לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2011, 17:06
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "אמיל, תפקידו של הצבא לספק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בני לפיד
אמיל, תפקידו של הצבא לספק פיתרונות.
למשל אם על כל שיגור מהרצועה, היו מיישרים שטח ברדיוס של 200 מטר מנקודת השיגור (אפשר לבצע, ויש מחיר כלכלי, צבאי ומדיני לשלם), לא היו יותר שיגורים. אנחנו מנסים לנהל מלחמה א-סימטרית, אבל התגובות שלנו הן סימטריות וצפויות להפליא. לרוסים אין בעיה כזאת.
במצב הזה, אנחנו לא משיגים את המטרות שהצבנו לעצמנו (ושלשמן הוקמה מדינת ישראל וצה"ל) ומתחיל תהליך של כרסום במטרות, ושינוי הגדרות ותרוצים מצד קציני צבא.

אם זה מה שהיו עושים, היו נגמרות הפצצות או לחילופין היינו צריכים להיכנס שוב באופן קבוע לעזה.
שזה אפשרי אבל זה הרבה יותר מ"מחיר מדיני" כפי שאתה מציין..יש לזה מחירים הרבה יותר גדולים מעוד נזיפה באו"ם...זה מה שאני אומר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2011, 17:22

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "השאלה פה היא לאורך זמן מחירו..."

ציטוט:
השאלה פה היא לאורך זמן מחירו של מה יותר גדול, המחיר על השחיקה הבלתי נפסקת במעמדה וכושר ההרתעה של מדינת ישראל, למול המחירים המדיניים שהיא תשלם על שמירת כושר ההרתעה.
לדעתי, לאורך זמן אנחנו רק מפסידים, במיוחד בהתחשב בחורף האיסלאמי שמגיע אלינו מתוניסיה ועד סוריה כולל כל מה שבדרך, ובסוף הרי זה יגיע לזה רק בתנאים פחות טובים לנו, אז למה לחכות ?

בוודאי, הדילמה שאתה מתאר היא ברורה והפיתרון שלך מוכר ורלוונטי, זה לא על מה שהתווכחנו בתחילת הדיון..שים לב.
אתה ציירת מצב שבו הדילמה היא "מחיר מדיני" אני טוען שיש מחירים הרבה יותר גדולים רק ממחיר מדיני.
אין זה אומר כאמור שלא כדאי לשלם אותם, אתה חושב שכדאי אני אישית חושב שלא כדאי, אבל הערתי היתה רק לעניין הפשטות שבה הצגת את הדברים..

ישן 27-10-2011, 18:47

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "אתה קצת מעוות את..."

ציטוט:
אתה קצת מעוות את ההסטוריה
להזכיר לך האמריקאים המשיכו לתספק את הבריטים במשך כל המלחמה, ובעיקר בשנים הקריטיות 40 - 42.
הגרמנים מעולם לא הצליחו לא להטיל מצור מלא ולא להשמיד את התשתיות שלהם.

איפה עיוותתי את ההיסטוריה..?זה שמקרה אחד לא זהה בדיוק למקרה אחר הוא לא הוכחה לכלום..
והלכתי עוד צעד והסכמתי שזו שיטה מוכחת ששברה את כולם מאז ימי יהושוע בן-נון, כאמור בזאת הסתיימו הבעיות במזרח התיכון ואין שום סיבה הגיונית לא לתמוך באו"ם במדינה פלשתינית ולתת לפלשתינאים מדינה על רוב שטחי יו"ש ועזה.
הרי אם הם ימשיכו להילחם בנו בגראדים וכו' אנחנו יודעים בדיוק מה ישבור אותם במהירות...

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 27-10-2011 בשעה 18:49.
ישן 27-10-2011, 19:32

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "מזאת אומרת איפה ? טענת שהמצור..."

ציטוט:
מזאת אומרת איפה ? טענת שהמצור הגרמני על בריטניה וההשמדה של התשתיות הבריטיות וכ"ו לא עבד.
וזה עיוות של ההסטוריה, הגרמנים מעולם לא הטילו מלא על בריטניה.

והמשפט סיום שלך, כיוון שנשק תלול מסלול הוא רק אחת הבעיות, אני בעד - נכון לשלב זה - לא לחזור לקווי הרביעי ביוני 1967. עם עליית כוחו של האיסלם הפיתוי להתקפה קרקעית שתנתק את המותניים המאוד צרות של מדינת ישראל באזור טול-כרם נתניה יהיה גדול מדי.

שוב, שום מצב הוא לא אותו דבר, לא ברורה לי מה הבעיה בדוגמה שהבאתי מעבר לזה שהיא "לא בדיוק אותו דבר" כל מה שאמרתי זה שהגרמנים ניסו לשבור את האנגלים בדרכים שצויינו כאן פחות או יותר ולא הצליחו..בוודאי שלפלשתינאים אין פיתרון מהאמריקאים כפי שהיו לבריטים, יש להם פתרונות אחרים להחזיק את הראש מעל המים..
אני בעד, בוודאי אם זה יבוא עם חבילת מתנות צבאיות ענקית מהאמריקאים כ"ביטחון"..וזה יבוא בוודאות עם חבילה כזאת אם אלו יהיו התנאים שלנו..
תיכף יש בעיות ענקיות כאן שהבעיה הפלשתינית תראה מצחיקה לעומתן, הציוד הזה יכול להיות ההבדל בין

ישן 27-10-2011, 20:07
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "מזאת אומרת איפה ? טענת שהמצור..."

שוב, אמיל צודק והדוגמה שלו מדויקת.

הגרמנים אכן ניסו להטיל מצור על הבריטים וזה כמעט הצליח להם, היתה נקודת זמן בסוף 1940, תחילת 1941 שהבריטים התקרבו לנקודת שבירה וצ׳רצ׳יל ציין מתישהו את הנקודה הזו כאחד מרגעי השפל הגדולים במלחמה.

אתה מדייק שבמלחמה מול יריב עדיף אתה תלוי מאוד בתמיכה חיצונית, הנמרים הטאמילים למשל נהנו שנים מתמיכת המיעוט הטמילי העצום בהודו וההתנקשות המטומטמת ברג׳יב גנדי שהביאה את ההודים לסגירת צנור התמיכה בהם היתה מהסיבות העקריות לדעיכתם (עובדה שקצת נעלמה מעיני הישראלים שהיללו כל כך את ראג׳פקסה על עמידתו האיתנה במאבק בנמרים).

אכן, ללא תמיכת העולם הערבי והמוסלמי קרוב לוודאי שההתנגדות הפלסטינאית היתה דועכת אבל התמיכה הזו מובטחת להם תמיד (ואגב, תמיכתו האסונית של עראפת בסדאם חוסיין אכן עלתה לפלסטינאים ביוקר רב, החלישה אותם פוליטית במשך עשור והכריכה אותם לבצע את מה שמבחינתם היו התפשרויות כואבות עם ישראל).

באותה הנשימה אפשר כמובן לציין שגם ישראל, ללא תמיכה מערבית, לא היתה שורדת.

ישן 27-10-2011, 20:50
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "אמיל לא צודק, כי הוא הביא את..."

ציטוט:
אמיל לא צודק, כי הוא הביא את האנגלים כדוגמה להשמדה מוחלטת של תשתיות שהובילה לכניעה.
וזה ממש לא היה המצב.

מבלי לערב את אמיל (טעות שלי כאמור) חסימת ערוצי התמיכה האמריקאית בבריטים היתה יעד מלחמה גרמני שלרגע נדמה שהיה קרוב להשגה. לו הצליחו הגרמנים לחסום את השיירות באטלנטי היתה ההתנגדות הבריטית מתמוטטת כמעט על בטוח.

לו יכלה ישראל לחסום את ערוצי התמיכה הערבית/מוסלמית בפלסטינאים ניתן היה לסיים את הסכסוך לשביעות רצונו של הצד הישראלי, הואיל וזו אינה אפשרות ריאלית והואיל ואין ביכולתה של ישראל לחסל את העולם הערבי (אפילו אם, ואני מקצין לדוגמה גרוטסקית רק בכדי להדגיש את הנקודה, היה מישהו משתגע ומחליט להשתמש בנשק גרעיני) לא ניתן לנצח בסכסוך הישראלי ערבי והמקסימום שניתן לקוות לו הוא ניהול הסכסוך מתוך תקווה להגיע בעתיד לפשרה סבירה.

ישן 27-10-2011, 21:45
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "לדעתי הסכסוך הישראלי ערבי..."

ציטוט:
לדעתי הסכסוך הישראלי ערבי הולך לעלות מדרגה (כמה מדרגות) בתקופה הקרובה, הסכסוך הישראלי פלסטיני הוא אפילו לא פסיק מתוך הסכסוך. מדינת ישראל לא תוכל לנהל סכסוך שכזה ותאלץ להגיע להכרעה חד משמעית, לכן למדינת ישראל אסור להתקפל טריטורית משטחים בעלי משמעות אסטרטגית ביו"ש.
ובהתייחס לאנגלים ולגרמנים, אתה צודק ב 41 הגרמנים היו ממש קרובים, אבל הממש הזה לא הספיק להם בשביל להכריע את השיירות האמריקאיות ולהכניע את הבריטים.

מה זה הכרעה חד משמעית? מלחמת ששת הימים זה חד משמעי מספיק לדעתך? הרי רק שש שנים אחר כך קיבלנו את יוה״כ.

מה זה הערבים? הפלסטינאים? החיזבאללה?סוריה? מצרים? עירק? מה עם אירן? מדינה מוסלמית לא ערבית. אתה בטוח שהצבא שהתקשה כל כך מול ארגון גרילה במדינה שבזמנו נטען שתזמורת צה״ל יכולה לכבוש (נשבע לך שלא המצאתי את זה) יגיע להכרעה חד משמעית מול צבאות סדירים? מה יהיה המחיר בחיי החיילים? מה יקרה לעורף הישראלי?

אני לא חסיד של נסיגה מיו״ש ומרמה״ג כל עוד אין הסכם שלום ואני שותף להערכתו של וויסגלס (כפי שפורסמה הבקר בהארץ) את סכויי השלום כרגע. באותה הנשימה אני סבור שראוי לעשות יותר על מנת להרגיע את הצד השני. השורה האחרונה שלי היא שאני מקבל לחלוטין את דעתו של פרופ׳ ארנון סופר שבמוקדם או במאוחר נצתרך לוותר על שטחים שמאוכלסים ע״י פלסטינאים.

ישן 27-10-2011, 21:59
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=בני לפיד]לדעתי הסכסוך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
מה זה הכרעה חד משמעית? מלחמת ששת הימים זה חד משמעי מספיק לדעתך? הרי רק שש שנים אחר כך קיבלנו את יוה״כ.

מה זה הערבים? הפלסטינאים? החיזבאללה?סוריה? מצרים? עירק? מה עם אירן? מדינה מוסלמית לא ערבית. אתה בטוח שהצבא שהתקשה כל כך מול ארגון גרילה במדינה שבזמנו נטען שתזמורת צה״ל יכולה לכבוש (נשבע לך שלא המצאתי את זה) יגיע להכרעה חד משמעית מול צבאות סדירים? מה יהיה המחיר בחיי החיילים? מה יקרה לעורף הישראלי?

אני לא חסיד של נסיגה מיו״ש ומרמה״ג כל עוד אין הסכם שלום ואני שותף להערכתו של וויסגלס (כפי שפורסמה הבקר בהארץ) את סכויי השלום כרגע. באותה הנשימה אני סבור שראוי לעשות יותר על מנת להרגיע את הצד השני. השורה האחרונה שלי היא שאני מקבל לחלוטין את דעתו של פרופ׳ ארנון סופר שבמוקדם או במאוחר נצתרך לוותר על שטחים שמאוכלסים ע״י פלסטינאים.

חד משמעית, אקורד הסיום במלחמת יוה"כ היה חד משמעי, ששת הימים, קדש, למעשה כל מלחמה חוץ מעופרת יצוקה ולבנון השניה.
המחיר בחיי חיילים הוא לא רלוונטי, לא רלוונטי לא בגלל שאני קר ואכזר אלא בגלל שזה תפקידו של הצבא. וכן לצה"ל יהיה הרבה יותר קל להתמודד עם צבאות סדירים כשהכול ברור וידוע.
אני חושש שאנחנו לא יכולים לעשות דברים שירגיעו את הצד השני, ללא לסכן סיכון משמעותי את בטחונה של מדינת ישראל, כנופיה שמשליטה מורא ופחד אסור להיכנע לה כי היא רק תגדיל את דרישותיה.
ישן 27-10-2011, 12:10
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "מאוד מצחיק שבעיני הממשלה הקו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיילו
מאוד מצחיק שבעיני הממשלה הקו האדום נחצה רק אחרי שתושבי המרכז יהיו תחת ירי רקטות.
כתושב אזור המרכז שמעולם לא חווה ירי רקטות על עירו, אני חושב שחוסר המענה לבעיית הרקטות הוא זלזול בחיי תושבי הדרום ובושה להתנהלות הממשלה.

אני אסביר: כל מה שבאזור אשדוד - אשקלון, באר שבע והסביבה, הוא דרום. ודרום זה רחוק, זה לא פה. עכשיו כשזה פה(בפוטנציאל), אז שמים צבע אדום.
החצר האחורית יכולה לסבול, העיקר שזה לא ייגע בקודש הקודשים.

ישן 27-10-2011, 19:10
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "אזעקה במושב שלי ושתי נפילות"

אמיל צודק, כרגיל.

פעם, לפני המון שנים, עשרים וארבע ליתר דיוק, פרצה פה התקוממות שלימים נודעה בשם האינתיפדה ואחרי שבאה אחת נוספת, גדולה וגרועה ממנה, האינתיפדה הראשונה.

כיום, אחרי שעברנו את אינתיפדת אל אקצה על גל פגועי הזוועה שלה ומאות, יותר מאלף, ההרוגים הישראלים (ובערך פי ארבע הרוגים פלסטינאים) נראית האינתיפדה הראשונה כמעט נסבלת, היא עלתה לנו ב״רק״ כ13% מכמות ההרוגים שספגנו בזו השניה והנשק הפלסטינאי היה בד״כ אבנים. ובכל זאת, כשפרצה, נראה חורף 1987 כמו סוף העולם. היום קשה לזכור אבל עשרים השנים הראשונות של השלטון הישראלי ביו״ש היו בעצם שלוות למדי, לאזרחים ישראלים לא היתה שום בעיה להסתובב לבד וללא נשק בערי הגדה, צה״ל אימן טירונים בבסיסים ירדנים לשעבר ומדינת ישראל מלאה פועלים ועובדי כפיים ערבים.

בסערת ימי המהומות הראשונים נזכר בערגה איזה ח״כ שמאז צלל לתהומות השכחה, נדמה לי ששמו היה שליטה משהו, כיצד דיכא המלך חוסיין בזמנו מהומות דומות. הירדנים, כך על פי שליטה, הביאו משאית שבארגזה הותקן מקלע, עצרו בכיכר של איזה כפר, פתחו הארגז והתחילו לרסס. כשהגיעו לחמישים הרוגים, כך לפחות ספר השליטה, הפסיקו וזה הספיק, נרגעו הרוחות. נהרוג חמישים ערבים ונקבל שקט המליץ הנ״ל לממשלה.

בשש השנים הבאות הרגנו הרבה יותר מ1000 (לצד מגוון עונשים קולקטיביים), פי עשרים מהמספר של שליטה ואני זוכר איך מדי פעם, בעיקר בתקופת לימודי על הר הצופים, כשלפעמים היינו חשים את ריח הגז המדמיע העולה מעיסאוויה, הייתי נזכר בנאום שלו והרגשתי שלמדתי משהו על נחישותו של האויב, נכונותו לספוג אבידות ומגבלות הכח הישראלי.

אין דרך, גם לא תיאורטית, לנצח את הערבים מעבר לנצחונות טקטיים זמניים. פשוט, למדינת ישראל אין את הכח הזה. ב״ג ידע זאת וכך גם רבין, שמיר ולדעתי גם נתניהו. כמו שאמיל כותב פה אפשר וצריך לנהל את הסכסוך כי לנצח, כאמור אי אפשר וגם שלום, למרבה הכאב, לא יהיה פה בקרוב. אפשר להתקשקש על ״מחיר מדיני״, זה נכון, אבל אפילו אם היינו יכולים ומוכנים לשלם את המחיר הזה אין כאמור דרך, גם לא גרוטסקית, לנצח את הערבים נצחון מוחלט וקבוע כמו, למשל, הנצחון שנצחו הארופאים את הילידים הצפון אמריקאים.

כל מי שטוען אחרת שוגה באשליות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:45

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר