לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2011, 19:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
העדר הנזק הוא תוצאה של מזל עיוור. היא ידעה שמעשיה פליליים וחמורים
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "גזר דין סביר"

שאלת הנזק היא כלל לא העניין - וענונו, למשל, לדעתי עשה רק טוב להרתעה הישראלית (הן בהדלפת המידע,
והן באופן שבו נלכד...) - ועדיין הדיע לו לחטוף באבי-אביו...
ענת קם נחשפה למידע רגיש ביותר, אספה אותו באופן שיטתי - ומסרה אותו לגורם לא מוסמך, שהחזיק אותו
בצורה מופקרת.

הגברת הזו העבירה את תכניות "עופרת יצוקה" בטרם התבצע בפועל. לא היה חסר הרבה כדי שמידע זה ידלוף
והסכנה בו (בניגוד למידע של וענונו) הייתה מוחשית וחד משמעית.

העונש שקיבלה, אחרי קמפיין תקשורתי היסטרי לטובתה, הוא אשכרה עידוד לעבריין הבא: הגברת בקושי ישבה
בכלא (מעצר בית זה לא כלא), ובקושי תשב בהמשך (בהפחתת הזמן ש"ריצתה" ובהפחתת הזמן האוטומטית
על "התנהגות טובה"). בנוסף, כל ענת קם עתידית תזכור שהעבירה הפלילית סידרה לעבריינית הזו עבודה אחרי
השחרור - והתמריץ רק גדל והולך...

מסתבר שאין גבול - אחרי שאודי אדיב הצליח למצוא עבודה במוסד נתמך ציבור (האונ' הפתוחה וחלקית גם
באונ' חיפה), ענת קם הולכת לשבור את השיא. אני מהמר שבעוד שנתיים-שלוש היא תהיה כתבת באחד
מכלי התקשורת הבולטים שלנו - אחרי הכל, היא עזרה לחשוף את עוולות הכיבוש...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-10-2011, 19:35
צלמית המשתמש של Leopad
  Leopad Leopad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.06
לפי גזר הדין
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "העדר הנזק הוא תוצאה של מזל עיוור. היא ידעה שמעשיה פליליים וחמורים"

הזמן שישבה במעצר בית, לא יחשב להפחתה מהתקופה שנפסקה לה.
כמה שנים בכלא זה לא ממש קייטנה. הבחורה דיי חנונית ולא כזאת
מתוחכמת כפי שמנסים להציג אותה.
לאורי בלאו (יש לי מידע מהימן על כך), יש רקורד של פיתוי חיילות בפיקוד
מרכז שהעבירו לו מסמכים ברמות סיווג שונות, שחלקם פורסמו בעבר
במקומון ירושלמי.
גם לגבי אורי בלאו אני לא סגור על המוטיבים האידאולוגים למעשיו.
כך או כך ענת קם בודאי ראויה לעונש אך בסופו של דבר, לא נגרם
נזק כתוצאה ממעשיה ויש לכך משקל של ממש גם בקביעת העונש, גם
אם אתה לא מסכים עם זה.
מזל עיוור או לא עיוור, גם אדם שמורשע בנסיון רצח לא מקבל עונש כאילו רצח.

נערך לאחרונה ע"י Leopad בתאריך 30-10-2011 בשעה 19:39.
ישן 30-10-2011, 21:54
צלמית המשתמש של bx1905
  bx1905 bx1905 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.11
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Leopad שמתחילה ב "לפי גזר הדין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Leopad
לאורי בלאו (יש לי מידע מהימן על כך), יש רקורד של פיתוי חיילות בפיקוד
מרכז שהעבירו לו מסמכים ברמות סיווג שונות, שחלקם פורסמו בעבר
במקומון ירושלמי.

למה אתה מציג אותה כקדושה/ילדה טובה בדיוק? היא פנתה אחרי הכל לאנשי תקשורת אחרים שדחו אותה והוא היחיד שהסכים לקבל ממנה את המידע הזה. היא לא ילדה טובה וזו לא הייתה טעות חד פעמית. הייתה לה מטרה לפגוע במדינת ישראל והעובדה שהיא הדליפה אלפי מסמכים לאדם כזה אומרת הכל. עו"ד או שופט יכולים לספר לנו הרבה דברים בנוגע לגברת קם,אבל היא שייכת לשמאל הרדיקלי שרוצה לפגוע במדינת ישראל.

אותם אנשי תקשורת שדחו אותה בזמנו,אחרי זה הם אלה שהפעילו לחץ להוריד לה את העונש כמו עמנואל רוזן,אילנה דיין ועוד כל מיני כתבים מהצד השמאלי ועכשיו הראו כמה הם דו פרצופיים.

אתה אמור לזכור את התוכנית של עמנואל רוזן על ענת קם וכמה היא לא אשמה וכיצד שאר הקולגות שלו הו פרצופיים כמו אלינה דיין וכו... פעלו להוריד את העונש שלה בתקשורת.
(אין צורך אני מניח להזכיר מה אילנה דיין עשתה לחייל צה"ל)

Seinfeld forever

ישן 30-10-2011, 19:41
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "העדר הנזק הוא תוצאה של מזל עיוור. היא ידעה שמעשיה פליליים וחמורים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
שאלת הנזק היא כלל לא העניין - וענונו, למשל, לדעתי עשה רק טוב להרתעה הישראלית (הן בהדלפת המידע,
והן באופן שבו נלכד...) - ועדיין הדיע לו לחטוף באבי-אביו...
ענת קם נחשפה למידע רגיש ביותר, אספה אותו באופן שיטתי - ומסרה אותו לגורם לא מוסמך, שהחזיק אותו
בצורה מופקרת.

הגברת הזו העבירה את תכניות "עופרת יצוקה" בטרם התבצע בפועל. לא היה חסר הרבה כדי שמידע זה ידלוף
והסכנה בו (בניגוד למידע של וענונו) הייתה מוחשית וחד משמעית.

העונש שקיבלה, אחרי קמפיין תקשורתי היסטרי לטובתה, הוא אשכרה עידוד לעבריין הבא: הגברת בקושי ישבה
בכלא (מעצר בית זה לא כלא), ובקושי תשב בהמשך (בהפחתת הזמן ש"ריצתה" ובהפחתת הזמן האוטומטית
על "התנהגות טובה"). בנוסף, כל ענת קם עתידית תזכור שהעבירה הפלילית סידרה לעבריינית הזו עבודה אחרי
השחרור - והתמריץ רק גדל והולך...

מסתבר שאין גבול - אחרי שאודי אדיב הצליח למצוא עבודה במוסד נתמך ציבור (האונ' הפתוחה וחלקית גם
באונ' חיפה), ענת קם הולכת לשבור את השיא. אני מהמר שבעוד שנתיים-שלוש היא תהיה כתבת באחד
מכלי התקשורת הבולטים שלנו - אחרי הכל, היא עזרה לחשוף את עוולות הכיבוש...

דווקא ממך הייתי מצפה לבדוק את העובדות לפני שאתה מגיב, מעצר הבית לא ינוקה מעונשה ובהתחשב בשנה וחצי על תנאי שקיבלה לצד הארבע וחצי ושנתיים במעצר בית מפה לשם היא קיבלה שמונה שנים מהן היא תרצה בוודאי בערך שלוש בבית הכלא ועוד שנתיים בבית.

אז כן, בגדול גם אני חושב שהיא יכולה להגיד תודה לבית המשפט שבאופן כללי נהג בה במנהג הלל אבל אין פה שום שערוריה גדולה ובסה"כ אני מסכים עם קגנס, פס"ד סביר בהחלט (כאמור עם נטיה קלה לקולה).

אני מסכים עם הניתוח שלך את תוצאות וענונו ועם המסקנה שלך שאלת הנזק היא לא בדיוק כל העניין אבל מצד שני הכוונה דווקא כן וקם בהחלט יכלה למסור את המסמכים לגורמים גרועים מהרבה מאורי בלאו ואני מזכיר לך שבלאו מצדו מסר את הכתבות שלו לאישור הצנזורה. וענונו בבירור שונא את מדינת ישראל ומייחל לחיסולה (למרות שלדעתי האיש לא לגמרי אחראי למעשיו), קם היא יותר "שמאל רדיקלי לייט" ועיקר החשיבות בעונש הוא גורם ההרתעה לעבריינים פוטנציאלים אחרים (שהרי ברור שקם לא תקבל יותר גישה לחומר סודי) ופה אני סבור שסה"כ העונש מרתיע בצורה סבירה.

ישן 30-10-2011, 23:00
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מודה שלא קראתי - הנחתי שמדובר בנוהל הרגיל (שמעצר נכלל בספירה)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני שמח לגלות שטעיתי.

זה עדיין לא מספיק. העונש כלפיה חייב להיות מרתיע. לא ייתכן שלגבי וענונו יושקע מאמץ אדיר של קהיליית
המודיעין, תהיה ענישה חסרת תקדים בחומרתה - ועבור הגברת הזו (ויותר מכך, כלפי העבריין הנמלט שקיבל
ממנה את החומרים) תהיה ענישה רכה, אם בכלל.
יש מסר מאוד לא נעים של מיוחסים ולא-מיוחסים. אם אתה מתכוון לבגוד במדינה - השתדל שלא להיות
מהפריפריה, ורצוי להכיר חבר'ה בתקשורת...

תשמע, אורי, אתה כראה טיפוס קשוח ממני בהרבה כי אני, אם הייתי חושב לבצע איזו עברה והייתי יודע שהיא הולכת לעלות לי בלפחות חמש שנים מחיי מהן שלוש בכלא (וזאת בהנחה שאני מקבל שחרור מוקדם תודות להתנהגותי המשובחת) אז הייתי חושב טוב טוב לפני שהייתי מבצע. באמת שאני לא כל כך מבין את הזלזול הזה בבתי הכלא, ענישה של כליאה היא חמורה ביותר, כזו של כמה שנים על אחת כמה וכמה.

אני חושב שאתה גם חוטא בהתעלמות מכמה פרטים חשובים בהשוואה שלך לוענונו, למשל שבניגוד להתנהגותו המתריסה של הראשון הביעה קם חרטה ושיתפה פעולה עם החוקרים. גם זה שווה משהו בספר של בית המשפט.

ובנוגע לבלאו, הוא לא גנב כלום, כעיתונאי הוא קבל מידע מעניין והחשוב מכל, הוא לא עקף את הצנזורה אז מה בדיוק הבעיה איתו מעבר לזה שהוא מייצג דעות פוליטיות שונות משלך?

ישן 31-10-2011, 06:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אם להחזיק במסמכים סודיים ולברוח לחו"ל מחקירה, זה "דעות פוליטיות שונות" אזי יש בעייה"
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[QUOTE=ori]אני שמח לגלות..."

אורי בלאו ידע שעשה מעשה בעייתי, ונמלט מאימת הדין, עד שהקשרים החזקים-מאוד של הבוסים שלו במערכת המשפט, אפשרו לו לשוב.
במדינה נורמלית, מי שמימן לא את השהות בלונדון, היה צריך לעמוד לדין על סיוע לעבריין נמלט. העובדה שאתה חושב שהבעייה שלי עם בלאו קשורה לעמדותיו הפוליטיות, היא דבר עצוב מאוד, ומלמדת שכנראה
שמה שעשה חשובה לך הרבה פחות מכך שהוא "מהמחנה הנכון"...
לו היה "ימני כשר" והיה אותו עושה אותו הדבר - היה צריך להענש בחומרה בדיוק כאותה מידה. עבירות ביטחון חמורות הן עבירות ביטחון חמורות, ללא שום קשר לזהות המבצע. המעשים שלו חמורים פי מליון מאלה
של ענת קם. ההבדל ביניהם הוא כמו ההבדל בינה לבין וענונו: לו יש יותר קשרים ממנה, ולה יש יותר קשרים
מוענונו...

אתה לא מחזיק בבית מסמכים גנובים שאתה יודע שיש בהם סיכון ביטחוני (והוא דווקא כן ידע מה כתוב
במסמכים הללו), שאתה יודע שנגנבו ממתחם מאובטח - ואז אומר שהדבר סביר כיוון שאתה עיתונאי.

באשר ל"קשיחות" שלדעתך מתחברת עם כליאה לתקופה קצרה, של אנשים שביצעו מעשה בגידה וריגול.
אם רוצים למנוע תופעות כאלה - רצוי מאוד שהאדם שנתפס בעטיין, לא יוכל בעתיד להסתכל אחורה ולהגיד
ש"היה שווה". וענונו נורא שונא אותנו - אבל אני מבטיח לך שהיום לא היה רץ לפרסם תמונות של הכור
בדימונה...
ישן 31-10-2011, 15:45
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אם להחזיק במסמכים סודיים ולברוח לחו"ל מחקירה, זה "דעות פוליטיות שונות" אזי יש בעייה""

אורי בלאו לא עשה יותר ממה שכל עיתונאי ראוי לשמו היה עושה.

הואיל ואני לא חושד בך שאתה שואף לשלטון טוטליטארי כזה או אחר בארץ אני קצת מתפלא על הלהט שלך ברדיפת עיתונאים.

אני מבין שכמו כל גבר כשאתה רואה a damsel in distress הנטיה האינסטינקטיבית שלך היא לחפש את האשם האמיתי בזכר כזה או אחר אבל האמת הפשוטה היא שהעבריינית האמיתית פה היא קם שעל פשעה וחומרתו אין כמעט אף אחד שמערער (כולל היא עצמה). המסמכים, להבנתי, נגנבו לפני שהיא הכירה בכלל את בלאו וכניראה שעל דעת עצמה, על כך היא נענשת ובצדק.

מצד שני למדינה יש מונופול על סיווגם של מסמכים ואני בספק אם יש דרך פשוטה להעמיד את המונופול הזה לבחינה ציבורית. בתחום האפור הזה בלאו פעל, למיטב שיפוטי ובהתאם למידע שפורסם ושקראתי, בצורה סבירה בהחלט. בלאו החזיק מסמכים שהגיעו לידיו תוך הפרת סעיף איזוטרי למדי בחוק ומצד שני לא ניסה לעקוף את הצנזורה שאישרה את הכתבות שלו, ככזה לא ברור לי איך ניתן להאשים את בלאו בנסיון לפגיעה בבטחון המדינה. מעניין גם שהלהט החוקי שלך לא מתרגם לשאלות בדבר עקיפתם של קציני צה״ל את החלטות בג״צ.

מקצוע העיתונות נימצא כבר די הרבה שנים תחת מתקפה קשה מכל הצדדים. זו לא תופעה ישראלית או כזו שייחודית לשמאל או לימין, שנאה לעיתונאים נובעת לדעתי מחוסר הבנה של תפקיד העיתונאי, מחוסר סובלנות לדעות שונות מצפיות לא ראליות מעיתונאים ומנטיה לבלבל בין השליח לאחראים האמיתים למצוקה. כל זה לא בא לשלול בעיות אמיתיות במקצוע כמו הנטיה לסנסציוניזם, הבלבול בין דיווח להבעת דעה, אי העמידה בפתוי של עשיית מניפולציות במידע, היומרה לייצג איזה צדק נשגב אל מול שרירות השלטונות ואולי החמור מכל, העיתונות הפכה למלבת סכסוכים.

הרגע שבו אני הבנתי שיש בעיה ביחס החברה לעיתונאים היה בפרשת ולרי פליים. בסופו של דבר האדם היחיד ש״עשה זמן״ במעצר על הפרשיה החמורה הזו היתה ג׳ודית׳ מילר, עיתונאית. מעניין לציין שנובאק שעמדותיו היו קרובות לעמדות הממשל בזמן הפרשה לא נעצר כלל למרות שחשף את פליים מוקדם ממילר, שעונשו של ליבי הומתק ע״י הנשיא לפני שישב ולו יום יחיד ושתביעה כנגד רוב, צ׳ייני או ארמיטג׳ אפילו לא עמדה על הפרק ואם זה צדק או עמידה על אינטרסים של בטחון לאומי אז אני כרובית.

ישן 31-10-2011, 21:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אני שמח מאוד שזו מסקנת..."

אנ"ש לא הולכים לכלא. החוק, בניגוד לסיפורים שלך, ברור מאוד:
מי שהשיג, אסף, הכין, רשם או החזיק ידיעה סודית כשאינו מוסמך לכך, דינו – מאסר שבע שנים; התכוון בכך לפגוע בבטחון המדינה, דינו – מאסר חמש עשרה שנים.
עזוב האם קם התנדבה לתת לו או שהוא "פיתה" אותה או כל סיפורי הסבתא האלה.
האם בלאו החזיק את המסמכים והדיסקים? כן.
האם הם סודיים? אפילו סודיים ביותר. זו המשמעות של המלים "סודי ביותר" בראשי המסמכים.
האם הוא מוסמך לכך? אלא אם כן, יש לך משהו לחדש לנו - לא.

שבע שנים בפנים, וכאן אנחנו רק מתחילים.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 31-10-2011, 22:34
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זה מסוג החוקים שהאכיפה שלהם בפועל לא קיימת או מאוד סלקטיבית"

נו, ואתה מצדיק אכיפה סלקטיבית?

אכן, קל לצטט את החוק אודות פעולה להוצאת שטח משליטתה של מדינת ישראל, ואכן - כשמדובר באנשים שלא עושים זאת באופן רשמי מטעמה של מדינת ישראל, ברי שעמוד התלייה הוא המקום הראוי להם. זהותם ידועה ומוכרת לכל.

זה שקצין בכיר למחצה כזה או אחר הצליח לחמוק מלהעביר את שארית חייו בכלא אינה מצדיקה שבוגדים נוספים יימלטו מעונש. מבחינתי, כמעט כל אדם מלבד שר הביטחון וראש הממשלה שמחזיקים מידע מסווג שלא בסמכות, צריכים לשבת בכלא. (שר הביטחון וראש הממשלה מקבלים פטור, מפני שבתור הממונים על מי שמפקד על מי שמסווג על המסמכים, באותה מידה יכלו לאשר לעצמם את הדבר; אני לא רוצה לשלוח אנשים לכלא בגלל העדר הליך בירוקרטי, אלא בגלל סיכון סודות המדינה.)

עכשיו, אני לא אומר שעל החזקה של כל מסמך שבכותרתו כתוב "שושו" צריך לקבל את כל 7 השנים. לדוגמה, אם מישהו החליט שפק"ל השירותים בבסיס מסוים הוא סודי ולא שמור/מוגבל (אגב, למה שזה לא יהיה בלמ"ס? לך תבין...), נראה לי שאפשר לוותר לעבריין הכבד שיחזיק עותק שלו בבית...
במקרה הזה, אכיפה "סלקטיבית" היא במקום. במקרה של החזקת תוכניות אופרטיביות זה נראה לי פחות לעניין. אני ממש משוגע שאני חושב כך...

נ.ב.
לא שלח ולא לא שלך.

ישן 01-11-2011, 00:01
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני לא בעד אכיפה סלקטיבית... אני מתאר מציאות בישראל"

או להפך - להנחות את המשטרה, המשטרה הצבאית, ואת משרד המשפטים (כלומר, פרקליטות המדינה וכו') לרדוף ולהעמיד לדין אנשים העוברים על העבירות הללו.

אתה הבאת את הדוגמה קלאסית לחוק שלא נאכף בישראל, אבל (בתור דוגמה קלאסית) הוא שונה לחלוטין ממה שאנחנו מדברים עליו עכשיו. לגבי האיסור על קיום יחסי מין הומוסקסואליים, יש בסיס לגיטימי לטעון שגם אם אין רוב בציבור שתומך (או מקבל, או מבין, או רואה כלגיטימיים...) קיום יחסי מין הומוסקסואליים, בהחלט יש רוב מוחץ למדי בציבור שאיננו תומך ואף מתנגד לענישה פלילית על קיום יחסי מין כאלה.
יש התנגדות למצעדים המוניים (וולגריים) של אנשים שמקיימים יחסי מין הומוסקואליים ויש התנגדות להרחבת מושג הנישואים לגבי זוגות הומוסקסואליים, אבל אני בספק אם תמצא אפילו שבריר אחוז בארץ שתומך בענישה פלילית (מכל סוג שהוא) על עצם קיום יחסי המין ההומוסקסואליים (בבית, כן? לא בפומבי. לקיום יחסי מין בפומבי יש הרבה אנשים שמתנגדים בלי קשר למין של העוסקים במלאכה...).
אתן לך דוגמה שכן דומה לעניין - גם היא מהתחום הדתי (היהודי) וגם היא תראה לך את ההבדל בין המרחב הפרטי לציבורי. קיימת תמיכה מסוימת לאיסורים מסוימים שקשורים לפסח ולתשעה באב (הצגת חמץ, פתיחת בתי תענוגות, וכו'), אבל אני בספק אם תמצא תמיכה כלשהי לענישה פלילית על צריכה חמץ בבית בפסח או על צפייה בקומדיות בטלוויזיה בבית בתשעה באב.

לגבי החזקת מסמכים מסווגים למי שאינו מורשה, אני חושב שדווקא יש תמיכה סבירה בענישה פלילית.
כשמדובר באלפי מסמכים, אני בטוח עוד יותר. כשמתוכם 700 ס"ב, אני בטוח עוד יותר.
(וכשמדובר ב"שמאלני מנייאק", יש מצב שעוד יותר)

ישן 01-11-2011, 00:29
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
חוק הוא חוק, בין אם הוא מקובל על רוב הציבור או לא
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "או להפך - להנחות את המשטרה,..."

אני לא מקבל את זה כקריטריון.
אני אגב כן בעד ענישה פלילית למי שמחזיק שלא כדין חומר שמוגדר סודי. אבל, כדי שתהיה אכיפה מוחלטת ויעילה,צריך להגדיר מחדש (והתייחסת לזה-בדוגמא שמזכירה לי את הקצין שהכריח אותי בזמן מארב לקבור את פנקס "עשר עקרונות המפקד" שנאלצתי להשתמש בו כתחליף לנייר טואלט בטענה שמדובר במסמך סודי...) מה באמת סודי ומה לא. וצריך גם להגדיר את התחום שמותר לעיתונאים, כי לא יהיה מצב של תחקירים עיתונאיים בתחום הביטחוני ללא גישה של העיתונאים למסמכים סודיים (או ידיעות סודיות) שמודלפים להם. ויש לציבור אינטרס בתחקירים כאלה. אולי צריך להתנות את תעודת העיתונאי בקיום תחקירים ביטחוניים או משהו מעין זה.
ישן 31-10-2011, 18:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אם לדעתך להחזיק במידע סופר רגיש במחשב לא מאובטח בבית זה מעשה ראוי לשמו...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "אורי בלאו לא עשה יותר ממה שכל..."

הואיל ואני לא חושד בך שאתה שואף לסכן את חייהם של חיילי ואזרחי ישראל כזה או אחר בארץ אני קצת
מתפלא על הלהט שלך בהגנה על מי שהחזיק ביודעין מסמכים על תכניות אופרטיביות ע-ת-י-ד-י-ו-ת, ואף נמלט
לחו"ל מאימת הדין...

כמו כל אדם בעל קומון סנס, אני חושב שעבירה של ריגול חמור צריכה לכלול גם את מקבל המידע ולא רק את
מוסר המידע. אם זה עושה אותי ל"גבר טיפוסי" - ניחא...

בלאו פעל בתחום השחור משחור של החזקת מסמכים של תכניות שעדיין לא הוצאו לפועל. בכדי לדעת
שתכניות אופרטיביות עתידיות הן מידע מסווג ביותר, לא צריך עיתונאי דגול כמו אורי בלאו. מספיק להיות אהבל
דרגה ג' כמו מרדכי וענונו...

מקצוע העיתונות הוא כבר שנים קליפה ריקה של הגנה על אינטרסים פוליטיים וכלכליים של כל מיני גורמים. אורי
בלאו ושות' הם בסה"כ פקידים של אג'נדה ולהציג אותם כ"שליחי חופש הביטוי וזכות הציבור לדעת", זה בערך
כמו לטעון שמרצ היא המפלגה הדמוקרטית, וכל השאר פאשיסטים...

הרגע שבו הבנתי שלא צריך להתרגש מהרעש שעיתונאים עושים סביב המקצוע שלהם (לכתוב מה שמבקש
מהם האינרסנט שמעסיק אותם או שעימו הם מזדהים), היה בפרשת ולרי פליים. בפרשה זו היה ניסיון נוסף
לצוד את ממשל בוש ולצרוח שוב כמה הם רעים ושמרנים ומשיחיים ופונדמנטליסטים ומחרחרי מלחמה
ורודניים ובכלל-לא-מהמפלגה-הנכונה. בפרשה הזו בסה"כ התברר שוב שאפשר להציג כל סיפור איך שרוצים,
וולרי פליים ובעלה הוצגו כקרבנות של ציניקנים מרושעים מלשכת צ'ייני, שסיכנו את חייה בגלל שבעלה לא
מצא הוכחות לשקריו הנתעבים של בוש שטפל אשמת אחזקת נשק ל"ק על הדמוקרט הנאור צדאם חסין,
שכידוע בכלל סולד מכל הפרה של אמנות בדבר פיתוח ושימוש בנשק מסוגים אלה...

אופן הסיקור של הפרשה היה הוכחה נוספת לכך שהמקצוע הזה מתקיים בתוך בועה קטנטנה של של
חבורת חנטרישים שאין להם מושג מחייהם, ורואים את כל מי שחושב אחרת, בתור פנאט פאשיסט בור
ונמוך מצח, שאין לו זכות בכלל לפתוח את פיו. זו היסבה שהחבר'ה האלה מצליחים לא להסמיק כשהם מתלוננים על כך שפוקס ניוז היא רשת מוטה, מבלי להבין שהם עצמם מוטים שמאלה פי 77 ממה שפוקס
מוטה ימינה (והיא מוטה ימינה).

בישראל, כמובן, הסיפור זהה לגמרי (רק בלי פוקס ניוז שיוצרת בדל של איזון...).

העמדתו לדין של בלאו היא לא פגיעה במקצוע העיתונות. היא פגיעה במקצוע הריגול...
ישן 31-10-2011, 22:49
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אם לדעתך להחזיק במידע סופר רגיש במחשב לא מאובטח בבית זה מעשה ראוי לשמו..."

חתיכת מרגל הבלאו הזה, אפילו מסר את הכתבות שלו לצנזורה (עובדה ממנה אתה מתעלם בעקשנות).

כל הטקסט שלך על פליים הוא ראנט על העוולות שנגרמות כביכול לרפובליקנים אבל אתה לא מציע ולו במילה יחידה אלטרנטיבה לגירסה שכולנו מכירים; ולרי פליים, סוכנת הסי איי איי נחשפה על ידי מישהו ולו היה איזה ״אנרכיסט״ מדליף את פרטיו של סוכן מוסד אתה היית הראשון, ובצדק, שהיה קורא להעמדתו לדין (ואני מבטיח לך שהייתי מצטרף אליך).

אתה מזלזל בסיכון לחייה של פליים (ואולי הסיכון בכלל היה לסייענים שפגשו אותה) אבל בוא ונניח, לצורך הויכוח, שלא היה סיכון, הרי למעלה טענת, לדעתי בצדק, שמבחן התוצאה שולי. אז מה אם במזל איש לא ניפגע? ניראה לך שחשיפה של סוכנת ביון היא עניין ראוי?

מקצוע העתונות, על כל פגמיו הרבים, כמה מהם ציינתי בעצמי למעלה, אינו קליפה ריקה אורי ואני באמת, בלא טיפת ציניות או זלזול בך, לא מבין איך המייסד והבעלים של אתר אקטואליה שניזון כל כך הרבה מהעיתונות (הרי אחד מכללי היסוד של הפורום הזה הוא להביא מקור, כמה פעמים המקור הוא ׳הארץ׳ או ׳ווינט׳?) יכול לזלזל ככה במקצוע שנדמה לי שאתה צרכן מכובד מאוד שלו.

הבקורת על העיתונאים ראויה בעיני, גם הם, כמו כל אחד אחר, לא מעל לביקורת, אבל אני לא חושב שהפסילה הגורפת שלך עושה להם צדק או משקפת את מצבה האמיתי של העיתונות ולענייננו אז כן, אני מגן פה בלהט על בלאו שהוא בעיני חשוב פי אלף מהעבריינית קם לא כי אכפת לי ממנו או כי הוא מהמחנה שלי אלא כי חופש עיתונות הוא בעיני (ואני מתנצל מראש על הקלישאה) מאבני היסוד של ״דמוקרטיה״ שהיא, כפי שניראה שרבים שוכחים אבל אני בטח שאתה דווקא לא, הרבה יותר מ״שלטון הרוב״.

ואתה יודע היטב שדעתי על סדאם חוסיין לא טובה מדעתך ובוודאי שאני מעולם לא קראתי לו ״דמוקרט נאור״ אבל מלחמת עירק היתה, לכל הפחות, עסק מפוקפק מאוד שגם ארה״ב וגם ישראל יצאו ממנו, לדעתי, מופסדות.

נערך לאחרונה ע"י hamora בתאריך 31-10-2011 בשעה 23:03.
ישן 31-10-2011, 23:12
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "כשתלמד לכתוב בנימוס ובהגינות..."

נכון, "טרמינולוגיה". מדובר בחלאה בוגדנית שהחזיקה באלפי מסמכים מסווגים, מהם מאות בסיווג סודי ביותר, במשך חודשים ארוכים, ללא רשות וללא סמכות, וסירבה למסור אותם לידי הרשויות המוסמכות. ואתה טוען שהנושא הוא "חופש העיתונות". על זה אורי כבר ענה - לא מדובר בחופש העיתונות אלא בחופש הריגול, וההבדל בין עיתונות לריגול הוא לא "טרמינולוגיה"...
בכי ונהי על חוסר הגינות ממי שמתקשה להבדיל בין עיתונות לריגול וטוען שמדובר ב"טרמינולוגיה" זה באמת לא דבר שרואים כל יום.

ישן 31-10-2011, 23:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "חתיכת מרגל הבלאו הזה, אפילו..."

השקר נותר שקר גם אחרי העריכה המגוכחת (של ה"טרמינולוגיה").

אולי אורי דיבר גם על הכתבות, בין השאר, אבל הוא בהחלט דיבר על החזקת אלפי המסמכים המסווגים, שרובם אינם קשורים לכתבות שפורסמו בכלל. כלומר, אורי איננו מתעלם בעקשנות משלוש וחצי הכתבות שעברו צנזורה, אלא אתה הוא שמתעלם מכך שמעשיו של הבוגד הנתעב, בלאו, ומכסה על כך בהסטת הדיון לכתבות ולצנזורה, כשבכלל לא זה העניין.

ישן 01-11-2011, 05:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מוזר, אני מכיר פרטים אחרים - אני מכיר סיפור שהוא נמנע מלדווח שיש אצלו אלפי מסמכים...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "חתיכת מרגל הבלאו הזה, אפילו..."

וטען שיש אצלו רק כמה עשרות - בעוד שעל האלפים האחרים הוא ניהל מו"מ כמו סוחר בשוק, בעודו מותיר
אותם ברשותו.

תראה, אני מבין את הנטייה שלך להתרכגש מכל ספים דמוקרטי משעמם. הם חולשים על רוב רובה של התקשורת, ומי שמתנעל לקרוא גם מקורות אחרים, יניח לתומו שהוא אכן קורא אמת לאמיתה. בפועל האמת כמובן הפוכה כמעט לגמרי. כמעט כל מה שאתה קורא, הוא מלאכת מחשבת לא רק של מה שלדעת העורכים
כדאי שתדע - אלא גם מה שכדאי שלא תדע...

סיפור ולרי פליים לא דוהמ בשום צורה לחשיפת שמות של לוחמי מוסד, אלא אם כן אתה מתכוון לציפי לבני...
מדובר בסיפור ציני של ניסיון נוסף להציג את הרשעים מימין ככאלה שרק מחפשים מלחמות בערבי המסכן
מבגדאד, שמעולם לא עלה על דעתו לפתח נשק ל"ק. ובכן, מה לעשות שאני כנראה קצת זקן מכדי לבלוע את השטויות האוויליות הללו.

מקצוע העיתונות מעולם לא היה מה שהציג עצמו (גיבורים חדורי תחושת שליחות שכל תכליתם היא להביא
לציבור את האמת שהרשעים למעלה מסתירים ממנו). במקרה הטוב הפכה העיתונות למועדון פתטי של יודעי ח"ן, שנהנים נורא לספר לנו שיש דברים שהם יודעים אבל לא יכולים לגלות לנו - ובמקרה הרע (הנפוץ לאין שיעור), היא הפכה למי שמחליט מה משתלם לבוסים שלהם שנדע ומה לא משתלם להם (והסיבות לצנזורה הפנימית הזו יכולות להיות עסקיו של הבוס, קשרים פוליטיים, אג'נדה פרטית ועוד אלף ואחת דברים שאף לא
אחד מהם קשור ל"מקצוע העיתונות", עליו כתבת בפומפוזיות כה גדולה...).

אני בהחלט ניזון מעיתונות (גם באופן אישי וגם כחלק מהאתר), אבל בניגוד אליך, אני מודע לכך שהיא מספרת לי סיפור מאוד מוטה, שראוי לקרוא בשפע ביקורתיות. אני משתדל לצרוך כמה שיותר מסיפורי
הבדים שלהם, מתוך הנחה (שלרוב מוכיחה עצמה) שבגלל שהחבר'ה האלה גם מתחרים זה בזה, לפעמים
נפלטות להם אמיתות שלא התכוונו שייפלטו. אין בי שום אמון בתקשורת כגוף שמטרתו היא הבאת מידע.
התקשורת היא עסק כמו כל עסק אחר.

מלחמת עראק לא הייתה עסק מפופק, גם התקשורת נהנית לטעון כך. הסיבה שאובמה יכול היה לעזור לכמה לובים לתקוע מוט בתחת של קדאפי, הייתה שקדאפי וויתר על נשק גרעיני. לולא הפלישה לעראק - הייתה לו פצצת אטום, וכנראה שהיינו זוכים לראות את אובמה קד גם לו (והוא איש גבוה - לא חראם על הגב שלו?).
היו טעויות רבות בניהול מלחמת עראק (ובעיקר אי ההמשך לכיוון איראן), אבל זו הייתה מלחמה מוצדקת
להפליא, ואפילו המניעים שהוצגו כאפלוליים (פיתוח נשק ל"ק) לא היו סיפור בדים לשמו - שכן, כאמור, האיש
כבר ה-ש-ת-מ-ש בנשק כזה נגד אזרחים חסרי מגן בצפון עראק.

בקיצור, שירי הלל למקצוע העיתונות הם דבר מעורר חיוך - אבל הצגתו של אורי בלאו כ"עיתונאי ראוי לשמו",
היא כבר דבר די רציני. האיש לא עזר בכלום למקצוע העיתונות (אלא אם כן תכליתו להזיק לצה"ל ולסכן
חייליו) - אבל בהחלט עלול היה לעזור, שלא בטובתו, לאוייבי ישראל - וקגנס הסביר איך. החזקת ממסמכים מהסוג שהחזיק - היא סיכון מופקר, ושקר לשלטונות לגבי המצאותם בידיו, היא חמורה עוד יותר.
ישן 31-10-2011, 20:15
מנהל

בית משפט תמיד מתחשב בנזק...

אחרי הכל, עונש על נסיון לרצח תמיד נופל מרצח
אפשר להתווכח על ההגיון והצדק בעניין (אני מעלה שחושבים שנסיון לרצח צריך להיות קרוב מאוד אם לא זהה בעונשו לרצח), אבל זה הסטנדרט.
מעבר לכך, בכל זאת עיתונאי ישראלי מעיתון מן השורה, איננו שווה לסוכן ביון זר או אפילו לעיתונאי זר. העובדה שהחומר לא זלג לידי האויב, מלמד שכניראה שיקול הדעת שלה היה אומנם מופקר (שכן המידע מרגע שיצא מצה"ל יכל בדרכים כאלו ואחרות להגיע למקומות מסוכנים) אבל לא עד כדי כך שכן בלאו באמת לא העביר את המידע לגורמים עויינים.
בהתחשב בכך ובהתחשב בענישה המקובלת בארץ על עבירות ביטחון וריגול, העונש נמוך מה אך סביר. אתה יודע בוודאי, למשל, מה קיבל אהרון כהן ממפא"י על ריגול עבור הסובייטים.
3 שנים (אני אוטומטית מוריד לה שליש...) +כמה שישבה במעצר בית זה די מרתיע.
ואוסיף עוד משהו לא אופייני לי-
אם היו קוראים לה טלי פחימה או ענבל וענונו, והיא הייתה איזו בת עדות המזרח מעיירת פיתוח, היא הייתה מקבלת עוד כמה שנים. אין לי ספק שלמי ששייך למוצא הנכון ולשיכבה הסוציו אקונומית והחברתית הנכונה אוטומטית מורידים את רף הענישה. על פניו נראה שבדין הפלילי זה עובד ככה.
ישן 31-10-2011, 20:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אהרון כהן הוא ממפ"ם...:) אבל לא זה העניין - הסיפור שלו היה מורכב בהרבה...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בית משפט תמיד מתחשב בנזק..."

מפ"ם היו שותף קואליציוני - ובכלל לא האמינו שהוא אשכרה אשם. הם טענו (ושנינו יודעים שבאופן עקרוני זה
לא משהו מופרך, בהתחשב בנפשות הפועלות) שאיסר תפר תיק במטרה להבאיש ריחם.
האישום היה על מגע עם סוכן זר (אישום שלו היה מוגש עפ"י אותם קריטריונים כיום, היה מביא את כל הניפים
לבלות בכלא...).

לא ברור אם בכלל היה נזק בטחוני בפגישת כהן עם הדיפלומט הסובייטי - בעוד שברור לגמרי שהחומר שבלאו
החזיק אצלו, היה מסוכן מאין כמותו, ושעצם ההחזקה שלו היווהת פוטנציאל לסכנה לכוחותינו.

באשר לסייפא שלך, אני משוכנע שהדבר אכן נכון. ענת קם מגיעה מהמילייה הנכון. וענונו פחות גרוע ממנה,
וחטף הרבה הרבה יותר. לו עניין הנזק היה שיקול במשפט - אזי וענונו היה צריך לקלב את פרס ביטחון ישראל לשנת 1986...
ישן 31-10-2011, 21:07
מנהל

אני יודע....
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אהרון כהן הוא ממפ"ם...:) אבל לא זה העניין - הסיפור שלו היה מורכב בהרבה..."

אהרון כהן הורשע במסירת מידע לסוכן זר. אם בית המשפט היה מאמין שנתפר לו תיק-הוא היה מזכה אותו. אני גם לא חושב שאהרון כהן הכחיש שנפגש עם הסוכן הסובייטי. הוא הכחיש שריגל אבל אז עצם המפגש נחשב כריגול. בוודאי שלא יכלו לדעת איזה נזק נגרם,אך פוטנציאלית יכל להגרם נזק רב מאוד שכן לבכיר במפ"ם, מפלגה שבין חבריה היו בעלי תפקידים ביטחוניים רגישים רבים, הייתה גישה להרבה מידע מסוכן. למרות כל זאת, הענישה שלו הייתה סלחנית מאוד. והוא לא היחיד, היו עוד מרגלים שקיבלו כמה שנים יותר מקם, אפילו שנסיבות הריגול שלהם היו חמורות בהרבה. אולריך שנפט ישב 5 שנים, קורט סיטה ישב 5 שנים, אלכסנדר יולין-5 שנים. אחרים ישבו 7-10 שנים (למשל קלמנוביץ שקיבל 9 שנים. קלמנוביץ, יש לומר, יש ב בפועל רק 5 וחצי שנים ואחרי שיחרורו הפך איש עסקים ואיש ציבור מקובל בישראל, כמעט סלבריטי. לאור כל זאת, אני שמח (כמעט מופתע לטובה) שקם קיבלה 4 וחצי שנים.
ישן 31-10-2011, 21:22
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איש לא טען שהוא לא נפגש. הוא ישב בכלא על עצם המפגש
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני יודע...."

העניין הוא שכשם שראו במפגש עבירה פלילית - כך יכלו להתעלם ממנו - ולהתייחס אליו כמו אל עוד מפגש בין
איש פוליטי לדיפלומט. אכיפת החוק נגדו נחשבה ע"י מפ"ם (וממש לא בטוח שהם טעו) כתרגיל מפא"יניקי
קלאסי של איסר בשירות הזקן...

אולריך שנפט ישב קצת - כי היה בעייתי (נאצי לשעבר שהתחזה ליהודי ולחם לצידנו - סיפור מורכב שהעדיפו
שפושוט יילך מכאן).

קורט סיטה (שבהתחלה בטכניון בכלל לא האמינו שהוא מרגל - וגם ימנים כערי ז'בוטינסקי הניחו שאיסר תפר לו
תיק - וטעו) ישב קצת כי היה מופת של גבורה מול הנאצים, בתקופה שהיו גרמנים מעטים מאוד שנהגו כמותו.

קלמנוביץ' זה סיפור אחר וכנראה שמסריח בהרבה. עבורו הרוסים אשכרה התאמצו, וזה מלמד לבדו עד כמה
היה חשוב. הוא גם, בניגוד לכל האחרים שהוזכרו, אשכרה היה חפרפרת שהושתלה במערכת הפוליטית.

למעט קלמנוביץ', ענת קם גרועה מכולם, פשוט בגלל שלה אין שום נסיבות מקלות, מהסוג שמצדיק התחשבות
בגזר הדין.
ישן 01-11-2011, 20:09
מנהל

שנפט היה קומוניסט? היה עצור על ידי הנאצים? להד"מ
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "קומוניסט שישב במחנות נאציים כנראה שעמד מולם. ושוב, זה הרבה פחות חשוב מקשרים בברנז'ה.."

שנפט היה חייל אס אס, נלחם עבור גרמניה הנאצית עד שנפל בשבי האמריקאי. מי יודע מה עשה במהלך שירותו. אחר כך התחזה ליהודי ועלה ארצה.
האיש מכר את כל המידע שהיה לו משירותו הצבאי הצבאי בצה"ל למודיעין המצרי ואחר כך הביע נכונות לחזור לישראל כמרגל עבור המודיעין העירקי. והוא קיבל 5 שנים כי התחשבו בכך שלא גרם יותר מדי נזק בפועל. גם ענת קם לא גרמה יותר מדי נזק בפועל, אם בכלל, ובניגוד לחמוד הזה, היא בסך הכל הייתה בחורה צעירה מאוד, ולא חכמה במיוחד, והעבירה את המידע לא תמורת כסף ולעיתונאי ישראלי שלא היו לה סיבות לחשוב שיעביר אותו לגורם עוין (והוא אכן לא העביר). אז אפשר לומר שיש יותר תירוצים להקלה עבורה מאשר עבור הנאצי הקטן.
ישן 01-11-2011, 21:07
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שנפט היה קומוניסט? היה עצור על ידי הנאצים? להד"מ"

גם אברהם אבינו לא היה קומוניסט ולא לחם בנאצי.
מצד שני, לא על אברהם אבינו אורי דיבר.
שקלת בכלל את האפשרות שכשאורי דיבר על עמידה מול הנאצים בהמשך לתגובה שממנה אצטט מיד, הוא דיבר על סיטה ולא על שנפט?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
קורט סיטה (שבהתחלה בטכניון בכלל לא האמינו שהוא מרגל - וגם ימנים כערי ז'בוטינסקי הניחו שאיסר תפר לו
תיק - וטעו) ישב קצת כי היה מופת של גבורה מול הנאצים, בתקופה שהיו גרמנים מעטים מאוד שנהגו כמותו.
אולי בלבל אותך שבהודעה הראשונה אורי כתב שהוא היה "מופת של גבורה מול הנאצים", ואילו בהודעה הבאה רק דיבר על "העומדים מול הנאצים". כן. אפשר היה בקלות להתבלבל. ברור לכולם איך 'לא הבנת' שאורי דיבר על סיטה ולא על שנפט...

ישן 01-11-2011, 23:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "דמגוגיה כנגד דמגוגיה"

אין מבין!

אורי סיפק הסבר גם לעניינו של שנפט (בסגנון: מצב מתוסבך מדי והעדיפו שקט). זכותך לערער על ההסבר.
אני סבור שיש בו מן ההיגיון, כי אכן מדובר במצב מוזר למדי, אבל ודאי שאתה יכול לערער על תקפו של ההסבר הזה.
בניגוד לדבריך, אורי לא "בחר לציין את סיטה כהשוואה לקם תוך התעלמות מהשאר". הוא התייחס לכל אחת ואחת מהדוגמות שהעלית.
זכותך לטעון כנגד כל אחד ואחד מההסברים שלו, אבל לקרוא להסבר מנומק "דמגוגיה" זו זו היא הדמגוגיה עצמה.

במקום להתייחס לטיעונים של אורי שנראים לך בעייתיים (אם יש כאלה) מבין הארבעה, בחרת באמירה סתמית של "מסתבר שאפשר למצוא תירוצים לכל אחד - אפילו לקם" שהיא כמובן האחיינית של "לכל אחד יש נראטיב משלו וכל נראטיב תקף ולגיטימי באותה מידה". לכל אחד אפשר להנפיץ תירוץ, אבל לא כל התירוצים טובים באותה מידה. יש לך בעיה עם התירוצים שאורי הביא לדוגמות שלך? אהלן וסהלן - שחט אותו, קרע אותו, תראה שהוא מזיין ת'שכל. אני בטוח שרבים ישמחו לראות את זה. סתם לבכות "דמגוגיה" זה חלש.

ישן 02-11-2011, 01:40
מנהל

אין מבין? חבל מאוד
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אין מבין! :) אורי סיפק הסבר..."

ננסה עוד פעם
לא דיברתי רק על סיטה. ציינתי כמה מרגלים.
אורי נתן תירוצים מתירוצים שונים עבור כל מרגל. אין לי עניין להפריך כל תירוץ ותירוץ. הנקודה הפשוטה שלי הייתה ועודנה שלכל אחד ניתן למצוא תירוצים שיצדיקו הקלה בעונשו. גם לקם יש וציינתי אותם בהמשך. למשל ובעיקר שאולי היא לא נלחמה פעם בנאצים,אבל היות ומסרה את הידיעות שהסודיות לעיתונאי ישראלי ולא לארגון ביון זר מעשיה אינם חמורים כאלו של מי שמרגל עבור ארגון ביון כזה. קם הייתה צריכה לחשוש שהידיעות יזלגו מהעיתונאי לגורמים עויינים. המרגלים שציינתי פעלו על מנת להעביר ידיעות לגורמים כאלו.
עכשיו, אורי הגיב באופן דמגוגי שכן הוא בחר את המרגל עם הנסיבות האישיות הכי מקלות מבין כולם כדי להשוותו לקם. התגובה שלי לכך הייתה תגובת ראי-בחרתי את המרגל עם הנסיבות האישיות ההפוכות.
הגענו להבנה?
אם כן-מצוין
אם לא-לא נורא....אין לי עניין להפוך את זה לדיון של שלושים ותישעה תגובות. זה לא מספיק מעניין.
ישן 02-11-2011, 06:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא חבל בכלל. אורי נתן נימוקים למה הקלו עם השאר. אתה ניסית לתרץ לתרץ למה הקלו עם קם
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין מבין? חבל מאוד"

האמת היא שאין בכלל צורך להסביר למה הקלו עם קם (בדיוק כמו שלא ברור למה בעיניך זו תעמולה למה
מקלים על בלאו עד לרמת אי-הגשת כתב אישום...). זה מובן מאליו.

כל הדוגמאות שלך, למעט קלמנוביץ', היו של מרגלים עם נסיבות אישיות קלות בהרבה משל קם, והעובדה
שהם בעיניך מהווים נימוק למה יש להקל עליה (ולא וענונו למשל, שקיבל עונש כבד פי כמה - שרובו רוצה
בבידוד; או קליינברג, שזכה גם הוא לעונש כבד בהרבה), היא דמגוגיה גדולה בהרבה מכל מה שייחסת לי.

ענת קם דומה לוענונו הרבה יותר מאשר לאחרים, הן בכל מה שנוגע לרגישות המידע שגנבה, והן בנוגע לציניות
חסרת הגבולות של השימוש בו.
ישן 03-11-2011, 23:37
מנהל

כן, נתן "נימוקים", נוסח "הוא היה בעייתי"...לא תירוצים חלילה
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא חבל בכלל. אורי נתן נימוקים למה הקלו עם השאר. אתה ניסית לתרץ לתרץ למה הקלו עם קם"

הנקודה היא, שוב, שבתגובה לאמירה שלי ביחס לכך שלגבי כולם ניתן למצוא תירוצים (או "נימוקים") בחרת להעמיד מול קם דווקא את סיטה ולא, למשל, את שנפט.
והנקודה שלי בעינה עומדת-העונש של קם סביר ביחס למקובל בענישת מרגלים ועוברי עבירות ביטחון. להשוות לקלניברג זה מגוחך-האיש לא רק שעבד עבור אירגון ביון של מדינה עוינת, אלא גם העביר להם מידע שידוע למי שידוע עד כמה היווה סכנה לאזרחי ישראל. וענונו העביר תמורת כסף מידע לעיתון זר שלא נתון לצנזורה הישראלית, והמידע הזה נגע לנושא הרגיש ביותר בישראל מבחינה אסטרטגית. היום אולי ניתן לטעון שזה לא מי יודע מה פגע בישראל,אבל באותה עת לא היה חסר הרבה שיתחיל מחול שדים ולחצים לפרוק את ישראל מנשקה הגרעיני. למזלה של ישראל,באותה תקופה עמד לרשותה נשיא חזק ואוהד בדמותו של רייגן. לא פחות חשוב מכך, וענונו וקלינברג היו אנשים בוגרים שידעו בדיוק מה משמעות מעשיהם ורצונם לפגוע במדינה כמדינת ישראל היה ברור. מעבר לכך שהם לא הביעו חרטה, הם גם הוסיפו להחזיק בראשם מידע סודי ולכן הענישה הכבדה שלהם נועדה גם לבודד אותם ולמנוע המשך זליגת אותו מידע. כל זה לא תקף לענת קם. בחורה צעירה מאוד ולא חכמה במיוחד שהעבירה את המידע לעיתונאי ישראלי מהמיין סטרים. גם שאר המרגלים שציינתי העבירו את המידע שאספו תמורת בצע כסף ועבור ארגוני ביון עוינים.
לך אולי ברור מאליו למה בקלו איתה בעונש. מן הסתם אין לך הוכחה שזה בגלל שהיא "מקושרת לברנז'ה" אבל לא נורא. מה שכן, אני בהחלט חושב שהזהות שלה מבחינת מוצא ורקע תרבותי-חברתי-כלכלי סייעה להקלה בעונשה שכן זה אותו רקע של השופטים. ועדיין, בסופו של דבר העונש היה סביר יחסית למקובל.
ישן 04-11-2011, 13:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"היום" ניתן לקבוע שהמידע של וענונו לא פגע "מי יודע מה"? כבר אז זה היה ברור...
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כן, נתן "נימוקים", נוסח "הוא היה בעייתי"...לא תירוצים חלילה"

וענונו, שלא בטובתו, היה מרכיב אדיר בפיתוחה וחיזוקה של הרתעה גרעינית אמינה של מדינת ישראל.
תרומתו הייתה כה גדולה עד ששופט-חוקר איטלקי שמונה לחקור את לכידתו בידי המוסד, הגיע למסקנה
שהכל היה מבויים, והוא בעצם שליח שלנו...
וענונו לא היה שליח שלנו. הוא היה בוגד שחטף, בדין, 18 שנה - על ניסיון לפגוע במדינה. הוא כשל בניסיון
הזה באופן מהדהד - הרבה יותר מאשר ענת קם. הוא הועיל לביטחון המדינה. ענת קם לא הצליחה להזיק,
אבל בוודאי שלא הועילה בכלום, בכוונה או שלא בכוונה. פוטנציאל הנזק ממנה היה גדול פי אינסוף מזה של
וענונו.

ההבדל ביניהם זה את מי מכיר כל אחד מהם...

אתה יכול לחפש ככל שתחפוץ דוגמאות לא רלוונטיות, אבל העובדות בעינן: קם ובלאו לא חטפו בגלל מי שהם,
ולא בגלל מה שעשו. מה שעשו הצדיק עונש כבד לאין שיעור מזה שקיבלה קם.
ישן 04-11-2011, 15:09
מנהל

אני מעט זקן ממך וזוכר את ההיסטריה בנושא. אני גם ער שחוששים מפני המידע שלו אפילו היום
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""היום" ניתן לקבוע שהמידע של וענונו לא פגע "מי יודע מה"? כבר אז זה היה ברור..."

פוטנציאל הנזק של וענונו היה עצום. למעשה, הוא נתן מיתת נשיקה למדיניות העמימות הישראלית בנושא הגרעין ולמדיניות הזו הייתה סיבה. היא לא באה רק כדי שדיין יוכל להמציא עוד רפליקה מוצלחת. כזכור לך, החשש מהמידע שיש לו גרם לכך שעד היום מטילים עליו סידרת איסורים ומגבלות.אלא אם כן אתה מאמין לטענות תומכיו על נקמנות של יחיאל חורב, השב"כ ומי לא, כנראה שהמידע שלו היווה סכנה גדולה ונחשב כך עד היום.
אני יודע שאצלך ואצל אחרים תמיד הדוגמאות היחידות שרלוונטיות הן אלו שתומכות בעמדתך. ואין 2 מקרים זהים לחלוטין. אבל, אי הזהות בין המקרים הוא דווקא לטובת קם שבניגוד לכל האחרים לא העבירה את המידע לגורמים עוינים אלא לעיתונאי ישראלי, לא עשתה זאת למען בצע כסף וכן הייתה בסך הכל בחורה צעירה מאוד-גם עניין שבתי משפט נוטים להתחשב בו.
לכן, שוב, קם הייתה ראויה לעונש חמור יותר אבל בהתחשב במדיניות הענישה של בתי המשפט בישראל לעבירות ריגול וביטחון, גזר דינה היה סביר.
ישן 04-11-2011, 17:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

גם אני זוכר (הייתי בן 8 וחובב חדשות...) - אבל מעבר לזה, קראתי הרבה על העניין...
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מעט זקן ממך וזוכר את ההיסטריה בנושא. אני גם ער שחוששים מפני המידע שלו אפילו היום"

וענונו היה המתנה הגדולה ביותר לדוקטרינת העמימות הישראלית. במכה אחת הוא הפך את ההרתעה
הגרעינית שלנו למשהו מוחשי בהרבה, מבלי שמישהו יידע פסיק לגבי קיומם של פצצות/רש"קים/טילים או
כל דבר אופרטיבי אחר - ועשה זאאת מבלי שנצטרך להודות במשהו.

האיש היה מתנת-שמיים למדיניות הישראלית, ואלמלא הזדון שעמד מאחורי פעולתו, הרי שניתן לקבוע
שתרומתו לבטחון המדינה גדולה מזו של רובם המוחץ של אזרחי ישראל...

ענת קם העבירה מידע לעיתונאי ישראלי שהוכיח שהוא גרוע מעיתונאים לא ישראלים בכל הנוגע להתנהלותו,
ועשתה זאת (במקרה הפחות גרוע) ממניעים אודי-אדיביים (של רצון לפגוע בפעילות צה"ל), ובמקרה הגרוע
יותר - של חמדנות ואפוטורטוניזם (היא רצתה ג'וב אחרי השחרור...).

קם הייתה ראוייה לעונש חמור בהרבה (ובלאו גרוע ממנה), ובהתחשב במדיניות הענישה כלפי אנ"ש, אכן
העונש שקיבלה הוא סביר - אבל מדיניות הענישה כלפי אנ"ש היא הזוייה. וענונו לא סיכן איש וחטף 18 שנים
שמתוכן 11 בבידוד (והגיע לו העונש) - והיא סיכנה אלפי חיילים בפעילויות עתידיות - וקיבלה 3 שנים.
ישן 04-11-2011, 11:01
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

אתה זוכר את הסקופ שפרסמתי ב - fresh בעניין?
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "זאת באמת סוגיה לא ברורה"

זאת לא החיילת הראשונה שבלאו מנצל את נגישותה למידע כדי לפתות אותה (כך או אחרת) למסור אותו. מדובר בעבריין שיטתי שמחזיק אצלו ארכיונים שלמים של מידע ולא במישהו שחוקר פרשייה בטחונית מסוימת ולכן מקבל הדלפה מהאלוף x. אלה שני טיפוסים שונים לגמרי של כתבים בטחוניים.

אז מה היה לנו ?

א. אחזקת ארכיונים שלמים של מידע בטחוני רגיש, שלטענת מקור צבאי בכיר (שהדליף לעיתונאי "בטחוני" מהסוג האחר) סיכנו את מבצע עופרת יצוקה!

ב. פיתוי שיטתי של חיילות שבקושי עמדו על דעתם למסור לו מידע ואפס גיבוי כשהן מסתבכות

ג. המשך אחזקת המידע הבטחוני הרגיש גם כאשר התבקש למסור אותו , בריחה לחו"ל על מנת לחמוק מגורמי החוק.

ד. שקרים שסיפר לשב"כ כאשר התבקש למסור את המידע להשמדה. הונאה במסגרתה היה משוכנע השב"כ שאין ברשות בלאו מידע רגיש נוסף

על כל אלה - 20 שנה לפחות .

ישן 31-10-2011, 23:48
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "והנה הברנז'ה מתחילה להגן על..."

פשוט מדהים. העיתונאים האלה לא מבינים למה לגנוב 2000 מסמכים סודיים ולהחזיק בהם
זו עברה על החוק וסיכון די מוחשי לחיי אדם. איך אפשר להגיד שעיתונאי שמחזיק
ארסנאל של 2000 מסמכים מסווגים עושה את תפקידו נאמנה? הרי גם הכתבה שהוא כבר
פירסם על סמך המסמכים הגנובים שלו התגלתה כשקר לא מבוסס, אז להגיד שהוא עשה
את תפקידו נאמנה זו הגזמה פראית. אני לא מצליח להבין מתי תעודת עיתונאי הפכה לקרט
בלאנש לביצוע עבירות על החוק, למה הם חושבים שהכל מותר להם בשם חופש העיתונות?
חופש העיתונות הוא חשוב אבל הוא לא חשוב יותר מחיי אדם, הגיע הזמן שחונטת התקשורת
תבין את זה.

ישן 01-11-2011, 09:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "בתגובה לרוג- האם בכלל נכון..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Max206
בתגובה לרוג-
האם בכלל נכון היה לתת נגישות לחיילת בסדיר למידע כה רגיש?
לאותו מפקד בכיר יש משתמש אישי למחשב, אימייל צבאי.
מה הצורך לתת לצד ב' להדפיס מסמכים ולאחר מכן להשמידם.

הקלדה, צילום, הדפסה, תיוק והשמדה של מסמכים דורשת קצת יותר מדי זמן בשביל שכל מפקד יעשה הכל בעצמו. עצם הסיבה שיש לו מזכירה זה כדי להוריד ממנו את הצרכים האלה כדי שיוכל להתרכז בעבודה החשובה באמת - פיקוד. השימוש במזכירות הנו בלתי נמנע.

אפשר לעשות תשאולים בטחוניים או בדיקות פוליגרף אבל בסופו של דבר לא דובר בבחורה שמטרתה הייתה לבגוד במדינה או לסייע לאויב אלא שמטרתה הייתה לקדם את הקריירה שלה כעיתונאית על ידי גניבת מסמכים מסווגים. מה שצריך הוא לשנות באמת, לדעתי האישית, זה אופי הענישה לעבירות ביטחון מידע. שתדע כל אגואיסטית עברייה שאם היא גונבת מסמכים היא מסתכנת בלדפוק לעצמה את כל החיים אחרי עשר שנים בכלא....

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:15

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר