לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2011, 21:50
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי oplo1234 שמתחילה ב "ראית את הסרטון? אבן? יותר כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo1234
ראית את הסרטון? אבן? יותר כמו בלוט, איזה שטות, אני לא מאמין שעל כזה דבר שופטים חייל, ואני באמת נגד כל גילויי אלימות של חיילי צה"ל והתנהגות בלתי הולמת.
אך במקרה הזה, לא היה שום אקט שלא היה בסדר מבחינת החייל, רואים שהצלם אפילו לא נרתע במעט מה"אבן" שנזרקה לעברו, מה אני אמור להרגיש כשאני יוצא חודש הבא למילואים בשטחים? איך אני יכול לבצע את עבודתי כשאני יודע ששופטים היום חיילים על מקרים כל כך מטופשים וחסרי כל משמעות כדי לרצות גורמים כלשהם.

המממ...אתה אמור פשוט לא לזרוק אבנים או איצטרובלים על צלמים ואזרחים..לא נראה לי כזה מסובך, אם אתה לא יודע לעמוד בחוקים של צה"ל אז אתה לא צריך להיות חייל ומכיוון שאני יודע שאתה יכול היטב לעמוד בחוקים הרי שאני לא מקבל את המשפט שסיימת איתו, המצב שלפנינו היה מצב מאוד פשוט, לא איזו דילמה מבצעית של החלטה במצב לחץ, שם חייל צריך לקבל גיבוי מלא גם אם הוא טועה.
היתה כאן התנהגות לא מקובלת, מעבר על החוקים והעונש היה מוצדק ואפילו קל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2011, 22:39

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי oplo1234 שמתחילה ב "כנראה שאתה לא מודע ללחצים..."

ציטוט:
כנראה שאתה לא מודע ללחצים נפשיים שעוברים על חיילי צה"ל בקווי ח"יר השונים, במיוחד בקו הנוראי הזה שנקרא קו חברון, לחץ ממתנחלים קיצוניים, שמאלנים אנרכיסטים, ערבים מגובים בבצל"ם, אז ביג דיל, החייל זרק "אבן" (ורואים מהסרטון שהוא לא סיכן אף אחד ואני לא בטוח שזו היתה אבן).
לא הייתי מגבה את החייל אילו היה זורק אבן אמיתית על הצלם, אך ברור כשמש שה"אבן" היא בעצם לא אבן, ולא היתה שום סכנה לצלם, והוא גם לא חש כזאת סכנה, בושה וחרפה שככה אנחנו שופטים את החיילים שלנו.

הבנתי, הפכנו את זה לעניין של הבנה אישית? אין בעיה..
כנראה שאתה לא מודע ל: ערכי צה"ל, משמעת, פיקוד, סטטיסטיקה (ישנם אלפי ואולי עשרות עשרו אלפי חיילים שמשרתים בשטחים, בודדים זרקו אבן או איצטרובל על צלם שלא עשה להם כלום) אז אל תספר לי על לחצים..עובדה שרק מעטים ביותר עוברים על החוקים בצורה בוטה כזו שלא במצבי סכנה מיידיים.
אני לא באתי בטענה גדולה לחייל, אני מבין שהוא יכול לטעות במצב לחץ שכזה, כאן צריכה לבוא מידתיות העונש שפטו אותו לכמה ימים במחבוש,זה הכל, עונש סביר למדי.
כמו שכתבתי בקורס טייס מקבלים עונשים זהים על דברים חמורים הרבה פחות.
אין כאן שום עניין פוליטי, פשוט צריך למתוח את הקו איפהשהו...וכאן מתחו אותו בצדק וגם נתנו עונש סביר לגמרי..עוד שבוע החייל הזה בחזרה ביחידה/ בבית או איפה שהוא לא היה.

ישן 21-11-2011, 23:26

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי oplo1234 שמתחילה ב "אל תהפוך את זה למשהו אישי, אף..."

ציטוט:
אל תהפוך את זה למשהו אישי, אף אחד לא תקף אותך ואין לך מה להתגונן, בכל אופן כנראה שאין מצלמה על כל חייל צה"ל בשטחים, ואני באמת לא מנסה לתקוף אותך אך כנראה שאתה לא מודע להתנהגות חיילי צה"ל, ואני לא מאמין שאין מישהו כאן שלא חווה משהו דומה, אם היית שופט כל חייל על כל מעשה מטופש או לא אחראי שכזה ושופט אותו לכלא! חצי מהחיילים היו שם, עונש לא מידתי שיטיל כתם על החייל גם בשחרור שלו, בושה וחרפה.

אני מודע להתנהגות חיילי צה"ל בצורה סבירה, בכל זאת הייתי במחסומים בשטחים כשאתה היית כנראה בכיתה ב'...ולמרות שלא הייתי שם כמה זמן העקרונות כנראה לא השתנו, הלחצים ברורים ולכן העונש הקל יחסית.
ללא עונש אתה בעצם מייצב מצב שבו לחייל מותר לזרוק חפצים כאלו ואחרים על אזרחים..זה נראה לך סביר? ממש לא.
מעבר לזה, אם זו ההתנהגות אז צריך לעשות קצת יותר סדר, זו לא התנהגות סבירה במצב שהוא היה בו.
בושה לצה"ל אם לא היה שופט את החייל הזה רק בגלל ביקורת או פוליטיקה. זה צבא, לא מועדון, עברת על החוקים בצורה ברורה, קבל עונש מידתי ושב בשקט.
ישב בכלא 10 ימים, ויחזור ליחידה, לא קרה כלום וגם אם קרה קרה בצדק.

ישן 22-11-2011, 00:44

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי t0mer שמתחילה ב "הוא נענש כי היה צילום, אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי t0mer
הוא נענש כי היה צילום, אני בטוח שיש מקרים הרבה יותר גרועים שפשוט לא מתועדים ולכן לא נעשה כלום...

כדי להראות שהנה צה"ל עושה משהו שפטו את החייל.

תעשה לי טובה, לזרוק אבן שלא פגעה מספיק נזיפה. להכניס על כזה דבר לכלא זה לא מידתי בשום צורה שהיא.

זה לא מידתי, זה מעט מדי. יצא בזול.
שוב, הוא צרך להיענש כי מה שהוא עשה זה לא בסדר וזה עובר על החוקים, פשוט מאוד. זה צבא שאמור להיות ממושמע, לא הפלנגות שאתה מכוונים אליהם.
10 ימי מחבוש צה"לי זה עונש בדיחה..שוב, יש קצינים, טייסים ונראה לי גם אלופים שישבו איזה שבוע שבועיים בכלא הצבאי כשהיו צעירים..ממש לא סיפור.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:49

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר