לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2011, 12:40
  ofirms ofirms אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.10
לוחם שפשוט קשה לו

שלום,אני חייל לוחם,משרת במבצעית בשטחים.

די חדש במבצעית,סיימתי מסלול סוף אוקטובר והגעתי לקו חי''ר.
יש לי בעיה שאני לא מסוגל כבר להמשיך איתה..קשה לי שם,עם השמירות,טחינת צעירות מטבחים,משימות בלי הפסקה,מסתכל בשבצ''ק ורואה כמה משימות יש לי ועולות לי דמעות בעיניים..

אומרים שאני אפסיק לטחון צעירות אחרי שני מחזורים (8 חודשים),אני לא רואה את עצמי מחזיק מעמד ככה שמונה חודשים.
לא רוצה להיות ג'ובניק,אבל במצבי הנוכחי כלוחם,אני לא יודע אם אני מסוגל להמשיך.
יותר מדי משימות,עייפות,קנאה באחרים (יותר מהכל),באסה כל הזמן. יש רגעי אושר וסיפוק מעטים,אחרי מעצר או אפילו מחסום,תקווה כזו שבאמת עשית משהו.

צריך להזכיר שיש שם חבר'ה סה''כ טובים,בלי זובורים ובלי שטויות,אבל בכל זאת לא מרגיש מספיק חיבור עם החבר'ה שם,לא מספיק מגובש..אני פשוט מרגיש שיש גבול לסבל,אני מרגיש שנחלשתי מנטלית מהגיוס, שכבר לא יכול לזוז מטר... כבר אין לי כוח ל4/4 מטבחים שבאמצע עבודות עם הסרס''פ,או בלת''ם שמחזירים אותך מהבית.

באמת שאני לא רוצה להיות ג'ובניק,ויש רגעים שאני שמח בתפקיד שלי,אבל בכל זאת,זה מעייף וזה שביזות רצינית ומה שאני רק מחכה זה שייגמר ה17 ואני אוכל לקבל את ה4 יום האומללים שלי בבית.

באמת שרציתי להיות לוחם,נפצעתי וחזרתי לשירות קרבי והיום אני חושב שאולי עשיתי טעות.

רוצה לשמוע מה דעתכם,ופתרון לבעיה שלי,אשמח אם תרחיבו,תרחיבו ושוב תרחיבו כי זה חשוב לי...

תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2011, 14:47
  soul doubt soul doubt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ofirms שמתחילה ב "לוחם שפשוט קשה לו"

אני בהחלט יודע על מה אתה מדבר. טחינת צעירות זה קשה. מה שאתה צריך לעשות זה לנסות להתחבר עם החברים מהמחלקה שלך. למצוא לך 3-4 חברים טובים. תישאר עם חברים שלך בשמירה לאיזה שעה, אתם תיצרו קשר טוב ככה. אני זוכר שכשחברים שלי היו מחליפים אותי בשמירה כמעט תמיד הייתי יושב איתם לשעה, וקרו הרבה מאוד פעמים שהייתי יושב איתם גם 4 שעות. אם תהיו מחלקה חזקה ותעמדו על שלכם יטחנו אתכם פחות במשימות. זה צריך לבוא בעיקר מכם, לא מהמ"כים או המ"מ.

תנסה לחשוב מה אפשרויות שלך להמשך. אתה יכול לצאת למ"כים מחזור הבא? לברר על הקצאה לחובשים?

להיות חפ"ש זה חרא. לא הרבה מצליחים להישאר חפ"שים ברובאית עד סוף השירות שלהם. אתה צריך לחשוב קדימה, לחשוב על לצאת לפיקוד, לא להישאר חפ"ש כי זה מסריח.
ישן 12-11-2011, 13:41
  plms plms אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי jefferson82 שמתחילה ב "ברוך הבא לצהל"

ברוך הבא לצהל...ואגב לגבי החפשי"ם רק שתדעו הכי קשה להיות חייל פשוט ומבחינתי כול מי שסיים 3 שנים בתור חייל רגיל בגדוד כלוחם שווה ערך לכול שייט ומטכליסט, כן כן על תיקחו את זה כמובן מאליו...הערך של ה"הגדודניק" ירד בשנים האחרונות והרבה חבר'ה מחפשים להיות בסיירת כי שם יש סיכה גדולה עם כנפיים ועושים שם רק משימות מיוחדות..אז הרשו לי להציג בפניכם את זווית הראיה האמיתית של צהל וכול מה שקשור ללהיות לוחם,קודם כול השירות האמיתי מתחיל לאחר סוף מסלול והטחינה והקושי האמיתי,להבדיל מיחידות מובחרות שהקושי שם הוא בעיקר במסלול בגדוד זה בדיוק ההפך שם הקושי האמיתי מתחיל להיות לאחר המסלול והחיים והשירות הרבה יותר קשים מכול סיירת כולשהי אולי לא מבחינה פיזית אך מנטאלית בוודאי שכן,לדוגמא בגדוד אתה יכול להיות תורן מיטבח מ6 בבוקר עד 11 בלילה ואז ישר לעשות נוה"ק קפקי"ם וכו.. ולצאת לאותו מעצר עם דובדבן שימשך כול הלילה רק שאז תחזור לעשות מסדר בוקר ויאללה לעבודה מבלי לישון בעוד החבר'ה מדובדבן ילכו לישון בחדר הממוזג שלהם וגם כמובן כול הקרדיט יהיה שייך להם למרות שעשיתה בדיוק אותו דבר כמוהם....חברים תבינו שהיום העבודה של צהל להבדיל משנים עברו הוא אותו עבודה כן אגוז ומגלן היום תופסים קו שלא נדבר על גדסרים שטוחנים בדיוק כמו כול החטיבה שלהם, ההבדל היחיד הוא הת"ש ופשוט מאוד הקווים שהם תופסים לא נצחיים כמו בגדודים השגרה שלהם יכולה להישתנות תוך שעות וימים...אבל היום צהל עובד חזק מאוד גם על זה ותאמינו או לא יש היום גדודים שיש להם כול מה שרק חלמתם עם זה חד"כ משוכלל מועדון עם טלויזיה סוני ועוד,אומנם לא בכול הקווים יש את זה אך תיראו שעוד כמה שנים בסיס קבע של יחידה מובחרת לא יהיה שונה בהרבה מבסיס קווי שגדודים באים אליו (חוץ ממיקום חרא כי זה מחייב לא יהיה שם חיילות ויציאות חרא שזה תמיד יהיה )....אני מבין את הקושי תמיד קשה ליטחון אבל מי שלוחם וישאר עד הסוף בסוף גם יקבל תוותיקות שלו ולא יעשה עבודות של צעירים ואז יהיה הרבה יותר קל ומהנה...ככה שאם אתה חושב שהייתה במקום אחר היה יותר קל אתה טועה כי כולם עושים היום אותו דבר חוץ מ4 יחידות שמוגדרות כיחידות עלית..וכול מה שנאמר פה הוא אמת לאמיתה שאותה ראיתי במו עיניי,הייתי בכול הגזרות בארץ והרגל שלי דרכה בכול פינה במדינה הזאת בין עם זה בניווטים או בלתמי"ם, מסעות נסיגות וכו..אין מה לעשות בסוף המטרה למענה כולנו פה בין אם אנחנו טייסים חירנקים או מיחידות מיוחדות ועלית למינהם היא להגן על המדינה ובפירוש להיות לוחם! מי שקשה לו הוא לא ישרוד הרבה וכנירא ככה זה היה צריך להיות אבל מי שמסיים שירות מלא בתור לוחם אין גאווה יותר גדולה מזאת כי אתה יודע שאתה יכול לעשות הכול וחוץ מזה אם לא היה לך קשה באמצע סימן שלא עשיתה הרבה...תמשיך עד הסוף וכול הקושי הזה ישתלם לך בהצלחה בהשמך...
ישן 12-11-2011, 16:00
  חובש ותיק חובש ותיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ofirms שמתחילה ב "לוחם שפשוט קשה לו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ofirms
שלום,אני חייל לוחם,משרת במבצעית בשטחים.

די חדש במבצעית,סיימתי מסלול סוף אוקטובר והגעתי לקו חי''ר.
יש לי בעיה שאני לא מסוגל כבר להמשיך איתה..קשה לי שם,עם השמירות,טחינת צעירות מטבחים,משימות בלי הפסקה,מסתכל בשבצ''ק ורואה כמה משימות יש לי ועולות לי דמעות בעיניים..

אומרים שאני אפסיק לטחון צעירות אחרי שני מחזורים (8 חודשים),אני לא רואה את עצמי מחזיק מעמד ככה שמונה חודשים.
לא רוצה להיות ג'ובניק,אבל במצבי הנוכחי כלוחם,אני לא יודע אם אני מסוגל להמשיך.
יותר מדי משימות,עייפות,קנאה באחרים (יותר מהכל),באסה כל הזמן. יש רגעי אושר וסיפוק מעטים,אחרי מעצר או אפילו מחסום,תקווה כזו שבאמת עשית משהו.

צריך להזכיר שיש שם חבר'ה סה''כ טובים,בלי זובורים ובלי שטויות,אבל בכל זאת לא מרגיש מספיק חיבור עם החבר'ה שם,לא מספיק מגובש..אני פשוט מרגיש שיש גבול לסבל,אני מרגיש שנחלשתי מנטלית מהגיוס, שכבר לא יכול לזוז מטר... כבר אין לי כוח ל4/4 מטבחים שבאמצע עבודות עם הסרס''פ,או בלת''ם שמחזירים אותך מהבית.

באמת שאני לא רוצה להיות ג'ובניק,ויש רגעים שאני שמח בתפקיד שלי,אבל בכל זאת,זה מעייף וזה שביזות רצינית ומה שאני רק מחכה זה שייגמר ה17 ואני אוכל לקבל את ה4 יום האומללים שלי בבית.

באמת שרציתי להיות לוחם,נפצעתי וחזרתי לשירות קרבי והיום אני חושב שאולי עשיתי טעות.

רוצה לשמוע מה דעתכם,ופתרון לבעיה שלי,אשמח אם תרחיבו,תרחיבו ושוב תרחיבו כי זה חשוב לי...

תודה

שמה זה לא קל להיות צעיר.. במיוחד בפלוגה מבצעית , בשנים האחרונות המצב שונה הרבה יותר קל לצעירים , אין הנפצות של ותיקים/רס"פ הכול הרבה יותר מבוקר (וטוב שככה) , אבל עדין המצב לא קל לעשות4/4 ש.ג מטבח ואחר כך לישון 4 שעות ועוד לעלות 8 שעות משימה - יש כאלה שיותר קשה להם עם זה.

בפלוגה טובה הצעירים יעזרו אחד לשני(אם זה במטבח) וישבו איתך בש.ג או בעמדה חלק מהשמירה(ברור לי שזה לא קורה בכול פלוגה).

מה שאני יכול להגיד לך שזה עובר מאוד מהר ותחשוב כמה אנשים עברו את זה לפניך וכמה יעברו את זה אחריך..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:06

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר