לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2011, 14:03
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "אין דתיים שמקיימים את כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gumble
אין דתיים שמקיימים את כל החוקים הדתיים, אפילו לא לו' צדיקים, הם כולם צבועים שבוחרים אלו חוקים לקיים ואלו לא ובוחרים על איזה חוקים להתלונן שהשפויים מקיימים ואיזה לא.

זה לא מדויק.
זה נכון שאי אפשר לקיים היום את כל המצוות (למשל כי חלקן קשורות לקיומו של בית מקדש וכאלה), אבל באמת יש אנשים שחיים לפי צו התורה, כפי שהם מסינים אותו, או כפי שהרבנים שלהם מפרשים אותו.
יצא לי לדבר באחד ההגנ"שים שעשיתי עם בחור חרדי, והצבתי בפניו את הסוגיה הבאה:
נניח שהשבת נכנסה, ונרות השבת נפלו בטעות והציתו את המפה שעל השולחן. הוא יכול לכבות את האש בקלות, אבל אם יעשה זאת הוא יחלל שבת. אם לא יכבה את האש, ביתו ישרף עד היסוד. הוא יכול לפנות את כל בני ביתו החוצה, כך שאין חשש לפגיעה בנפש. מה הוא עושה?
הוא אמר לי שזה יהיה מבחן קשה מאוד, אך הוא מקווה שיעמוד בו (כלומר לא יחלל את השבת).
אני לא חושב שאפשר לקרוא לאדם כזה צבוע.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2011, 14:06

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "בראייה האישית שלי אני הייתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
בראייה האישית שלי אני הייתי מעדיף שזה לא יהייה נורמה במדינה יהודית. תרבות השתייה שהדביקו לעלייה הרוסית מקורה לא במשפחות היהודיות שעלו לארץ שרובם הם אנשים משכילים מחונכים שתורמים רבות למדינה בהרבה תחומים. אני לא אוהב את הסטיגמה הזאתי כשאני מציין שבאתי מליטא שגם לי יש קשר לתרבות השתייה והאלימות שלא מצוייה כלל במשפחתי ועוד אצל הרבה משפחות יהודיות שעלו מברית המועצות.

אתה לא אוהב שמדביקים לך את הסטיגמה הזאת, אז אתה מדביק אותה לאחרים?! זה לא מאוד יהודי מצידך. (אתה מוזמן לעיין בתלמוד בבלי, מסכת שבת, דף לא, ע"א)

גם בקרב היהודים יש אלכוהוליזם, וגם רבים מה"גויים" שעלו לפה הם לא אלכוהוליסטים, ותורמים הרבה למדינה.

ישן 20-10-2011, 14:44

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "ישנה תופעה ואתה לא יכול..."

ציטוט:
ישנה תופעה ואתה לא יכול להתכחש אליה שאם תדבר עם יותר צברים מאיתנו על תרבות השתייה בארץ אז שמאוד השתנתה מאז הבום של 1990. אני כמובן לא אומר שזה כולם אבל יש תופעה.

אכן בעשרים השנים האחרונות ישנה עליה בשתיים אלכוהול, בעיקר בקרב צעירים. יתכן שהעליה מרוסיה תרמה לכך, אך אין ספק שזהו לא הגורם היחיד. יעידו על כך העובדה שגם מדינות אחרות מתמודדת עם הבעיה הזו, וגם חבורת הערסים השיכורים שמתכנסת במועדון שליד ביתי בכל סוף שבוע (הרוסי היחיד שם הוא השומר בכניסה, שאינו שיכור).

בכל מקרה, כל קבוצה שהגיע לישראל הביאה איתה חלקים מתרבותה המקורית, שהשפיעו על התרבות הישראלית. חלק מההשפעות הללו היו חיוביות וחלקן שליליות. אף אחת מההשפעות הללו לא נותנת לך את הזכות להכפיש ציבור שלם.

ישן 20-10-2011, 17:52

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "[font=Verdana]כשאחוז ניכר הוא..."

ציטוט:
כשאחוז ניכר הוא מספיק גדול זו כבר תופעה. אם היו עולים רק יהודים מברית המועצות , לפי דעתי זה היה עניין שולי מאוד עד אפסי.

אבל לא כדאי להתעסק בשאלה של האם, כי כבר יש מציאות קיימת.

שוב - רובם של העולים מברית המועצות לשעבר אינם אלכוהוליסטים, בין אם מתייחסים ליהודים מביניהם ובין אם לאו, ולכן אין שום סיבה להאשים את כלל העלייה באלכוהוליזם.
אני לא חושב שדתו של עולה משפיעה על הנטייה שלו לאלכוהוליזם. אתה באמת חושב שעולה מרוסיה שאמו יהודיה ואביו רוסי ינטה יותר לאלכוהוליזם מאשר זה שאביו יהודי ואמו רוסיה?

ישן 20-10-2011, 15:23
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "זה לא כזה נכון, אבל גדולי..."

ציטוט:
זה לא כזה נכון,

מה לא כזה נכון ?, שיש בתי כנסת בקיבוצים ?, זה די הנקודה שלי...

ציטוט:
אבל גדולי האומה שלנו שרובם עלו מרוסיה הצארית התחנכו וגדלו בגידול יהודי והפכו להיות ציוניים בין היתר בגלל שהם היו יהודיים ורצו ליצור יהודי חדש(בגלל השלכות לנינסטיות והתכחשות למקורות) והחיו את השפה התנ"כית ועלו לפלשתינה לא כי החיים שם היו יותר טוב טובים מאשר ברוסיה.

אבל השאלה היא האם הם עלו לארץ בגלל משיכה היסטורית או בגלל משיכה דתית, לדעתי רובם הגיעו לפה ממשיכה היסטורית לארץ אבותייהם ופחות מרצון להקים את הבית השלישי.

ציטוט:
הגויים הרוסים שעלו פה ממשישכים את התרבות שלהם פה ולא בדיוק מנסים להטמע בתרבות העברית יהודית ופעמים גם מפתחים עוד יותר שנאה (ניאו נאציים וכאלה).

ואפשר להבין אותם כשהרבנות לא נותנת להם להתחתן כיהודים ונותנת להם הרגשה של סוג ב'.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:41

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר