לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2011, 02:32
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
אויש אל תחמיר עם עצמך, בינתיים ההתרשמות שלי ממך היא שאתה דווקא יודע משהו בנושא:)
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מומחה קטן מאוד בכלכלה,..."

נכון שהוא ירש כלכלה גרועה במצב גרוע, ונכון שבסופו של דבר המצב היה הכרחי, אך אני חושב שהדבר לא נעשה כמו שצריך, שכן דווקא לווה בהגדלת ההוצאות הממשלתיות ובסופו של דבר הביא למשבר הכלכלי.

קראתי איפשהו שהיו שמועות שהפחידו את הסוציאליסטים בארץ שבגין מתכנן להביא את מילטון פרידמן ולמנות אותו לשר אוצר. למרות שאני לא מסכים עם מה שאמר בהרבה מאד דברים, אני חושב שהוא היה עושה את זה יותר טוב אם אכן היה שר אוצר (אחד העקרונות הכי חשובים שלו היה ששינויים לכלכה חופשית צריכים להיות מחושבים ומסודרים).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-11-2011, 23:04
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "לא מסכים"

שוב- פחות מדבר על ההסכם שלום לכשעצמו יותר על העובדה שהוא-

1. יצר תקדים על פיו השלום חשוב יותר לישראל מאשר לשכנותיה, חשוב כ"כ שאנחנו מוכנים לקנות אותו בכל סכום, ללא מו"מ, התקדים הזה מסוכן לא רק בהסכמי שלום עתידיים (ע"ע אש"ף, עזה, סוריה) אלא גם בהסכמי חילופי שבויים, כפי שנוכחנו לדעת במיוחד בעשור האחרון.

2. סתם את הגולל סופית על מלחמת יו"כ והוציא את מדינת ישראל כמפסידה הרשמית במלחמה.
אחרי שהצלחנו להפוך את הקערה על פיה ולייצר נצחון צבאי מזהיר מתוך מצב פתיחה בעייתי מאוד, לא רק שלא הצלחנו לתרגם את זה לנצחון במישור המדיני, האויבים שלנו הצליחו לתרגם את ההפסד שלהם לנצחון מדיני.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 12-11-2011, 00:09
  פרופסור רוס גלר פרופסור רוס גלר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שוב- פחות מדבר על ההסכם שלום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
שוב- פחות מדבר על ההסכם שלום לכשעצמו יותר על העובדה שהוא-

1. יצר תקדים על פיו השלום חשוב יותר לישראל מאשר לשכנותיה, חשוב כ"כ שאנחנו מוכנים לקנות אותו בכל סכום, ללא מו"מ, התקדים הזה מסוכן לא רק בהסכמי שלום עתידיים (ע"ע אש"ף, עזה, סוריה) אלא גם בהסכמי חילופי שבויים, כפי שנוכחנו לדעת במיוחד בעשור האחרון.

2. סתם את הגולל סופית על מלחמת יו"כ והוציא את מדינת ישראל כמפסידה הרשמית במלחמה.
אחרי שהצלחנו להפוך את הקערה על פיה ולייצר נצחון צבאי מזהיר מתוך מצב פתיחה בעייתי מאוד, לא רק שלא הצלחנו לתרגם את זה לנצחון במישור המדיני, האויבים שלנו הצליחו לתרגם את ההפסד שלהם לנצחון מדיני.

איך היה אפשר לתרגם את זה לנצחון במישור המדיני?
ישן 12-11-2011, 06:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי פרופסור רוס גלר שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]שוב- פחות..."

תיאורטית-אידיאלית? ישראל נשארת בשטחי ה26 באוקטובר ויש הסכם שלום.

בכלל שלישראל אין באמת אינטרס להישאר מערבית לתעלה, ישראל נשארת בקווי ה5 באוקטובר ויש הסכם שלום.
אין שום סיבה שהמדינה המנצחת צבאית לא רק שתצא "מופסדת", אלא גם תעניק במתנה את כל מטרות המלחמה לצד שהפסיד. האינטרס המצרי לשלום היה גדול לפחות כמו האינטרס הישראלי, לא הייתה שום סיבה "להמתיק" את העסקה ואם הם היו טיפשים מדי להבין את האינטרס של עצמם- אז זה בעיה שלהם.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 12-11-2011, 02:28
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "שוב- פחות מדבר על ההסכם שלום..."

לא רק זה.
האם אתם רואים את ארה"ב, במצב תיאורטי, מעניקה את אלסקה לברית המועצות על-מנת לסיים את המלחמה הקרה? לא, נכון? וכשמבחינה יחסית, החשיבות של אלסקה לארה"ב שוות ערך לחשיבות של סיני בשבילנו (אם לא יותר), אני גם לא חושב שישראל הייתה צריכה להעניק את סיני למצרים. כמו אלסקה, גם סיני מפוצץ במחצבים רבים, כמו אלסקה, גם סיני כולל שטחים רבים אליהם המדינה שלנו יכולה להתרחב (מגורים, תעשייה, צבא), כמו אלסקה, גם סיני חשוב בשל מיקומו הגיאוגרפי.
ממש כמו שנאלצנו לשלם בדם על קיומנו בסיני, כך גם אנחנו נאלצים לשלם בדם על קיומנו בגליל, בנגב, ובמרכז. אולי פשוט ניתן את כל הארץ לערבים ונעבור לניו יורק?

נערך לאחרונה ע"י infected aviad בתאריך 12-11-2011 בשעה 02:51.
ישן 12-11-2011, 21:05
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
הוא היה כריזמאטי אבל בהחלט לא ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פרופסור רוס גלר שמתחילה ב "ראש ממשלה הכי טוב שהיה?"

לא עמדו בפניו התמודדויות הרות גורל.
השלום עם מצרים לא היה שלו. כמו תמיד בהיסטוריה - הוא נהנה מקטיף פרות המאמץ של קודמיו. השלום עם מצרים כנראה שהחזיק מעמד בזכות אדם אחד ולא בזכותה של מדינה עוינת. עם הסתלקותו אנו רואים על איזה כרעי תרנגולת השלום עמד.

שלום הגליל - מלחמה שלא השיגה דבר - כיוון שלא ידעו למנף את ההישגים שהושגו - נהפוך הוא - ניצחון צבאי הפך לכישלון מדיני פנימי. התג שהודבק למלחמה הזה היה "מלחמת רשות" וזה אומר הרבה ביחס לנחיצותה. היא הולידה את מה שבא לאחר מכן, עם עליית החיזבאללה כשחקן בזירה.

לי באופן אישי קשה להחליט אם אני מאמין במנהיג. צריך מנהיג שידע להגיע בזמן ובשעה הנכונה, הזירה המזרח תיכונית מתהפכת כל כמה שנים ולך תדע מי יודע לטפל בה כמו שצריך.
דווקא מי שמתגלה כאיסטרטג ולא טקטיקן הוא ביבי (אולי הוא האיש הנכון במקום ובזמן הנכונים- ההיסטוריה תשפוט)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:13

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר