לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2011, 14:14
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הרחבה, משהו? מה חשבת קודם? מה..."

בגדול התנגדתי למהלך.
ראיתי בזה צעד של מרכז כנגד פריפריה, בשילוב עם תאוות בצע לא לגיטימית שבאה לנצל את הכוח שיש בידיים של הרופאים.
גם לא האמנתי שאלו שמתכוונים להתפטר באמת מוכנים להשליך מאחוריהם את ההתמחות.

החלק הנכון הוא שההסכם באמת דואג לפריפריה. אבל הנקודה שלמדתי היום היא שמומחה בכירורגית לב חזה במרכז איננו עשיר. דיברתי עם אחד כזה, האו הניח מכתב התפטרות, הוא כבר אחרי שלב א' ושלב ב' נמצא במרחק של שנה. הוא מוכן להחליף מקצוע או לעזוב את הארץ. הוא רוצה שייפתחו את ההסכם, שיוסיפו להם ועדיין ייתנו העדפה מתקנת לפריפריה.

החבר הקפיטליסט שלי (לא רופא - הייטקיסט) שכנע אותי שהשביתה היא לגיטימית גם מבחינה מוסרית. שלא כמו הוועדים הגדולים (חשמל, נמלים, רש"ת וכו') כאן השווי של הרופאים הוא אמיתי ומדיד. במידה והמערכת תהפוך להיות פרטית לחלוטין, הרופאים ירוויחו הרבה יותר כסף. אם מדינת ישראל רוצה לתת רפואה ציבורית, זה לא הרופאים שצריכים לסבסד את זה. אין כסף? תעלו את המסים, אין סיבה שהרופא אישית יסבסד את מדינת הרווחה.

ובעצם היום בפעם הראשונה דיברתי עם קבוצה של מתמחים מרמב"ם, הם הפגינו מחוץ לפקולטה. הם הגיעו לשם אחרי תורנות, והאמנתי להם.
אני בטוח שאני לא יודע הכל ונתונים חדשים יכולים לשנות את דעתי. ההתנגדות הגדולה שלי למאבק היא שעד עכשיו, אפילו אחרי שדיברתי אתם קשה לי להבין מה בדיוק הדרישות ועל מה הם מוכנים להתפשר. התחושה שעולה מהם היא שיותר מ-4 חודשים הם שבתו. ולשביתה הזאת הם חיכו 8 שנים. (אסור היה להם לשבות עפ"י ההסכם הקודם) וכשהם קיבלו את ההסכם ביד, לאחר החתימה הם היו בהלם. ומאחר ההסכם החדש אוסר עליהם לשבות או אפילו סתם למחות ב-9 השנים הבאות אז הם יודעים שבמידה והם לא ידאגו לתנאים שלהם עכשיו אז הם לא יקבלו אותם אף פעם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-10-2011, 15:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
השווי של הוועדים הגדולים מדיד לפחות כמו זה של הרופאים - יש להם היכולת לשתק המשק...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "בגדול התנגדתי למהלך. ראיתי..."

במידה ותהיה הפרטה של החברות שבהן יש וועדים גדולים, איכות המוצר תרד ומחירו יעלה - בדיוק ההיפך ממה
שקורה ברפואה, שם רופאים מומחים נהנים מפלטפורמה ציבורית כדי לקדם עסקים פרטיים שלהם (לעתים ע"ח
שעות שבהן היו אמורים להיות במחלקות).

שביתת הרופאים, בדומה לכל שביתה של וועד שיש לו יכולת סחיטה, מכוונת להשגת כסף רב יותר. זה סופר
לגיטימי, אבל שלא יהפכו את זה ל"מאבק על הרפואה הציבורית", שמעניינת את סבתם. הם, כמו כל גוף אחר
שיש לו את המזל להיות בעל כוח מיקוח חזק - מנהלים מו"מ קשה על שיפור בתנאי ההעסקה שלהם. זוהי זכותם
המלאה, אבל שיעשו טובה ויחסכו את ההרצאות על ציונות. ייאמר לזכותם של עובדי חברת חשמל שלפחות הם
נמנעים מהרצאות על רוטנברג וכד', כשהם נאבקים על שמירת תנאיהם המשובחים.

אגב, חמור הוא לא מי שלא שמשנה דעתו - אלא מי שלא משנה דעתו כאשר הוכח שטעה. אם צדק קודם, וכעת
הוא משנה דעתו - הוא חמור גדול פי כמה...
ישן 30-10-2011, 16:18
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "השווי של הוועדים הגדולים מדיד לפחות כמו זה של הרופאים - יש להם היכולת לשתק המשק..."

השווי לא נמדד באיכות המוצר אלא בשכר שיקבלו העובדים במקרה של הפרטה.
במידה והנמל יופרט שכרו של המלגזן/סוואר ירד משמעותית. כך גם שכרו של נהג הקטר ברכבת ישראל.
במידה והרפואה תופרט שכרו של הרופא יעלה, כי אין מספיק רופאים.
הטיעון הזה הוא משמעותי כשדנים עם שרוקי, הוא קפיטליסט המאמין בשוק חופשי.
מהבנתי אותך, אתה מאמין באחריות. אבל התחושה היא שהמגזר הציבורי צריך לוותר על השכר לטובת שגשוג המגזר הפרטי.
האוצר צריך לקבל החלטה או שדואגים למגזר הציבורי. (שוטרים, רופאים עו"סים וכו') או שאומרים שהמגזר הפרטי/ מי שיש לו כוח הוא זה שמתפרנס. אבל המדינה לא יכולה לאחוז את החבל משתי קצותיו.
נוצר כאן מצב שאם אתה טוב אתה טובע.

ולגבי הסיפא, הרושם שלי הוא שגם אכפת להם מהמערכת.
זה נכון שנוצר איזה שהוא שינוי. בעדו שבעבר לרופאים היה נראה הגיוני שלכל אורך ההתמחות הם עבדים שסובלים, למתמחים בימנו זה נראה פחות הגיוני.

ישן 30-10-2011, 16:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא נכון, הפרטה יכולה להתבצע ב450 אופנים...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "השווי לא נמדד באיכות המוצר..."

במידה ואתה מפריט את חברת חשמל באופן המטומטם הקלאסי (דהיינו נותן אותה בחינם לטייקון מקורב), אזי
התוצאה אכן תהיה ירידה ברמה. מצד שני, במידה ותמכור את כל בתי החולים בישראל לטייקון בודד, ותאסור
על כל גורם מלבדם לספק רפואה בישראל - גם שכר הרופאים יצלול (כמו גם רמתם, שכן ייבוא הרופאים
מבורקינה פאסו יבטיח מוצר נחות יותר...).
לעומת זאת, במידה ותלך על המודל הצ'כי של הפרטה, דהיינו, מכירת כלל מניות החברה המופרטת בשוק
החופשי - אתה די מבטיח שלעובדים יהיה מעמד רב-עוצמה (סביר שיתארגנו לרכוש בלוק מניות שמנמן), ומכיוון
שמדובר במונופול מופרט - אזי הם לא ירוויחו, אבל רמת המוצר תרד, כמו כל מונופול שהופרט בתולדות המין
האנושי (הרווחים גדלים - הואיכות יורדת, כיוון שהרגולציה נחלשה).

אני קפיטליסט גדול, במידה ויישום כפי שהוא אמור להיות מיושם: תחרות חופשית אמיתית, ולא מונופולים, דואופולים וטריאופולים של טייקונים מקורבים שמקבלים את המדינה בחצי חינם. כל זמן שאין מימוש של זה, אין מנוס מרגולציה ומשמירה על פיקוח הדוק על המשק.

אגב, חיילים, סוהרים, שוטרים, רופאים ועו"סים הם אמנם כולם במגזר הציבורי - אבל חיילים, סוהרים ושוטרים
אינם בתוך אותה משוואה, כיוון שלהם אסור לשבות, ורמת השכר הלא-משתפרת שלהם, היא העדות לכך.
יש כאן מגזר ציבורי שיש לו כוח מיקוח (בזכות וועד עובדים) ומגזר ציבורי שמנוע מכך. וזה, כפי שציינתי קודם,
כל הסיפור - מי שיש לו כוח מיקוח חזק, מנצח - וזה לא משנה אם הוא מנופאי בנמל אשדוד או מתמחה
בפנימית ב' בשיבא. למי שאין כוח מיקוח (וזה יכול להיות עו"סית עם וועד חלש, או סוהר שבכלל אין לו וועד),
אין מה לבנות על כלום - ולכן שלא יבלבלו לנו המוח על צדק חברתי. מאבק הרופאים הוא מאבק שכרי לגיטימי
לגמרי, בדיוק כמו מאבק של עובדי הצרכניה במרכז המבקרים של בית חברת חשמל בתחנת הכוח בחדרה.
בשני המקרים מדובר בעובדים שיש להם יכולת להפעיל לחץ אדיר על המערכת, ולכופף אותה. ההבדל הוא
שבחברת חשמל חוסכים מאיתנו את הנאומים הנמלצים על כך שהשביתה היא בעצם למעננו...

אני מאחל לרופאים בהצלחה, ואני מאחל לכל מי שמועסק בתנאים לא הוגנים בהצלחה. הרופאים, אגב, הם
מהפחות-מסכנים, כי כאמור - להם מותר לשבות...
ישן 30-10-2011, 17:02
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא נכון, הפרטה יכולה להתבצע ב450 אופנים..."

האם הרופאים עושים את השביתה כדי להציל את מסעודה משדרות, כנראה שלא.
האם שיפור התנאים ברפואה הציבורית ישפר את איכות השירות שניתנת, כנראה שכן.
למרות שמצד שני אם יצטרכו מיסוי נוסף כדי לממן את ההסכם אז זה כבר לא כל כך יעזור.
יום אחרי שנתפזר הערפל מההסכם עליו חתמו העו"סים לא מעטים הצטערו שהצליחו לעבוד עליהם ככה.
לרופאים לא מתחשק לאכול את ההסכם הזה.
הבעיה היא שעד שלא תתקבל החלטה עקרונית לגבי היחס למגזר הציבורי תופעות כמו חברת חשמל/רש"ת או עכשיו הרופאים מצד אחד ושל עו"סים/משטרת ישראל וסוהרים מצד שני יימשכו.

(אגב, חבר שלי התחיל לעבוד לפני חודש וחצי במצדה, הוא מרוויח אחלה משכורת)

ישן 30-10-2011, 18:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני מסכים לכל מה שכתבת פה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "האם הרופאים עושים את השביתה..."

העניין הוא שגם אם העו"סים לא יאהבו את הסכם השכר שלהם - זבש"ם. אין להם שום יכולת ללחוץ (האנשים
שנפגעים משביתת עו"סים הם משכבות חלשות במיוחד).
רופאים, למזלם (ואני שב ומצהיר שאני מפרגן להם על כך - זה שמישהו שמתייך לארגון שיש לו יכולת לתבוע
שלא יעשקו אותו - צריך לעשות כן), משתייכים לגוף שיכולת הלחץ שלו שונה לגמרי. אי לכך, ההסכם שלהם
ייראה אחרת לגמרי.

אני מסכים גם לסייפא בנוגע ליחס למגזר הציבורי (בעיקר לגורמים בתוכו שמצויים ביסטואציה בלתי אפשרית, מתוקף היותם נטולי יכולת לפעול בעצמם לשיפור שכרם).

והכי אני מסכים לכך שצריך להרוויחל אחלה שכר - ואם במצדה אכן משלמים כך, איפה נרשמים
ישן 30-10-2011, 18:46
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מסכים לכל מה שכתבת פה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
רופאים, למזלם (ואני שב ומצהיר שאני מפרגן להם על כך - זה שמישהו שמתייך לארגון שיש לו יכולת לתבוע
שלא יעשקו אותו - צריך לעשות כן), משתייכים לגוף שיכולת הלחץ שלו שונה לגמרי. אי לכך, ההסכם שלהם
ייראה אחרת לגמרי.

ופה מגיעה הנקודה בה השתנתה דעתי. עובדי חברת חשמל ושות' לא מנצלים את כוחם על מנת למנוע עושק ולהבטיח שכר הוגן, אלא הם משתמשים בכוחם באותה הדרך שבה מנהלי הקופות משתמשים בו, כדי לזיין את כולנו.
בתחילה הייתה לי התחושה שהמתמחים ורופאי המרכז מתנהגים כמו הוועדים הגדולים, דרישות חסרות אחריות וניצול הסיטואציה שלא ניתן להסתדר בלעדיהם. אבל הדרישות שלהם הם לשכר הגון.
כשהשאלה היא כמובן מה זה שכר הגון? שכן שלא כמו העו"סים הרופאים לא יושבים על משכורת רעב. השאלה היא כמה אמור להרוויח רופא. ובמקרה הזה אני רוצה לבדוק כמה היה מרוויח רופא לו המערכת הייתה פרטית. לא צריך להגיע בדיוק לאותם הסכומים אבל זהו קנה המידה.

ישן 30-10-2011, 18:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אבל השאלה כמה היה מרוויח לו המערכת הייתה פרטית היא בדיוק סוגיית יכולת הלחץ...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=ori] רופאים, למזלם..."

עובדי חברת חשמל הישראלית מרוויחים מצויין. אם תפריט את החברה, תוך שוועד העובדים נשאר במעמדו
(דבר לגמרי לגמרי אפשרי, במידה ומחליטים להימנע מפרוייקטים דביליים מהסוג שאפיין אותנו בשני העשורים
האחרונים), הם ירוויחו אפילו יותר - ויתנו הרבה פחות...

להתסכל על יכולת ההשתכרות בתנאים של שוק חופשי לגמרי, משמעו לקבל כעובדה שהמונופול מחזיק אותך
בביצים. אם הולכים על הכיוון הקיצוני השני (העדפת הטייקון על פני עובדיו), אזי העובדים ירוויחו גרושים, והטייקון
ירוויח הרבה יותר - הדבר נכון לכל תעשייה שתופרט, מייצור חשמל, וכלה בסלילת כבישים וברפואה.

מקצוע הרפואה הוא רווחי, כל זמן שאתה נותן עדיפות גדולה לסטנדרטים קבועים שעליהם החליט רגולטור.
ברגע שמודיעים שהסטנדרטים יותאמו לנוחותו של טייקון שזכה במכרז לרכישת כל המערכת: הרופאים ירוויחו
גרושים (אחרת ימצאו עצמם מוחלפים באליטה של קובה ומזרח אירופה, או כל מדינה אחרת בעולם השלישי,
ששכר הרופאים הנוכחי פה, הוא עבורם חלום רטוב). זה מצב רע מאוד - ועל כן הרצון לראות בשוק חופשי נקודת
התייחסות שממנה יש לגזור את השכר של הרופאים במגזר הציבורי, זו שגיאה.

שכר הרופאים צריך להיות מכובד והגיוני, ותנאי העסקתם צריכים להיות פחות פסיכיים (בעיקר בכל מה שנוגע
למבנה המשמרות האינסופיות - שאני מניח שעולה לנו בחיי פציינטים מדי שנה בשנה...) - אבל הוא ממש לא
צריך להיגזר מהפרטה היפוטתית שבמסגרתה גם יישמרו הסטנדרטים, וגם לא יהיה ייבוא של רופאים
מחו"ל...
ישן 30-10-2011, 21:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב ""האם שיפור התנאים ברפואה..."

מומחה שמתעסק עם פציעה שטחית בפנימית זה בזבוז בדיוק כמו אורתופד שנותן מדרסים או רופא ילדים שנותן אקמול - ואין לזה אח ורע במערכות הרפואה המערביות. המתמחה הוא מסננת שתפקידה לוודא שהמומחה מגיע למקרים החשובים - בערך כמו מג"ד שיכנס לעשות גל"בים, במקום לקפוץ לזיהוי מחבל. מה שתשיג במהלך הזה הוא להבריח את המומחים לרפואה הפרטית ביתר שאת - או מחוץ למערכת הרפואה בכלל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-10-2011, 22:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא על פציעה שטחית מדובר, אלא..."

יש מומחים במחלקה וזה מה שהם עושים. המתמחה לא יהיה טרוט עיניים אם הוא לא יעבוד יותר מ-40 שעות בשבוע, אבל אם תאלץ מומחים לעשות תורניות נוספות הם לא יהיו שם - וחלקם כבר לא שם. הסיבה שיש לך בעיה בבתי החולים היא בדיוק זו - אתה מנסה להפוך את הסיוט למשהו שיסחב עד גיל הפרישה לרופא שעשה את הטעות והחליט להשאר בבית החולים.
למה מומחה ישאר במערכת במצב כזה ולא ילך לרפואה פרטית, או לרפואת קופות חולים, ששם אין שבתות ואין לילות?

הבעיה שלך היא בתי החולים, וכל עוד אתה לא תשפר את תנאי ההעסקה שם, תמשיך להיות לך בעיה. למה אתה רוצה להחריף אותה?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 30-10-2011 בשעה 22:17.
ישן 30-10-2011, 22:17
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש מומחים במחלקה וזה מה שהם..."

לא דיברתי על גיל הפרישה כי אין ממש היגיון לתת לרופא בן 65 לסגור שבת. אבל מומחים צעירים (זאת ההגדרה?) עד גיל 40-42, שיקבלו תוספת של אלפי שקלים עבור זה, לא נשמע כל כך רע.

למיטב הבנתי כמעט כל הרופאים בקליניקה הפרטית גם עובדים בבתי חולים (לא יודע האם זאת חובה או שכך הם פשוט יוצרים לעצמם שם ומביאים לקוחות), רק שבשתיים בצהריים הם כבר בדרך לקליניקה, שם ייתנו אותו טיפול עבור כמה מאות שקלים על ייעוץ.

דיברנו כבר על עניין 40 השעות בשבוע. בשביל זה תצטרך להעלות בעשרות אחוזים אם לא להכפיל את מספר הרופאים. יש לך פטנט איך לעשות את זה מבלי לחכות 12 שנה שהסטודנטים של היום יסיימו את הלימודים וההתמחות? ולא, אני ממש לא חושב שהפיתרון הוא גיוס רופאים ישראלים מחו"ל כי אתה לעולם לא תוכל להתחרות בשכר שהם מקבלים שם, וגם לא ממש נראה לי שתצליח להביא 1000 או אפילו יותר רופאים. ומה אתה חושב, שגם אם תצליח להביא אותם, הם יסכימו לעשות תורנויות לילה ושבת או ששוב ניפול על המתמחים?
כנראה שאין מנוס מפתיחת עוד פקולטה או שתיים לרפואה, או הגדלה משמעותית של הפקולטות הקיימות.

נערך לאחרונה ע"י shruki בתאריך 30-10-2011 בשעה 22:20.
ישן 30-10-2011, 22:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא דיברתי על גיל הפרישה כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא דיברתי על גיל הפרישה כי אין ממש היגיון לתת לרופא בן 65 לסגור שבת. אבל מומחים צעירים (זאת ההגדרה?) עד גיל 40-42, שיקבלו תוספת של אלפי שקלים עבור זה, לא נשמע כל כך רע.

אם הוא רוצה, סבבה. אבל אם הוא לא רוצה, תכריח אותו?
למיטב הבנתי כמעט כל הרופאים בקליניקה הפרטית גם עובדים בבתי חולים (לא יודע האם זאת חובה או שכך הם פשוט יוצרים לעצמם שם ומביאים לקוחות), רק שבשתיים בצהריים הם כבר בדרך לקליניקה, שם ייתנו אותו טיפול עבור כמה מאות שקלים על ייעוץ.

אז אתה לא מבין את הבעיה.
המומחה שהולך לקליניקה (אם יש לו) עושה זאת כי הוא עובד בחצי משרה בבית החולים. הוא לא נמצא בקליניקה על חשבון השעות שלו בבית החולים. אתה רוצה שהוא יעבוד משרה מלאה? למה לו? למה שיעבוד משרה מלאה בבית החולים אם התנאים חרא?
למה אתה חושב שכולם מנסים למצוא עבודה בסקטור הפרטי?

אם החלטת שאתה רוצה להשקיע ברפואה הציבורית, כדאי שתשקיע היכן שיש לך את הבעיה, והבעיה שלך היא בתי החולים בכלל והפנימיות בפרט. הדרך לעשות את זה, היא לא ע"י כך שאתה מכריח את המעטים שעוד נשארו לך לעבוד עוד יותר קשה.
אם תשפר את איכות העבודה בבתי החולים, יותר רופאים ישארו שם - משוואה פשוטה.

ישן 30-10-2011, 22:31
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]לא דיברתי על..."

לא, שלא יעבוד משרה מלאה, אבל שיבוא פעם בשבוע וכן ייתן טיפול טוב יותר למי שאתרע מזלו להיפצע בערב ולא בבוקר.
לגבי המומחה שלא רוצה- אני בטוח שגם עובדי הנמל לא רוצים לעבוד יותר מ-6 שעות ולהרוויח יותר מהרמטכ"ל. ועם הועד החזק שלהם- הם גם מצליחים. נשמע לך הגיוני?
אותו מומחה צעיר מרוויח יפה, הוא כבר לא נותן שבתות, הוא עובד בפרטי (במקצועות רבים), שיבוא וייתן סופ"ש אחד בחודש, יקבל בונוס של כמה אלפי שקלים. לא כזה נורא כמו שאתה מצייר את זה.

אתה כותב שוב על שיפור תנאים. נראה לך שבית החולים יכול לתגמל רופא כמו שאסותא מתגמלת אותו, 15 אלף ש"ח על ניתוח פשוט בגב (דוגמא אמיתית), וכמה כאלו בשבוע? אם רק בכסף מדובר, בית החולים לא יכול להתחרות באסותא או הרצליה מדיקל סנטר. להגדיל מספר רופאים? אחלה. איך? חוזר שוב למה שכתבתי קודם.

ישן 30-10-2011, 22:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא, שלא יעבוד משרה מלאה, אבל..."

ל
ציטוט:
א, שלא יעבוד משרה מלאה, אבל שיבוא פעם בשבוע וכן ייתן טיפול טוב יותר למי שאתרע מזלו להיפצע בערב ולא בבוקר.
לגבי המומחה שלא רוצה- אני בטוח שגם עובדי הנמל לא רוצים לעבוד יותר מ-6 שעות ולהרוויח יותר מהרמטכ"ל. ועם הועד החזק שלהם- הם גם מצליחים. נשמע לך הגיוני?
אותו מומחה צעיר מרוויח יפה, הוא כבר לא נותן שבתות, הוא עובד בפרטי (במקצועות רבים), שיבוא וייתן סופ"ש אחד בחודש, יקבל בונוס של כמה אלפי שקלים. לא כזה נורא כמו שאתה מצייר את זה.

אז אתה פשוט לא מכיר את המערכת.
יש רופא מומחה בכל רגע נתון. ההבדל הוא שרוב העבודה, במיוחד בפנימיות, היא לא דחופה - בפנימית המומחה מגיע לבדוק את החולים בבוקר. במקרה ויש צורך לראות מומחה ב-3 לפנות בוקר, גם הוא קיים. בפועל, זה נכון אם לבית החולים יש הרכב מלא של מומחים, מה שלא תמיד נכון.

חבר טוב שחזר לארץ, גניקולוג מומחה וכבר לא צעיר באחד מבתי החולים בחצי משרה, עושה 4 משמרות לילה בחודש (חוץ מהמשמרות הרגילות שלו) , אחת מהן כלולה בתוך 24 שעות בסופ"ש - וזה כרגע העומס שיש להם. לפני חצי שנה היתה להם מצוקה של מומחים ואז הוא עשה 7 משמרות כאלה. הכסף, אגב, לא משהו.

אתה לא צריך להתחרות במשכורות של המגזר הפרטי אחד לאחד, אבל אתה לא יכול להשתמש בזה כתירוץ להשאיר את המצב המחורבן על כנו. המצב כיום הוא כזה שמי שלא מצליח למצוא עבודה באסותא, ואין לו קליניקה, עדיין מעדיף לא לעבוד בבית החולים, גם אם זה אומר שהוא עוזב את המקצוע או את הארץ, ושני המקרים קורים בכמויות גדולות. אפשר לעצום עיניים ולהגיד "זה לא נורא" - בפועל אתה בבעיה שמחמירה יותר ויותר, והפתרונות שאתה חושב עליהם לא ישפרו את המצב, כי הם לא נוגעים לבעיה הבסיסית.

ישן 31-10-2011, 10:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "בתור מנהל בית חולים, שהוא זה..."

אוי נו, תעשה לי טובה. אתה חושב שהמתמחים מטומטמים? שהם לא רואים מה קורה מסביבם? שהם לא רואים את המומחים? את המתמחים הבכירים ומנוסים יותר? הם לא נפגשים עם המשפחות והאישה של אחת לא מדברת עם השניה? הם לא רואים כמה חרא אוכלים גם עשר שנים קדימה?
אפשר להמשיך לעצום עיניים, רק שלא ישארו לך יותר מדי רופאים בבתי החולים.

ישן 31-10-2011, 13:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אין שום קשר בין הדרישה לשר"פ..."

אתה מדבר על השר"פ כאילו זו הדרישה היחידה והחשובה של המתמחים - היא לא.
למנהלי בתי החולים יש אינטרס אדיר בשר"פ - שר"פ ישאיר את המומחים שעובדים חצי משרה בשביל לעבוד פרטי, בבית החולים במשרה מלאה. אתה יכול לא לאהוב את ההגיון, ואתה יכול לא להסכים לו, אבל לתלות זאת בתאוות בצע זה לעשות לעצמך חיים קלים.

ישן 31-10-2011, 07:12
מנהל פורום סטודנטים

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה מקביל את זה למג"ד, אפשר..."

השאלה היא האם הוא צריך בכלל את המומחה.
במחלקה הפנימית המומחה הוא כונן, במידה ויש שינוי משמעותי אצל חולה המתמחה מתקשר למומחה ומתייעץ אתו. כדי להחליט על בדיקה או תרופה לא צריך את הבכיר פיזית במקום, מספיקה חוות דעתו.

בכירורגית הכונן מגיע לבית החולים. אם באחת לפנות בוקר הגיע מקרה של אפנדציט שדורש ניתוח אז המתמחה יתחיל את הפרוצדורה אבל לניתוח עצמו יגיע הבכיר.
במיון יש בכיר עד אחת עשרה בלילה. במקרים יוצאי דופן אני חושב שהוא יגיע לבית החולים.
הבעיה היא, וכאן אתה צודק, שהפרקטיקה גורמת לזה שבית החולים נמצא בעדיפות השנייה של הבכיר. לכן הוא פחות מלמד, פחות חונך ופחות נמצא גם בגוף וגם בתפיסה.

ישן 31-10-2011, 10:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אז מה הנוסחה בה "כולם יוצאים מנצחים"?"

תעשה את העבודה בבית חולים אטרקטיבית: עומס עבודה נורמאלי במשכורת טובה.

ישן 31-10-2011, 13:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "למה שלא יפתחו גם עוד פקולטות לרפואה בערים הגדולות?"

שוב - הבעיה היא לא שלא נכנסים מספיק רופאים למערכת, אלא שיוצאים ממנה יותר מדי רופאים. כוסות רוח למת.

ישן 31-10-2011, 10:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה מקביל את זה למג"ד, אפשר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אתה מקביל את זה למג"ד, אפשר להקביל את זה לוותיק ברובאית לעומת הצעיר.
תן לי פיתרון לכך שאדם יוכל לראות מומחה גם אחרי הצהריים מבלי ללכת לקליניקה פרטית, ולא ייתקע עם מתמחה חסר כישורים (בהשוואה למומחה כמובן).

אתה יודע, זו בדיוק הבעיה במערכת הבריאות שלנו. 90% מהדברים שבגינם אנשים הולכים לרופא מומחה בקופת חולים בכלל לא אמורים להגיע אליו. באותה מידה, בהרבה מקרים אנשים שבאים למיון לא צריכים לראות מומחה. שוב - חסר תקדים במערכות הבריאות המערביות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:29

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר