לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2011, 15:24
צלמית המשתמש של farky
  farky farky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.04
מכינה בטכניון/מעבר בין פקולטות - התייעצות

היי, שלום לכולם.

היום עשיתי לעצמי איזה יום טיול בטכניון לברר קצת מה האפשרויות שעומדות בפניי.
אני אתחיל בזה שאני אגיד שאני רוצה ללמוד מדעי המחשב, כמה שיותר מהר נראה לי ככה עדיף (למרות שלא לחוץ)

הציונים שלי לא הכי טובים אבל גם לא כל כך רעים
מתמטיקה 5יח' - 87
אנגלית 5יח' - 85
פיזיקה 5 יח' - 83
מדעי המחשב - 5יח' - 82
ע"ג בתכנון ותכנות מערכות 5 יח' - 85
פסיכומטרי - 660

בבדיקה שעשיתי באתר של הטכניון, הסכם שלי עומד כמעט על 82, כשלמדעי המחשב צריך 89 (לפי מה שאמרו לי בייעוץ)
הם הביאו לי 2 אופציות:
1. ללכת לעשות מכינה - אם אני מעיף מתמטיקה, אנגלית ופיזיקה בציון 95 (כן בטח..) אני עומד בסכם הנדרש ואין בעיות. נכון שזה לא כל כך ריאלי, אבל אם אני משפר לפני זה פסיכומטרי אפילו לציון 700 זה מאוד יכול להקל עליי

2. האופציה השנייה, שבגללה אני כותב את ההודעה הזאת ורציתי לראות אם יש מישהו מכם עם ניסיון בעיניין שיכול לעזור, היא ללכת לפקולטה אחרת להנדסה שבה אני עומד בדרישות, ולעשות סוג של אפיק מעבר אחרי סמסטר אחד למדעי המחשב כשאני צריך לעמוד בדרישות של 3 קורסים שאצטרך להגביר לרמה של מדעי המחשב בציון ממוצע של 80. נכון, אני בטוח שזה קשה אבל לא לא אפשרי..
מה שכן, אני מפספס קורס אחד (לפחות?) במדעי המחשב שאותו אני אצטרך להשלים תו"כ.
אני מתאר לעצמי שהתואר בנוי בצורת פירדמידה שהחומר החדש נשען על חומר נלמד. אם אני מגיע לסמסטר השני במדעי המחשב כשחסר לי קורס אחד זה לא יכול להקשות עליי מאוד אחר כך? מה גם שהקורסים שהם דורשים בשביל המעבר זה לא הרמה המקסימלית או אפילו הרמה שלומדים באותו הזמן במדעי המחשב.

מישהו מכם יודע על מה אני מדבר, עשה את זה ויכול להמליץ לי מה לעשות
אם אני אתחיל מכינה ופסיכומטרי, אני אתחיל ללמוד בתכלס רק במרץ שנה הבאה אולי, כשבמצב הזה אני יכול להתחיל כבר במרץ הקרוב בלי שום דבר נוסף שאני צריך לעשות

אני מקווה שהייתי מובן, או שאתם מצליחים להיכנס לראש שלי
תודה רבה,
נאור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2011, 16:19
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי farky שמתחילה ב "מכינה בטכניון/מעבר בין פקולטות - התייעצות"

שלום נאור,
ראשית, כתבתי על המכינה ואפיקי מעבר בטכניון רבות. אני ממליץ לך לעשות חיפוש על ההודעות שלי בפורום...

שנית, ממוצע גבוה (82 ומעלה) בסמסטר ראשון של מדעי המחשב/חשמל (שהם כמעט זהים) קשה שבעתיים מאשר שיפור פסיכומטרי או בגרויות.
אם אתה מתחיל תואר בהנדסת X ורוצה לעבור למדעי המחשב על סמך ציונים - כדאי לך מאוד לרצות גם את הנדסת X, שכן קח בחשבון שהרוב המוחלט שעושה את הצעד הזה, נשאר בX בסוף.

ברמה הכללית, הטכניון לא מקל על אלו שרוצים לעבור למדעי המחשב/חשמל על סמך ציונים.

הייתי שוקל שוב לשפר פסיכומטרי (איזה ציון אתה צריך כדי להתקבל? אתה חושב שהוא בר השגה?), בגרויות (הבגרות במתמטיקה ובפיסיקה היא משחק ילדים לעומת המתמטיקה והפיסיקה של סמסטר ראשון במדעי המחשב בטכניון) ואולי אפילו מכינה, אם ניסית כבר הכל...

מעבר על סמך ציונים היא האופציה האחרונה ביותר שכדאי לך לשקול, וגם אז, לא לקבל החלטה כזו ב2 ידיים...

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 17-11-2011 בשעה 16:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:22

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר