לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2011, 00:21
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "+1"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
ובכל מקרה לאנשים כמו רוצחי משפחת פוגל באמת צריך לגזור דין שכזה..
לדעתי, גם אם זה לא ימנע עוד מקרי טרור זה כן יכול לתרום להרתעה ולחזק את המורל הלאומי..
כאילו... אולי אני תמים קצת, אבל אני בטוח שעל עונש מוות למחבלים כמו הרוצחים מאיתמר יסכימו גם מהשמאל..

אני אישית נגד עונש מוות מכל סוג שהוא.
רק מהסיבה שזה עונש בלתי הפיך, וכבר היו לא מעט מקרים של אנשים שהוצאו להורג למרות שהיו חפים מפשע.
בתאוריה אין לי שום בעיה כמובן שרוצחי משפחת פוגל יוצאו להורג, רק שבפרקטיקה אני לא יודע כמובן אם אלו שתפסו כרוצחי משפחת פוגל הם באמת רוצחי משפחת פוגל וכו'...
בקיצור, בתאוריה אין לי בעיה עם עונש מוות...בפרקטיקה אני מתנגד לזה לחלוטין. צריך שיהיה עונש מאסר עולם אמיתי ללא חנינה, ללא תנאים טובים כפי שיש היום וכו'..אבל לא עונש מוות.
ככה אני רואה זאת..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2011, 00:41

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "לדעתי"

ציטוט:
זו גישה קצת "צדקנית"..(בלי נימה מזלזלת)..
סך הכל אם בית משפט מוצא מישהו אשם מעל לכל ספק, אז זהו הוא אשם.. ואם הוא מודה בפשע שלו, אז בכלל.
אם בית דין כמו בג"צ, מאשר בהרכב שופטים מסויים שבודק בדיקה נוספת אם האשם הוא אכן אשם, מחליט שעונש מוות הוא בסדר, אז זה צריך להספיק..
רוצחים כמו רוצחי משפחת פוגל לא צריכים להיות חיים..

יכול להיות, ולדעתי הגישה שלך היא גישה "תמימה"..גם זה באמת בלי זלזול..
אין מה לעשות, בתאוריה יש אנשים רעים ואשמים..במציאות יש כל כך הרבה דברים בעייתיים..מלחצים פוליטיים ועד שחיתות משטרתית..טעויות זיהוי..ועוד אלף ואחד סיפורים שהחפים מפשע שקבורים בבתי הקברות "לא" יכולים לספר לך..
תראה את הסיפור הזה כדוגמה ,לשמחתנו הרבה האיש לא הוצא להורג על האונס האלים הזה, אבל אם זה היה קורה רק לפני כמה שנים הוא בהחלט היה יכול למצוא את עצמו מת..
שתבין, האשה זיהתה אותו חד משמעית, הוא נתפס לא רחוק מביתה זמן קצר אחרי האונס!..להבדיל מנאנסות אחרות היא נשארה עם עיניים פתוחות לכל אורך המעשה כדי לזכור בדיוק איך הוא נראה! היא זיהתה אותו מיד כשהיה מסדר זיהוי! הוא הורשע בקלות וישב שנים רבות בכלא....זה לא היה הוא......זה היה מישהו אחר..בגלל שאין עונש מוות הוא יכול היה שנים להמשיך ולהילחם על חפותו..הוא ישב איזה עשור בכלא, שזה נורא..אבל הוא לפחות לא מת.
http://www.cbsnews.com/video/watch/?id=5153451n
שוב, אין לי התנגדות תאורתית "מוסרית" כנגד עונש מוות, יש לי התנגדות קשה במציאות כי פרקטית יהיו טעיות וזה מצב לא קביל, לכן אני מתנגד, זה הכל.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 17-10-2011 בשעה 00:47.
ישן 17-10-2011, 00:52

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]שוב, אין לי..."

ציטוט:
אז אני אשאל שוב, גם אם תיהיה ועדה רצינית שתבדוק שוב, כל מקרה כזה של עונש מוות לפני העונש, גם אז לדעתך לא כדאי?
ואני מניח שגם במצב של וועדה כזו יכולות להיות טעויות, שחיתויות וכו'..

כן, כמו שכתבתי קודם, דברים יכולים להשתבש בכל הרבה מקומות בדרך (משטרה בטעות, משטרה בשחיתות, עדים בטעויות זיהוי, עדים עם מניע לשקר, לחצים פוליטיים, לחצים אישיים, טעיות פורנזיות וכו') שלא משנה איזה מנגנון זה, בסופו של יום יהיו טעויות מדי פעם, או לחילופין המנגנון יהיה כל כך קשיח (בצדק במקרה של עונש מוות) שהוא לעולם לא יכול להיות מופעל.
שוב, בעניין עונש מוות אין מקום לטעיות, ומכיוון שטעויות תמיד יהיו פשוט צריך שלא יהיה עונש מוות.

ישן 17-10-2011, 00:46

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "לכן"

ציטוט:
כמו שאמרתי, רק מקרים חריגים מאוד, כמו הרצח-יותר נכון לומר פיגוע, באיתמר, הם מקרים שבהם חייב לאשר עונש מוות לרוצחים, ואפשר להקים וועדה של בג"צ או של שופטים לשעבר שיבדקו את התיק.

שוב, העניין הוא לא המעשה החמור..דווקא במקרים מפורסמים כמו הרצח באיתמר יש לכוחות הביטחון יותר מה להפסיד אם לא מוצאים את האשמים וזה מיד יכול להוביל לעיגול פינות..(זה לא טענה ספציפית כלפי כוחות הביטחון בארץ, זה נכון בכל מקום וזה טבע האדם).
לכן אני בעד עונש מוות חד משמעי למבצעי הרצח, אבל אני חד משמעית נגד עונש מוות לאלו שבאמת תפסו (שיתכן מאוד שהם באמת הרוצחים כמובן, אני לא טוען אחרת),אנחנו אף פעם לא יכול לדעת אילו טעויות קרו בדרך...אז שלפחות תהיה להם האופציה להמשיך לנסות להוכיח את חפותם ולפחות שיהיו בחיים (אם אכן נעשתה טעות, וכאמור, נעשו כבר הרבה טעויות כאלה..)
זהו..

ישן 17-10-2011, 03:28
  סתמבא D סתמבא D אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.05
2 הערות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "עונש מוות בישראל-הגיע הזמן להתיר"

1.כן עונש מוות או לא עונש מוות או רק במקרים מיוחדים...הייתי מתחיל ביישום
של חוק חדש אחר: אין ניהול משא ומתן עם יישות טרוריסטית ! כשמקבלים עיקרון כזה
לא שמים את עצמנו בעמדה להיסחט, כי אם זה לא היו מחבלים אז הם היו מבקשים משהו אחר
שלא היה משתלם לנו לתת, וממשלת ישראל הייתה נותנת להם את זה.

2. לגבי אותו אחד שאמר על כהנא שלא צריך להגיד את האמת גם כשכולם חושבים אותה, אני רק אשיב לו
שבגלל שכולם יודעים את האמת בעסקת הדמים הזו אבל אף אחד לא באמת קם ואומר אותה, הגענו
לפארסה שאנו נמצאים בה היום, אגב לא רק בנושא גלעד שליט, אם אתה לא תעמוד על האמת, אדם אחר יפמפם את השקר והוא יהפוך ל-"אמת" החדשה, זו המציאות שאתה חי בה היום בישראל אם לא שמת לב.

אם תראה אדם צולע או מגמגם, פוזל או גידם או אדם מבוגר עם אלצהיימר לא תגיד לו את "האמת" ותביך
אותו, אבל אם המלך שלך עירום ועוד איך עליך לצעוק את האמת ! כשנעשה עוול מוסרי איום ועוד איך צריך לצעוק את האמת ! אם פוגעים בביטחונך האישי במדינה שלך תצעק גם תצעק את האמת, זו החובה שלך לעמוד על זכויותיך, דמוקרטיה לא מתנהלת דרך כורסה ובשלט רחוק, אלא במעשים בשטח, והשמעת קולך לא אחת ל-4 שנים, אלא בכל יום, בכל זירה ציבורית, בין אם זה בפייסבוק, או בלוג, או אתר חדשות, או לצאת לרחוב ולהניף שלטים, או לעלות סרטוני הסברה, או להפגין ולמחות, העיקר לא להשלים עם מציאות שלא אתה ולא אני ולא רוב העם הזה בחר בה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:43

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר