לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2011, 10:58
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב ""הדיווח ב"הארץ" שקר וכזב""

הסתמכות על מקור לא אובייקטיבי (ומוטה באופן ברור לצד שמנגד) כדי להכריז על דיווח הארץ כשקרי הנו תמוה.

אגב, דבר בכתבה של ערוץ 7 לא מפריך את שנכתב בהארץ - מדובר בהודעה לעיתונות לקונית מטעם דובר צה"ל שמציין שהדברים נמצאים תחת בירור:
ציטוט:

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כנהוג באירועים אלה, מדי שנה, ישנו אזור המוגדר לנשים בלבד ואזור נפרד המוגדר לגברים בלבד. אף גורם רשמי מטעם צה"ל לא הונחה לוודא כי במקום מתקיימת הפרדה בין נשים וגברים. חלק מהטענות שהועלו אינן מוכרות לרבנות הצבאית והנושא ייבדק בימים הקרובים".

ולעניין עצמו אם יתברר כנכון (ותחושתי שכן, הארץ הנו מקור מהימן בהרבה מערוץ 7), ככל הנראה כן מדובר באירוע צה"לי רשמי:
ציטוט:

הרבנות הצבאית מקיימת אירוע מרכזי של הקפות שניות מדי שנה. מאז התמנה תת-אלוף הרב רפי פרץ לתפקיד הרב הצבאי הראשי, מתקיימות ההקפות השניות ברחבה הסמוכה למועצה האזורית אשכול, בשיתוף עם חיילי אוגדת עזה ותלמידי המכינה הקדם-צבאית "עוצם", שבראשה עמד פרץ בטרם מינויו לרב הצבאי הראשי

אולי הגיע הזמן שיוקם גוף חוצץ/מתווך בין הרבנות הראשית לבין צה"ל עצמו. עושה רושם שהחבר'ה ברבנות שכחו שחלק מתפקידם הנו לגשר בין הדת לבין הצבא ומושפעים רבות מהחרדיזציה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2011, 08:14
  משתמש זכר GeriReshef GeriReshef אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.11
שלח הודעה דרך ICQ אל GeriReshef LinkedIn profile
לבעיות האלו יש פתרון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "מאה חיילות נטשו בזעם אירוע שמחת תורה לאחר שאולצו לחגוג בנפרד"

לא ברור מה החיילות עשו שם: השתתפות בטקס דתי אינה צריכה להיות חלק מפעילות הצבא.
הצבא אולי אמור לאפשר במידת האפשר לדתיים/ות להשתתף בטקסים דתיים, אבל מה שמצטייר הוא שלקחו להקפות את כולם, והחיילות שרבות מהן חילוניות "נתקעו" באירוע שביסודו של דבר הוא דתי. נכון שהקפות שניות הוא מסוג האירועים שגם חילוניים הולכים אליהם (כמו הדלקת נרות בחנוכה, נעילה ביום כיפור, ליל סדר וכו'), אבל זה אירוע דתי.
היה צריך לאפשר להן לבחור בין השתתפות באירוע דתי (הקפות שניות) תוך כיבוד האירוע וריקודים בנפרד כמקובל (למיטב ידיעתי המקובל הוא מחיצה שמפרידה), וחלופה חופשית למי שאינה מעוניינת להשתתף בטקס דתי או שאופיו הדתי של האירוע מחמיר לדעתה.
כך היינו חוסכים מהחיילות את תחושת ההשפלה: אני מבין לליבן, ואני מבין לליבם של הדתיים.
ישן 23-10-2011, 13:44
צלמית המשתמש של ymet
  משתמש זכר ymet ymet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "מאה חיילות נטשו בזעם אירוע שמחת תורה לאחר שאולצו לחגוג בנפרד"

ציטוט מאתר רוטר בנושא

אנשל פפר הוציא כתבה באתר הארץ בכותרת:
מאה חיילות נטשו בזעם אירוע שמחת תורה לאחר שאולצו לחגוג בנפרד
שקר וכזב. אני חיילת שהייתי שם במועצת אשכול, ההפרדה הייתה שולחנות ארוכים
בגובה שולחן שעליהם הונחו בהמשך כיבודים. אנחנו רקדנו בכייף, בכלל לא ראינו עניין להתערבב עם החיילים כי זה היה מעמד של הקפות כמו בבתי הכנסת, אף אחת מאיתנו לא נטשה. היו חיילות אשכנזיות שבכלל לא הגיעו כי זה לא עניין אותם ובכלל לא היינו מאות. בקושי 30 בנות

נתנאלה, טלפון *****

קישור לידיעה מצורף שם גם תמונה
רוטר

בקיצור לא חסר מקרים שבו שונה קצת האמת כדי למכור יותר טוב
ישן 23-10-2011, 14:06
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ymet שמתחילה ב "ציטוט מאתר רוטר..."

אתר רוטר נגוע באג'נדות לא פחות מעיתון "הארץ" (וזה אנדרסטייטמנט מטורף). מפתיע אותי שהם לא מציינים גם שבאירוע נכח שמעון פרס שעשה תנועת מגונות לכיוון ספר התורה וחילק לילדים עותקים של הקוראן חתומים על ידי אמא שלו.

בקיצור - האמת בטח נמצאת איפה שהוא באמצע. אני לא אתפלא אם האירוע אורגן עם הפרדה, דבר ראוי ומתאים באירוע דתי, ושאותה גב' מסתורית בעלת שביס "הגדילה ראש" וביקשה מכמה חיילות להתרחק, אולי איזה קצין דתי זרק להן "תזוזו קצת כי הנ-נחמנית הזאת אוכלת לי את הראש כבר חצי שעה" וכמה חיילות נעלבו מזה.
דבר שקצינים בצה"ל צריכים לדעת לעקוף אותו מראש בחוכמה, במיוחד בתקופה כזו שהנושא קצת נפיץ, אבל לא סוף העולם.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר