לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2011, 20:10
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
מקור יהודי עתיק על הפצצה הגרעינית מאיראן.

"אמר רבי יצחק:

שנה שמלך המשיח נגלה בו, כל מלכי האומות מתגרים זה בזה.

מלך פרס מתגרה במלך הערבי, והולך מלך הערבי לאדום ליטול עצה מהם.

וחוזר מלך פרס ומחריב את כל העולם.

וכל אומות העולם מתרעשים ומתבהלים ונופלים על פניהם. ויאחזו אותם צירים כצירי יולדה.

וישראל מתרעשים ומתבהלים ואומרים: להיכן נבוא ונלך? להיכן נבוא ונלך?

ואומר להם: בניי, אל תתיראו! כל מה שעשיתי, לא עשיתי, אלא בשבילכם! מפני מה אתם מתיראים? אל תיראו, הגיע ימי גאולתכם!"

המקור מיוחס למאות הראשונות לאחר הספירה לפחות 1500 שנים לפני..
פרס = איראן
מלך ערבי = לא ברור יכול להיות סוריה.
אדום = ארצות המערב

הזמן המדובר הוא השנה שמלך המשיח אמור לבוא ולהביא את הגאולה...
גאולה זה דבר טוב לכן יש סיבה לאופטימיות
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2011, 01:41
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "מקור יהודי עתיק על הפצצה הגרעינית מאיראן."

אוקיי אני מביא מקור "מדע" מוויקיפדיה שיש נבואה גם שארצות המערב יעמדו מנגד כאשר ישראל תותקף ע"י אויביה הערביים:

(א) חֲזוֹן, עֹבַדְיָה: כֹּה-אָמַר אֲדֹנָי ה' לֶאֱדוֹם.... (ב) הִנֵּה קָטֹן נְתַתִּיךָ, בַּגּוֹיִם: בָּזוּי אַתָּה, מְאֹד...(ד) אִם-תַּגְבִּיהַּ כַּנֶּשֶׁר, וְאִם-בֵּין כּוֹכָבִים שִׂים קִנֶּךָ--מִשָּׁם אוֹרִידְךָ, נְאֻם-ה'...(י) מֵחֲמַס אָחִיךָ יַעֲקֹב, תְּכַסְּךָ בוּשָׁה; וְנִכְרַתָּ, לְעוֹלָם. (יא) בְּיוֹם עֲמָדְךָ מִנֶּגֶד, בְּיוֹם שְׁבוֹת זָרִים חֵילוֹ; וְנָכְרִים בָּאוּ שְׁעָרָו, וְעַל-יְרוּשָׁלִַם יַדּוּ גוֹרָל--גַּם-אַתָּה, כְּאַחַד מֵהֶם.

עוד משהו מדהים שלפנהי שראיתי את המקור הזה, חשבתי על זה לפני זה כשראיתי היום חדשות.
הרי אנו רואים את כל העולם מתרסק מבחינה כלכלית נגד עינינו.
יוון, ספרד, ארצות הברית, גרמניה, צרפת - מעצמות עולם כלכליות שהולכות ומתפרקות (הורדת דירוג האשראי וכו') - ומי נשארת איתנה ואף עולה באחוזי צמיחה כלכלית אם לא ישראל?

למעשה, גם העליה הולכת וגדלה, והרבה יהודים עשירים מאצות שונות עושים עליה לישראל.
תתארו לכם מצב שענקי מסחר יהודים מתקבצים בארץ אחת ומתחילים לסחור עם מדינות חוץ?
זה הופך את מדינת ישראל הקטנטונת למעצמה כלכלית אדירה, וזה בכלל לא רחוק מהמציאות.

אז אחרי שחפרנו קצת מעצמנו, ניתן למקורות לדבר:

המלבי"ם מפרש (יחזקאל לח,יב) שאחת הסיבות העיקריות של עליית גוג (המלחמה העולמית) על ארץ ישראל, היא מפני העושר הרב שיהיה לישראל באותה עת:

מפני "העם שהוא מאוסף מגוים" ועי"כ הם "עושים מקנה וקנין", כי כל אחד סוחר ועושה מקנה עם הגוי שיצא משם ונתרבה שם המסחר מאד, עד שהם "יושבים על טבור הארץ" ומסחר כל העמים בא עליהם, וצריך לבטל המסחר הזה המזיק לכל העולם כולו.

כלומר, שהעושר הוא תוצאה של קיבוץ גלויות של יהודים מארצות שונות, ואותם יהודים יעשו מסחר עם אותם ארצות שיצאו משם,ועל ידי זה תהפוך ארץ ישראל ל"טבור הארץ" דהיינו האזור המרכזי של סחר בעולם, ולכן יאמרו האומות שעיקר העושר העולמי מתרכז רק במקום אחד ולא שוויוני, ועל ידי זה ירצו לשלול ולבוז את העושר של ישראל.

כל המקורות ניתן למצוא כאן:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E...%92%D7%95%D7%92
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 14-11-2011 בשעה 01:51.
ישן 14-11-2011, 02:02
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אוקיי אני מביא מקור "מדע"..."

יש גם נבואה שהניו-יורק ג'איינטס ינצחו את ניו-אינגלנד פטריוטס בסופרבול והיא באמת התקיימה...

בספר במדבר מסופר שמשה שולח מרגלים פטריוטים אל הארץ, אך הנה הם חוזרים, בבמדבר, פרק י"ג, פסוק כ"ח ואומרים: "אֶפֶס כִּי-עַז הָעָם, הַיֹּשֵׁב בָּאָרֶץ; וְהֶעָרִים, בְּצֻרוֹת גְּדֹלֹת מְאֹד, וְגַם-יְלִדֵי הָעֲנָק, רָאִינוּ שָׁם."

מה אנחנו למדים מזה באמצעות היגיון דני90?

אפס - יעני, שחקני הניו אינגלנד פטריוטס אפסים
עז העם - ידוע שהניו-יורקרים עזי-מצח ומחוצפים הם
ערים גדולות ובצורות - ניו-יורק סיטי, 14 מיליון איש...
ילדי הענק - הם שחקני הג'איינטס...

אם אחפש מספיק אני בטוח שאוכל לעוות איזה פסוק כדי להביא נבואה שאתה תבוא לפה ותכתוב שטויות על נבואות.... הנבואה ניתנה לשוטים, אורח יקר

ישן 14-11-2011, 06:27
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "חמוד אתה..העלת בי גיחוך..."

אויש, דני, דני...
להגיד על פירוש שהוא פחות רלוונטי מפירוש אחר, רק בגלל שלך הוא לא מתאים זו בדיוק הנקודה בה הדת
שלך נופלת.
אתה מבין... אף אחד באמת לא מאמין למה שכתוב בתורה.
העניין הוא תמיד סביב הפירושים. הרי ידוע שלא היה מבול, זה ברור לכולנו. עכשיו השאלה היא לא הוויכוח
האם היה מבול או לא היה מבול, או האם העולם נברא ב 6 ימים או לא... הוויכוח הוא על הפירושים. יש את
ה"פירוש" המדעי שסותר את התוכן הדתי, ואז הפירושים הדתיים באים "להתיישר" עם המדע כדי לא להשמע
מיושנים מדי ודביליים מדי. הצרה היא, שכל פרשן מפרש את המפה אחרת, ולך כשחקן או רקדן במחול הזה
אין יכולת להבדיל את המוץ מהתבן. אתה תבחר לך פרשן לפי ראות עיניך ותקבע כי הפירושים שלו הם
הנכונים ותשלול את הפירושים הסותרים המפרשים את אותו הכתב בדיוק! אתה חוטא במה שאתה מטיף נגדו.

בנוגע ל"נבואה" שהזכרת, אז היא אולי היתה מתאימה לעולם הקדום שם הפרסים באמת כבשו את כל ה"עולם"
(אז כאמור העולם היה המזרח התיכון, מבחינת היושבים כאן... סין מעולם לא הושפעה מהאמפריה הפרסית,
וגם לא ארצות אמריקה ואוסטרליה - שלא לדבר על רוסיה שמעולם לא אויימה באמת משום אמפריה כלשהי).
אדום הוא עם שישב בסמוך לישראל. אלו הם לגמרי לא מדינות המערב.
הפרסים אינם איראנים. זה כמו שתגיד שהמצרים בתנ"כ הם המצרים הקדמונים. אין כל קשר בינהם מלבד
איזור הישיבה הגיאוגרפי. כל קשר, הזוי ככל שיהיה, שתפיק ממשחקי המילים האלה, הוא פתאתי וילדותי. ללא
ראיות שיתמכו בכך, אני תומך בגישה של רוג. אני יכול לפרש כל נבואה איך שבא לי, והתוקף שלה יהיה אמיתי
באותה המידה בדיוק! זה שאתה תקבע שהוא פחות טוב זה לא ע"י סימוכין כלשהם, אלא תחושה אישית, מה
שמביא לסתירה את הנכונות שבאמונה שלך.

מ.ש.ל.

ישן 14-11-2011, 11:22
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אויש, דני, דני... להגיד על..."

נרקס כשאתה קורא טקטס אתה צריך גם להבין אותו. אתה רוצה שנתקדם שורה שורה?

"בשנה שמלך המשיח נגלה בו" - ימות המשיח עדיין לא היו ומלך המשיח עדיין לא נגלה (לכל הדיעות, גם של הקיצוניים ביותר). לכן כל טענה שהטקסט הזה מתייחס לימים עברו זה פשוט לא להבין את משמעות הטקסט.

"כל האומות מתגרים זה מול זה" - התגרות של כל העמים.

"מלך פרס מתגרה במלך הערבי" - אתה לא יכול לייחס לאף מלך, נשיא או ראש ממשלה את התואר "מלך פרס" חוץ ממי שעומד בראש האומה הפרסית, שמדברת פרסית, והטריטוריה שלה שייכת מאז ומעולם לפרסים, קרי, איראן.
לגבי המלך הערבי, זה יכול להתפרש לכל מיני מלכים, אני רק יכול לשער שזה סוריה, אבל כל פרשנות אחרת יכולה להתקבל.
"וחוזר מלך פרס ומחריב את כל העולם" - תפרש לי מלחמת טרור, מלחמה גרעינית/כימית/ביולוגית, זה לא משנה את המסר הברור שיש כאן התנבאות על הרס העולם מצד איראן.

עד כאן על איום איראן.

יש שאלות תלמידים?

ישן 14-11-2011, 12:42
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "נרקס כשאתה קורא טקטס אתה צריך..."

אתה לא מבין כלום ממה שאמרתי.
הפירוש שלך קלוש לגמרי. לא רק שאתה בעצמך לא מצליח להסביר את הכתוב במלואו, הוא קורס תחת
ההסבר שלו עצמו. מי הוא מלך פרס? פעם, לאמפרייה הפרסית היה מלך. היום לאמפריה הפרסית אין
מלך. מי לדעתך הוא מלך פרס היום? כל מי הנבואה מדברת? נקוב שם ואראה לך כיצד הוא אינו המלך
האמיתי שלך המדינה.
מי הן שאר האומות או שאר העמים? הרי אמרתי לך בהודעה שלי מעלה כי אוסטרליה, סין, רוסיה וארה"ב
אינן קשורות באיראן... הן לא מושפעות מהמהלכים שם. שלא לדבר על דנמרק, קנדה, ברזיל, אינדונזיה,
גינאה, תאילנד, מונגוליה ועוד עשרות מדינות ועמים אחרים. הרגע הוכחתי לך שהציטוט "כל האומות" הוא
שקר, אלא אם תפרש שוב כפי שמתאים לך את הכתוב.

להמציא פירושים כל אחד יכול, וזה בדיוק מה שניסה להגיד לך רוג. הפירוש שלך לא יותר טוב מהפירושים
האחרים ולפי השיטה שלך לעולם לא נדע מה האמת.
זה שזה כביכול מתאים לתיאוריה שלך, שזו הכוונה ב"נבואה" שלך, ואתה משנה, מעקם, מסובב ומתפתל סביב
הטקסט כדי להראות שזה איכשהו קשור, זה רק מוכיח עד כמה היא חלשה.

אני זוכר שפעם היתה אופנה לחפש משמעויות חבויות בתנ"כ, שאם אתה קורא כל אות שלישית החל מאיזו
שהיא נקודה, אז אתה מקבל איזה משפט סתרים שמכיל כביכול איזו אמת כלשהי שמתאימה למציאות היום.
כשאנשים שיחקו עם זה ומצאו שם שטויות במיץ (בדומה לג'איינטס הניו-יורקים) האופנה הזו נכחדה.

עד היום, חלק מהמטיפים משתמשים בגימטריה כדי להראות הקשרים בין מילים או בין משפטים וזה פטאתי
באותה המידה, כאשר מראים מנגד כיצד ניתן להשתמש בגימטריה כדי להשיג את התוצאה ההפוכה לחלוטין.

עד שלא תביא ראיות אמיתיות, או כתב שלא ניתן לפרש למליון דרכים (כמו למשל את חתיכת הטקסט הזו: [TEX]F=ma[/TEX])
לא תוכל לטעון שום טיעון רציני שיתקבל. אלו בסך הכל גיבובי שטויות שאתה לא מגבה בשום דבר, אותם אני יכול
לטעון בעצמי מבלי לגבות, ואם תהיה לי מספיק פופולאריות, הן אפילו יתפסו!
זה פשוט מגוחך...

ישן 14-11-2011, 14:11
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה לא מבין כלום ממה..."

אתה לא מבין כלום ממה שאמרתי. כמה מפתיע שהמשפט הזה יוצא ממך...

הפירוש שלך קלוש לגמרי. לא רק שאתה בעצמך לא מצליח להסביר את הכתוב במלואו, הוא קורס תחת
ההסבר שלו עצמו. מי הוא מלך פרס? פעם, לאמפרייה הפרסית היה מלך. היום לאמפריה הפרסית אין
מלך. מי לדעתך הוא מלך פרס היום? כל מי הנבואה מדברת? נקוב שם ואראה לך כיצד הוא אינו המלך
האמיתי שלך המדינה. מקודם אמרת שאיראן אינה פרס, הבנת שאתה מקשקש רק כדי לבטל את כל הנאמר כאן, אז אתה בורח לטיעון קלוש.
מלך הוא מנהיג. זה שמושך את החוטים מלמעלה, זה שבסופו של דבר לוקח את ההחלטות ודואג שיצאו לפועל. זה יכול להיות הנשיא אחמדיניג'אד או האייתוללה עלי ח'אמנאי - שוב, זה לא רלוונטי. מה שרלוונטי זה איראן הולכת לתקוף. כמובן שכהרגלך בקודש אתה תמשיך לחפש דברים לא רלוונטיים כדי לבטל טקטס שלם בצורה פאטתית ולא מדעית.

מי הן שאר האומות או שאר העמים? הרי אמרתי לך בהודעה שלי מעלה כי אוסטרליה, סין, רוסיה וארה"ב
אינן קשורות באיראן... הן לא מושפעות מהמהלכים שם. שלא לדבר על דנמרק, קנדה, ברזיל, אינדונזיה,
גינאה, תאילנד, מונגוליה ועוד עשרות מדינות ועמים אחרים. הרגע הוכחתי לך שהציטוט "כל האומות" הוא
שקר, אלא אם תפרש שוב כפי שמתאים לך את הכתוב.
אתה מחשיב את עצמך רציונאלי - אבל כל מה שאתה כותב זה ההפך מהגיון. הרי מדובר פה בטקסט שחוזה את העתיד. מי אמר לך שכל העולם וכל האומות כולן לא יושפעו מאיראן בעתיד? זה טקסט נבואי - אתה עד כדי כך קשה קליטה?

להמציא פירושים כל אחד יכול, וזה בדיוק מה שניסה להגיד לך רוג. הפירוש שלך לא יותר טוב מהפירושים
האחרים ולפי השיטה שלך לעולם לא נדע מה האמת.
זה שזה כביכול מתאים לתיאוריה שלך, שזו הכוונה ב"נבואה" שלך, ואתה משנה, מעקם, מסובב ומתפתל סביב
הטקסט כדי להראות שזה איכשהו קשור, זה רק מוכיח עד כמה היא חלשה.
העובדה שתחזור על המשפט הזה כמה וכמה פעמים לא תהפוך אותה להיות נכונה. דמגוג. אגב, העובדה שאפשר לפרש משהו לכמה וכמה פירושים לא מעיד על היותו חלש. דוקא כאן אי אפשר לפרש את הטקסט לכמה פירושים (אפשר לחלוק על מי מדובר במלך ערביא ואדום אך זה לא משנה את מהות הטקסט), לכן הטקסט הזה יחודי.

אני זוכר שפעם היתה אופנה לחפש משמעויות חבויות בתנ"כ, שאם אתה קורא כל אות שלישית החל מאיזו
שהיא נקודה, אז אתה מקבל איזה משפט סתרים שמכיל כביכול איזו אמת כלשהי שמתאימה למציאות היום.
כשאנשים שיחקו עם זה ומצאו שם שטויות במיץ (בדומה לג'איינטס הניו-יורקים) האופנה הזו נכחדה.

עד היום, חלק מהמטיפים משתמשים בגימטריה כדי להראות הקשרים בין מילים או בין משפטים וזה פטאתי
באותה המידה, כאשר מראים מנגד כיצד ניתן להשתמש בגימטריה כדי להשיג את התוצאה ההפוכה לחלוטין.
לא קשור. אך בהערת אגב אני לא מחזיק יותר מדי מהדברים האלה, למרות שלפי ספר שקראתי יש צפנים כאלה שהסיכוי שזה ימצא בטקסט רגיל הוא 1 לאלף ואפילו סיכוי יותר נמוך.

עד שלא תביא ראיות אמיתיות, או כתב שלא ניתן לפרש למליון דרכים (כמו למשל את חתיכת הטקסט הזו: [TEX]F=ma[/TEX])
לא תוכל לטעון שום טיעון רציני שיתקבל. אלו בסך הכל גיבובי שטויות שאתה לא מגבה בשום דבר, אותם אני יכול
לטעון בעצמי מבלי לגבות, ואם תהיה לי מספיק פופולאריות, הן אפילו יתפסו!
זה פשוט מגוחך...לא נשאר לי אלא להגיד שתיקח את הפיסקה הזאת ותשנן אותה טוב טוב לעצמך

ישן 14-11-2011, 14:38
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אתה לא מבין כלום ממה שאמרתי...."

כמה מפתיע שהמשפט הזה יוצא ממך...
מה הכוונה?

מקודם אמרת שאיראן אינה פרס, הבנת שאתה מקשקש רק כדי לבטל את כל הנאמר כאן, אז אתה בורח לטיעון קלוש.
מלך הוא מנהיג. זה שמושך את החוטים מלמעלה, זה שבסופו של דבר לוקח את ההחלטות ודואג שיצאו לפועל. זה יכול להיות הנשיא אחמדיניג'אד או האייתוללה עלי ח'אמנאי - שוב, זה לא רלוונטי. מה שרלוונטי זה איראן הולכת לתקוף. כמובן שכהרגלך בקודש אתה תמשיך לחפש דברים לא רלוונטיים כדי לבטל טקטס שלם בצורה פאטתית ולא מדעית.

אירן איננה (!) פרס. מדובר על ערבים שכבשו את האמפריה הפרסית כמו שהערבים כבשו את מצרים.
מדובר על עמים אחרים לחלוטין. אתה בכלל טרחת פעם לקרוא את ההיסטוריה של האמפריות הפרסיות?
או שמבחינתך, ערבים זה ערבים וכולם אותו הדבר?
הטיעון שלך הוא שיש מלך. אדם אחד שהוא מושך בחוטים - לא משנה מי הוא. אני טוען שאין מלך.
השלטון באיראן מבוסס על כמה אנשי מפתח (ואתה ציינת חלק מהם, אך לא את כולם). אתה רשאי
להתפתל כמובן ולהגיד שהשלטון הוא המלך, אבל זה כבר ממש תלוש. אין מלך באיראן כבר הרבה זמן.
אין אחד שמושך בחוטים. הם כולם ביחד מפלצת רבת ראשים ולא מפלצת בעלת ראש אחד בלבד.
כך שמבחינה לשונית - כבר כאן הטענה שלך נפלה (שוב).

איראן הולכת לתקוף? או שכן או שלא... מה שבטוח זה שהנבואה שלך היא נבואת "אמת לפי הגדרה".
אם איראן תתקיף - אז הוכחה לכך שהיא נכונה. אם איראן לא תתקיף אז יש 2 אפשרויות:
1. היא תתקיף מתישהו בעתיד ולכן הנבואה שלך עדיין נכונה.
2. היא היתה אמורה להתקיף, אבל בגלל שאלוהים איתנו (או כל תירוץ אחר) אז בזכות זה היא לא התקיפה, והנבואה שוב התקיימה (בתירוץ של "היא רק היתה אמורה להראות לנו את הדרך, ולא באמת להתקיים הלכה למעשה).
הראה לי את מבחן המציאות - מה התנאים ההכרחיים עבור הנבואה שלך להתקיים?
האם התנאים נוסחו בצורה שיבנו רק באופן הזה?
האם מצויין בנבואה שלך הזמן בו היא אמורה להתקיים, או שהיא יכולה להתקיים בכל זמן שהוא?
מה חייב לקרות מיד לאחר מכן? כיצד נאשש טענה זו שלך כי מה שהתקיים הוא נבואה ספציפית ולא משהו שקרה כמו מליון דברים אחרים שקורים כל שניה בפלנטה שלנו?

אתה מחשיב את עצמך רציונאלי - אבל כל מה שאתה כותב זה ההפך מהגיון. הרי מדובר פה בטקסט שחוזה את העתיד. מי אמר לך שכל העולם וכל האומות כולן לא יושפעו מאיראן בעתיד? זה טקסט נבואי - אתה עד כדי כך קשה קליטה?
אוקי, זאת אומרת שכאשר זה יקרה (מה שעדיין לא קרה), אז כל האומות יושפעו.
זה עונה על אחת השאלות שהצגתי מעלה. בהנחה שזה יקרה וכי לא כל אומות העולם יושפעו.
האם זו תהיה הוכחה מוחלטת לחוסר נכונות הנבואה?
אם כן - מה ההשלכות של חוסר נכונות זו? האם זה אומר שכל התורה שלך לא נכונה, או שרק פירוש ספציפי זה? מה טיבו של פירוש זה? מי פירש אותו ואילו עוד פירושים מקושרים לאותו מפרש (שכנראה לא כל כך מוצלח בפירושים)?

העובדה שתחזור על המשפט הזה כמה וכמה פעמים לא תהפוך אותה להיות נכונה. דמגוג. אגב, העובדה שאפשר לפרש משהו לכמה וכמה פירושים לא מעיד על היותו חלש. דוקא כאן אי אפשר לפרש את הטקסט לכמה פירושים (אפשר לחלוק על מי מדובר במלך ערביא ואדום אך זה לא משנה את מהות הטקסט), לכן הטקסט הזה יחודי.
א. בוודאי שזה משנה את מהות הטקסט. הטקסט שלך טוען שהוא נבואה של משהו ספציפי. אם אינני מסוגל לצפות במאורה הספציפי הזה, איך אוכל לדעת שהוא בכלל קרה?
הטענה שלי היא שהטקסט קדום. הטענה שלך היא שהוא מתאים לימינו. אני את שלי הראיתי, אבל אתה את שלך לא מסוגל להראות. אין לך מושג על מה מדבר הטקסט. העיקר שאיראן תתקוף וזה בכלל לא משנה מי הם האדומים והמלך הערבי. כיצד אתה מעז להטפל לחלקים מסויימים בטקסט כחשובים, ולבטל בנקל חלקים אחרים ממנו? ואני דמגוג?
ב. אני יכול לפרש את הטקסט שלך בצורה אחרת. אני לא אעשה זאת כיוון שזה לא רלוונטי, אך אם תתעקש - אעשה זאת רק כדי להוכיח לך שזה אפשרי.

לא קשור. אך בהערת אגב אני לא מחזיק יותר מדי מהדברים האלה, למרות שלפי ספר שקראתי יש צפנים כאלה שהסיכוי שזה ימצא בטקסט רגיל הוא 1 לאלף ואפילו סיכוי יותר נמוך.
אני לא יודע מה הרקע שלך בסטטיסטיקה והסתברות, אבל אני עברתי קורס כזה בתואר שלי ואני יכול להראות לך עד כמה קל לשחק עם זה. בשורה התחתונה, הסיכוי שתמצא "משהו" בספר כל כך ארוך הוא גבוה. הסיכוי שתמצא משהו ספציפי - הוא נמוך. הטענה שלי היא שמי שמחפש, מחפש קודם כל "משהו", ואז מנסה להציג את זה כאילו חיפש משהו ספציפי. אם תרצה, אשמח להרחיב על הנושא הזה.
אגב, אני ממש שמח שאתה לא מחזיק יותר מדי מהדברים האלה. זו כבר התקדמות (ואני לא ציני). ישנם אנשים שמאמינים בזה בלב שלם וזה פשוט מגוחך.

לא נשאר לי אלא להגיד שתיקח את הפיסקה הזאת ותשנן אותה טוב טוב לעצמך
אין לי בעיה עם הפיסקה שלי. להיפך, אני אתן לך את הכלים בהם אני הגעתי למסקנות שלי, ואתן לך את כל הידע כדי לנסות להפריכם. אם תצליח, אני בהגדרה אפסיק להאמין בדברים שהאמנתי להם קודם. מנגד, אתה לא מסוגל לתת לי את אותו הדבר. כך שאני מגבה את הטענות שלי (ואם תרצה הוכחה ל [TEX]F=ma[/TEX] אשמח לתת לך. אתה יכול להוכיח לי שהנבואה שלך נכונה?

ישן 14-11-2011, 15:36
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[color=DarkRed]כמה מפתיע..."

אירן איננה (!) פרס. מדובר על ערבים שכבשו את האמפריה הפרסית כמו שהערבים כבשו את מצרים.
מדובר על עמים אחרים לחלוטין. אתה בכלל טרחת פעם לקרוא את ההיסטוריה של האמפריות הפרסיות?
או שמבחינתך, ערבים זה ערבים וכולם אותו הדבר?

"פרסים הם בני קבוצה אתנית שמרכזה באיראן. בני הקבוצה דוברים פרסית. קבוצה זו שייכת לקבוצה אתנית רחבה יותר, שבניה מכונים איראנים. הפרסים, כמו כל האיראנים, הם צאצאי השבטים ההודו-אירופים הקדומים אשר נפוצו ברוב שטחה של אירופה ומרכז אסיה." (מתוך ויקיפדיה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4...%A1%D7%99%D7%9D)

תודה בטעות שלך מתן, זה כבר פאטתי.

הטיעון שלך הוא שיש מלך. אדם אחד שהוא מושך בחוטים - לא משנה מי הוא. אני טוען שאין מלך.
השלטון באיראן מבוסס על כמה אנשי מפתח (ואתה ציינת חלק מהם, אך לא את כולם). אתה רשאי
להתפתל כמובן ולהגיד שהשלטון הוא המלך, אבל זה כבר ממש תלוש. אין מלך באיראן כבר הרבה זמן.
אין אחד שמושך בחוטים. הם כולם ביחד מפלצת רבת ראשים ולא מפלצת בעלת ראש אחד בלבד.
כך שמבחינה לשונית - כבר כאן הטענה שלך נפלה (שוב).

תפסיק להתפתל ולטעון טענות ללא שום בסיס (שוב).
"איראן היא רפובליקה אסלאמית, משטר איסלאמי שיעי, ובראשו "המנהיג העליון", אשר שולט במדינה בצורה מוחלטת. תפקידו לפקח על הפוליטיקה במדינה, הוא הממונה על הכוחות המזוינים האיראניים, ממונה על הצבא ועל המבצעים הביטחוניים והוא בעל הסמכות להכריז מלחמה.
ל פי החוקה האיראנית, הנשיא הוא הדמות החזקה ביותר במדינה לאחר המנהיג העליון. הנשיא נבחר לתקופה של 4 שנים ולפני היבחרו, מועמדותו חייבת להיות מאושרת על ידי מועצת המומחים. תפקידו לפקח על מועצת השרים (הממשלה) ולקבוע מדיניות שתונח לפני המחוקק." (מתוך ויקיפדיה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%A8%D7%90%D7%9F)

איראן הולכת לתקוף? או שכן או שלא... מה שבטוח זה שהנבואה שלך היא נבואת "אמת לפי הגדרה".
אם איראן תתקיף - אז הוכחה לכך שהיא נכונה. אם איראן לא תתקיף אז יש 2 אפשרויות:
1. היא תתקיף מתישהו בעתיד ולכן הנבואה שלך עדיין נכונה.
2. היא היתה אמורה להתקיף, אבל בגלל שאלוהים איתנו (או כל תירוץ אחר) אז בזכות זה היא לא התקיפה, והנבואה שוב התקיימה (בתירוץ של "היא רק היתה אמורה להראות לנו את הדרך, ולא באמת להתקיים הלכה למעשה).
הראה לי את מבחן המציאות - מה התנאים ההכרחיים עבור הנבואה שלך להתקיים?
האם התנאים נוסחו בצורה שיבנו רק באופן הזה?
האם מצויין בנבואה שלך הזמן בו היא אמורה להתקיים, או שהיא יכולה להתקיים בכל זמן שהוא?
מה חייב לקרות מיד לאחר מכן? כיצד נאשש טענה זו שלך כי מה שהתקיים הוא נבואה ספציפית ולא משהו שקרה כמו מליון דברים אחרים שקורים כל שניה בפלנטה שלנו?

כהרגלך בקודש- שוב דברי חמקמקות לא רלוונטיים.
הרי עד עכשיו ניסית להוכיח שהטקסט לא יכול להיות הגיוני כיון ש:
א. פרס אינה איראן
ב. לאומה הפרסית אין מלך
ג. לא יכול להיות שכל האומות יושפעו מאיראן

3 סיבות לא משכנעות במיוחד, כפי שהראיתי לעיל (ואני לא יחזור עליהם שנית, תסתכל למעלה).

השאלות הבאות שלך בעצם מנסות לבחון את אמיתות הנבואה, דבר שלא התיימרתי לעשות.
הבאתי את הטקסט כי:
א. הוא מדבר על איראן בתור איום גדול לאנושות.
ב. הוא מדבר על איראן שהולכת להחריב את העולם.
ג. הוא מדבר שזה יקרה בשנה שמלך המשיח נגלה בו.

מבחינתי, מונגוליה יכולה להחריב את העולם וזה לא ירעיש לי עולמות. אך עצם זה שיש טקטס עתיק שמתאר תהליכים ש"נראים" או "מזכירים",אם תרצה, את התהליכים שקוראים היום, מסקרנת אותי מאד.

אני לא יודע מה הרקע שלך בסטטיסטיקה והסתברות, אבל אני עברתי קורס כזה בתואר שלי ואני יכול להראות לך עד כמה קל לשחק עם זה. בשורה התחתונה, הסיכוי שתמצא "משהו" בספר כל כך ארוך הוא גבוה. הסיכוי שתמצא משהו ספציפי - הוא נמוך. הטענה שלי היא שמי שמחפש, מחפש קודם כל "משהו", ואז מנסה להציג את זה כאילו חיפש משהו ספציפי. אם תרצה, אשמח להרחיב על הנושא הזה.
אגב, אני ממש שמח שאתה לא מחזיק יותר מדי מהדברים האלה. זו כבר התקדמות (ואני לא ציני). ישנם אנשים שמאמינים בזה בלב שלם וזה פשוט מגוחך.

האמת שהרקע שלי לא מי יודע מה בסטטיסטיקה אבל מספיק לי לדעת ש 1 לאלף זה סיכוי לא מזהיר במיוחד.
הטענה שלך נכונה ואף אחד גם לא מכחיש את זה.
אך יש יוצאי דופן למשל, בספרו של העיתונאי מייקל דרוזנין הוא כתב שהוא עצמו הזהיר את יצחק רבין כשנתיים לפני הרצחו. הוא גילה ששמו של יצחק רבין מופיע בדילוג של 4772 בין אות לאות ושהפס' (חלקו) "הרוצח אשר ירצח" - חותך את שמו" (את הדברים במלואם אתה יכול לראות כאן -

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.)

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 14-11-2011 בשעה 16:05.
ישן 14-11-2011, 16:23
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אירן איננה (!) פרס. מדובר על..."

"פרסים הם בני קבוצה אתנית שמרכזה באיראן. בני הקבוצה דוברים פרסית. קבוצה זו שייכת לקבוצה אתנית רחבה יותר, שבניה מכונים איראנים. הפרסים, כמו כל האיראנים, הם צאצאי השבטים ההודו-אירופים הקדומים אשר נפוצו ברוב שטחה של אירופה ומרכז אסיה." (מתוך ויקיפדיה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4...%A1%D7%99%D7%9D)

תקרא את מה שאתה כתבת! "פרסים הם בני קבוצה אתנית שמרכזה באיראן. קבוצה זו שייכת לקבוצה אתנית רחבה יותר, שבניה מכונים איראנים".
כבר מהציטוט שלך אתה יכול ללמוד שמדובר על הכלה ולא זהות (כמו שטויוטה היא קבוצה קטנה בתוך קבוצת ייצרני הרכב, ויצרני הרכב אינם טויוטה).

ואם אתה כל כך אוהב את ויקי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי wiki
ממלכת פרס היא ישות תרבותית עתיקת יומין, ששורשיה נטועים בעת העתיקה ובגלגולה המודרני היא מוכרת בשם איראן. במהלך הדורות ידע אזור זה כובשים רבים ותרבויות רבות התחלפו בו זו אחר זו. הכובשים השונים של אזור פרס נחשבים כחלק מהיסטוריית תרבותם בעיקר בשל העובדה שרבים מהם דיברו בשפה הפרסית.

עוד:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי wiki
במאה ה-8 נכבשה האימפריה הסאסאנית על ידי המוסלמים מחצי האי-ערב ורוב תושביה קיבלו עליהם את דת האסלאם. למרות שהיו מוסלמים, שמרו הפרסים על עצמאות לאורך מרבית תקופת ח'ליפות אומיה ועבאס.

אני שמח שאתה חוקר, קורא ומרחיב אופקים, אבל לפחות תבין מה שאתה קורא לפני שאתה קופץ ומצהיר שהאיראניים של היום הם הפרסים של התנ"כ שלך :-)
ואני חוזר שוב - אין קשר בינהם, כמו שאין קשר בין הילידים האוסטרליים לבריטים, גם אם כיום השפה המדוברת שם היא אותה השפה.

אני יכול להרחיב אבל אני מבין שאין לך כל רקע בחומר וזה פשוט מתחיל להיות מביך. פשוט רד מהעץ הזה...

תפסיק להתפתל ולטעון טענות ללא שום בסיס (שוב).
"איראן היא רפובליקה אסלאמית, משטר איסלאמי שיעי, ובראשו "המנהיג העליון", אשר שולט במדינה בצורה מוחלטת. תפקידו לפקח על הפוליטיקה במדינה, הוא הממונה על הכוחות המזוינים האיראניים, ממונה על הצבא ועל המבצעים הביטחוניים והוא בעל הסמכות להכריז מלחמה.
ל פי החוקה האיראנית, הנשיא הוא הדמות החזקה ביותר במדינה לאחר המנהיג העליון. הנשיא נבחר לתקופה של 4 שנים ולפני היבחרו, מועמדותו חייבת להיות מאושרת על ידי מועצת המומחים. תפקידו לפקח על מועצת השרים (הממשלה) ולקבוע מדיניות שתונח לפני המחוקק." (מתוך ויקיפדיה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...%A8%D7%90%D7%9F)

אוקי, אז אני רוצה להבין - מבחינתך, המנהיג העליון הוא המלך? שאני אדע איזה איש לפסול

אתה מנסה לעשות הפוך על הפוך. עד עכשיו ניסית להוכיח שהטקסט לא יכול להיות הגיוני כיון ש:
א. פרס אינה איראן
ב. לאומה הפרסית אין מלך
ג. לא יכול להיות שכל האומות יושפעו מאיראן

3 סיבות לא משכנעות במיוחד, כפי שהראיתי לעיל (ואני לא יחזור עליהם שנית, תסתכל למעלה).

השאלות הבאות שלך בעצם מנסות לבחון את אמיתות הנבואה, דבר שלא התיימרתי לעשות.

הבאתי את הטקסט כי:

מבחינתי, מונגוליה יכולה להחריב את העולם וזה לא ירעיש לי עולמות. אך עצם זה שיש טקטס עתיק שמתאר תהליכים ש"
נראים" או "מזכירים",אם תרצה, את התהליכים שקוראים היום.
אני לא טענתי שהטקסט לא נכון - אני טענתי שהפירוש שלך לא הכרחי. כלומר, יתכן שהוא פירוש
נכון, אבל אנחנו לא יכולים לדעת זאת. כל פירוש יהיה נכון באותה המידה.
א. איראן היא אכן איננה פרס (ואל תהפוך את הסדר... חוכלמולוג )
ב. לאומה האיראנית באמת אין מלך (ואנחנו כבר נגיע למנהיג העליון אשר אינו עונה על הקריטריונים של מלך). לאומה הפרסית היה מלך כשהאמפריה הקדומה שלהם היתה קיימת.
ג. לא אמרתי שלא יכול להיות, אבל שאלתי מה יקרה אם זה לא יקרה - על זה לא ענית.

אמיתות הנבואה היא תנאי הכרחי לקיומה של נבואה.
ראה את הנביאים בתנ"כ. כל נביא אמת היה מחוייב לתת תנאים לנבואה שלו, ואנו רואים כי כאשר תנאים אלו מתקיימים, אז הנבואה מתקיימת (בין אם לטוב ובין אם לרע).
היו נביאים שהנבואות שלהם לא התקיימו והם נביאי שקר. כאשר אתה מביא נבואה כלשהי, ואתה לא
מסוגל להגיד לי איך לאמת אם היא נכונה - מה בתאכלס אתה מנסה להעביר פה?

כל מה שהראית פה הוא בסך הכל טקסט מאחת התקופות הקדומות של האמפריה הפרסית, שמדבר
על מלחמה גדולה (כמה מפתיע! מלחמה בעת העתיקה?!) ושהפרסים ירעישו את כל העולם (כפי
שבאמת קרה לפני לא יותר מ 1500 שנה). לתרגם את הטקסט המובן לחלוטין הזה ולעשות לו אנלוגיה
למצב הנוכחי היום בו:
1. האמפריה האיראנית קטנה משמעותית מהאמפריה הפרסית (והיא למעשה בכלל לא אמפריה. אין
לה כמעט צבא בגלל החרם הבינלאומי מאז מלחמת איראן-עירק)
2. לפרש את "מלך פרס מתגרה במלך הערבי" ל-מלך פרס: המנהיג העליון ומלך ערבי ל.. (?)
3. כל האומות (בתקופה העתיקה, כל האומות של המסופוטמיה ואסיה הקטנה) לכל האומות הידועות
לאנושות
זה פשוט מרחיק לכת, במיוחד כשאתה לא מראה שלכך באמת הכוונה בטקסט.
אני לא מבין איפה הפירוש שלך טוב מכל פירוש אחר...
מלך פרס = אובאמה
הפרסים = האמריקאים
המלך הפרסי מתגרה במלך הערבי = אובאמה מתגרה באחמדינג'אד
כל האומות = כל האומות החברות באומות המאוחדות (או"ם).

הנה, פתרתי לך יותר חורים ממה שאתה הצעת - מה אומר? אני יכול להיות נביא?

ישן 14-11-2011, 18:54
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[color=DarkRed]"[b]פרסים הם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx

תקרא את מה שאתה כתבת! "פרסים הם בני קבוצה אתנית שמרכזה באיראן. קבוצה זו שייכת לקבוצה אתנית רחבה יותר, שבניה מכונים איראנים".
כבר מהציטוט שלך אתה יכול ללמוד שמדובר על הכלה ולא זהות (כמו שטויוטה היא קבוצה קטנה בתוך קבוצת ייצרני הרכב, ויצרני הרכב אינם טויוטה).

ואם אתה כל כך אוהב את ויקי:

עוד:

אני שמח שאתה חוקר, קורא ומרחיב אופקים, אבל לפחות תבין מה שאתה קורא לפני שאתה קופץ ומצהיר שהאיראניים של היום הם הפרסים של התנ"כ שלך :-)
ואני חוזר שוב - אין קשר בינהם, כמו שאין קשר בין הילידים האוסטרליים לבריטים, גם אם כיום השפה המדוברת שם היא אותה השפה.

אני יכול להרחיב אבל אני מבין שאין לך כל רקע בחומר וזה פשוט מתחיל להיות מביך. פשוט רד מהעץ הזה...

תשמע, אין ספק שפה התעלית על עצמך. בו נדגיש לך את זה טוב טוב - פרסים הם בני קבוצה אתנית שמרכזה באיראן
זה אומר שיש פרסים באיראן - והשלטון שלהם הוא השלטון ששולט על איראן- פרס מיוחסת לאיראן! זה שבאו במהלך ההיסטוריה כובשים מוסלמים לא משנה כהוא זה את הזהות הפרסית - ויש לך רמז לזה שהם עדיין מדברים באותה השפה.

אוקי, אז אני רוצה להבין - מבחינתך, המנהיג העליון הוא המלך? שאני אדע איזה איש לפסול

זה כבר ממש מביך.

כאשר אתה מביא נבואה כלשהי, ואתה לא
מסוגל להגיד לי איך לאמת אם היא נכונה - מה בתאכלס אתה מנסה להעביר פה?

השאלות הבאות שלך בעצם מנסות לבחון את אמיתות הנבואה, דבר שלא התיימרתי לעשות.[/color]
הבאתי את הטקסט כי:

אתה חוזר על עצמך בדברים לא רלוונטיים וזה מעייף, אני מודה.

אני יחזור על הסיבות שהביאו אותי להביא את הציטוט הזה דוקא עכשיו למצב שלנו כיום:

"עצם זה שיש טקטס עתיק שמתאר תהליכים ש"נראים" או "מזכירים",אם תרצה, את התהליכים שקוראים היום, מסקרנת אותי מאד."
ואני אוסיף, באותה שנה צריך לבוא מלך המשיח. כל עוד לא מגיע המשיח - הנבואה הזאת אין בה ממש.
לכן זה לא יכול להיות מיוחס ללפני 1500 שנה, ולא לשום תקופה אחרת.
זה בהחלט יכול להיות בעתיד הקרוב/רחוק.
המצב היום נראה הרבה יותר מבעבר (בו נגיד עד לפני 1000 שנה לפחות) כמתאים לאותו טקסט שחוזה אותו.

כל מה שהראית פה הוא בסך הכל טקסט מאחת התקופות הקדומות של האמפריה הפרסית, שמדבר
על מלחמה גדולה (כמה מפתיע! מלחמה בעת העתיקה?!) ושהפרסים ירעישו את כל העולם (כפי
שבאמת קרה לפני לא יותר מ 1500 שנה). לתרגם את הטקסט המובן לחלוטין הזה ולעשות לו אנלוגיה
למצב הנוכחי היום בו:
1. האמפריה האיראנית קטנה משמעותית מהאמפריה הפרסית (והיא למעשה בכלל לא אמפריה. אין
לה כמעט צבא בגלל החרם הבינלאומי מאז מלחמת איראן-עירק)אז בסוף אתה כן מודה שהאימפריה (שהיא כמובן למעשה בכלל לא אימפריה) האיראנית היא האימפריה הפרסית? הרי הבאת את זה בתור סיבה (שזה קטן יותר מזה)? אני מקווה השבילך שהחכמת במהלך הכתיבה שלך..
2. לפרש את "מלך פרס מתגרה במלך הערבי" ל-מלך פרס: המנהיג העליון ומלך ערבי ל.. (?)
3. כל האומות (בתקופה העתיקה, כל האומות של המסופוטמיה ואסיה הקטנה) לכל האומות הידועות
לאנושות

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 14-11-2011 בשעה 18:58.
ישן 14-11-2011, 21:17
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "..."

האמת שזה באמת מעייף. אתה פשוט לא מגיב למה שאני כותב.
נו שוין...
מצד שני, זה די משעשע אז אמשיך כל עוד יש לי כוח
נתון: קיימים פלשתינאים באיזור המזרח התיכון אשר ריכוזם בישראל. לפי השיטה שלך, המדינה שלנו היא פלשתין והשלטון שלנו הוא שלטון פלשתינאי. לראיה - השפה הערבית היא שפה רשמית במדינה כאן
הרגע הוכחת שהפלשתינאים שולטים פה ושהמדינה הזו היא בעצם פלשתין.
מאיפה הבאת שהשלטון של צאצאי הפרסים הוא ששולט באיראן - תמוה.
מאיפה אתה מביא שפרס מיוחסת לאיראן - תמוה.
זו בדיוק הנקודה שלי - שאין קשר בין פרס (או הפרסים) של פעם לאיראן של היום (מלבד האיזור הגיאוגרפי, כמו שאין קשר בין המצרים הקדומים למצרים של היום או היוונים הקדומים ליוונים של היום, לילידים האמריקאים לאמריקאים של היום וכן הלאה). אז מה אתה עושה? בשורה אחת מבטל את כל הראיות שלי ופשוט קובע שאתה צודק.
וואלה, איזה קל זה

אז בנוגע למנהיג העליון.
באיראן החדשה (זו שקיימת הלכה למעשה פחות שנים מקיומה של מדינת ישראל) נוצר שלטון דתי פנאט שהגדיר לעצמו שליט מטעמו (על משמרות המהפכה וודאי שמעת).
המנהיג הדתי אינו מלך המדינה. בדומה לנשיא ארה"ב, ברשותו לבצע מגוון החלטות פוליטיות, צבאיות ומדיניות, אך הוא אינו מסוגל להוריש את השליטה שלו הלאה. הוא אינו מסוגל לדרוש את השליטה כמו מלכים אחרים אלא נבחר (ממש בדומה לכל נשיא אחר) ע"י בוחרים (זאת אולי למראית עין, אבל בניגוד גמור למלך).

בנוסף, האיתוללה נתון לביקורת. אפשר לבקר את הביקורת והבחינות שהוא עובר, אבל מבחינת החוקה האיראנית, ניתן אפילו להדיח איתוללה.

לבל היסר ספק, באיראן לא מתקיימת דמוקרטיה אמיתית, כיאה למלוכה - אבל ישנם הרבה מאוד הבדלים בין השלטון הדתי הפנאט לבין שלטון עריץ שאינו נבחר (קרי מה שקרה בלוב וסוריה).

אם מבחינתך, מלך הוא אחד שיכול להחריז מלחמה, אזי גם ביבי הוא המלך של ישראל, אובאמה הוא המלך של ארה"ב ופוטין הוא המלך של רוסיה. אבל בזה סירסת לחלוטין את מהות המילה "מלך". יכלת סתם להחליף אותה במילה "שליט" וזהו.

השיטה שלך של לקרוא טקסט, להגיד שאולי הוא יחזה את עצמו בעתיד הקרוב ואולי לא - היא קריאה ריקה מתוכן.
אם אתה לא יכול להתחייב על כך שהיא תקרה - מה התועלת שבה?
אם היא תקרה, כיצד נוכל לדעת את ההבדל בין נבואה למקריות?
אם היא לא תקרה, כיצד נוכל לדעת שהיא תקרה בעתיד?
אם היא תקרה אבל לא יגיע המשיח, האם זה אומר שהיא לא קרתה?

תבין, דני... אני יכול לקחת כל טקסט שבעולם, עתיק ככל שיהיה... לפרש אותו כך שאיכשהו יתפרש כנבואה עתידית, ואז, בשלב כלשהו בעתיד - לא משנה בכלל מתי, אם אי פעם - יגיע איזה שהוא מצב שמזכיר בצורה כלשהי את מה שטענתי, אוכל לצעוק בקולי קולות כי אני נביא וכי הנבואה שלי התגשמה.
אם נתייחס להיסטוריה כדבר שחוזר על עצמו (וההיסטוריה אכן חוזרת על עצמה בעקביות מעוררת השראה), יהיה
קל מאוד להנדס דבר שכזה.
אני אוכל להמר היום שבעתיד (הקרוב / רחוק / אי פעם) אירופה תכנס כולה למלחמה גדולה.
זו הנבואה שלי. אני לא אומר עם מי אירופה תלחם. האם אירופה כולה תתאגד כנגד אוייב משותף? אולי תהיה מלחמה פנימית באירופה שתכלול את כל הארצות? אינני מפרט. אני רק מנבא שתהיה מלחמה שכזו.
אני עושה את זה מתוך הבנה כי אירופה למודה קרבות, יש שם המון גזעניות והמון עמים, וזה נראה לי סביר שזה יקרה.
עכשיו, אם אני לא נותן דד-ליין, הנבואה שלי תהיה נכונה לנצח.
אם היא תקרה מתישהו במהלך חיינו - מ.ש.ל - הוכחתי שאני נביא. ניבאתי את המלחמה.
אם היא לא תקרה בימינו, לא נדע אם היא לא תקרה בעתיד ועד שהיא לא תקרה, היא פשוט נכונה לעתיד הלא ידוע.
בתכנות הדבר ידוע כ"תנאי אמת".
קוד:
if (x == x)

לא משנה מה אני אשים באיקס, התנאי תמיד יהיה אמת, אבל אני לא יכול ללמוד ממנו שום דבר. בדיוק כמו
הנבואה הזו שלך...
למרות שאתה כן נתת את אחד התנאים שביקשתי. אתה אמרת שיגיע המשיח עם המלחמה.
זה מעניין, כיוון שיהיה אפשר לבדוק את זה (בהנחה שנדע לזהות שהגיע המשיח... האם הוא יחיה את המתים בהגיעו? או שהוא לא יחיה את המתים? איך נדע שהמשיח הגיע? האם יש איזה שהוא ספר הוראות לעניין הזה?).

ולא, אני לא מודה שהאימפריה הפרסית היא האימפריה האיראנית. ניסיתי להראות לך כיצד הדברים לא מסתדרים.
אם לא הבנת אז לא משנה... אין לי יכולת להסביר לך את זה ברור יותר. תאלץ לדלג על הנקודה הזו או לקרוא אותה שוב.

ישן 14-11-2011, 23:45
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "האמת שזה באמת מעייף. אתה פשוט..."

יהודים ופלסטינאים זה שני קבוצות אתניות שונות לחלוטין.
הקבוצה הפרסית היא בתוך קבוצה איראנית שכולם צאצאים של אותו שבט- הם מאותו מוצא, לכן ניתן להגדיר אותם באופן זהה כאשר אתה מגדיר אומה, שלא כמו כאן בארץ עם הפלשתינאים שהם קבוצה אתנית שונה לחלוטין.
פרס היא איראן היא פרס, לכל הדיעות.

אתה באמת מצפה מתחביר עתיק יומין שידבר בשפה הקטואלית שלך? שבמקום "מלך" יהיה כתוב "נשיא" או "איתוללה"? נבואה נבואה, לא צריך להיסחף - כמובן שהמלך המודרני של היום הוא זה שמבצע החלפות, והרי זה ההגדרה היותר שלמה למלך מאשר אחד שמעביר את המלוכה בירושה או שאי אפשר לבקר אותו. ולשאלתך, בהחלט ניתן להגדיר את ביבי כמלך ישראל ואובמה כמלך אדום.

לסיום,
אתה חפרת הרבה ואני מודה שזה שיעשע גם אותי אבל זה באמת קצת מעייף ונראה לי שאנחנו לא מעניינים כאן יותר מדי אנשים בויכוח הקטנטן בינינו.
בהחלט ניתן לאמת את הנבואה ע"י ביאת המשיח. השאלות שמושלכות מכך אינה לדיונינו.

היה נחמד,
נסכם כאן.

ישן 15-11-2011, 06:30
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "יהודים ופלסטינאים זה שני..."

הפרסים לא היו מוסלמים. לאחר שהמוסלמים כבשו אותם, הם הפכו להיות מוסלמים. הם קיבלו את התרבות של העם הכובש והם נטמעו בתוך אותו עם.
אמנם, חלקם של האיראנים של היום, מקורם בפרסים העתיקים, אך הם כולם מתבוללים זה עם זה.
המוסלמים עם הפרסים והפרסים עם המוסלמים עד שנוצר לך כור היתוך שקוראים לו "איראן".
זה כמו שתגיד שהיהודים האשכנזים מתערבבים עם הספרדים וההיפך, והתוצאה היא "ישראלים".
רק ששם זה הולך לאורך תקופה הרבה יותר ארוכה. אם תסתכל על ישראל בעוד 100 שנה, אתה תראה פחות ופחות את ההפרדה של אשכנזים וספרדים ובסוף כולנו נהיה מישמש כזה של תרבות אחת. בדיוק כמו שקרה באיראן.
אבל - גם לאחר ההיתוך הזה, אתה לא תוכל להגיד על הישראלים שהם אשכנזים. זה שחלקם היה אשכנזי לא הופך את המכלול כולו לאשכנזי. זה לא אותו הדבר.

אני לא מצפה מנבואה שום דבר. זו בדיוק הנקודה שלי. אני לא מאמין בכלל בנבואות, בכשפים ובעל טבעי.
אבל אם אתה מגדיל לטעון שיש כתב פלאים שחוזה את העתיד, אז שיחזה את העתיד.
מצד שני, אם אתה לא יכול לקרוא אותו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, מניין לך הביטחון שמה שאתה פירשת
הוא הדבר הנכון?
זה בדיוק הקטע שאני לא מבין. לקחת טקסט לא ברור, פירשת אותו באופן מאוד מסויים (שבמקרה מאוד מאולץ
איכשהו מתאים לימינו) ופסלת פירושים אחרים. על סמך מה? איך אתה יודע להבדיל בין פירוש טוב ופירוש לא טוב?
ולא רק בנבואה הזו - אלא בכלל בפירושים? אילו כלים יש לך?

ישן 15-11-2011, 10:06
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הפרסים לא היו מוסלמים. לאחר..."

איסלאם הוא דת, לא לאום..
הפרסים לא "התבוללו עם המוסלמים", הם הפכו למוסלמים בדתם, הם עדיין נשארו פרסים מבחינה אתנית, וכיום הם עדיין מהווים את הרוב המוחלט במדינה.
הערבים המוסלמים שכבשו את האזור (ערבים זו כן קבוצה כוללת אתנית, ומהם התחיל האיסלאם), מהווים כרגע כ־2% מהאוכלוסיה שם.
"ממלכת פרס" היא אמנם עתיקת יומין, אך עד המאה הקודמת גם המדינה כונתה בשם "פרס", זה כמו שתגיד שאם נחליף את שם המדינה ל־"יהודה־לנד" אנחנו כבר לא ניחשב "עם ישראל".

אני דווקא מחזיק בדעה שלך שעם נבואות אפשר לשחק בצורות שונות ומשונות, ואתה יכול להכריע האם פרשנות "נכונה" רק בדיעבד
אבל הפירכות שאתה מביא לו מצחיקות.

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 15-11-2011 בשעה 10:08.
ישן 15-11-2011, 11:26
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "כנראה שהי הצריך את ברוך בשביל..."

אז אתה מביא נבואה שאינך יודע אם היא נכונה, או שהיא נכונה לימינו?
אז בשביל מה הבאת אותה מלכתחילה?
ומה הכוונה "עולם"? כיצד אתה מגדיר "עולם"? כתבתי על זה בתגובה למטה.
כל הנבואה שלך היא כללית מדי. אתה הגדרת את "מלך פרס" כהאיתוללה הנוכחי.
אם נניח שזו אכן הכוונה, אזי - במידה והוא יתחלף לפני פרוץ המלחמה אז הנבואה שלך היא שקרית? כיוון שהמלך עליו מדובר לא החריב את העולם?

אתה מבין למה אני חותר? אתה מסרב בתוקף להסביר על מה הנבואה שלך מדברת באופן מדוייק.
אתה שוב פעם מסרב להסביר את התנאים לנבואה. אתה מזכיר שוב ושוב את המשיח - האם זה תנאי?
אם תהיה מלחמה והמשיח לא יבוא - זה אומר שהנבואה שקרית?
אם המשיח יבוא ולא תהיה מלחמה - זה אומר שהנבואה שקרית?
אם לא תהיה מלחמה לעולם - זה אומר שהנבואה היא שקרית?
מה ההבדל בין הנבואה הזו לכל דבר שאני אמציא מהשרוול?
קהלת הגדיר את זה הכי יפה: "הבל הבלים".

ישן 15-11-2011, 12:00
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אז אתה מביא נבואה שאינך יודע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
אז אתה מביא נבואה שאינך יודע אם היא נכונה, או שהיא נכונה לימינו?
אז בשביל מה הבאת אותה מלכתחילה? אני מאמין שהיא נכונה. זה אומר שאני מאמין שבשנה שיבוא המשיח מלך פרס (מי ששולט ומקבל את ההחלטות באיראן) יחריב את העולם, כל השאר, למי הוא יבוא, עם מי הוא יתייעץ - אלה רק פירושים שאני יכול לשער אותם
ומה הכוונה "עולם"? כיצד אתה מגדיר "עולם"? כתבתי על זה בתגובה למטה.
כל הנבואה שלך היא כללית מדי. אתה הגדרת את "מלך פרס" כהאיתוללה הנוכחי.
אם נניח שזו אכן הכוונה, אזי - במידה והוא יתחלף לפני פרוץ המלחמה אז הנבואה שלך היא שקרית? כיוון שהמלך עליו מדובר לא החריב את העולם? לא הגדרתי את האיתוללה הנוכחי "כמלך הכרחי", למעשה לא הגדרתי שום דבר חוץ מהדבר המוגדר והפשוט שפרס היא איראן- ומשם תבוא הרעה. אם זה האיתוללה או הנשיא או הפרלמנט האירני יקבלו את ההחלטה להחריב את העולם זה לא משנה - מלך זה הגדרה לאדם שאחראי על השלטון.

אתה מבין למה אני חותר? אתה מסרב בתוקף להסביר על מה הנבואה שלך מדברת באופן מדוייק.
אתה שוב פעם מסרב להסביר את התנאים לנבואה. אתה מזכיר שוב ושוב את המשיח - האם זה תנאי? כן
אם תהיה מלחמה והמשיח לא יבוא - זה אומר שהנבואה שקרית? אי אפשר יהיה לדעת כיון שהמשיח לא הגיע וזה תנאי בסיסי בטקסט - תקרא לבד אני לא צריך להסביר את זה
אם המשיח יבוא ולא תהיה מלחמה - זה אומר שהנבואה שקרית? כן
אם לא תהיה מלחמה לעולם - זה אומר שהנבואה היא שקרית? אותה שאלה של מקודם ולכן גם אותה תשובה
מה ההבדל בין הנבואה הזו לכל דבר שאני אמציא מהשרוול? בתור אדם מאמין, מה שאתה תמציא מהשרוול לא יעניין אותי יותר מדי, לעומת ספר שמיוחס לגדול עולם.
קהלת הגדיר את זה הכי יפה: "הבל הבלים". אל תשכח גם את הסוף של קהלת

ישן 14-11-2011, 21:25
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי StrAtoS שמתחילה ב "נשמע לך הגיוני שמלך פרס מחריב את כל העולם?"

אז רואים שאתה לא הבנת כלום - אתה צריך להגדיר "עולם".
אם הכוונה ב"עולם" ל"מדינת ישראל", ובהנחה שהמשוגעים האלה ישיגו אטום - יש סיכוי שזה אשכרה יקרה.
אם הכוונה ב"עולם" למזרח התיכון, אז כנראה שלא... איראן חלשה מדי כדי להלחם עם כמה מדינות בו-זמנית.
הצבא שלהם מוגבל.

כל העניין הזה עם נבואות הוא עניין של הגדרה. אתה קורא טקסט ומפרש אותו כפי שבא לך, או כפי שמתאים לך
מבחינת המציאות. זו הסיבה שהטקסטים האלה מאוד פופולאריים ובחלק לא מבוטל הם באמת מצליחים לחזות את
עצמם (בדיוק כמו הבדיחה עם האינדיאנים והגשם) (שגיאות הכתיב במקור, העתקתי את זה מהקישור הראשון שמצאתי בגוגל).
זהירות - ספויילר!

ישן 15-11-2011, 12:25
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "מקור יהודי עתיק על הפצצה הגרעינית מאיראן."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90

למה החלטת ללכת דווקא על סוריה?
בהתחשב בשאר הטקסט, ובמצב הנוכחי, נראה לי הרבה יותר סביר שמדובר בסעודיה, בהתחשב בכך שסוריה היא דווקא בת-ברית של איראן, וסעודיה הרבה יותר מקורבת למערב, ומסוכסכת על איראן. מה גם שבסעודיה באמת יש מלך...

אגב, אפילו אם נסכים איתך לרגע שלטקסט הזה יש רק פירוש אחד אפשרי (מה שלא כך), עדין זה שזה כתוב לא אומר שזה הולך לקרות.
אני יכול לשבת עכשיו ולכתוב על דף שהיפנים הולכים לכרות ברית עם ליכטנשטיין, ויחדיו ליישב פלנטה באלפא קנטאורי, ולגדל שם גזרים גמדיים בגודל אפסילון, שיהיו קטנים כרצוננו. אבל אף אחד לא יתייחס לזה ברצינות, נכון?

ישן 15-11-2011, 19:07
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=dani90] מלך ערבי = לא..."

האמת זה עוד פירוש ששמעתי למלך ערבי, גם זה מסתדר עם "ערב" הסעודית, וגם שיש להם מלך וגם כל המצב שתיארת. מעניין.

אני יענה לך כמו שעניתי לנרקס.

אני מאמין שגדולי עולם לא ממציאים מה שהם רוצים, אלא יש להם את המקורות שלהם (זה נקרא בת קול, רוח הקודש, נבואה ביהדות). קיבלתי א' מנרקס להאמין במה שאני רוצה, אז אני אשתמש בזכות הזאת, וכמוני גם כולם יכולים, לעומת זאת אם אתה תכתוב או כל אחד אחר שאין לי שום סיבה להאמין בו - אני לא יתיחס לזה ברצינות.

ישן 15-11-2011, 23:15
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "זה שקיבלת א' להאמין במה שאתה..."

אני לא נוהג לצעוק בכיכרות העיר, אם צעקת לעצמך את מה שכתבתי בכיכר העיר זו לא בעיה שלי.

בכלל, אני חושב שזה בסדר מדי פעם להביא כאן דברים שקשורים למסורת אבותיך (אני מניח שאתה יהודי) ואבותי, אני מניח שאתה לא חושב שסבא שלך (או סבא רבא) היה פרימיטיבי כ"כ שהאמין בכל דבר שזז...

זה אגב לא נבואת זעם, היא פשוט תיעוד למה שהולך לקרות.
אם אתה מעוניין בנבואת זעם, רק תגיד

ישן 15-11-2011, 23:59
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אני לא נוהג לצעוק בכיכרות..."

תגדיר יהודי?
אני לא מאמין באלוהי היהודים או בכל אלוהים שהוא.
אינני חש רצון או קרבה למסורת של העם היהודי.
נולדתי בישראל כי במקרה נולדתי פה. באותה המידה יכלתי להוולד בכל מדינה אחרת ואז היית קורא לי גוי.
אבותי עשו דברים מטופשים, בהחלט. סבא רבה שלי באמת האמין בשטויות, ולשמחתי אני שייך לדור שיודע
להגיד לזקני השבט שלו "המלך הוא עירום". מאות שנים שום דבר לא השתנה. אנשים האמינו באלוהים, כל
אחד מסיבותיו הוא, עם חשש גדול (או חרדה, אם נתרגם את זה למילים של ימינו) לכפור בכך. היו כאלה שכפרו
ושילמו מחיר לא פשוט.
היום, רוב המדינה שלנו חילונית. העולם צועד לכיוון הזה, ויותר מדינות דתיות - מאבדות מהפנאטיות הדתית שלהן.
זה דבר טוב. זה אומר שאנשים חושבים עם הראש ולא עם אמונות טפלות.
זה דבר שמקרב ומאחד את כל אומות העולם. במקום לנסות להשליט את הדת האחת על כל העולם, הוא צועד
לכיוון הכחדת כל הדתות ואמונה ברציונאל. טוב, זה לפחות החזון שלי... תאכלס, יש עוד הרבה זמן עד שתצא הדת
לכל המאמינים מהראש... שמע, זה לא פשוט העניין הזה, אבל זה קורה. במוקדם או במאוחר.

אם תרצה - זו הנבואה שלי, וכאשר המשיח יגיע, המשמעות היא שאף אחד יותר לא יאמין בשום שטות על-טבעית
מהסוג שתיארת. אז, העולם יהיה, באמת, יפה יותר.

ישן 16-11-2011, 00:38
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תגדיר יהודי? אני לא מאמין..."

טעות בידך.

העולם במגמה של אמונה בדת יותר מבעבר. אם לפני כמה שנים היו מסתכלים על הדת כמשהו שצריך לאפשר לאנשים להאמין מצד פלורליזם והבעת כלל הדיעות, היום, הדת מקבלת לגיטימציה מחשבתית, אם תרצה- תיאוריה שהולכת בד בבד עם תיאוריות מדעיות כגון המפץ הגדול וכדו'.

עם זאת אני מסכים שעקב ריבוי הדמוקרטיה והמוסר הטבעי, האדם למד למתן את דיעותיו, גם הדתיות (למעט המוסלמים, למרות שגם הם במגמת מיתון), ולבחור לפרש, כל אחד באמונתו, את הדת בהתאם למוסר הכללי.

ואם אתה רוצה נתונים בשטח - לפי הוושינגטון פוסט: 70% מהמדענים מאמינים באלוהים.
ולא סתם: דוקטורים לפיסיקה - 76% מתוך 2000 מאמינים באלוהים (http://www.thedos.co.il/Article.aspx?Article=43).

החילוניות בארץ לא פופולארית בכלל. 7 מכל 10 מאמינים שיש אלויהים לפי מדגם מייצג לפני 5 שנים (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3311545,00.html)

לסיכום, הדת לגיטימית ואקטואלית היום, הרבה יותר מבעבר.

ישן 16-11-2011, 06:23
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אני יגיד לך את האמת. תגובות..."

ואת זה אתה אומר בתור דני או בתור נרקס?
תראה, מבין שנינו - אתה זה שמאמין בספר פנטזיה מבלי שום ראיה לצידך (מלבד העובדה שיש עוד חברה' שעושים
את אותה הפעולה).
אם טפשותם של רבים מביאה לך נחמה - בבקשה... לי זה לא משנה.

בנוגע למה שקישרת למעלה - אין לי יכולת אמיתית לבדוק את זה.
קשה לי להאמין שיש הרבה מדענים דתיים. בלינק שאתה הבאת אגב, רוב המדענים מסרבים להאמין לספר
(בניגוד אליך) והם פשוט "מאמינים במשהו". אני לא יודע עד כמה הכתבה הזו אותנטית, אני לא מכיר את הכתב
והיא עומדת בסתירה לנתונים אחרים שאני מכיר.
אגב, דעותיהם של מדענים בנושאים מחוץ לתחום ההתמחות שלהם, הוא עניין אישי ולא רלוונטי לדיון ציבורי.
כלומר, אם פיסיקאי יאמין באלוהים, זה לא אומר שהפיסיקה גורסת שקיים אלוהים. זה פשוט אומר שהוא אישית
מאמין (אולי כי בא מבית דתי, אולי כי הסביבה שלו היא כזו, ואולי הוא מפרש את המילה אלוהים אחרת ממך
[זוכר את ציטוטיו המפורסמים של איינשטיין?]).
ארה"ב בעצמה היא מדינה מאוד דתית, אבל ישנה מגמת עליה באחוז האנשים הלא דתיים במדינה. כפי שאמרתי
קודם, המגמה היא חיובית, אבל איטית. פחות אנשים מאמינים ואלו שמאמינים - מאמינים פחות (כפי שאמרת
בעצמך). החזון הוא באמת לגרום למיתון בדתיות, עד שהיא תהפוך למשהו רוחני בלבד, שלא ידרוש פולחנים או
סגידה עיוורת אחרת. במידה והדתיות תסתכם באמונה כמו של המדענים מהכתבה בפוסט, אז המצב יהיה הרבה
יותר טוב לכולנו. אני מאחל שנגיע למצב הזה, וכמובן נמשיך ממנו הלאה לבלתי-נמנע, והוא אי אמונה בכלל.

למרות שאני לא מאמין שזה יקרה לגמרי. אפילו כשהמדע יענה על כל השאלות, תמיד יהיו בעלי דמיון שיחליטו
להאמין בדברים קסומים סתם כי בא להם. זה לא חייב להיות אלוהים, זה יכול גם להיות חדי-קרן וערפדים, אבל
רוחניות זו רוחניות. אני לא מבדיל בין אלוהים לערפד.

עריכה:
החילוניות בארץ יותר פופולארית ממה שאתה מציג:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3237968,00.html

השאלה על "האם אתה מאמין באלוהים?" מבלי להגדיר מהו אלוהים, היא שאלה ריקה.
אינני יודע מה טיבו של הסקר, אבל אין לי ספק שהוא לא מייצג כלום. יכלת באותה המידה גם לטעון ש 9 מתוך 10
הם מאמינים והייתי מאמין לזה באותה המידה.
מצד שני, אתה אלוף בלהתפתל סביב טקסט, אז אולי תגדיר את אלוהים בצורה שגם אני אאמין בו (נניח שאלוהים
הוא כוח פיסיקלי ידוע, כמו הכבידה).

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 16-11-2011 בשעה 06:29.
ישן 18-11-2011, 01:21
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ואת זה אתה אומר בתור דני או..."

כשאתה אומר שהנתונים שהבאתי לא תואמים את שלך, מן הראוי שתביא את הנתונים ואת מקורם, או שאתה שוב מתחמק ומתפתל.

אני יגיד לך מה אומר לך הנתונים האלה.
כשאחוז נכבד ממדעני הפיזיקה סוברים שיש אלוהים זה אומר שהפיסקה הראשונה שלך מראה כמה אתה שוגה ביהירות והגאווה שלך כלפי אנשים מאמינים ("אם טפשותם של רבים מביאה לך נחמה - בבקשה... לי זה לא משנה.").

אני רואה שאתה מתקדם יפה ולפחות מבין שצריך להיות כח אחר, לא מוגדר.

ישן 18-11-2011, 13:24
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "כשאתה אומר שהנתונים שהבאתי לא..."

הנה לך כתבה מעניינת, שאולי לפי הכותרת אתה עלול לחשוב שהיא תתמוך בגישה שלך:
http://www.guardian.co.uk/science/2...cience.research
כתבה מעיתון הגארדיאן הבריטי.

אתה יכול לראות כי האמונה באלוהים אינה קשורה להבנה פיסיקלית. ישנם אנשים מאמינים שהפכו לפיסיקאים, והם
מנסים לתרגם לעצמם את מסקנות המחקר שלהם, כיצד מסתדרות עם האמונה הראשית.
האמונה של אנשים באלוהים אינה מוכיחה את עצמה כנכונה. כלומר, כדי שמשהו יהיה נכון, יש להוכיח את נכונותו
ואת זה אי אפשר ע"י פופוליזם.
בעבר כולם חשבו שכדור הארץ הוא שטוח ואף כי עניין זה היה בהסכמה מלאה של כולם (כולל המדע, אגב), אין זה
אומר כי דבר זה הוא נכון, והיום אנו יודעים את האמת המוחלטת לגביו (אמת שאם מישהו יערער, אף אחד לא
יקשיב לו - ובצדק).
ישנם מדענים מאמינים, אך לאף מדען אין ראיה מדעית לנכונותה של התורה או קיומו של אלוהים.
זה שלאנשים יש רצון להאמין ב"משהו" (אגב, גם הם לא ממש מגדירים את "אלוהים" כפי שאתה הגדרת, כמו
איינשטיין) זה דבר אחד. להאמין באלוהים שלך, שברא את העולם ולסגוד לו - זה משהו אחר לגמרי.
זה דיון מאוד פילוסופי... רק ההגדרה של אלוהים וכמות ההתערבות שלו בעולם היא עניין מאוד עמוק.

הפסקה האחרונה של דוקינס מסכמת את הכתבה בצורה מאוד יפה, לטעמי:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Guardian
Richard Dawkins, however, remains unmoved. Is there a limit to what science can explain? Very possibly. But in that case, what on earth makes anyone think religion can do any better? "I once reached this point when I asked the then professor of astrophysics at Oxford to explain the origin of the universe to me," he says. "He did so, and I posed my supplementary: 'Where did the laws of physics come from in the first place?' He smiled: 'Ah, now we move beyond the realm of science. This is where I have to hand over to our good friend the chaplain.' My immediate thought was, 'But why the chaplain? Why not the gardener or the chef?' If science itself cannot say where the laws of physics ultimately come from, there is no reason to expect that religion will do any better and rather good reasons to think it will do worse."

ישן 18-11-2011, 13:11
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx] ארה"ב בעצמה..."

הוא אדיוט מסוג אחר.
הסיינטולוגיה היא רק דוגמה אחת, ראיה אחת, לקלות הבלתי ניתנת להבנה (לאנשים בעלי תבונה) כיצד דת יכולה
להווצר משום דבר. או בעצם, להברא, אם המושג "בריאה" משמעותו ליצור יש מאין.

ומה שאתה אומר נכון, אך אם זאת ישנם יותר ויותר אתאיסטים בארה"ב, והם מקבלים יותר חשיפה ויותר פתיחות.
לצערי הם עדיין נחשבים ע"י רבים לאנשים רעים, אבל זה כנראה בגלל שאינם מבינים מה משמעות המילה
אתאיסט. איכשהו זה מתקשר אצלם לרוע, מעשי סדום ואנרכיה... לא ברור, אבל אני שמח שבישראל ישנה פתיחות
הרבה יותר גדולה לחילונים בכלל, ואתאיסטים בפרט.

ישן 18-11-2011, 13:44
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הוא אדיוט מסוג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
הוא אדיוט מסוג אחר.

אפשר לומר הרבה דברים רעים על ריק פרי. אידיוט הוא לא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
ומה שאתה אומר נכון, אך אם זאת ישנם יותר ויותר אתאיסטים בארה"ב, והם מקבלים יותר חשיפה ויותר פתיחות.
לצערי הם עדיין נחשבים ע"י רבים לאנשים רעים, אבל זה כנראה בגלל שאינם מבינים מה משמעות המילה
אתאיסט. איכשהו זה מתקשר אצלם לרוע, מעשי סדום ואנרכיה
... לא ברור, אבל אני שמח שבישראל ישנה פתיחות
הרבה יותר גדולה לחילונים בכלל, ואתאיסטים בפרט.

אתה לא יכול למחוק בחמישים שנה נורמות חברתיות בנות אלפי שנים. האתאיזם כמערך אמונה נתפס במשך אלפי שנים כאיום על הדתות, עוד מימי הדתות הפוליתאיסטיות של מצרים ויוון העתיקות.

לזה אתה חייב להוסיף את התוקפנות של רדיקלים אתאיסטיים (ריצ'ארד דוקינס הוא דוגמא מצויינת) שמנסים לכפות את מערך האמונה שלהם על אלו שמאמינים. תסכים איתי שכל זמן שאמונתו של אדם, ותהא מגוחכת ככל שתהיה, איננה פוגעת באיש ואין הוא כופה אותה על אחרים, הרי שיש לו זכות מלאה להחזיק בה, אפילו אם היא מגוחכת? הרדיקליזם האתאיסטי (שלפעמים גובל בפנאטיות דתית של ממש) די מחזק את התחושה הזו אצל אנשים.

ישן 18-11-2011, 15:41
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx]הוא אדיוט מסוג..."

אוי ואבוי, אני משום מה חשבתי שזה טום קרוז בתמונה...

בנוגע לדוקינס, אני פשוט לא מבין על מה אתה מדבר. פנאטיות? ראידקליות? ftw?
על מה אתה מדבר?
תוקפנות? ראיתי הרבה סרטונים והרצאות של דוקינס ואני לא רואה את מה שאתה אומר.
קראתי את ספרו "יש אלוהים? האשליה הגדולה של הדת" ולא ראיתי שם הטפה או קיצוניות מחשבתית.
אני לא בטוח שאני מבין למה אתה מתכוון - אם תוכל לתת דוגמאות, אוכל להתייחס אליהן ביתר קלות.
באופן כללי, אינני מבין כיצד אתאיסטים (מלבד עצם היותם אתאיסטים) הם אנשים תוקפניים. ההגדרה של אתאיסט
היא "אי אמונה בתאיזם". זה הכל. זה לא אומר עליו שום דבר מעבר לכך.
אז נכון שזה מעצבן את התאיסטים לראות שיש כאלו שלא מאמינים במה שהם כן מאמינים, אבל בזה זה מסתיים.
אם זה מעצבן את התאיסטים מאוד - אז כנראה שמבחינתם האתאיסטים הם מאוד תוקפניים.
אם זה מעצבן את התאיסטים רק קצת, אז כנראה שמבחינתם האתאיסטים הם רק קצת תוקפניים.

האיום ברור ולדעתי הוא חיוני. חשוב שאנשים יחשפו במהלך חייהם לא רק לאמונה כלשהי שהיא עצמה נובעת
מהמקום בו נולדו, ולאמונות של ההורים שלהם, אלא גם לחוסר האמונה והיכולת לחשוב לבד ולהגיע למסקנות לבד.
לא שיש לי בעיה עם אנשים מאמינים. אני לא שונא דתיים. אני פשוט לא מאמין במה שהם מאמינים... זה הכל.

ישן 18-11-2011, 03:51
צלמית המשתמש של infected aviad
  משתמש זכר infected aviad infected aviad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.06
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לו היה לוקח את מבוא..."

לא?

ציטוט:
משום העדויות הרבות, מתרבויות שונות, להתרחשות האסון, מניחים ארכאולוגים והיסטוריונים מסוימים כי סיפור המבול הוא הד למאורע כביר שכזה שאכן התרחש בעבר.

היו שחשבו למצוא עדות למבול בשכבת טיט שהתגלתה בחפירות ארכאולוגיות באור כשדים שבבבל; זו הייתה סברתו של הארכאולוג האנגלי ליאונרד וולי, שעמד בראשה של החפירה שם בשנות ה-30 של המאה העשרים. עם זאת, תאוריה זו אינה מקובלת כיום.

תאוריה אחרת שהועלתה על ידי ד"ר ויליאם רייאן וד"ר וולטר פיטמן מאוניברסיטת קולומביה שבארצות הברית, ואוששה בשנת 2000 על ידי משלחת בראשותו של ד"ר רוברט בלארד, היא שהמסופר הוא הד למבול מקומי שהתרחש בים השחור. על פי תאוריה זו, הים השחור היה בעבר ימה של מים מתוקים ובשל התחממות כדור הארץ לאחר עידן הקרח האחרון והמסת קרחונים, עלו פני הים ונבקע פתח או נוצר מפגש שבו זרמו מים מן הים התיכון לים השחור, אזור המהווה היום את מיצרי הבוספורוס. צוללות שנשלחו למשימות תיעוד, מצאו בשנים האחרונות שרידים ליישובים, חלקם גם בעומק הים השחור. ממצאים מצביעים כי בעבר התיישב שם האדם, וכן כי הים השחור היה קטן בממדיו מאשר כיום וששטחי חופיו הקדומים הוצפו כליל.

ישנן תאוריות נוספות, על כך שכוכב שביט חדר את האטמוספירה של כדור הארץ ופגע באחד האוקיינוסים. מה שגרם לאידוי עצום של מי ים שירדו כגשמים שיחד עם גל צונמי אדיר ועוצמתי, הכו באזורים מיושבים. עם זאת, תאוריה זו מקובלת פחות.

מקור:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94....A8.D7.95.D7.AA

ישן 18-11-2011, 13:19
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "לא? [QUOTE]משום העדויות..."

בדיוק.
מה שציטטת הוא גם מה שאני מכיר. המיתוס של המבול, הוא אגדה שעברה בין השבטים בעת העתיקה - כנראה
כתוצאה מאירוע כמו זה שתיארת (הצפת הים השחור לאורך החיבור שלו עם הים התיכון).
אני רק יכול לתאר מה חשב לעצמו אותו פרימיטיב שחי באיזור ההוא, על כמויות המים שהציפו את הכפרים והשדות
שם, שלא לדבר על הסיכוי שמאורע זה התרחש בחורף ובמקרה ירד גשם.
ההסקה כי הגשם הרב הוא זה שהציף את העולם היא הסקה לא מופרכת בכלל.
מצד שני, אותו מחבר או מחברים שסיפרו על המאורע, יודעים שהם שרדו לא בזכות נוח, אלא בזכות שהם פשוט
לא טבעו בשטפון.
אך אבולוציה נוטה להעדיף תכונות מסוימות, וכך זכה הסיפור הזה לשינויים, שיפוצים עד ששרד בגרסתו כפי שאנו
מכירים, במיתוס סיפורי ספר בראשית.
כל כך קל להסביר מאיפה נבע הסיפור הזה בדרך המדעית, שאני תמיד תמה כיצד ישנם עדיין אנשים שמעדיפים
את הסיפור המיתולוגי של אלוהים שהעניש את כולם, הציף את כל העולם, שם את החיות בתיבה וכו' - מאשר פשוט
להבין כי זה סיפור מונפץ שמקורו אינו לגמרי ברור, אך ישנן כמה תיאוריות סבירות בהחלט שיסבירו אותו.

ישן 19-11-2011, 00:01
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "העניין הוא שדיונים כאלה..."

אני לא יודע על איזו אהבה אתה מדבר. אני אישית נשוי לדתיה ואני אוהב אותה מאוד (היא אפילו גולשת או לכל הפחות
גלשה בפורום הזה בעבר).
אני לא מאמין במה שהיא (וחבריה למגזר) מאמינים, ואני חושב שזו זכותה המלאה להאמין במה שהיא רוצה (אמנם
אני לא שמח שהיא מאמינה בדברים שאני חושב שהם שטויות, אבל באותה הנשימה אני שמח שהיא לא מאמינה
בשטויות גדולות יותר, והרסניות יותר - מבלי לפרט).
העניין הוא לא האם אני מאמין במה שדני וחבריו מאמינים. זה ברור כקונפליקט כבר בעצם הגדרתנו דתי ואתאיסט.
אין וויכוח.
אבל כאשר דתי מנסה להצדיק את האמונה שלו בראיות אמפיריות, ומנסה להוכיח את נכונות התורה והאמונה שלו
ע"י סממנים אקטואליים כלשהם, אז הוא נכנס לתחום "האמונה" שלי (שמתי במרחאות כדי שיהיה ברור שזו לא
באמת אמונה, אבל אני משתמש בכוונה במילה הזו כי זו המילה שהדתיים בעצמם משתמשים בה והיא מובנת להם
אף על פי שהזה שונה). אני יכול לבדוק את מה שהוא מביא, את הראיות שלו, הבדיקות שלו, הפירושים שלו
והניסוחים שלו, להעמיד אותם במבחן, להסתכל עליהם בזכוכית מגדלת ולבדוק בצורה מדעית, האם הטענות שלו
עומדות במבחן המציאות, האם הן מתאימות בהכרח - או שלא.

אם היה לו כל כך חשוב ללחוץ על כפתור ה Esc ולברוח מהדיון ע"י "טוב, עזוב אותי באמא שלך, אני מאמין וזהו",
אז הוא יכל לעשות את זה כבר בהודעה המקורית.
אבל אם היה לו חשוב להגיד מה שהוא אמר, ולהגיב לטענות שעלו כאן, שגורסות שהוא מקשקש, אז זה כבר משהו
אחר.
איבה? שנאה? לא... לא בהכרח. זה מאוד תלוי מי קורא את הדברים. אני לא שונא את דני, אף על פי שחבל לי
שבחור כמוהו מבזבז כל כך הרבה אנרגיה על זה. אבל אם זה עושה לו טוב, ועושה אותו בנאדם טוב - שיהנה.

ישן 18-11-2011, 14:51
  נור השמן נור השמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.10

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dani90
"אמר רבי נור השמן:

שנה שמלך המשיח נגלה בו, כל מלכי האומות מתגרים זה בזה.

מלך פרס מתגרה במלך הערבי, והולך מלך הערבי לאדום ליטול עצה מהם.

וחוזר מלך פרס ומחריב את כל העולם.

וכל אומות העולם מתרעשים ומתבהלים ונופלים על פניהם. ויאחזו אותם צירים כצירי יולדה.

וישראל מתרעשים ומתבהלים ואומרים: להיכן נבוא ונלך? להיכן נבוא ונלך?

ואומר להם: בניי, אל תתיראו! כל מה שעשיתי, לא עשיתי, אלא בשבילכם! מפני מה אתם מתיראים? אל תיראו, הגיע ימי גאולתכם!"

המקור מיוחס למאות הראשונות לאחר הספירה לפחות 1500 שנים לפני..
פרס = אורז פרסי
אדום = מפלצת הספגטי המעופפת. הכוונה כאן לרוטב העגבניות שעושה אותה אדומה

זה ידוע שיש מריבה עתיקת יומין בין הפחמימות פסטה ואורז.
גאולה זה דבר טוב לכן יש סיבה לאופטימיות

בדוגרי זה נשמע לי עכשיו יותר הגיוני.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:24

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר