לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2011, 21:52
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
שאלה שאלה היסטורית קצת קונספרטיבית על שימוש בידע האוייב

יצא לי לראות כמה וכמה פעמים תכניות ולקרוא על ורנר פון בראון וניצול הידע שלו לפיתוח טכנלוגיית טילים. הנושא הזה גרם לי להרהר רבות בשאלה שדי מזעזעת אותי אבל היא עדיין עולה, האם יכול להיות שחלק מין הקדמה הרפואית היא בגלל הניסויים שערכו הנאצים (מנגלה) באסירים יהודים ולא יהודים במחנות ההשמדה? , אני יודע שזה נשמע קצת הזוי אבל למרות שלא חקרתי כל כך את הנושא ,זה עולה בראשי מידי פעם.

מנגלה היה ידוע בניסויים הסאדיסטים שלו באוושויץ(בעיקר בתאומים). אני לא יודע אם הוא הגיע לגילויים חדשים בעקבות הניסויים שלו, אבל אם כן?, האם יכול להיות שבעלות הברית השתמשו בידע מסויים או למדו מין הניסויים שלו ושל שאר רופאים ומדענים גרמניים שנעשו על בני אדם (בלי להתחשב באתיקה רפואית כמובן) על מנת לפתח תרופות,תכשירים ומכשירים?

השאלה בגדול היא-האם בעקבות אותם ניסויים בבני אדם במלחמת העולם השנייה יש תרומה למדע\רפואה?(על ידי הגרמנים כמובן שלא בחלו בשום קודים אתיים,גם בשבויי מלחמה רוסים)

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 24-10-2011 בשעה 22:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2011, 13:15
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
לא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "שאלה היסטורית קצת קונספרטיבית על שימוש בידע האוייב"

הלא מתייחס בגדול לתרומתם של ניסויים אלה לרפואה. הנאצים ניסו להוכיח כל מיני שטויות שאין להן ולרפואה ולא כלום. פיתוחים מדעיים רציניים (למשל המיקרוסקופ האלקטרוני) היו לרוב לפני המלחמה.

מאידך - ניסויים בכלי נשק כימיים הועתקו ונעשה בהם שימוש ע"י כל בעלי הברית לרבות אמריקאים, בריטים ורוסים. יתרה מכך - כל המחקר המאד ענף בנושא לוחמה כימית וביולוגית, שנעשה ביפן ע"י יחידה 731 בראשותו של ד"ר שירו אישי - נלקח על קרבו ועל כרעיו (כולל רוב הארכיונים והצוות) לארה"ב, בשקט גמור, ובלי שמישהו הועמד לדין, למרות ניסויי אנוש נרחבים ומאד אכזריים, שנעשו במנצ'וריה.

אני ממליץ בקשר לזה על הספר "UNIT 731", שניתן להזמין מאמזון.

http://www.amazon.com/Unit-731-Japa...19545015&sr=1-2

נערך לאחרונה ע"י DZZ בתאריך 25-10-2011 בשעה 13:18.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר