לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2011, 12:55
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
זה טיל ר.א.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי הנדרסון מלך הגשם שמתחילה ב "יש מצב שהטיל עדיין באויר וכתכסיס הטעיה"

ר.א. = רעידת אדמה. כאשר מתקרב למטרה הוא מפעיל שדה אלקטרו מגנטי ולאחר תגובת שרשרת
המדמה פיצוץ אטומי נגרמת רעידת האדמה.
כל ק"ג של חומר שווה למספר אחד בסולם ריכטר. לכן אם רוצים לכוון לכך שהכל יתמוטט שם דרושה
כמות של 6-7 ק"ג חומר בקיעה.
לאחר מכן ישראל תציעה כמובן עזרה לפרסים והם יסכימו לקבל ואז ישרור שלום כבימי השח...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2011, 15:59
צלמית המשתמש של האזרח

אתה מצפה לתשובה...???
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי murtk שמתחילה ב "אין תשובות לשאלות שלי???"

תגיד אתה רציני? אתה מצפה לתשובה? מעניין ממי בדיוק.
אם נעשה ספקולציה כפי שעשה סדאם חוסיין במלחמת מפרץ השניה. הוא שיגר סקאדים על ישראל.
נדמה לי שסקאד המקורי יכול לשאת טונה חומר נפץ למרחק 300 ק"מ. אז מה עשה העיראקי בכדי להתגבר על המרחק? הוא הקטין את משקל רש"ק וזה הגיע לתל אביב זוכר?.
אתה גם זוכר שכמה מהם התפרקו באוויר או נפלו בים, בגלל איזה כח עליון מסתורי...

ישן 03-11-2011, 16:46
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי murtk שמתחילה ב "שאלה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי murtk
על פי פירסומים זרים כמובן....
מהי יכולת נשיאת חומר נפץ של טיל כזה??

לא חומר נפץ אלא מטען יעד או רש"ק. לגבי הטיל החדש, אני לא ראיתי שום מידע כזה.
ציטוט:
וכשאומרים שהטיל מסוגל לשאת רש"ק גרעיני מה המשמעות של זה?
...
אז מהו בעצם הקריטריון שקובע האם טיל מסוים יכול לשאת רש"ק גרעיני או לא?

הקריטריון הוא שהטיל יועד לשאת רש"ק גרעיני. אני לא חושב שיש הבדל מבני או עיצובי שמבדיל טיל שנועד לשאת רש"ק לא קונבנציאונלי לטיל שנועד לשאת רש"ק קונבנציאונלי. למשל חלק גדול של חימוש -- נקרא לו טקטי -- יכול לשאת או להפעיל בדרך אחרת תחמושת קונבנציאונלית או לחילופין גרעינית: טילי נ"מ כבדים מסויימים, טורפדות מסויימות, טילים טקטיים, טילי שיוט למיניהן, פגזים ארטילריים מסויימים, פצצות וכו'. מה שכן שונה הוא רמת הדיוק הנדרשת של מערכת הנשק, וכמובן רמת האבטחה והתחזוקה הטכנית שלו. אבל הפלטפורמה עצמה יכולה להיות זהה - רק רש"ק ואולי מערכת הנחייה הם שונים.

ישן 02-11-2011, 12:50
  הובס הובס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.06
אבל שיגור כזה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "אם הטיל נמצא בבסיס הרגיל שלו..."

המאותר ממקום שהוא לא בסיס ניסויים, ושאולי גם ידוע כבסיס מבצעי, יכול להתפרש לא כהפגנת יכולות או הצהרת כוונות, אלא מימוש כוונות (לשם השוואה [תיאורטית ובדיונית, אין לי באמת מושג]: האם יכול להיות שמספיק שרוסיה תפתח את הגגות של אתרי השיגור התת קרקעיים וארה"ב כבר תעלה רמת כוננות? ואם רוסיה תבצע שיגור בפועל מאתר כזה, האם לא יכול להיות שארה"ב מיידית תשגר טילים משלה ותסיט אותם במקרה שיתברר שמדובר בשיגור נסיוני וכד'?).

חסרון נוסף לשיגור מאתר מבצעי הוא שאתה חושף את מיקומו, אם לא היה כבר ידוע.

לכן דווקא נשמע לי די הגיוני לעשות צעד כזה דווקא מאתר של שיגורים ניסיוניים.
ישן 03-11-2011, 14:31
צלמית המשתמש של האזרח

לפי הפולנים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הבוקר, ניסוי בטיל ישראלי תלת שלבי"

ישראל ביצעה אתמול ניסוי בטיל בליסטי כנראה לטווח רחוק. באותו הזמן ביצעו 14 מטוסים F-16 ישראליים מטייסת 117 אימון התקפה ותדלוק אווירי מעל האי סרדיניה במרחק 2000 ק"מ.
(עד כאן התרגום שלי)

http://www.altair.com.pl/start-7015

ישן 03-11-2011, 20:45
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
אין מילים. חשבתי שהכתבה של מלמן הייתה רדודה, תיקון. יש משהו נמוך יותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "הבוקר, ניסוי בטיל ישראלי תלת שלבי"

http://www.israeldefense.co.il/?Cat...&ArticleID=1196

הסוד הכמוס של "יריחו 3"

מאחורי הקלעים של החשאיות המבצעית שנועדה להסתיר את תכניותיה הגרעיניות של ישראל, מסתתר הסיפור הגדול באמת והוא: מה עושה ישראל כדי למנוע את מימוש היכולת האיראנית לייצר נשק גרעיני

במשך שנים רבות היה הדיון בנושא מה שקרוי "האופציה הגרעינית" של ישראל סוד כמוס שאסור לדבר עליו. אבל לא עוד. כיום כולם מדברים על יכולת התקיפה של ישראל במאבק למניעת התגרענותה של איראן. יחד עם זאת, על אף העובדה שהסוד האטומי הישראלי עדיין לא נחשף, מאחורי הקלעים של החשאיות המבצעית שנועדה להסתיר את תכניותיה הגרעיניות של ישראל, מסתתר הסיפור הגדול באמת והוא: מה עושה ישראל כדי למנוע את מימוש היכולת האיראנית לייצר נשק גרעיני.

בין שאר נתיבי הפעולה האפשריים, שאולי היו ואולי לא, אנו קוראים בתקשורת העולמית סיפורים על הווירוס הקטלני שפיתחו ארה"ב וישראל, שכבר הופעל נגד אתרי גרעין איראניים וחיבל בפעילותם הסדירה. בעולם רבים גם הפרסומים על תוכניות התקיפה האווירית מצד ישראל ואף מתוארים בפירוט מסלולי הטיסה וסוגי המטוסים שבהם תשתמש ישראל להשמדת האיום האיראני. לטענת מומחים שונים בעולם, המסלול האווירי אינו דרך הפעולה היחידה העומדת לרשות ישראל.

בידי ישראל אמצעי חשוב נוסף: טילים בליסטיים בין-יבשתיים מסוג "יריחו" וטילי שיוט המשוגרים מצוללות מסוג דולפין שכבר משייטות במימי המפרץ הפרסי לאורך גבולותיה הימיים של איראן. רבות פורסם בעולם מ"מקורות זרים" על טילי "יריחו" לסוגיהם השונים. בנושא זה לא פרסמה ישראל הרשמית דבר וחצי דבר, כולל לא בעקבות שיגור הטיל שנחזה השבוע נוסק מאתר פלמחים. אולם מבין כל טילי "יריחו" שפיתחה ישראל סיפורו של טיל "יריחו 3" הוא המרתק מכולם.

כל הפרסומים הזרים, כולל "ג'יינס מערכות נשק", המפרסמים פרטים על הטיל הזה, מוסרים פחות או יותר את המידע שלהלן: טיל הענק הזה הוא תלת-שלבי. הוא מונע בדלק מוצק ובעל כושר נשיאת ראשי חץ במשקל של 1,000 עד 1,300 ק"ג. הטיל מסוגל לשאת ראש נפץ גרעיני אחד במשקל של 750 ק"ג או 3-2 ראשי חץ גרעיניים קטנים יותר הניתנים לשיגור למטרות נפרדות. בשפה המקצועית המדובר בראשי חץ מתפצלים. משקל הטיל בעת השיגור 30 טונות, כולל הדלק, אורכו 15.5 מטרים וקוטרו 1.56 מטר.

לפי הערכות המומחים, מדובר בטיל הדומה ביכולותיו לטיל "שביט" המשמש את ישראל לשיגור לוויינים. על-פי הערכות מומחי טילים בעולם, הטווח של הטיל נע בין 4,800 ק"מ עד ל-11,500 ק"מ, תלוי במשקל המטען שבראש הטיל. המומחים אף מרחיקים לכת וקובעים כי אם הטיל נושא פצצת אטום במשקל של 350 ק"ג בלבד, הוא מסוגל להגיע אל מטרות שמעבר לטווח המקסימלי. על-פי תמונות של הטיל הזה המופצות בעולם, ניתן לשגר את "יריחו 3" ממתקני שיגור במחפורות וגם ממערכת מתנייעת.

על-פי ההערכות בעולם, הטיל הפך למבצעי והוכנס לשימוש במהלך 2008 אחרי שנוסה בהצלחה, בפעם הראשונה, ב-17.1.2008 מבסיס שיגור בחוף פלמחים. על-פי דיווח סודי שנמסר לקונגרס בארה"ב כבר ב-2004, טיל מסוג "יריחו 3", עם מטען של עד 1,000 ק"ג, יוכל להעניק לישראל את יכולת המהלומה הגרעינית לכל מדינות המזרח התיכון, כולל מטרות מכל סוג באיראן, אפריקה, אירופה, אסיה, כמו גם חלקים נרחבים בדרום אמריקה.

אין נתונים על מספר טילי "יריחו 3" המצויים על-פי הנטען בידי ישראל, אך סביר להניח כי מדובר בהרבה יותר מטיל אחד. שיגור טילים כאלה, כשהם נושאים בראשיהם נשק גרעיני, למטרות "אטומיות" באיראן, יכול לחסל את מאמץ ההתגרענות האיראני במהלומה אחת, מבלי לסכן חיי טייסים, מבלי לאבד מטוסים במסלול התקיפה או בסופו, ומבלי להיקלע לצורך לתאם את הפעולה עם מדינות זרות.
ישן 03-11-2011, 21:17
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "אין מילים. חשבתי שהכתבה של מלמן הייתה רדודה, תיקון. יש משהו נמוך יותר"

מסתבר שהוא ציטט את רוב הנתונים מוויקיפדיה באנגלית ( http://en.wikipedia.org/wiki/Jericho_(missile) ) שבעצמה מסתמכת על כל מיני הערכות של גופי מחקר חיצוניים. לא הייתי מעורב בכתיבת הערך ואני לא יודע כמה הנתונים המפורסמים בו נכונים. אך מדובר בנתונים מרשימים: הטווח, המשקל והיכולת (שהם טוענים שיש לטיל) לשאת ראש נפץ גרעיני כולל MIRV (טיל בעל רש"ק מתפצל) ופצצות EMP שיכולות לשתק את רוב מערכות החשמל באיראן. אז לא משנה אם הנתונים בערך הם נכונים או לא, הם יוצרים הרתעה וגורמים לאויבים לחשוב פעמיים לפני שיתקפו אותנו ולעולם עוד תמריץ למנוע מאיראן להתגרען, דבר שיגביר את הסיכוי למלחמה גרעינית כוללת. אני מקווה שלישראל יש הרבה טילים כאלה, כי הם נשמעים מסוכנים וקטלניים במיוחד.

אגב, מישהו יודע מה קרה עם הנשק הגרעיני שלכאורה מצאו בלוב?
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 04-11-2011, 20:56
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
מחשבות

תחושת הבטן ההיסטורית שלי הינה, כי אנו מצויים בנקודת זמן קריטית והרת גורל כמו בשנת 1939

או במחצית השניה של חודש מאי 1967. דעתי התחזקה בעקבות מאמרו היום, של ד"ר ראובן ברקו

ב"ישראל השבוע" וכותרתו :" אחמדינג'אד והחלום על האימפריה".

הוא טוען כי במידה ואיראן תותקף ע"י מדינות מערביות בשיתוף או ללא שיתוף ישראל, בכל מקרה

תותקף ישראל ע"י איראן כנקמה , עקב שנאתם התהומית. לדעתי במידה וישראל תותקף בנשק

לא קונבנציונאלי, ישראל עלולה להגיב במכה שניה נוראה עם הטילים שהוזכרו כאן.

המזה"ת והעולם כולו ישתנו במהירות. דעתי האישית, למרות כל הסיכונים, לתקוף ולנסות להשמיד

את הפוטנציאל הגרעיני האיראני. זהו אינטרס בסיסי מערבי ולא רק ישראלי.
ישן 04-11-2011, 21:46
צלמית המשתמש של האזרח

לפרסים אין להם דבר נגד ישראל ויהודים...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "מחשבות"

לדעתי, הכל זה בדומה לסדאם חוסיין. הוא רצה להשתלט על העולם הערבי. הוא ידע שרק דרך ישראל יוכל להצליח. אז זה מה שעושים פרסים וגם השכן הצפוני שלו (תורכיה) גילו פתאם את הדלת לעולם הערבי.
צחוק הגורל הוא כי הערבים שונאים את שניהם ולא מכירים אותם כמושעים...

ישן 05-11-2011, 17:43
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
צבאי לעולם לא עוד
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "לפרסים אין להם דבר נגד ישראל ויהודים..."

ל"אזרח": , ישנה בינינו, מחלוקת שהיא מחלוקת לשם שמיים . .אנא, קרא את ספרו של פרופ דן שיפטן

שיצא לאחרונה לאור "פלסטינאים בישראל" ואולי תשתכנע כי מרבית המוסלמים: שיעים , סונים

ועלווים שונאים את היהודים שנאת מוות רצחנית. לי על כל פנים אין ספק בכוונותיו הרצחניות של

משטר האייטולות באיראן. אזכיר ספר נוסף שנכתב לפני כ20 שנים "ברירת שמשון" של חתן פרס פוליצר

היהודי סיימור הרש. אני מרשה לעצמי לצטט את 4 השורות המסיימות את הספר:

....."אם תימצא עוד מדינה ערבית שתשגר טילים לעבר ישראל , כפי שעיראק עשתה-- ההסתברות להסלמה

גרעינית, שבעבר אי אפשר היה להעלותה על הדעת אלא כמפלט אחרון ,גבוהה מאוד.

לעולם לא עוד.

ברירת שמשון איננה עוד הברירה הגרעינית היחידה של ישראל".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:09

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר