לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2011, 08:41
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "מפילים אנשים בכוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי 357
מפילים אנשים בכוח המחשבה?

אתה שואל אותי מה קורה שם? אני שאלתי את אותו הדבר.

מה זה כח המחשבה אני לא יודע. יש היפנוזה או השפעה על התת-מודע, למשל.

אם רוצים ללכת רחוק יותר, אז הייתה גם התעניינות חצי רשמית בכל מני עניינים מטאפיסיים בקהילות מודיעין בארה"ב וברה"מ בעבר. חלק מזה זלג גם החוצה ואפילו קיבל ביטוי בקומדיית קולנוע The men who stare at goats. בארה"ב, להבנתי, ההתעניינות הזאת הגיעה לשיאה בשנות ה-70 וה-80, כאשר תנועת ה-new age הייתה בשיאה. בברה"מ השיא היה בשנות ה-80 וה-90 כאר הייתה התעניינות גדולה מאוד ב"אקסטראסנסים" למיניהם. יש הרבה מידע בנושא באינטרנט, בחלק מהמקרים טוענים שמדובר במתודיקות שפותחו עבור קהילות המודיעין. הדוגמה המוכרת במערב היא של חישה מרוחקת באמצעות astral projection. את הדוגמה למה שהרוסים התענייינו בו אפשר לראות בסרטון הנ"ל. אבל יש בעיה ךא קטנה להפריד את האמת מהשקר בעניין הזה, כי הגורמים הרשמיים שומרים על השתיקה מסיבות שונות - זה לא דבר שנוח להודות בו, וגם מקור המחקר הוא בקהילות המודיעין הסגורות מטבען. מה שידוע בוודאות זה שהייתה התעניינות.

ציטוט:
נראה לי שהיו עולים על זה עד עכשיו לא?

אני לא מבין את השאלה. מי היה עולה על מה?

בלי להיכנס בכלל לדיון האם זה עבודה בעניים או שיש בזה משהו אמיתי, אפשר להגיד שאין טעם להתעסק בזה מפני שאפשר לקבל תוצאות דומות או טובות יותר באמצעים אחרים שאינם מטאפיזים. למשל חישה מרחוק באמצעות לוויני ריגול מספקת תוצאות טובות יותר מ-astral projection, ורור"ס מושתק - תוצאות טובות יותר מאיש שיכול להפיל אותך ממרחק של 5 מטרים. או במילים אחרות, אם אתה רוצה להרוג מישהו, קל יותר לעשות את זה באמצעים רגילים (סכין, למשל) מאשר באמצעות מאגיה שחורה. שוב, בלי להיכנס בכלל לשאלה האם יש בזה משהו או שאין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2011, 22:42
צלמית המשתמש של רועי 357
  רועי 357 רועי 357 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=רועי 357]מפילים אנשים..."

זה בטוח
אבל מה לגבי ההפקט הפסיכולוגי של העניין?
ראיתי תוכנית שכל מיני טלפטים מצאו נעדרים בעזרת ריכוז בחדר סגור חשוך ומבודד
, וגם סירטון של הרוסים שמשתמשים טלקינזיס ומזיזים חפצים כמו כוסות .
האמריקאים התייחסו לזה ברצינות מוחלטת וחשבו שיגיע מישהו ובעזרת כוח המחשבה יתחיל להפיל להם לוויינם
מה עם יחידת הקוסמים של הבריטים מWWII?( כל מיני הונאות כן?)
לא יודע אולי יש דברים נסתרים-אבל כמו שאמרתי אם היה בעולם איזה מגנטו או צ'ארלס אקסבייר
נראה לי שהיינו שומעים על זה-יש גבול לכל תעלול...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 22-10-2011, 07:42

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "זה בטוח אבל מה לגבי ההפקט..."

ציטוט:
זה בטוח

הנה הוא האפקט הזה - הרוסים מפחידים את האמריקאים. צריך להבין את הקונטקסט של הסרטון - מדובר בתקופה קשה מאוד בשביל הרוסים, הם מרגישים שיכולת ההרתעה מול ארה"ב מתפוגגת בכל התחומים. הם היו נואשים ליתרון באיזשהו תחום להראות שעדיין יש להם אסים בשרוול. אז אישרו הדגמה כזאת לאמריקאים, לערער להם את הביטחון העצמי. לפחות זהו הרושם שלי מכל היפור הזה.

מעבר לאפקט הפסיכולוגי הזה, נראה לי שאין בזה שום תועלת מעשית בלחימה.

ציטוט:
האמריקאים התייחסו לזה ברצינות מוחלטת וחשבו שיגיע מישהו ובעזרת כוח המחשבה יתחיל להפיל להם לוויינם

להבנתי גם הרוסים התייחסו לזה די ברצינות. הבעיה היא, כפי שאמרתי, שהדברים האלה נשמרים בסוד, כלומר אין (או כמעט ואין) מסמכים או התייחסות רשמית לדברים האלה. זה משאיר הרבה מקום לספקולציות ולשקרים, ולבי לחקור את הנושא לעומק אי אפשר להבין איפה האמת ואיפה השקר. הסרטון הנ"ל מוכר די טוב, ולהבנתי הוא אותנטי. לגבי הסרטונים או סיפורים אחרים, במיוחד כאלה שרואים בתוכניות טלוויזיה, אני לא יודע. אני מנחש שחלק לא קטן מהם מפוברקים או מעוותים.

ציטוט:

להבנתי הייתה יחידה אצל הנאצים שעסקה בעניינים מיסטיים.

ציטוט:
לא יודע אולי יש דברים נסתרים-אבל כמו שאמרתי אם היה בעולם איזה מגנטו או צ'ארלס אקסבייר נראה לי שהיינו שומעים על זה-יש גבול לכל תעלול...

יש מלא מידע בתחום הזה למי שמחפש, גם לא חסר אנשים בעלי כוחות על-טבעיים, כביכול (אם כי לא ממש גיבורי-העל מספרי הקומיקס). אולם הציביליזציה המודרנית מבוססת על העיקרון המדעי החומרי, וכל דבר שיוצא ממסגרת התפיסה המדעית הרציאונלית מתקבל אפריורי כשקר. לכן אף איש שרוצה להיראות כרציני ולבנות קריירה לא יעסוק בזה, ולא יהיה דיון או מחקר רציני בתחומים האלה. מטאפיזיקה הפכה בקרב האמונים לסוג של בידור דרג ב' או ג' ולא יותר מזה.

ישן 22-10-2011, 07:45
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי רועי 357 שמתחילה ב "זה בטוח אבל מה לגבי ההפקט..."

ציטוט:
זה בטוח
לא יודע אולי יש דברים נסתרים-אבל כמו שאמרתי אם היה בעולם איזה מגנטו או צ'ארלס אקסבייר
נראה לי שהיינו שומעים על זה-יש גבול לכל תעלול...

ככל הידוע לי, שום טלפט לא מצא נעדר. רבים שטענו ליכולת הזו שיגעו לא מעט כוחות משטרה בחיפושי סרק. (אם כי זכור לי במעורפל מקרה של מעורב ברצח, שטען שמדיום גילה לו את מיקום הגופה והמדיום שמח לקחת אחריות).
יחידת הקוסמים של הבריטים היו "קוסמים" במתכונת הבידורית של המילה. קוסם כזה הוא אמן הונאה, אחד כזה שיודע איך לרמות אותך, ויותר חשוב - איך אתה מרמה את עצמך, ומנצל את זה כדי לעבוד עליך. ג'ספר מאסקליין, שהיה קוסם מוכשר מאד, ניצל את הידע הזה כדי להקים יחידה שעסקה בעיקר בטכניקות הונאה ויזואליות, כמו בניית דמיים של טנקים וכלי רכב (כולל יצירת עקבות תואמים בקרקע), בניית דמי מוקטן של נמל אלכסנדריה שימשוך את הפצצות הגרמנים (כולל מדמי פיצוץ כדי שהם יחשבו שפגעו) וכן הלאה. אין פה שום דבר על טבעי.
קיים קוסם קנדי בשם ג'יימס רנדי (Jams Randi) אשר מציע פרס של מליון דולר למי שיצליח לבצע כל פעולה על טבעית כגון טלקינזיס, קריאת מחשבות, זימון רוחות וכן הלאה - כל זה תחת בקרה הולמת. הפרס מוצע כבר משהו כמו עשרים שנה, עד היום אף אחד לא היה אפילו קרוב. אפשר למצוא הרבה מידע על הנושא באתר שלו - http://www.randi.org/site/

ישן 22-10-2011, 08:15

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני מבין את הסיפור של ה- 1st..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אני מבין את הסיפור של ה- 1st Earth Battalion יותר כשיטת מחשבה והכשרה מאשר כדרך לחימה אפקטיבית, ובעיקר אנטיתיזה לשיטות הכוחניות והסטיסטיות של ויאטנם. כמו שאימון בקראטה אמור לתת לך ריכוז, התמדה, שקט, ביטחון עצמי, התבוננות ביריב ללא שינאה ופחד (ולא רק דרך לשבור בלוקים או ברכיים)- העיניין של הצבא בשיטות ה- New Age היה יותר במטרה להגביר את המוטיבציה האישית, הלכידות היחידתית, תשומת הלב לאוכלוסיה מקומית וכו' - ופחות ניסיון להרוג במבט, לקרוא מחשבות וכו'. אם כי נראה שגם זה היה.

אני אגיד מה שאני מכיר בהקשר הזה. פעם מצאתי מדריך שנראה אותנטי (אם כי אני לא מומחה, כמובן) שהוזמן מאיזשהו מכון מחקר אמריקאי ע"י צבא ארה"ב או קהילת המודיעין. המדריך הזה מנסה להכשיר את אנשי המודיעין במיומנות ראייה מרחוק (שחכתי את המונח האנגלי המדוייק) בהמצאות הקרנה אסטראלית. ראיתי גם אזשהי תוכנית באחד הערוצים הפופולריים-מדעיים על תוצאות המאמצים בתחום הזה. השורה התחתונה הייתה שהיו תוצאות, אבל הופעת לוויני ריגול בעלי רזולוציה גבוהה (לדעתי הכוונה לסדרת ה-KH) שסיפקו תוצאות טובות יותר וגם קבועות, גרמה לסגירת הפרויקט הזה. לצערי הזכרון שלי לא משהו, אז אני לא יכול להביא עכשיו מקורות וקישורים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:56

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר