לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-10-2011, 00:05
  4Uriah 4Uriah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.11
כיצד לאמוד כלכלה בריאה / חזקה / טובה וכו'

קיימים לא מעט דיונים לגבי הצלחה של כלכלה במדינה מסוימת, כשלרוב פוליטיקאים מנסים לגזור קופון. תהיתי מהם לדעתכם המדדים המרכזיים לכך ומהם הנתונים הרצויים?

קל לדבר על אבטלה (כמה שיותר נמוך) או על תמ"ג (כמה שיותר גבוה), אבל בהיעדר יעד מוצהר כמו באמריקה - מה ניתן להגיד על אינפלציה (מעבר לכך ש400% זה אסון)?
האם יש מספר אידאלי כשמדברים על Debt-to-GDP ratio? אם אני זוכר נכון על כך נתניהו דיבר בנאום האיש השמן והאיש הרזה.
מה עם אחוז ההוצאה הממשלתית מהתוצר? ספיבק רוצה 50%-55% (בלגיה, בוסניה, לסוטו, דנמרק, שוודיה, צרפת וקצת מעליהן איסלנד) כשהמצב כיום הוא 42.9%.

הופתעתי לשמוע את ספיבק מדבר על מדד ג'יני ולא בגלל האופי האידאולוגי שבדבריו, האם מדד זה נתפס כרציני? קשה לי להאמין כשאני רואה אילו מדינות "עוקפות" את ישראל.
וגם... מה דעתכם על מדד הביג מק?

הPPP נראה לי מדד הוגן לרוב כל עוד לא מדובר במדינה קטנטנה.

השימוש באותן סטטיסטיקות עלול להיות מטעה לכל כיוון, אני חושב להיסגר על מספר מדדים וללמוד את ההיסטוריה שלהן באופן חצי רציני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-10-2011, 07:02
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 4Uriah שמתחילה ב "כיצד לאמוד כלכלה בריאה / חזקה / טובה וכו'"

לכל מדד יש את הבעיות שלו..
מדד ג'יני מכיל בעיה מהותית, לפחות בישראל, היות וההון השחור שמאפיין מגזרים שרשמית הם עניים לא נכלל במדד. אי לכך ישראל נחשבת הרבה פחות שוויונית ממה שהיא. מדד טוב יותר יהיה מדד ההוצאות ולא ההכנסות.

אכן, תמ"ג יכול להיות בעייתי כי במדינה לא דמוקרטית העושר נצבר למעלה ולא למטה, כך שלממוצע במקרה כזה אין משמעות.

לגבי ההוצאה הממשלתית מהתוצר- צריך להסביר לספיבק כי שוודיה, הנחשבת על ידי רבים כגן עדן סוציאליסטי, פרחה רק כשצמצמה את ההוצאה הממשלתית והחלה לדשדש כשהפכה את התהליך.

לסיכום- אין מדד אחד שבאמת יכול לשקף זאת. אירלנד למשל הובילה במדדי איכות חיים רבים עד שנחשף הבלוף שלה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:09

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר