לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-11-2011, 23:46
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
ובתוך כך כמו שאומרים - "לביאות הצפון" שומרות על שמיים בטוחים - כתבה על סוללת פטריוט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "חשיפה בעיתון ידיעות אחרונות - ישראל קיבלה בחשאי סוללת טילי פטריוט"

http://www.idf.il/1133-13932-he/Dover.aspx

לוחמי ולוחמות סוללת "אריות הצפון" של מערך ההגנה האווירית, קיימו תרגיל פריסה בדרום ובצפון הארץ, בו השתלמו בתרחישים קרקעיים ואוויריים

לוחמי סוללת "אריות הצפון" של מערך ההגנה האווירית, קיימו בשבוע שעבר תרגיל פריסה בדרום ובצפון הארץ, במסגרת אימון המתבצע אחת לתקופה. במסגרת האימון השתלמו הלוחמים בתדריכים מקצועיים, לרבות סימולציות המדמות תרחישים קרקעיים ואוויריים דוגמת ירי טיל או התמודדות עם תנועה חשודה של מטוס ואף אירועי אב"ך.

הכח המאייש את הסוללה מורכב מלוחמי ולוחמות סוללת פטריוט, טכנאים ותומכי לחימה, כאשר כולם נעים ביחד. "תמיד טוב להתאמן, טוב לרענן את החלודה. כשנמצאים בבט"ש נורא קל להיות שאננים ורגועים, ובשביל זה האימון בא לדמות מצב חירום", סיפרה מפקדת הסוללה, סרן שלומית רודניצקי. "האימון היה מאוד מוצלח. עמדנו ביעדים, הדרך לא הייתה קלה אך השגנו את מטרותינו".

בסוללת "אריות הצפון" הכוח הנשי מורגש באופן בולט, זאת ניתן לחוש מסיור קצר באזור הסוללה. הבנות מהוות כוח חשוב ומשמעותי ביותר בסוללה, גם בדרג הגבוה יותר וגם הלוחמות עצמן וניכרת כלפיהן הערכה רבה גם מצב הלוחמים. לא בכדי מכנה אותן סגן מפקד היחידה, רס"ן איתן בירן, "לביאות הצפון".

סרן רודניצקי היא אחת מ-6 לוחמות בסוללה. בדרג הגבוה ניתן להבחין גם בסגנית מפקדת הסוללה, סגן אלה לסרי. "תמיד 'ריחמו' עליי כי ידעו שאפקד על חיילים שכמעט כולם גברים, אך אני לא מרגישה הבדל. למדתי שהחיילים אוהבים את זה, כי הם יודעים שאני יכולה להיות מאוד קשוחה כשצריך, אך יש רגישות רבה שלפעמים חסרה אצל הבנים", אמרה סגן לסרי. "תפקיד הלוחמת הוא תפקיד די בודד", היא מספרת, "לפעמים את יכולה להיות בת יחידה. אך למרות זאת, האווירה כאן היא אחרת מכל דבר אחר בצבא. יש המון צחוקים עם הבנים והתפקיד ממש חווייתי ומאתגר".

כוח נשי נוסף בסוללה הן הלוחמות עצמן. בסוללה יש שתי לוחמות, ואחת מהן, רב"ט שי טרום, מספרת כי היא בכלל לא תכננה להגיע למערך ההגנה האווירית. "קיבלתי גיבוש לוחמות, אך לא בחרתי במערך. בכל זאת, אני מאוד מרוצה היום. אני לא יודעת איך הייתי מסתדרת עם הרבה בנות", סיפרה רב"ט טרום.

"הרבה יותר קל כאן עם הבנים. אני מרגישה שאנחנו עושים בדיוק את אותם הדברים הנדרשים לתפקיד ושאין הבדל, רק עם משקלים ממש כבדים שאין סיכוי שאוכל לסחוב. אך כן, לפעמים התפקיד מכסח את ההרגשה הנשית", מספרת רב"ט טרום, שתצא בקרוב לקורס פיקודי ותתקדם בשורות לוחמות הסוללה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר