לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2011, 21:46
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אז זהו.. אוטוטו היום הגדול"

טוב, אז כפי שהבטחתי - רשמים.

נתחיל בזה שאיבדתי את הפלאפון בדרך באוטובוס... הפקידה ברבנות הייתה ממש נחמדה וניסתה לעזור לי עם
טלפונים אל הטלפון האבוד ולאגד (שם עדיין לא היה אף אחד).

המדריכה הייתה הרבנית שקיבלה אותנו ברישום - אישה מאד חמה חייכנית ומלאת הומור, שכבר אז עשתה
רושם חיובי. היום נפתח בהקראת שמות + תאריך החתונה (היינו קבוצה של 20 בנות) ואז התחילה ההדרכה
שחולקה ל-2. בחלק הראשון היו הסברים על חינה, הפרשת חלה, הדלקת נרות והחופה עצמה - מה אומר כל
חלק בטקס ונסיון לחבר אותנו לצד הרוחני יותר. באופן כללי היה הרבה מאד דיבור רוחני-יהודי (לא תמיד
התחברתי, אבל היה מעניין). אחרי החלק הזה הייתה הפסקה. בתחילת היום גם נשאלנו מי מביאה רב חיצוני,
והוסבר שבנות כאלה (ובהן גם אני) מקבלות בסוף היום כתובה, העתק כתובה ומכתב לרב, אותם צריך לאחר
החתונה להחזיר לרבנות לשם קבלת תעודת נישואין (לא את הכתובה, אלא רק ההעתק). בנות שהרב הוא רב
הרבנות - הרב מגיע לחופה עם הכתובה וגם מחזיר הכל לרבנות, אלא אם רוצים כתובה משודרגת (קצת יותר
מהודרת) שעולה 90 ש"ח, ואז קונים אותה ומביאים בעצמנו. אני ויתרתי על הכתובה המהודרת.
אחרי החלק הראשון - 15 דקות הפסקה. ירדתי למטה, לשבת בחוץ עם עוד שלוש בנות, והחלפנו חוויות על
קניית הנעליים, מדידת השמלה והתכנונים על סלון (אין לי כאלה). באופן כללי הבנתי שאני מאד צנועה ביחס
להפקות שעושות אחרות...
אחרי ההפסקה החלק השני - בו הוסבר על הלכות נידה, טומאה וטהרת המשפחה. שוב - לא חידשו לי דבר.
בשלב די מוקדם דובר על היותי סטודנטית נצחית ביני לבין אחת הבנות, הרבנית קלטה ושאלה למה - אז עניתי
שעשיתי דוקטורט בביולוגיה. מאותו רגע - כל מה שהיה נסיון כלשהו לקשר למדע, אני הייתי הכתובת... לפחות
הרבנית לא דיברה שטויות מוחלטות...

בשעה 12 הכל הסתיים - החתימו אותנו על טופס נוכחות, קיבלנו ערכת הפתעות עם סדר הדלקת נרות, סדר
הפרשת חלה, ערכת הכתובה ופתק למקווה. יצאתי למסע בעקבות הפלאפון האבוד - מחר הוא יימשך
בירושלים...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2011, 08:29
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
כמה זמן שלא ביקרתי כאן ואיך פספסתי את האשכול הזה??? :)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "חינה? כמדומני לא את ולא הוא מהעדה שעושה טקס חינה :)"

אקח על עצמי לענות במקומם וזאת מתוקף היותי מומחה לשעבר בפורום ומאחר ואני מניח כי ברגעים אלו נמצא הזוג המאושר אצל הספרית / שותה בירה במסיבת רווקים יחד עם עוד 10 זוגות נשואים שמצאו בייביסיטר/ מודד שמלה [בעיקר אורי].

לשאלתך לעניין חינה ומוצאם העדתי של החתנכלה שתי תשובות אפשריות:

[1] אל תתבלבל עם התוספת סקי/וויץ' וכו' לשמות. הוא ממצפה רמון והיא מיוקנעם ושם מי שלא עושה חינה צריך לשלם יותר במסעדות וחוטף יותר קנסות חניה ככה שלטווח ארוך זה כן משתלם להם.

[2] מן הידועות הוא שמשפחת אורובסקי מוצאה מן המאגרב וממנהגיה היה להדרים בכל שנה לשאנטיכהן, הפאב הידוע באמסטרדאם ולהזמין שם עוגת 'חינה', סיגריית 'חינה' וקפה עם 'חינה'.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:53

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר