לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2011, 11:43
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "צה"ל ביום שאחרי העסקה"

אני אספר לך מחר כשאני אהיה..
הערכה שלי- לא הרבה ישתנה, למה? כי ככה זה..החיים יותר חזקים מארוע כזה או אחר בודד, קשה ומשמעותי ככל שיהיה.
אני זוכר את היום שאחרי: רצח רבין, אסון המסוקים, דין וחשבון, לבנון 2, נפילת התאומים, פיגועים קשים..
באים לעבודה והכל כרגיל...מדברים קצת על העניין בארוחות ובזמן הפנוי..ובשאר הזמן עובדים..
ככה היה להבנתי גם אחרי יום כיפור/ התשה/ לבנון 1/ עסק הביש וכו'...
כן, בטווח הארוך יש לזיכרון הלאומי השפעה על הלך הרוח הלאומי ולכן גם על צה"ל..אבל זה לא משהו שקורה ביום אחד..אם יהיו השפעות לארוע הבודד הזה, הן יהיו כחלק מארועים רבים (חלקם שונים במהותם ובהשפעה שלהם) וזה לוקח זמן רב, זה לא מהיום למחר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2011, 15:44
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "צה"ל ביום שאחרי העסקה"

אני יכול לענות לך במה שראיתי בשדרות - אחוז הגיוס בעיר תמיד היה נמוך מאוד, זה לא מידע חדש.
בתקופת הקאסמים, במיוחד אחרי שעברו שנים בלי טיפול ראוי של הממשלה המוטיבציה לגיוס ירדה מאוד, בעיקר לתפקידים משמעותיים.
אחרי עופרת יצוקה המצב השתנה לחלוטין, אין לי נתונים מספריים, אבל משיחות רבות עם בני נוער בגיל הזה , האמון במדינה חזר מהר מאוד ואיתו גם הרצון להתגייס לתפקידים משמעותיים (במקרה הזה בעיקר לקרבי ותומכי לחימה ביחידות קרביות פחות למקומות אחרים)

בנוסף חשוב לזכור שיש פער גדול בין הלך הרוח בפורומים אינרנטים לתחושה בציבור, לדעתי לשחרור שליט יהיה אפקט חיובי בקרב בני הנוער, בדומה לעופרת יצוקה, ואת התוצאות לכך נראה רק עוד שנה בערך בגיוסים אוגוסט ונובמבר.

ישן 19-10-2011, 11:05

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "אישית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי deltaforce
וזה מחשבה שמלווה אותי הרבה בימים האחרונים:
בתור חייל לעתיד, ולוחם לעתיד שיסכן את חייו ויכול גם להיחטף, לא רק שעסקת שליט לא מרגיעה אותי ואומרת לי שבטוח ידאגו לי וישחררו אותי בגלל שאני חייל צה"ל.
אלא שרק אם זה יתאים לתקשורת,לפוליטיקאים, להלך הרוח, ובמידה לאיך שההורים שלי יודעים לנהל קמפיין יחצ"ני רק אז באמת ישחררו אותי..
"מדינת ישראל תעשה הכל" האמנם?
איכזבה אותי מאוד העסקה, ופחות הפן של שחרור מחבלים תמורת שליט(שאישית אני מתנגד לכך), אלא יותר כל המסביב שהיה נגוע..

לא הבנתי כלום..
שים שניה בצד את עניין הקמפיין, השאלה שלי יותר ספציפית..אתה כן בעד ש"מדינת ישראל תעשה הכל"? כי זה מה שמשתמע מדבריך..
ובכלל כתרגיל בלוגיקה, אם יש סיכוי ליפול בשבי (לא כתפישה של המדינה, רק מראיית השבוי) האופציה של קמפיינים היא לפחות אופציה, השיטה השניה שמוצעת כאן (של שבוי אחד תמורת מחבל אחד וכו') היא הרבה פחות טובה לשבוי...בשיטת הקמפיין יש לו כך נראה לפחות סיכוי לחזור...אז אני בכל מקרה לא מבין את הלוגיקה שלך "כחייל עתידי".
כאזרח ישראלי כן כמובן, אבל לא כחייל כפי שכתבת כאן.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 19-10-2011 בשעה 11:09.
ישן 19-10-2011, 11:55
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
כתבתי כ"חייל לעתיד" מה מדאיג אותי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=deltaforce]אני לא..."

שאני לא בטוח שהמדינה באמת תעשה הכל כדי לשחרר אותי, וגם אם כן אז אני לא יודע מאילו מניעים..
אני לא יכול לדעת מה תיהיה דעתי כשאפול בשבי, וברור שאני מעדיף שאם כן, אז שישחררו אותי תמורת מחבל אחד ולא תמורת אלף, אבל לצערי זה לא יקרה.
אני פשוט לא חושב שזה מרגיע, כשאומרים בתקשורת שהעסקה הזאת טובה לחיילים כי עכשיו הם יודעים שיעשו הכל בשבילם, כי זה לא נכון, היא לא הוכיחה את זה, היא רק הוכיחה שבמידה והתנאים נכונים(כל מה שכתבתי למעלה) רק אז ישחררו בשבילם.
כתבתי דמגוגיה במרכאות, כי אני לא יודע מה אני אחשוב כשאני חו"ח איחטף נכון? סביר להניח שאני ארצה שישחררו גם 4000 מחבלים העיקר שאהיה בבית, העיניין הוא שאני לא בטוח שהמדינה באמת תעשה את זה, או שהיא תעשה הכל ותמצא גם את כל האפשרויות האחרות כדי להביא לשיחרורי.

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 19-10-2011 בשעה 11:57.
ישן 19-10-2011, 12:03

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "כתבתי כ"חייל לעתיד" מה מדאיג אותי"

ציטוט:
שאני לא בטוח שהמדינה באמת תעשה הכל כדי לשחרר אותי, וגם אם כן אז אני לא יודע מאילו מניעים..
אני לא יכול לדעת מה תיהיה דעתי כשאפול בשבי, וברור שאני מעדיף שאם כן, אז שישחררו אותי תמורת מחבל אחד ולא תמורת אלף, אבל לצערי זה לא יקרה.
אני פשוט לא חושב שזה מרגיע, כשאומרים בתקשורת שהעסקה הזאת טובה לחיילים כי עכשיו הם יודעים שיעשו הכל בשבילם, כי זה לא נכון, היא לא הוכיחה את זה, היא רק הוכיחה שבמידה והתנאים נכונים(כל מה שכתבתי למעלה) רק אז ישחררו בשבילם.
כתבתי דמגוגיה במרכאות, כי אני לא יודע מה אני אחשוב כשאני חו"ח איחטף נכון? סביר להניח שאני ארצה שישחררו גם 4000 מחבלים העיקר שאהיה בבית, העיניין הוא שאני לא בטוח שהמדינה באמת תעשה את זה, או שהיא תעשה הכל ותמצא גם את כל האפשרויות האחרות כדי להביא לשיחרורי.

שתבין שאני לא שאלתי מעולם על דעתך כמישהו בשבי, זאת בוודאי שאלה לא רלוונטית ודמגוגית, אני באמת שאלתי מהכיוון שאתה כתבת "כחייל לעתיד" ולא ממ שהבנתי עד עכשיו מהי דעתך.
רגע, א זבלי קשר לפסטיבל שהיה עכשיו ולדעתך בחייל לעתיד..האם אתה מאלה שהם יותר בכיוון של "בכל מחיר" ותומכים בעיסקה, או מאלה שבעד מדיניות של "אחד תמורת אחד וכו'" ומתנגדים לעסקה?

ישן 19-10-2011, 12:07
מנהל פורום מתגייסים

מה שניסיתי להסביר
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=deltaforce]שאני לא..."

זה שבתור אזרח אני מתנגד לעסקה, אלא אם כן זה באמת מקרה של אחד תמורת אחד, מה שאני לא רואה רלוונטי באקלים התקשורתי והחברתי החלש שלנו..
בתור חייל לעתיד, אני כיביכול אמור לשמוח, כי עכשיו אני יודע שאם שחררו בשביל שליט 1027, אז גם בשבילי ישחררו לא? אז זהו שלא, רק אם זה יתאים לתקשורת, לתנאים הפוליטיים שבהם יעמוד מנהיג המדינה באותה התקופה, ואולי קצת בכמה המשפחה שלי יודעת לייחצן, אז ישחררו בשבילי את אותה כמות.
כל זה עצוב, כי גם בתור חייל, גם בתור אזרח, זה מראה לי שאין מדיניות קבועה ומושכלת, ובתור חייל לעתיד שעלול להיחטף, זה מראה לי שלא בטוח שבאמת יעשו בשבילי הכל וגם אם כןזה מונע גם מגורמים לא הכי נקיים..
אני מניח שאם אפול בשבי, אני אהיה מוכן שישחררו בשבילי את כל המחבלים, אבל זה לא חכמה להניח הנחות של מה יקרה אם..

ישן 19-10-2011, 12:12

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "מה שניסיתי להסביר"

ציטוט:
זה שבתור אזרח אני מתנגד לעסקה, אלא אם כן זה באמת מקרה של אחד תמורת אחד, מה שאני לא רואה רלוונטי באקלים התקשורתי והחברתי החלש שלנו..
בתור חייל לעתיד, אני כיביכול אמור לשמוח, כי עכשיו אני יודע שאם שחררו בשביל שליט 1027, אז גם בשבילי ישחררו לא? אז זהו שלא, רק אם זה יתאים לתקשורת, לתנאים הפוליטיים שבהם יעמוד מנהיג המדינה באותה התקופה, ואולי קצת בכמה המשפחה שלי יודעת לייחצן, אז ישחררו בשבילי את אותה כמות.
כל זה עצוב, כי גם בתור חייל, גם בתור אזרח, זה מראה לי שאין מדיניות קבועה ומושכלת, ובתור חייל לעתיד שעלול להיחטף, זה מראה לי שלא בטוח שבאמת יעשו בשבילי הכל וגם אם כןזה מונע גם מגורמים לא הכי נקיים..
אני מניח שאם אפול בשבי, אני אהיה מוכן שגם ישחררו בשבילי את כל המחבלים, אבל זה לא חכמה להניח הנחות של מה יקרה אם..

שוב, לרגע לא שאלתי על דעתך במקרה שבי, ברור שזו שאלה מטופשת.
לגבי ההסבר שלך, או קי עכשיו הבנתי למה אתה מתכוון, אבל זה תמיד היה נכון ותמיד יהיה נכון (גם כשיש מדיניות ברורה, כמו של האמריקאים למשל)..
בסוף ההחלטות מסוג זה הם של מי שבשלטון ואלה כאמור מתחלפים כל כמה שנים...לא רואה כאן שום דבר חדש או שונה מעבר לזה שאתה "נזכרת" בזה פתאום.
מחר ליברמן יהיה ראש הממשלה והוא לא יסכים לעסקה הזו ובעוד 4 שנים שלי יחימוביץ תהיה ראש הממשלה ותסכים גם ליותר.
לא מקבל את המסקנות שלך ובעיני כלום לא השתנה מעבר לחוסר הסכמה שלך עם ההתנהלות של הממשלה הנוכחית.

ישן 19-10-2011, 12:33

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "לא "נזכרתי" פתאום"

ציטוט:
רק הבעתי את דעתי..
ומה שאתה אומר על כך שכל ראש ממשלה יבצע את המדיניות שלו, זה בסדר, אבל אולי בתחום הזה זה לא אמור להיות כך-אז בשביל מה הקימו וועדת בדיקה שתחליט ותמליץ על דפוס פעולה מסויים-והיא המליצה על שבוי תמורת שבוי..
וגם אם כן ראש ממשלה יפעל לפי מערכת הערכים שלו-כן לשחרר מחבלים\לא לדבר עם טרוריסטים-אין בעיה-הוא נבחר וזה בסדר, רק שיפעל משיקולים של ראש ממשלה ולא בגלל לחץ ציבורי ותקשורת..

כן, אולי לא ניסחתי טוב, ברור שזו דעתך ואני מכבד אותה.
ועדה או לא, בוא ,למרות כל הארועים הלא פשוטים זה לא הזמן לשנות את יסודות הדמוקרטיה...יש ממשלה ושום ועדה לעולם לא תהיה מעליה בהיררכיה של קבלת ההחלטות, יש ראשות מחוקקת והיא המגדירה בעצם את החוקים וגבולות הפעילות של הממשלה...תמיד, ובצדק, נבחרי הציבור בכנסת ובממשלה הם שיכריעו במקרים כאלה, אז זה תמיד יכול להשתנות לפי המדיניות של מי שאנו בוחרים (שיכולים לשנות את החוקים או לקבל את ההחלטה בממשלה).
הועדות ימשיכו להמליץ ומקבלי ההחלטות שאנו בחרנו יחליטו, כך צריך להיות תמיד.

ישן 19-10-2011, 12:42
מנהל פורום מתגייסים

אז למה למנות ועדה?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=deltaforce]רק הבעתי את..."

אם גם ככה לא "זורקים" עליה אחר כך.. זה בערך כמו המועצה לביטחון לאומי שלא עושים איתה כלום..
אם היו מקבלים החלטה מושכלת של מדיניות, שלא משחררים מחבלים ולא עושים מו"מ עם טרוריסטים אז סבבה.
מדינת ישראל החליטה אחרת, היא החליטה כן לעשות עסקאות עם מחבלים, ואתה יודע מה, גם זה בסדר כשזה נובע ממניעים טהורים של החזרת הבנים, רק שזה לא רק מזה וזאת הבעיה שלי(כפי שכבר הבנת)..
אני אבהיר את דעתי שוב-
אין לי בעיה עם עסקאות עם מחבלים-(במקרים של שחרור שפוי ולא של שחרור סיטונאי של מאות ואלפי מחבלים תמורת אחד). סך הכל החזרת החיילים הבייתה זה בעיני ערך עליון.
אבל- כשהחלטות כאלו חשובות מונעות ממניעים פוליטיים או מלחץ ציבורי, ולא מדיון רציני והחלטה מושכלת של הממשלה אז זה כבר בעיה.
חייל שיוצא למשימה צריך לדעת שיעשו הכל כדי להחזיר אותו-לא משנה באיזה אמצעי-מבצע צבאי, או עסקה.. אבל הוא צריך לדעת שגם אם יקראו לו גלעד שליט, וגם אם לא, הממשלה תעשה הכל, ובגלל שהוא חייל צה"ל ולא בגלל הלך הרוח של אותה תקופה.

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 19-10-2011 בשעה 12:45.
ישן 19-10-2011, 13:10

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "אז למה למנות ועדה?"

ציטוט:
אם גם ככה לא "זורקים" עליה אחר כך.. זה בערך כמו המועצה לביטחון לאומי שלא עושים איתה כלום..
לשאלתך, ועדה עושה עבודה ומגישה את המלצותיה, יש ועדה כי זה עוזר לא כי היא עכשיו המחליטה במקום נבחרי הציבור אלא כי היא אמורה לעזור להם לקבל החלטות נכונות, ככה זה צריך להישאר והבעיה היחידה עם המל"ל היא לא שהיא לא קובעת, כי היא לא אמורה לקבוע, אלא שלא מקשיבים לה בכלל.. תמיד תמיד תמיד נבחרי הציבור הם בעלי המנדט לקבוע, שוב, ככה זה תמיד יהיה בדמוקרטיה, לא ברור לי הרצו שלך לשנות את יסודות הדמוקרטיה.
אם היו מקבלים החלטה מושכלת של מדיניות, שלא משחררים מחבלים ולא עושים מו"מ עם טרוריסטים אז סבבה.
מה שאתה אומר כאן, אם היו מקבלים דעתי, אז סבבה. כן, זה משהו שנכון לדעה של כולם כאן, שוב, זה שלא מקבלים את דעתינו לפעמים זאת לא סיבה לשנות את השיטה הדמוקרטית.
מדינת ישראל החליטה אחרת, היא החליטה כן לעשות עסקאות עם מחבלים, ואתה יודע מה, גם זה בסדר כשזה נובע ממניעים טהורים של החזרת הבנים, רק שזה לא רק מזה וזאת הבעיה שלי(כפי שכבר הבנת)..
אני אבהיר את דעתי שוב-
אין לי בעיה עם עסקאות עם מחבלים-(במקרים של שחרור שפוי ולא של שחרור סיטונאי של מאות ואלפי מחבלים תמורת אחד). סך הכל החזרת החיילים הבייתה זה בעיני ערך עליון.
אבל- כשהחלטות כאלו חשובות מונעות ממניעים פוליטיים או מלחץ ציבורי, ולא מדיון רציני והחלטה מושכלת של הממשלה אז זה כבר בעיה.
תמיד הכל מונע ממניעים פוליטיים ואני לא מתכוון לזה במובן השלילי..לדמוקרטיה יש את החסרונות שלה..אבל שוב אני לא מבין מה אתה רוצה (ברמת המנגנון..ברמת ההחלטה ברור מה אתה רוצה)..אתה רוצה לשנות את המנגנון כי ההחלטה לא מתאימה לך? שלילי, זה לא הפיתרון (במקרה הספציפי הזה) הפיתרון הוא הפיתרון הרגיל במדינה דמוקרטית..אל תצביע למי שהיה לא בסדר, תצביע למי שמבטיח לך שהוא יפעל לפי האמונות שלך..
חייל שיוצא למשימה צריך לדעת שיעשו הכל כדי להחזיר אותו-לא משנה באיזה אמצעי-מבצע צבאי, או עסקה.. אבל הוא צריך לדעת שגם אם יקראו לו גלעד שליט, וגם אם לא, הממשלה תעשה הכל, ובגלל שהוא חייל צה"ל ולא בגלל הלך הרוח של אותה תקופה.
להבדיל מהדברים הקודמים שכתבתי לך שפחות מענינים אותי אישית, כאן עלי לחלוק עם דבריך בצורה בוטה: חייל צריך לדעת שלא יעשה הכל כדי להחזיר אותו, חייל צריך לדעת שלא בטוח שיצאו למבצע צבאי נרחב (שבו יכולים להרג הרבה חיילים אחרים), חייל צריך לדעת שהיא יכול לההרג או להיפצע במלחמה או באימונים, שהוא יכול ליפול בשבי במקום שלעולם לא ימצאו או שלחילופין אלה שמחזיקים אותו ידרשו דרישות לא הגיוניות ולכן הוא לא יחזור.
זה מה שחייל צריך לדעת.
הוא כמובן צריך לדעת שהמדינה תעשה מאמצים גדולים לשחרר אותו, לפעמים צעדים צבאיים וכמובן גם סיכון חיילים במקרה הצורך, והחלפת "אסירים" הגיונית וכו'.
אבל מי שחושב שיש תעודת ביטוח כשהוא מתגייס ויעשו בשבילו הכל, טועה. אי אפשר ואסור לעשות הכל.
אז תתכונן כבר מעכשיו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:41

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר