לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2011, 17:08
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
הספרים שאני קורא עכשיו

אחרי שסיימתי את לבד בברלין של האנס פלאדה ואהבת שאול של אלי עמיר ואחרי שאני יודע, פחות או יותר, מה אני באמת אוהב לקרוא פניתי אל ספרים נוספים:

1. מפנקסו של שרלוק הולמס - כרך ג' מאת: ארתור קונן דויל - אחרי שקראתי שני סיפורים מתוך הקובץ, אני יכול לומר שזה ספר חביב, אם כי לא בדיוק הג'אנר שאני הכי מתחבר אליו. היתרון של הספר הוא שהוא מחולק לפרקים וכל פרק מהווה סיפור בפני עצמו. היתרון הוא גם החיסרון - אין מתח. זה ספר בלשי. כל סיפור הוא מעין פרק של CSI שבסופו נמצא הרוצח. אין עלילה מתמשכת.

2. אבק שריפה מאת: הרלן קובן - שעות שביליתי באתר סימניה ובפורום הנוכחי כדי למצוא בדיוק את הכיוון של הספרים שמושכים אותי. במהלך החיפושים עלה שמו של הרלן קובן. אני זוכר שראיתי את הספרים שלו בשבוע הספר, אי שם באיזה דוכן - כריכה מבריקה כזו, צבע מושך וכיתוב שחור בוהק. אבל מאחר ואני כבר המון שנים לא קורא ספרים, אפילו לא קצת, לא ממש ידעתי על מי מדובר. בצומת ספרים התלבטתי בין כמה סופרים - לגבי כולם, לקחתי את הספר, פתחתי רנדומלית איזה עמוד והתחלתי לקרוא. אצל הרלן קובן זה היה הכי חד - נמשכתי לסיפור וקניתי את הספר.

כרגע שאני בפרק 7 (איפשהו בעמוד 50). לא קרה לי הרבה זמן שפתחתי ספר (כן - גם לא קרה הרבה זמן שפתחתי ספר, אבל נעזוב את זה לרגע) ומיד נמשכתי אליו כמו בספר הזה. זה התחיל להיות מעניין כבר מהפרק הראשון, כבר מהעמוד הראשון. אני חושב שאני אמשיך עם הסופר הזה לעת עתה.

3. מפריח היונים מאת: אלי עמיר - בשבוע שעבר, אחרי שקניתי את שני הספרים שמצויינים לעיל בצומת ספרים, התחלתי להוסיף לרשימת הספרים המתוכננת רשימה של כמה ספרים שהייתי רוצה לקרוא, ואז נחרדתי מהרעיון שבכל פעם אני צריך לקנות את הספר ועוד למצוא לו מקום בארון המפוצץ שלי. ואז חשבתי על זה - למה לא לבדוק לגבי ספריה, הרי פעם ממש אהבתי את זה. כמה זה כבר יכול לעלות? בדיקה פשוטה באינטרנט העלתה דבר מדהים - המנוי בספרייה העירונית, שנמצאת בערך 1.5 דקות נסיעה מהבית (כן, אני עצלן מללכת ברגל) לא עולה בכלל כסף. צילום תעודת זהות וזה הכל והיא גם פתוחה בשעות נוחות - אז למה לא. הלכתי הבוקר להירשם. הספר הראשון שלקחתי הוא מפריח היונים. אני ממשיך את ההצלחה שלי מאלי עמיר, למרות שזה לא בדיוק הג'אנר שלי - אבל יש משהו שמסקרן אותי במפריח היונים. זה הסיפור של המשפחה שלי. הסיפור עוסק בקהילה היהודית בבגדאד, רגע לפני העלייה ארצה ועל הימים הראשונים בארץ. זה בדיוק הסיפור של המשפחה שלי שמשני הקצוות שלה הגיעו מבגדאד וזה מושך אותי לשם, כמו שמשך אותי תרנגול כפרות שסיפר על התקופה הקצת יותר מאוחרת. בכל אופן - טרם התחלתי לקרוא.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 26-10-2011, 20:29
צלמית המשתמש של hellllllo
  משתמשת נקבה hellllllo hellllllo אינו מחובר  
..........مديرة..........

חבר מתאריך: 01.02.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=hellllllo]"בשם כל בני..."

זה סיפור חיים אמיתי של ניצול שואה שכל משפחתו נספתה ואח"כ הוא היגר לארה"ב, התחתן ונולדו לו ארבעה ילדים ושוב, המשפחה שלו מתה, בשריפה.
לאחר מכן הוא נישא שוב ויש לו חמישה ילדים.

מרטין גריי מתאר את כל מה שעבר עליו בשואה, בגטו ורשה, הרבה מקרים בהם הוא הצליח להציל את חייו ברגע האחרון, הצטרף לפרטיזנים ולצבא האדום..
ספר מעניין מאוד, אבל כבד. צריך להתחיל אותו רק אם באמת יש ראש לזה.

קראתי בויקיפדיה שפרק מתוך הספר שבו הוא מתאר מה עבר עליו בטרבלינקה הוא בדיוני לחלוטין, ושהוא בכלל לא היה בטרבלינקה ורק המציא את החלק הזה.
אומנם טוב לדעת שהוא לא היה בטרבלינקה כי זה פרק מזעזע, אבל היה מבאס לגלות שהחלק הזה מומצא, בזמן שהספר אמור להתבסס על חייו..

אם מעניין אותך, מתוך ויקיפדיה -
ציטוט:
Holocaust historian Gitta Sereny has dismissed Gray’s book as a forgery in a 1979 article in New Statesman magazine,
writing that "Gray's For Those I Loved was the work of Max Gallo the ghostwriter, who also produced Papillon. During the research for a Sunday Times inquiry into Gray's work,
M. Gallo informed me coolly that he ‘needed’ a long chapter on Treblinka because the book required something strong for pulling in readers.
When I myself told Gray, the ‘author,’ that he had manifestly never been to, nor escaped from Treblinka,
he finally asked, despairingly, ‘But does it matter? Wasn't the only thing that Treblinka did happen,
that it should be written about, and that some Jews should be shown to have been heroic?’”

חפרתי
בכל אופן, ספרי שואה שמבוססים על סיפורים אמיתיים אני תמיד חושבת שכדאי לקרוא, להכיר סיפורים של ניצולים.

אני אחזור ואגיד שדיי נתקעתי באמצע כי באמת אין לי ראש לזה עכשיו, אבל אני מתכננת לסיים.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:43

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר