לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2011, 12:29
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
כומר היכה חרדי שירק לידו, שופט ביטל האישום

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4139856,00.html
בית משפט השלום בירושלים ביטל בצעד נדיר, בשל טענת ההגנה מן הצדק, כתב אישום שהוגש נגד כומר בגין תקיפת תלמיד ישיבה בעיר העתיקה בירושלים, לאחר שזה ירק בסמוך אליו - כך נודע ל-ynet.

בכתב האישום שהגישה מחלקת התביעות של המשטרה, נטען כי הכומר היווני היכה את תלמיד הישיבה באגרוף בפניו וגרם לפציעתו.

אני מעתיק בזה את תגובה 3 בכתבה:
האחד לא נגע בו השני נגע ועוד אגרוף לפנים, בלי קשר לדת מה זה קשור לעובדה שהוא נתן אגרוף?
אז מותר לי לתת אגרוף לכלי מי שמעצבן אותי? או שאני חייב להיות כומר בשביל זה?

תגובה 5:
משפת של סדום!

מה זה? שופט נתן גושפנקה לנותני מכות וזה בגלל "תופעה" כול שהיא?בושה !

מר שופט -היום זה כומר(איש דת)ומחר זה כול אחד!

מה מצדיק מעסו של קומר שזה ילד שניזוק בריותית ונפשית ממכות שקבל מכומר המסריח

אתה מר שופט מדגים משפט של סדום

אני ממליץ לניזוק לתת לך מקות כפי שסופר בתלמוד ומזה תלמד האם יש הצדקה לביריונות.

תגובה 25:
אם מישהו יורק ליידי מותר לי לקרוע אותו במכות?
זה לא הגיוני

מאיפה הביאו את השופטים האלה?

אז עכשיו אם ערבי בעיר העתיקה שורק/מציק לחברה שלי מותר לי לדקור אותו?
איזה תקדים מטומטם

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 27-10-2011 בשעה 20:33. סיבה: שינוי הכותרת כדי שתעמוד בחוקי הפורום
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2011, 12:40

זה הקובע, אחרת כל מי שמעצבן יקבל מכות רצח, וזה בלתי נסבל.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "טיעון של ילדים: "לא נוגע בך,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
טיעון של ילדים: "לא נוגע בך, אל תגע בי".

אם יש לכומר בעייה שיפנה למשטרה. אין לו שום זכות להרביץ מכות.

אפילו מחבל איום אם יורים בו או מכים אותו מקבלים כלא.

האם מותר לי להתחיל להרביץ לערבים בגלל שיש תופעה של בניה לא חוקית של ערבים, והמשטרה לא מצליחה להתגבר על זה?

ישן 27-10-2011, 12:44

תגובה לא עניינית כלל
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "אלוהים ישמור... ואתה עוד..."

האם אתה נעזר בשגיאות הכתיב של מישהו אחר?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי op9090
אלוהים ישמור...

ואתה עוד תיקנת חלק משגיאות הכתיב של מספר 5

האם זה עושה את הטיעון שונה?

מה אפשר לעשות ומדובר בבחור שלא נולד בישראל ואינו עיתונאי. האם רק לעיתונאים יש את הזכות להביע את דעתם?
ציטוט:

boris merkaz

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 27-10-2011 בשעה 12:51.
ישן 27-10-2011, 13:15
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
השוואה הזויה.
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני מנסה לשים את עצמי בעיניים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
אני מנסה לשים את עצמי בעיניים שלהם - נניח הייתי מסתובב בחו"ל והייתי נמצא בעיירה שבה כל יהודי שעובר יורקים לידו.

יום אחד הייתי רואה את המחזה הרגיל של יהודי עובר ברחוב ואיזה חלאה אנטישמית יורקת לידו, היהודים במקום להוריד את הראש היה שולח אגרוף הגון לפרצופו של האנטישמי - האם הייתי מזמין משטרה או רץ לחבק את היהודי היקר שכנראה עשה את מה שרבים לפניו לא העזו?

למרות שאינני מצדיק את היריקה.
אם באמת היית שם עצמך במקומם של הכמרים האלו - היית רוצה לכפות את דתך על היהודים (אם בטוב אז בטוב, ואם הייתה לך האפשרות גם בעינויים (כמו שאכן הם עשו לאורך ההיסטוריה)).

ולכן החלאה האנטישמית שיקבל אגרוף הוא חלאה אנטישמית,
ויהודי שיורק - לא.

ישן 27-10-2011, 13:36
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ck5760 שמתחילה ב "השוואה הזויה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ck5760
למרות שאינני מצדיק את היריקה.
אם באמת היית שם עצמך במקומם של הכמרים האלו - היית רוצה לכפות את דתך על היהודים (אם בטוב אז בטוב, ואם הייתה לך האפשרות גם בעינויים (כמו שאכן הם עשו לאורך ההיסטוריה)).

כדאי לחשוב טוב טוב לפני שאתה עונה על השאלות הבאות:

1) מתי בהיסטוריה כפו כמרים יוונים-אורתודוקסיים התנצרות על יהודים או הפעילו מיסיון במדינת ישראל שנועד לכפות את דתם על יהודים?

2) מתי בהיסטוריה לקחה הכנסייה היוונית-אורתודוקסית חלק בפעילות אלימה שמטרתה לכפות את הנצרות על היהודים?

3) האם צריך לירוק בפניך על תמיכתם בטרור של נטורי כרתא?

ישן 28-10-2011, 10:54
  חרשוף חרשוף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.11
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "לא כל דבר לא חוקי הוא עיניין..."

זאת הטעות שלך ידידי, בית המשפט מתעסק בחוק ולא בצדק, בכלל אני מציע לך לקרוא קצת על "הגנה מן הצדק", אחד מקווי ההגנה השנויים ביותר במחלוקת בבית המשפט.
הטיעון של הגנה מן הצדק לא תופס במקרה הזה, השופט מדבר על מנהג של חרדים שבמשך שנים רבות כל פעם שהם רואים כומר הם יורקים(כמו למראה חתולה שחורה, לא יורקים על החתולה אלא מסובבים את הראש הצידה ויורקים).
1. אין לשופט שום הוכחה שמדובר במנהג המוני שנמשך שנים, הוכחה זה תמונות, וידאו תצלומי לווין הכל תופס, חוץ מדיבורים באוויר. לפיכך, הגנה מן הצדק לא תופס.
2. מדובר בחופש הדת, אם אישה שלבושה לא צנוע תעבור ליד חרדי, הוא יסובב את ראשו או יסתיר את עיניו, ניתן באותה מידה לטעון שמדובר בהתנהגות פוגעת ומשפילה, זה אותו מקרה בדיוק כיוון שהחרדי לא ירק על הכומר, הוא ירק על הרצפה, לא ניסה לפגוע בכומר ביריקה שלו.
3. אין שום הוכחה שהחרדי ירק בגלל שעבר ליידו כומר, אולי היה לו טעם רע בפה? אולי עלתה לו ליחה?
4. הפעולה לא עומדת בעיקרון המידתיות, ואם מחר יתחשק לכומר לדקור את אותו צעיר?
ישן 28-10-2011, 12:36
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "כומר היכה חרדי שירק לידו, שופט ביטל האישום"

הנה החלטת השופט:
http://www.news1.co.il/ShowCurrentFile.aspx?FileID=6691

לדעתי זה מחזק את מה שטענתי:
* השופט מצא סתירות בעדות המתלונן, בעוד הנאשם הודה מראש בכל פרטי המקרה ולכן השופט קיבל את הגירסה שלו לגבי מרחק היריקה (כ 2 מטר ממנו לכיוונו)
* התביעה היא זאת שהודתה שקיימת תופעה של יריקות כלפיי כמרים נוצרים - לא מדובר ב"השארות" כפי שניסו להציג פה, אלא בעובדה קיימת.
* השופט מדגיש שמדובר סך הכל במכה אחת שנתן הנאשם, לא יותר מזה (כפי שכתבתי, הוא לא פוצץ אותו במכות או משהו בסגנון)
* השופט אומר שעצם היריקה היא כן עבירה פלילית, שוב כפי שטענתי.
* לכל הדואגים לגבי "הכשרת" אלימות - השופט דואג לציין שהנאשם סבל מפגיעות אלו במשך תקופה ממושכת, לא מדובר במקרה חד פעמי שבגללו הנאשם התפרץ על המתלונן. זאת אומרת שאם במקרה עתידי מישהו יתן אגרוף למישהו אחר בגלל שהראשון קילל את אמא שלו זה לא יספיק כדי להוציא אותו לא אשם.

נקודה מעניינת לדעתי - לפי ההחלטה לא עולה מכתב האישום שהמתלונן הוא קטין, ואז עולה לי התהייה למה זה בכלל הגיע לבית משפט? מקרים חמורים בהרבה מזה לא מגיעים בכלל לבית המשפט.
ההחלטה של השופט דיי תומכת בדעה שלי שבכלל לא היה אמור להיות מוגש כתב אישום.

ישן 28-10-2011, 13:19

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "הכל טוב פרט לזה שלטעמי כל..."

אני לא מסכים עם זה, אני חושב שיש מידה מסויימת של מידתיות שבהחלט צריך להפעיל שיקול דעת בהגשת כתב אישום.

סתם לדוגמא - אם תאונת דרכים קלה מסתיימת באגרוף, לדעתי בהחלט מדובר במצב שצריך להסתיים בבית משפט, כי ברור שלאדם כזה יש נטייה לאלימות בלי קשר למקרה - ואז קל גם לשים משוואה: העובדה שמישהו קימט לך מעט את הפגוש לא מצדיקה אגרוף בפרצוף.

פה מדובר במקרה אחר לגמרי - אדם שבמשך תקופה ארוכה זוכה להשפלות חוזרות ונשנות בכל יום שבו הוא מסתובב ברחוב, הפגיעה הולכת ומצטברת וברור לו ששום דבר לא הולך לשנות את המצב, כשאני שם אגרוף קטן בתוך המשוואה הזאת אני לא בטוח שיש אי שוויון.

אני לא תומך בדעה שאדם צריך להיות כמו רובוט בזמן שהאחרים סביבו מצפצפים על אותם חוקים שאחר כך הם מנצלים כדי להגיש תלונה.

ישן 28-10-2011, 16:23
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לאף אחד אין זכות להרים עליך יד
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "אני לא מסכים עם זה, אני חושב..."

גם אם מדובר "רק" בדחיפה או סטירה. במקרה דנן, יש לומר, היה מדובר ביותר מזה. האגרוף שהוטח ביורק גרם לו חבלה של ממש.
בית המשפט לא צריך להכשיר אלימות. אין נסיבות שבהן הרמת יד צריכה להיות מקובלת אלא אם כן מדובר בהגנה עצמית או נסיבות של מניעת פשע מתגלגל או נסיון לעצור עבריין של ממש. מילא להתחשב בענישה-זה ברור ומקובל להתחשב בנסיבות שהביאו להפעלת האלימות ובמידת האלימות שהופעלה. אבל להתייחס לעניין כאילו אין כאן עבירה על החוק שראויה לענישה זה כבר חמור מאוד.
היום הכומר מכניס אגרוף למי שירק על הריצפה בקירבתו. מחר מישהו ברחוב יוריד לך סטירה כי יחשוב שאמרת לו משהו או שהסתכלת עליו בעין עקומה. יש כאן הכשרה של בריונות במדינה שבה ממילא הבריונות משתוללת כמעט ללא הפרעה.
ישן 28-10-2011, 14:37
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "הנה החלטת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
הנה החלטת השופט:
http://www.news1.co.il/ShowCurrentFile.aspx?FileID=6691

לדעתי זה מחזק את מה שטענתי:
* השופט מצא סתירות בעדות המתלונן, בעוד הנאשם הודה מראש בכל פרטי המקרה ולכן השופט קיבל את הגירסה שלו לגבי מרחק היריקה (כ 2 מטר ממנו לכיוונו) - אוקיי.
* התביעה היא זאת שהודתה שקיימת תופעה של יריקות כלפיי כמרים נוצרים - לא מדובר ב"השארות" כפי שניסו להציג פה, אלא בעובדה קיימת. - מה זאת "השארות"?
* השופט מדגיש שמדובר סך הכל במכה אחת שנתן הנאשם, לא יותר מזה (כפי שכתבתי, הוא לא פוצץ אותו במכות או משהו בסגנון) כל הכבוד לכומר, זה מרגש
* השופט אומר שעצם היריקה היא כן עבירה פלילית, שוב כפי שטענתי. מדוע? ולמה לדון בזה מחוץ לטיעונים לעונש? האם עבירה פלילית אחת מכשירה את רעותה?
* לכל הדואגים לגבי "הכשרת" אלימות - השופט דואג לציין שהנאשם סבל מפגיעות אלו במשך תקופה ממושכת, לא מדובר במקרה חד פעמי שבגללו הנאשם התפרץ על המתלונן. זאת אומרת שאם במקרה עתידי מישהו יתן אגרוף למישהו אחר בגלל שהראשון קילל את אמא שלו זה לא יספיק כדי להוציא אותו לא אשם. אבל אם במקרה עתידי שלושה אנשים יקללו את אמא שלו, הוא יוכל להכניס אגרוף לשלישי?

נקודה מעניינת לדעתי - לפי ההחלטה לא עולה מכתב האישום שהמתלונן הוא קטין, ואז עולה לי התהייה למה זה בכלל הגיע לבית משפט? מקרים חמורים בהרבה מזה לא מגיעים בכלל לבית המשפט.
ההחלטה של השופט דיי תומכת בדעה שלי שבכלל לא היה אמור להיות מוגש כתב אישום.
אני לא משפטן, אבל אני לא מכיר מערכת משפט (נורמלית) שבה יש אישור להכות שלא בהגנה עצמית ולא משנה באיזה נסיבות. ההחלטה הזאת תמוהה. מי שתקף צריך לקבל עונש , גם אם לפני זה התייחסו אליו בצורה מגעילה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-10-2011, 14:55

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "[QUOTE=High_Hopes]הנה החלטת..."

* השערות. כן יש לי שגיאות כתיב ואני משתדל לתקן אותם לפני שליחת הודעה, אם זה גורם לך להנאה שיהיה לך לבריאות. אם זה כל כך חשוב לך אני אסרוק את האבחון ואשלח לך.

* מידתיות זה דבר חשוב ובהחלט צריך לקחת אותו כשיקול.

* אתה מסכים איתי שאם מישהו ניסה לגנוב לך את התיק באמצע הרחוב ובעטת בו בגלל זה (למרות שהניסיון כבר לגנוב כבר נגמר בכישלון) לא שווה למישהו שסתם בעטת בו באמצע הרחוב?
חוץ מזה הסעיף התייחס לטענה פה באשכול שלא מדובר במעשה פלילי (אבל לא קראת את האשכול, אתה סתם מחפש אותי) - למה זאת עבירה פלילית? אני יכול לחשוב על כמה סיבות, השופט נתן סימוכין לכך אתה מוזמן לחפש אותם.

* התשובה לשאלה שלך בקשר לשלושה אנשים, בהסתמך על החלטת השופט, היא כנראה שלא. השופט הדגיש כמה נקודות שצריכות היו להתקיים כדי שיגיע להחלטה אליה הגיע, שוב, הכל רשום שם ואתה מוזמן לקרוא את זה.

* אני בטוח שבאירן היו כורתים לו את הידיים, במדינות אחרות, אם הסיפור הזה בכלל היה מגיע לבית משפט, אני בטוח שהתוצאות לא היו שונות בהרבה. אתה מוזמן להוכיח שאני טועה.

ישן 28-10-2011, 19:34
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
משהו עובר עליך בזמן האחרון. אתה נעלב המון.
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "* השערות. כן יש לי שגיאות..."

חשבתי ש"השארות" היא איזה מונח משפטי שאני לא מכיר שמתייחס לכך שמישהו נשאר בזירת הארוע. זה הכל. באמת לא ידעתי שהתכוונת להשערה. לא התכוונתי לפגוע בך ואני לא מחפש אותך. כולם עושים טעויות.

אני בוודאי מסכים שפעולה שנעשתה על ידי קורבן תוך כדי מאבק גופני כזה או אחר עם התוקף איננה שקולה לסתם פעולה. יחד עם זאת, זה לא המקרה שלפנינו. יריקה היא התייחסות מעליבה ומרגיזה אבל היא לא שקולה לגנב שסוחב לך את התיק.

אני סבור שזו כן עבירה פלילית לתקוף מישהו שירק עליך או דיבר אליך לא יפה. רוב התקיפות לא קורות מאליהן.

קראתי ברפרוף את מה שפורסם על המקרה. אני אנסה לקרוא את הפס"ד. קשה לי להאמין שאני אמצא סיבה הגיונית לכך שמישהו שתקף בתגובה ליריקה אינו מואשם בתקיפה. מה השלב הבא? תקיפה תותר כתגובה לאלימות מילולית? כתגובה לנציג מכירות שלא סיפר לך את כל האמת?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:09

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר