לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2011, 09:06
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי turhtk37 שמתחילה ב "פקודה בלתי חוקית"

האם מערכת הרפואה של צה"ל הוציאה פטור לאותו חייל מעשיית פעולה זו?

אם כן, שיציג למפקד את הפטור שהוא קיבל. אם המפקד מתעקש שהוא יבצע את הפעולה, למפקד יש גם מפקד, וכך הלאה, עד לרמטכ"ל (למרות שסביר להניח שדי נמוך בשרשרת אתה תמצא מפקד שמבין שלא כדאי להורות לך להפר המלצה של רופא בניגוד לפקודות) - אבל שלא ידלג על מפקדים בשרשרת - כי אז הוא יחטא ב"עקיפת סמכות" ...

אם אין לו פטור, זו נשארת טענה שלו, ואם מפקדים יוותרו לחיילים על כל דבר בצבא רק כי הם טוענים שהם לא מסוגלים (בלי שהוכיחו זאת מול איש מקצוע מתאים [במקרה הספציפי הזה - אני משער שקב"ן...] או בבדיקה מדעית), אף אחד לא יעשה בצבא כלום, ומובן שכך אי אפשר לעבוד.

בכל מקרה, אפשר לשפוט אותו על סירוב פקודה (ולא, לא נכנס כאן הסעיף של "בעליל", לא ביקשו ממנו להרוג אזרחים חפים מפשע...)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2011, 18:22
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce מנהל deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בבקשה אל תקשקש
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי חרשוף שמתחילה ב "לצאת עם נזק נפשי נחשב חמור..."

אתה יודע כמה אנשים אני מכיר שטוענים בתוקף שייגרם להם נזק נפשי חמור אם יגייסו אותם ליחידה קרבית? האמת היא, שפשוט לא בזין שלהם להיות בקרבי ואין להם כוח לזה, אז הם מחפשים דרך קלה.
מהיכרות(מינימלית) עם פותח האשכול אני יודע שלא מדובר באחד כזה, אבל עדיין אין לך מה להמליץ לו לסרב פקודה כי זו לא הדרך, בטח כשמדובר בפקודה חוקית לחלוטין.
כמו שכתב מעלי שימי, אם כל אחד היה יכול לקבל פטור מסיבות נפשיות או אחרות רק כי הוא רוצה או מרגיש אז הצבא לא היה זז..
אם מישהו חושב שיש לו בעיה נפשית, בבקשה, פנה לקב"ן...

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 04-11-2011 בשעה 18:24.
ישן 04-11-2011, 19:35
  חרשוף חרשוף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.11
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "הוא אמר משהו, אתה הפלגת עם..."

הפלגתי או לא הפלגתי, לא אתה קובע, לך תדע אם כשהוא אומר בעיות נפשיות הוא מתכוון למשהו שסתם ישביז אותו או למשהו שיגרום לו טראומה, לא אני ולא אתה יודעים לכן אין מקום לפסול אפשרויות. בקשר לסיפור, שוב - לך תדע.

יש לך בעיה קשה בהבנה, זה שיש לו בעיה לבצע פקודה א' לא אומר שיש לו בעיה לבצע פקודות נוספות, אין שום קשר, תאר לך בן אדם עם סלידה קשה מדם שנשלח להיות חובש, יש לו בעיה חמורה להתעסק עם דם אבל אני מניח שפקודות נוספות כמו לסדר מחסן או לנקות הוא יוכל לבצע יופי.
כמו שכתבת, חשוב להבין מאיפה מגיע הקושי ולא אנחנו נוכל להבין את זה, לכן הוא צריך ללכת לדבר עם המפקד שלו ולהסביר את המצב, אם המפקד עומד על שלו ומדובר בפקודה שאכן יכולה לגרום לו טראומה נפשית, אני לא חושב שלבצע אותה זה רעיון טוב במיוחד, כאמור, בריאות קודמת לכל, ובריאות נפשית במיוחד. סירוב פקודה עלול אמנם להוביל למשפט ולרקורד לא טוב אצל החייל, אבל מילוי הפקודה יכול לגרום לו לנזק נפשי, ושוב לא אני ולא אתה יודעים באיזה נזק מדובר ובכמות הנזק לכן כמו שהעיצה שלך מועילה כך גם העיצה שלי מועילה, הוא צריך לשמוע את כל האפשרויות.
ישן 06-11-2011, 16:07
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי חרשוף שמתחילה ב "וואו אתה ממש גאון, עכשיו תקרא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי חרשוף
וואו אתה ממש גאון, עכשיו תקרא את כל שאר ההודעות ותבין שאנחנו מתעסקים פה במה כדאי לו לעשות ולא בחוק היבש, את החוק היבש כולם מכירים, אבל הגיון בריא, לצערי זה מצרך נדיר כאן.

יש הגיון בריא בלמלא פקודות, יש הגיון בריא בלעשות מה שאומרים לך בצבא גם אם זה לא נעים לך, גם אם זה קשה, גם אם לא ברור לך למה זה.
הסיבה שזה הגיוני זה שיש משמעות לקהילה, לקבוצה, יש לצערנו צורך בצבא עדיין וצבא לא יכול להתקיים ללא ביצוע פקודות, לא ברורות ככל שיהיו.
מצאו גם פיתרון למצבי קיצון, מצבים בהם לא רק שלא ברורה לך הפקודה או הביסה שלה אלא שדגל שחור מתנוסס מעליה, היא קיצונית, פלילית וכו'..שם מרשים ומחייבים אותך לא לבצע אותה.
הסיבות שזה
מכיוון שגם אתה הסכמת שאין כאן מצב כזה של פקודה בלתי חוקית בעליל, הרי שהגיון בריא מחייב להתעלם מההודעות המטופשות שלך, בכל זאת, תקן אותי אם אני טועה אתה בעצמך בקושי התגייסת...ולכן ההגיון הבריא יהיה כנראה להקשיב לשאר הגולשים המנוסים וההגיוניים יותר, ולבצע את הפקודה.

ישן 18-11-2011, 18:52
  חרשוף חרשוף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.11
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=חרשוף]וואו אתה ממש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
יש הגיון בריא בלמלא פקודות, יש הגיון בריא בלעשות מה שאומרים לך בצבא גם אם זה לא נעים לך, גם אם זה קשה, גם אם לא ברור לך למה זה.

אתה מסוגל לדעת אם לפותח האשכול סתם לא נעים לבצע את הפקודה או שהיא תגרום לו סבל בל יתואר שיגרום לצבא לשחרר אותו? אל תתיימר לדעת הכל, אתה סתם מוציא עצמך טיפש.

ציטוט:
הסיבה שזה הגיוני זה שיש משמעות לקהילה, לקבוצה, יש לצערנו צורך בצבא עדיין וצבא לא יכול להתקיים ללא ביצוע פקודות, לא ברורות ככל שיהיו.

אין שום קשר כמה הפקודה ברורה או לא, אתה לא יודע מה יהיה ההשלכות הנפשיות של מילוי הפקודה על הפקוד, שוב אתה מתיימר לדעת שהפקודה לא ברורה או שמילויה לא יגרום נזק לפקוד.

ציטוט:
מצאו גם פיתרון למצבי קיצון, מצבים בהם לא רק שלא ברורה לך הפקודה או הביסה שלה אלא שדגל שחור מתנוסס מעליה, היא קיצונית, פלילית וכו'..שם מרשים ומחייבים אותך לא לבצע אותה.
הסיבות שזה
מכיוון שגם אתה הסכמת שאין כאן מצב כזה של פקודה בלתי חוקית בעליל, הרי שהגיון בריא מחייב להתעלם מההודעות המטופשות שלך

ההודעות שלך מטופשות, יותר מזה, אתה מתיימר לתייג את כל הפקודות בתור "חוקיות" או "לא חוקיות", בלי להבין שנפש האדם מורכבת יותר מאשר לבצע או לא לבצע ולהבין שמילוי פקודות חוקיות עשוי לגרום לנזק נפשי לאנשים עם נפש שונה או אולי אפילו אנשים עם בעיות נפשיות, אתה לא יודע באיזה תהליכים הוא נמצא מול הקב"ן.

ציטוט:
בכל זאת, תקן אותי אם אני טועה אתה בעצמך בקושי התגייסת...ולכן ההגיון הבריא יהיה כנראה להקשיב לשאר הגולשים המנוסים וההגיוניים יותר, ולבצע את הפקודה.

אוי כמה שיצאת טיפש וקטנטן עכשיו, תעשה לעצמך טובה ואל תגיד משפטים כאלה שיביישו אותך להבא. אתה גם מוזמן להסתכל בשאר ההודעות שלי.
ישן 18-11-2011, 19:59
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי חרשוף שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]יש הגיון בריא..."

אין לי מושג על מה אתה מדבר..
אם הפקודה גורמת לו נזק נפשי מאוד גדול יש כאן מצב מצער, אבל הוא עדיין מחויב לבצע את הפקודה.
אני מקוה שהוא וצה"ל יוכלו יחד להימנע ממצב זה (לרוב, אם פועלים נכון בתקופות רגיעה, ולא בהתלהמות או בעצבנות, מוצאים היגיון גם בצה"ל) אבל אם בסוף הענינים לא מסתדרים והוא מקבל פקודה ברורה וחד משמעית אז אין מה לעשות, כל עוד הפקודה אינה פקודה בלתי חוקית בעליל הוא מחויב לעשותה וצריך לעשותה, גם כי זה מה שנכון לכלל, וגם כי זה מה שנכון בשבילו כנראה (כלא יהיה טראומה נפשית לא קטנה גם כן..)
דרך אגב, מהתאור שלו בתחילת השרשור נראה שזה לא המצב, אלא שזה פשוט יהיה משהו באמת לא נעים עם השלכות נפשיות לא מאוד גדולות (כאן אני מעריך, אני מסכים שאני לא באמת יודע..).
לסיכום כתבתי לך כבר פעם, קצת תרגיע, אתה חייל צעיר ויש כאן אנשים עם ידע מקצועי פי 10 גדול משלך, עם הבנה פי 10 גדולה משלך ועם פי 10 שנות ניסיון משלך..אז לפחות תענה בכבוד, כי פעם הבאה שאתה תכתוב לי שהדעות שלי טיפשיות ושיצאתי טיפש מבלי להוכיח זאת, אחד מאיתנו לא יכתוב כאן לזמן מסוים ואני מהמר שזה יהיה אתה, אז תרגיע בתגובות ותשמור אותן מקצועיות (ככל שמישהו שעוד לא סיים סדיר וחושב שהוא כבר יודע הכל יכול להיות מקצועי...)בקיצור, שלא יהיו אישיות כי אחרת לא יתנו לך תכתוב כאן.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 18-11-2011 בשעה 20:21.
ישן 18-11-2011, 19:13
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי turhtk37 שמתחילה ב "פקודה בלתי חוקית"

האם מותר לומר לחייל לעשות משהו שהוא אומר שהוא לא מסוגל לעשות מבחינה נפשית? - כן
(כמו לטפל באנשים חולים למשל?)
ומותר לעשות לו משהו אם יסרב מבחינה נפשית לעשות זאת? - כן

מקווה שעזרתי.
לא די שיידע מפקד את מלאכתו. עליו להיות אוהב את האדם, שחיי הפקוד שלו יהיו יקרים לו והחייל שנשלח אליו יהיה יקר לו, שיאהב אותו. רק מפקד כזה ימצא בפקודיו את מסירות-הנפש שתלכם לכל אשר ישלח אותם. אם המפקדים יעוררו את האמון, את הדבקות ואת האהבה בחיילים שלהם-אזי תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה בידי המפקדים הראויים לכך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/bdqhi0.jpg]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:54

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר