לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2011, 08:45
  495 495 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.10
תוכנית החתונות של ארגון רבני צהר - נסגרת

תוכנית החתונות של ארגון רבני צהר - נסגרת

מהיום: סוף למיזם שהפך לאלטרנטיבה פופולרית בקרב זוגות חילוניים • הסיבה, לטענת רבני הארגון: "שר הדתות החליט לאכוף תקנה ישנה שמקשה את הרישום"

יהודה שלזינגר, כתבנו לענייני דתות

ארגון רבני צהר, שהפך בשנים האחרונות לאלטרנטיבה פופולרית בקרב זוגות חילוניים לעריכת חופה, היה צפוי להודיע היום בבוקר כי מיזם החתונות שלו נסגר בידי משרד הדתות, וכי החל מהיום זוגות חילוניים ודתיים לא יוכלו להירשם לנישואים באמצעותו.

לדברי אנשי הארגון, שר הדתות יעקב מרגי החליט, משיקולים כלכליים ופוליטיים, לסגור את פרויקט החתונות, מה שלטענתם יגרום לאלפי זוגות חילוניים להתחתן בקפריסין או בחתונות רפורמיות.

בארגון מסבירים כי אחד הקשיים המרכזיים שהובילו לסגירת המיזם החל כבר לפני שנים, כאשר הרבנות הראשית קבעה קריטריונים שנועדו לקבוע איזה רב מוסמך לחתן זוגות, וזאת בתנאים בלתי אפשריים, לטענתם.

בשל ההגבלות החלו בארגון לרשום זוגות לנישואים באמצעות הרבנות של העיר שהם, שם משמש יו"ר צהר, הרב דוד סתיו, רב העיר. כך נוצר מצב שבו דרך העיר הקטנה נרשמו לנישואים יותר מ-2,000 זוגות בשנה.

לטענת צהר, לאחרונה החליט השר מרגי לאכוף תקנה ישנה נוספת של משרד הדתות, שלפיה יכולים בני זוג להירשם לנישואים רק במקום המהם של הגבר או האישה המעוניינים לפתוח תיק נישואים, והודיע לרב סתיו כי הוא מקצה לו רק 200 תעודות, המיועדות לתושבי שהם בלבד.

זוג המעוניין להתחתן באמצעות צהר ויתקשר למספר הטלפון של הארגון, ישמע את ההודעה הבאה בקולו של מנכ"ל הארגון, הרב ד"ר משה בארי: "אם פניתם בעניין חתונה - לצערנו, לא נוכל להמשיך לרשום זוגות לנישואים על ידי רבני צהר בשל החלטת שר הדתות יעקב מרגי. פנייה ישירה שלכם אל השר תסייע בשינוי החלטתו".

ממשרד הדתות נמסר בתגובה: "השר מרגי לא מונע מרבנות שהם לקבל תעודות נישואים, ההפך - רבנות שהם מקבלת מעבר לצורך האמיתי. תקנות החוק קובעות שניתן לפתוח תיק רק כאשר אחד מבני הזוג מתגורר באותה עיר שבה הוא נפתח. הצענו לארגון צהר כי השר ינחה את המועצות בארץ לקבל את רבני צהר שמאושרים על ידי הרבנות הראשית, ובכך נפתור את הבעיה, כלשונם. אלא שאז חזרו בהם צהר מהצעת השר ומתוך הצהרה שהם ינהלו מאבק תקשורתי נגד השר ומשרדו".

http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_article.php?id=13642

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2011, 20:49
  495 495 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "שאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
הליטאים והחסידים בישראל שגרים בעיקר בבני ברק ובירושלים מצמיחים גם רבנים מתוכם ואני לא סבור שהם הולכים לקבל אישור של מועצה ציונית כדי להיות רבנים נכון? האם הם גם מזמינים רב מהרבנות הראשית לחתונה שלהם? אני לא סבור כך. למה חסיד גור יכול שרב הישיבה שלו יחתן אותו ואני לא יכול שרב דתי לאומי יחתן אותי?

הכל פולטיקה
החרדים יכולים לקבל תעודות מבתי הדין שלהם
בית הדין יכול שישב בבני ברק אבל יהיה תופס בכל הארץ
גם אין הקפדה מי הרב
כי הרבנות לא רוצה להסתכסך איתם
והם לא יקשיבו לרבנות

מה שאינם מבינים הוא שהחילונים מחפשים אלטרנטיבות קלות יותר
הרב המקומי מקשה ומסרב לרב שאינו בסמכותו
הם ילכו וירשמו בנשואין אזרחים בחול
ההורים ירצו חתונה אז הם ילכו לרפורמי או למארגן חתונות וכו'
למעשה הרבנות משלחת צעירים למקומות אחרים
צוהר היה כרשת ביטחון לחלק
היום ללא צוהר יתרבו נשואים שלא כדרך הרבנות הראשים
ישן 09-11-2011, 07:02
  495 495 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עמליה שמתחילה ב "הוא אשר אמרת:" השר דואג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עמליה
הוא אשר אמרת:" השר דואג שהמועצות הדתות ישלטו". ו"לא מזיז להם" בכלל שמיזם רבני צוהר מקרב בין דתיים לחילוניים וזה טוב לרבים מעם ישראל. הכל עניין של כסף ומאבקי כח.

טען השר - לא רוצה לכהן הדוחות המבקר - ההכל לפי החוק
אז אולי צריך לשנות את החוק ובינתיים למצוא פתרון

סח לי הבוקר מי שביתו עומדת להנשא
היא רשומה בת.ז. במקום אחר שם הם גרו בעבר
וכשבקשה תעודות אמרו לה מי הרב
ןאמר ההוא וההוא
ענו לה לא תקבלי תעודות כי הוא לא ברשימה
האיש רב שמשמש בתפקידי דת למען הקהילה בעיר אחרת רק שהוא עושה זאת ללא תמורה
את פרנסתו הוא מקבל מהעסק אותו הוא מנהל והעסק מצליח
הרב רב מוסמך ומוכר ונותן לרבים אבל לא מתפרנס מרבנות
וסרבו לה

החתן אמר אביא מי שאני חפץ ונרשם כנשואים בטיול הכלולות בחו"ל
אבי הכלה שחלק ממשפחתו חרדים הזדעזע
הוא הפעיל קשרים ויקבל אשורים אבל עדין מטרטרים אותו
ולי אין קשרים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר