לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2011, 23:43
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי o1st שמתחילה ב "עזרה ברכישת שרת"

כמו שאמרו לך, מהירות החיבור שלך לא תלויה בשרת עצמו (כרטיס הרשת המינימלי הוא לפחות 100Mbps, ולדעתי כבר לא ניתן לקנות היום שרת עם כרטיסי רשת פחות מ 1Gbps), אלא בלאן תחבר את כרטיס הרשת של השרת. טכנית, להביא (היום) לבית שלך קו אינטרנט שתוכל לשלוח דרכו 100Mbps, זה בהחלט אפשרי, ומדובר בעלות חודשית של עשרות אלפי שקלים (כן, זו לא טעות, אבל תראה שבעוד עשור זה יעלה 100 שקלים לחודש...), מול עלות של מאות דולרים בלבד באירוח בספק אינטרנט, שכוללים גם את החיבור לאינטרנט, וגם את החשמל ועלויות המיזוג של השרת שלך (שלא לדבר על זה ששרתים עושים בד"כ רעש בלתי נסבל)

אחרי שאמרתי את כל זה, שרת הוא מחשב רגיל לכל דבר (מבוסס מעבד x86/x86_64), וכל מחשב יתאים לך. איזה עוצמת מעבד וכמה זיכרון ואחסון צריך - תלוי במה אתה הולך להריץ עליו מבחינה חישובית/אחסונית... המיוחד בחומרה שנקראת "שרת" היא בד"כ אפשרות לביצועים גבוהים יותר - ריבוי מעבדים, כמות גדולה של דיסקים קשיחים, והכל ביתירות - RAID, ספקי כוח כפולים, וכו'. אבל ת'אכלס - זה מחשב בדיוק כמו המחשב שאתה משתמש בו עכשיו.

אגב, כל זה גם היה נכון בפעם האחרונה ששאלת את אותה שאלה, וקיבלת את אותה תשובה, לפני כמעט שנה, כאן: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=530374

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2011, 23:58
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי o1st שמתחילה ב "נכון, שלחתי הודעה ולא קיבלתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי o1st
כמה Mbps אני צריך כדי להקים פורום VB ממוצע עם 10,000 מחוברים לשנייה?
כמה מידע בממוצע כל לקוח מקבל\שולח? בביטים...
עריכה:
המשפט שכתבתי למעלה נכתב בציניות.. אתה לא צריך לענות עליו. אתה שואל שאלה ממש כללית.. אנסה להסביר בנוגע ל"עוצמת השרת":
אתר שמארח כמות עצומה של משתמשים (ושוב אנו צריכים לשאול את עצמנו - מה זה כמות עצומה של לקוחות לאתר?) צריך לטפל בכל מיני סוגי בקשות, וצריך לנהל אותן באופן שונה. זה כולל בין היתר: ניהול מטמון ברמת תשובות לבקשות HTTP (אם קיים?), ניהול מסד הנתונים (רק על זה יש עשרות סעיפים), ניהול מערך דיסקים קשיחים עם יתירות, הקצאת זיכרון RAM לכל תוכנה (שרת HTTP, תוכנת ניהול מסד נתונים, תוכנת שפת האפליקציה ועוד) - צריך לעשות חישובים כמה כל תוכנה תצטרך בהתאם לדרישות של כמות המשתמשים. גם זה תלוי מה האפליקציה שלך תבצע ואיך היא תעשה את זה?

בנוגע לשאלתך - אני לא מבין גדול בנושא, אבל אני בספק אם יש מחשב יחיד שמסוגל לטפל בכ"כ הרבה בקשות...כל הבקשות הנ"ל אמורות להתחלק למספר שרתים בעזרת Load balancer.
נניח שתשובה לבקשת HTTP ממוצעת שוקלת 20KB, אז כדי לתת תשובה ל-10K משתמשים בשניה, אתה צריך מהירות העלאה מינימאלית של 20KB * 10K (צריך לזכור שנדרשת גם מהירות הורדה)

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 19-10-2011 בשעה 00:11.
ישן 19-10-2011, 00:41
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי o1st שמתחילה ב "את החישוב הזה גם אני יודע..."

אי אפשר לחשב את זה מראש, זה תלוי בצורת העבודה הספציפית של המשתמשים שלך, התוכן שיהיה בדף, התמונות שבהן תשתמש, וכו'. באופן כללי, אם לא תגזים במדיה (או תוציא אותה לאחסון חיצוני, לא דרך השרת שלך, כמו למשל רשת להפצת תוכן [CDN]) - סביר להניח שאתה תגמור את משאבי החומרה שלך הרבה לפני שתגמור את רוחב הפס שלך (אם אכן יהיה לך רוחב פס של כ 800Mbps, שאותו הזכרת קודם לכן...)

אגב, אין דבר כזה "10,000 מחוברים בשניה" - אא"כ אתה מתכוון ל 10,000 חיבורי HTTP שיושבים ומחכים ב Keep-Alive... אבל ב Keep-Alive לא ממש קורה משהו, השרת לא עובד (אם אתה איש IT טוב, that is...). אם כבר היית מציין נתון של מספר היטים שיש לטפל בהם בשנייה אחת, זו הייתה שאלה יותר סבירה... ועדיין, אין דין היט שצריך עיבוד של שפת צד שרת ומסד נתונים, כדינו של קובץ תמונה סטטי שיש לקרוא מהכונן הקשיח (וממילא יהיה ב buffer-ים של הקרנל) ופשוט להזרים את הביטים שלו, בלי עיבוד של ממש, ישירות לכרטיס הרשת (לדוג' עם sendfile() בלינוקס)...

כמו כן, סביר להניח שלא תוכל להגיע לקונפיגורציית תוכנה אידאלית (ואפילו לא קרוב לכך), בהתחשב ברמת הידע שלך בתחומי ה IT, אלא אם כן היא השתפרה עשרות מונים מהפעם האחרונה שהתדיינת עם אנשים כאן בפורום, לפני שנה. החומרה הכי חזקה בעולם לא שווה הרבה אם מנהל השרת לא מבין במה שהוא עושה, ו 90% מהכוח של השרת הולך לפח בגלל חוסר ההבנה הזה...

ונראה לי שאני אסיים את דברי כאן, כי יש לי הרגשה שכרגיל אתה לא תפנים אותם, ותתווכח עם כולם, גם אם אחד הכותבים כאן יהיה אחד מהחבר'ה שמנהל את מאות אלפי השרתים של גוגל... כי אתה מבין בזה יותר טוב מכולנו (מה שלא מסביר מדוע אתה מתייעץ עם אחרים, אבל נניח לכך...)

בדיוק כמו באשכולות הקודמים איתך, אני אשמח לראות שטעיתי, ואשמח לקבל לינק לאתר שלך, שמריץ vB, ובו 10,000 אנשים מחוברים בו זמנית... אולי אפילו אתייעץ איתך!

לילה טוב שיהיה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר