לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2011, 19:40
  אלמוני15 אלמוני15 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.06.08
התלבטות לגבי מכינה/שיפור בגרויות לצורך תואר בהנדסה/כלכלה

אהלן חברים, כיום אני בן 22 משוחרר מזה שנה ומתעתד ללימודים גבוהים במקצועות ההנדסה/הכלכלה.

לאור ממוצע הבגרות שלי (בין 94 ל95, תלוי במוסד) וגם לאור המקצועות הללו שבכוונתי ללמוד אני צריך לשפר מתמטיקה (שכיום יש לי 3 יחידות, וחלקית השאלונים של 4 יחידות) ובמידה וארצה ללמוד הנדסה – כנראה גם פיזיקה ברמה של 5 יח''ל. פסיכומטרי עשיתי אחד אמנם אני אצטרך לעשות אחד שנית כי חסרים לי כמה עשרות נקודות בדגש על הכמותי.

התייעצתי עם מספר אנשים וגם אנשים שכבר במכינות שהמליצו לי מאד על דרך זו. במקום לשפר בגרויות דרך קורס כזה או אחר פשוט לעשות הכל בצורה מרוכזת במוסד שאני מתכוון ללמוד בו.

אולם זה החסרון העיקרי שאני רואה בכך הוא שזה גם מגביל אותך מבחינת המוסד, המקצוע ובעצם אתה צריך להיות החלטי מאד במה שאתה רוצה ללמוד ולא שיהיה לך איזה כיוון כללי.

בנתיים – כרגע אני עושה קורס להשלמת 5 יח''ל מתמטיקה, אולם גם שם לצערי הקצב הוא הרבה יותר מדי מהיר מדי עבורי (וגם קשה) ואני לא יודע עד כמה החומר יהיה רלוונטי בתואר, זאת בהשוואה למכינה באותו מוסד אוניברסיטאי. ברור לי שהרמה והקצב במכינה והן באוניברסיטה הן אפילו לא מתקרבים לרמה של בגרות 5 יח''ל מתמטיקה ומבחינת החומר רצים הרבה יותר מהר. השאלה שלי אם יש כאן אנשים שהלכו או מכירים חברים שעשו מכינה או שיפור בעזרת בגרויות אם יש לכם איזה המלצה בשבילי.... אשמח לשמוע עצות
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2011, 21:52
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אלמוני15 שמתחילה ב "התלבטות לגבי מכינה/שיפור בגרויות לצורך תואר בהנדסה/כלכלה"

האם אתה בטוח שהקצב במכונים הפרטיים להשלמת בגרות 5 יח"ל במתמטיקה גבוה מידי בשבילך או שאולי אתה לא משקיע מספיק?

בגדול, הקצב במכינות יהיה גדול יותר, כך גם העומס והקושי.
בלימודי ההנדסה בתואר (איזו הנדסה אתה רוצה ללמוד?), בד"כ הקצב, הקושי והעומס גדולים פי כמה על פני אלו שבמכינה.

אם אתה סמוך ובטוח שתוכנית הלימודים הנוכחית שלך גדולה עליך, אמליץ לך להעזר במורה פרטי ולהשקיע יותר, עד כמה שניתן.

אם אתה מרגיש שאתה בקצה היכולת שלך, שזה לגיטימי לחלוטין, נשאלת השאלה מדוע אתה כל כך רוצה הנדסה...

אני לא מכיר הנדסה כלשהי שלא מתבססת ברובה ככולה על 5 יח"ל מתמטיקה.

ישן 29-10-2011, 10:58
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אלמוני15 שמתחילה ב "תודה רבה על העזרה... מנין לך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלמוני15
תודה רבה על העזרה... מנין לך מה שרשמת בפיסקה השלישית? ומה לגבי כלכלה או כלכלה וראיית חשבון האם שם הרמה המתמטית זהה ללימודי ההנדסה? אני כבר חשבתי בכיוונים אחרים גם חוץ מהנדסה וכלכלה אבל בנתיים אני צריך לפחות לסיים עם הבגרות אם לא ברמה של 5 יח״ל אז ברמה של 4 במקרה הכי גרוע, אבל אני נותן לזה עוד צ׳אנס לבנתיים

בכלכלה וחשבונאות הרמה המתמטית לא גבוה ואת זה אני אומר לך מנסיון(סטודנט שנה ב') באופן עקרוני 3 יחידות מספיקים אבל חשוב מאוד ראיה והבנה מתמטית כי בסופו של דבר מספרים זה חלק מהענין ולכן אם אתה לא טוב בחומר של טריגומטריה או ויקטורים אבל באלגברה אתה מצוין חקירות פונקציות בראיה כמותית כללית בהחלט אתה תוכל להתסדר בפאן הזה .

ישן 03-11-2011, 23:33
  סיגמא דלתא סיגמא דלתא אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.11
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Shai שמתחילה ב "בתור סטודנט להנדסת חשמל אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shai
בתור סטודנט להנדסת חשמל אני יכול לומר לך חד משמעית - אם אתה מתקשה בחומר של הבגרות במתמטיקה, אולי כדאי שתשקול לימודים אחרים...

המתמטיקה בהנדסת חשמל (והן בתוכנה) גבוהה מאוד, קשה, מסובכת, נלמדת בקצב מהיר ובשימוש לכל אורך התואר.

לא מסכים. בחשמל (והנדסה בכלל) המתמטיקה לרוב נלמדת מהזוית היישומית ופחות מהזוית התיאורטית. אני לא זוכר שלמדנו יישומים לבגרות במתמטיקה. גם קונספטים פשוטים כמו אינטגרציה וגזירה או פונקציות טריגונומטריות יכולות להיות מסובכות להבנה אם לא מבינים איך זה עובד\בשביל מה זה טוב. לעומת זאת, שדות ואופרטורים וקטוריים הם יחסית ברורים כשהם נלמדים עם משוואות מקסוול, או משוואות דיפרנציאליות והתמרת לפלס עם מעגלים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:25

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר