נדל"ן חינם, ובמאחזים המבודדים יותר מדובר בשילוב של אמונה דתית בבעלות מוחלטת על הקרקע בשילוב עם הצורך בנדל"ן חינם.
זה אחלה bundle שמאפשר להם ללמוד תורה, לממן הרבה ילדים ולחיות טוב בזול בלי לקרוע את התחת יותר מידי, יחד עם תחושה רוחנית של "יישוב ארץ ישראל"...
Ayaan Hirsi Ali

ישן 09-10-2011, 22:08
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

רק חבל שרובם הגדול מאוד עובד למחייתם ומשרת בצבא
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "רק חבל שהיא שקרית."

דבר שלא ממש ניתן להגיד על יושבי בתי הקפה בשנקין. מדובר על אותם אלה שסתם באו להתבכיין אחד אל השני על "עוולות הכיבוש", ואז לארגן הפגנות ענק "ספונטניות" בשילוב של אמונה דתית (בדת השלום כמובן) בשילוב עם הצורך לגור ברוטשילד כשהמדינה תממן להם שכ"ד.
זה אחלה bundle שמאפשר להם "ללמוד תורה" (אצל מר"ן אורי אבנרי למשל) לממן ילד וחצי ולחיות טוב מבלי לעבוד אפילו רגע קט, יחד עם תחושה רוחנית של "עליונות מוסרית"...
משחקים בקקי...

ציטוט:

ישן 09-10-2011, 22:28
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "רק חבל שרובם הגדול מאוד עובד למחייתם ומשרת בצבא"

המקום היחיד בו יש מדינת רווחה אמיתית בישראל זה בהתנחלויות.
המגזר הציבורי שם שמן באופן יוצא דופן.
יש שם יותר תקנים במועצה ביחס לנפש מכל מקום אחר בארץ.
זה לא קשור כל כך לוויכוח אם אנחנו צריכים להיות שם או לא. (מרוב המקומות אנחנו צריכים לצאת, ויפה שעה אחת קודם)
אבל הסיכוי למצוא שם ג'וב טוב ולא יצרני הוא יחסית גדול.
רק דוגמה אחת.
בימים בהם למדתי בבית-אל הייתה התרעמות ביישוב שיש העדפה לישובים עופרה ופסגות בגלל שראש המועצה מגיע משם. מדינת ישראל פתרה זאת בדרך יוצאת דופן, בית אל נהפכה למועצה מקומית, כנגד כל הגיון מוניציפאלי.
חלק לא קטן מהמפונים מגוש קטיף לא מוצאים עבודה כי הם עבדו בשכר גבוה במועצה, עבודות שקשה למצוא בשוק הפרטי.
אוהבים ולעיתים רבות בצדק, לצייר את הציבור הדתי לאומי כאידאליסט שרק מעוניין להקריב את עצמו ואותנו על המזבח של ארץ ישראל. לא להתבלבל, הם יודעים לדאוג לעצמם עם טריקים של היו מביישים את טובי המפא"ינקים.
.

ישן 11-10-2011, 13:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כל נקודות היישוב על גב ההר, ובשטחים הריקים, נועדו ליצור חגורת התיישבות
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא מכיר את המושג חגורת..."

למשל, על כביש מס' 1מי-ם בואכה יריחו, הייתה מגמה מובהקת של תפיסת השטח באמצעות יישובים, כדי ליצור
חיבור התיישבותי לבקעה (במובנה הרחב, מדרך אלון במערב ועד לנהר הירדן במזרח).
כנ"ל נכון לגבי תפיסת כיפות שולטות והקמת יישובים בהם - מי שהיה פעם בבית אריה וצפה לכיוון גוש דן,
יכול להבין לבד למה כדאי שאנחנו נהיה שם, ולא אף אחד אחר...

באשר לדבריך על המגזר הציבורי המנופח באיו"ש - הנתונים שם היו מבית שלום עכשיו, ומעבר לכך שהדבר
הופך אותם למפוקפקים בעליל, הרי שאני מצטער, אבל אני לא רואה במגזר הציבורי "חבורה של אוכלי חינם",
והעובדה שדווקא אלה שדורשים לחרוג מהתקציב, הם-הם אלה שמדברים על המגזר הציבורי בצורה כזו (כל זמן
שהוא "בשטחים"), יכולה לשמש כעדות לגבי רמת הכנות של הטיעון.

אגב, חלק עצום מתוך אותם אנשי "מגזר ציבורי" שגרים באיו"ש, כוללים אלפי אנשי קבע, משטרה ושירותי
הביטחון. ייתכן באמת שלא הם צריכים לעשות את זה - אבל מה לעשות שדפני כל הזמן נופלת?...
ישן 10-10-2011, 02:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה חייב לזכור שאת הבולשיט הזה לא ניתן למכור למי שאשכרה מכיר את ההתיישבות...
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "רק חבל שהיא שקרית."

לטעון שהמאחזים קשורים באיזושהי צורה לצורך ב"נדל"ן חינם" זה חסר בסיס כ"כ, שזה אשכרה מעורר
אהדה למתנחל הרשע שלא נתן לך אגוזי, למרות ש"אתה שומר לו על הבית"...
אכן, יש הרבה מתיישבים שבאו לגור באריאל, מעלה אדומים וכד', בגלל שהדיור בהם היה זול וקרוב לעיר,
בדיוק כפי שיש הרבה אנשים שעשו זאת בשעתו בנוגע לערים כמו נתניה ואשדוד, כשעוד היו זולות. נשמע
כמו חטא קדמון, אבל זה ממש לא. הטענה המטומטמת של השמאל כאילו יש משהו מקודש בקו הירוק,
היא עניין של אמונה נטו. בצד השני מתייחסים לקו הירוק רק בגלל שהוא נקודת זינוק טובה לתביעות הבאות.
הוא לא קו דמוגרפי, הוא לא קו טבעי, ובוודאי שאינו מייצג פתרון כלשהו למליוני צאצאי הפליטים הפלסטינים
החיים במחנות - וכולם תוצאה של מלחמת העצמאות.

אגב, לכתוב על "פולשי נדל"ן" ו"מפעל ארור", להשתמש באבט"ש המסכן שלך שם כהוכחה להיכרותך עם
האנשים והמקום, ואז לטעון שדווקא היה לך שם בסדר גמור - לא הכי מעורר אמון. היה עדיף לו היית כן
עימנו, והיית מספר שנורא סבלת שם, ובכ"ז מצפה נאמין לך שיש לך גם סיבות אובייקטיביות לשנאתך אותם...
ישן 11-10-2011, 11:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, ליצחק וישמעאל היו דווקא טיעונים רציניים
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אולי כדאי שתפרסם מאמר אקדמאי"

שוב, אני לא אומר שלא יכול לקרות שעמדה תתגבש על סמך חווייה אישית לא-נעימה. אני רק אומר שזה
ילדותי עד גיחוך. היית עושה לעצמך טובה גדולה לולא חשפת את אותו אבט"ש סיוטי. אז אפשר היה רק
להגדירך כשטוף-מוח נוסף. הרבה פחות מביך מלגבש השקפת עולם שמתבססת על שבוע מבאס בסדיר...

לא נתת טיעון ענייני אחד (אלה מטיעוניך שהתחזו לענייניים, התבססו על על פסאודו-עובדות שרק אללה יודע
מאיפה הקרצת אותן...). פערי הידע שלך עצומים. אתה מתגולל על משיחיים, כשכל הטיעון שלך הוא אמונה
דתית, שנשענת על מיתוסים (להאמין ביציאת מצרים, זה דבר אחד - להאמין שעד 1967 הכל היה סבבה, זה
כבר אבסורד).
ישן 11-10-2011, 11:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אלוהי ישראל מול אללה? זהו, החלטת להתאסלם סופית?:)
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הלוואי והבעיה הייתה בעיה נדל"נית בלבד - אותה ניתן להסדיר באופן סביר"

דן, העובדה שאתה שוכח לציין את מקור הקדושה שלך כצד בסכסוך שתורם להנצחתו, היא אמנם חמודה - אבל
מעקרת כל בדל של רצינות מהטיעון שלך.

ההשקפות המשיחיות שלך ושל חבריך (הגורסות שאם רק נלקק מספיק, נוותר מספיק, ונתעמר במספיק יהודים,
אז הערבים יחיו עימנו באושר ועושר), עמדו במבחן המציאות פעם אחר פעם, ונכשלו כל פעם מחדש.

חוסר היכולת שלכם ללמוד מההסטוריה, מזיק לישראל ומקטין את הסיכוי לשקט באזור, הרבה יותר מאלפיים
מאחזים, מ10,000 טמבלים בגבעות, ואפילו יותר ממתיישבים שלא מחלקים אגוזי לש.ג. שעושה שם אבט"ש...
ישן 11-10-2011, 10:06

לא בטוח מהיכן הגיעו אבות אבות אבותיהם
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "ממש רחמנות"

אבל ידוע בהחלט מהיכן הגיעו אבות אבותינו בתקופה שאבות אבותיהם היו כאן.
כל סיפורי אבות אבותינו בתקופת ההתעוררות הציונית, מלווים בספורי מלחמות עם אבות אבותיהם שחיו אז בארץ. בהמשך גדלה אוכלוסייתם במקביל לעליות שלנו - אבל תמיד עד להכרזת עצמאותנו הערבים היו רוב בארץ.
אינך מחדש מאומה בעובדה שסיפורי ההיסטוריה הם תמיד מנקודת מבטו של הכותב, כולל ספורי התנך, הברית החדשה והקוראן. אבל במקרה הנדון, בהווה, קשה מאד לעוות מציאות עכשוית וניתן לבדוק זאת בכלים פשוטים. הזיתים היו במקומם טרם עלות מתנחלי איתמר על השטח ומקמו התנחלותם בתוך הכרמים.
ישן 12-10-2011, 04:00

אכן את הישוב איתמר הקימו לאחר 1967 - בדורות האחרונים
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הקמת יישוב בשם "איתמר" קשורה בדורות האחרונים?! מאיפה אתה מביא את השטויות האלה:)"

הקימו אותו בתוך כרם זיתים פעיל, שניטע, עובד ופירנס פלאחים קשי יום.
הגזל, במקרה הזה, זועק לשמיים. אפילו אם תוכיח באותות ומופתים, שאי שם לפני אלפיים שנה, הסתובבו/נקברו באזור דמויות ואתרים המוזכרות/ים בתנ"ך.

אכן אני התייחסתי למצב העכשווי, כפי שהתייחס מרבית האשכול ובמיוחד היוזם שלו. אתה מסיט את הדיון למחוזות היסטוריים חשובים.

באשר לרשימה המרשימה - אני יכול להציג רשימה של הישובים והאתרים, שקדמו לרשימה שלך ונכחדו - מאותו/ם המקור/ות שאתה שאבת את שלך. רשימה עוד יותר גדולה - היא רשימת הישובים שהיו קיימים בארץ ישראל עד להקמתה של מדינת ישראל, שהוכחדו, ללא השארת סימן, למעט, פה ושם, שמות שנותרו ואומצו ע"י התושבים החדשים, שבנו ביתם על גבי ההריסות.

אני מציג פה עובדות ללא התייחסות ערכית למעשים. בקיצור כל מה שנעשה עד סיום מלחמת העצמאות שלנו, נעשה כדין ומכורח המציאות. כל מה שנעשה לאחר מכן ובמיוחד לאחר 1967, למרות שנעשה בעקבות מלחמה שנכפתה עלינו, הוא בחזקת גזל ואי התייחסות למה שקיים בשטח.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:33

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר