לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2011, 12:25
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "שני יהודים הוטבלו לנצרות בלב תל אביב."

ארגון הטרור והכפייה "יד לאחים" מכה שנית... וערוץ שבע תומך בו כמו הארץ בחמאס...

וואו, עיתונות אמיצה של ממש... עשית בחוכמה שלא הבאת שום מובאות ממנה, תבור, כי הכתבה עצמה מראה כמה היא מגוחכת.

הרשו לי להביא ציטוטים מהכתבה המוטה הזו, ההדגשות הן שלי:

ציטוט:
מידע שהגיע באמצע השבוע שחלף לארגון הפעילים 'יד לאחים' הצביע על כך שבעיצומה של שבת קודש, אמור להתקיים במרכז הספורט העירוני 'גן נחום' במרכז ראשון לציון, אירוע המוני אשר אמור היה להגיע לשיאו בהטבלה לנצרות של 2 יהודים, אשר הלכו שבי אחרי הכת המיסיונרית 'עדי השם'.

ציטוט:
אל לשכת ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, החלו זורמות פניות כואבות של רבני שכונות וקהילות בעיר, אשר התוודעו לנושא באמצעות פעילי יד לאחים. לפניות אלו נוסף גם מכתב חריף במיוחד של שמואל ג'מיל, יו"ר סיעת ש"ס שקבע נחרצות: "לא יעלה על הדעת שאולם עירוני יופעל בשבת ובמיוחד לטובת אירוע שכל כולו חילול הקודש".

ציטוט:
ביום חמישי נודע כי המאמצים הרבים נשאו פרי וכי האירוע לא יתקיים. ואולם אור ליום שישי, בחצות לילה, נודע כי מארגני ההטבלה פועלים להעתיק את האירוע למקום חדש, תוך ניסיון להסתיר את מקום הכינוס מחשש להפרעות מפעילי יד לאחים.

ציטוט:
פעילי יד לאחים הציבו ניידות שדלקו אחר האוטובוסים של מארגני ההטבלה מרגע צאתם ממוקדי האיסוף

ציטוט:
במחאה ספונטנית שנערכה במקום ע"י יד לאחים נגד המיסיונרים

ציטוט:
בעקבות פעילותו הנמרצת של הרב נפתלי לוברט, סגן ראש העיר, התערבה המשטרה שנכחה במקום ואנשי הכת נאלצו להעתיק את ההטבלה מחוץ לגני התערוכה. שם הוטבלו לאור יום שני יהודים שהועברו על דתם

תגידו לי, מה זה פה, האינקוויזיציה החרדית???? אם הם בחרו להמיר את דתם, מה זכות להם לפעילי הטרור של יד לאחים לכפות עליהם את היהדות???? מה קרה לחופש הדת??? שרוקי, אתה רואה על מה אני מדבר?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-11-2011, 12:33
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "[font=Verdana]תרשה לי לחלוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
תרשה לי לחלוק עליך בנוגע לארגון "יד לאחים". לענ"ד מדובר בארגון שמציל נפשות מישראל. לא מנסים בארגון להכריח גויים להתגייר אלא רק להציל את היהודים הטועים (יהודים שמתנצרים אבל בעיקר בנות ישראל שחיות בכפרי ערבים).
אולי בעניך זה נראה אחרת אבל אל תחרוץ גורל של ארגון כזה במחי מקלדת.
אנא ממך, אל תגרור אותי לויכוח עקר.

אלי, כשהם מחלצים בנות מכפרים ערבים, ניחא, אבל זה לא נותן להם רישיון לכפות את היהדות על מי שבוחרים מרצונם החופשי להתנצר, להפריע לקיום אירועים של דת אחרת, להתפרץ, להטריד ולפנות לאלימות.... בוא לא נעשה מהם קדושים, כי גם חמאס מימן בתי ספר ובתי חולים וזה לא עושה אותו פחות ארגון טרור.

אמור לי אתה - האם מה שמתואר בכתבה הוא חוקי, מוסרי ו"מציל נפשות"?

ישן 27-11-2011, 12:39
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
אלי, כשהם מחלצים בנות מכפרים ערבים, ניחא, אבל זה לא נותן להם רישיון לכפות את היהדות על מי שבוחרים מרצונם החופשי להתנצר, להפריע לקיום אירועים של דת אחרת, להתפרץ, להטריד ולפנות לאלימות.... בוא לא נעשה מהם קדושים, כי גם חמאס מימן בתי ספר ובתי חולים וזה לא עושה אותו פחות ארגון טרור.

אמור לי אתה - האם מה שמתואר בכתבה הוא חוקי, מוסרי ו"מציל נפשות"?

ביהדות יש מושג שנקרא "לא תעמוד על דם רעך" וחלק מזה כולל גם לנסות ולמנוע מיהודי לעבור עבירה. דרך אגב, אפשר גם לקחת דוגמא מתחום אחר בכלל וזה ניסיון למנוע התאבדות. אתה כאדם, אם תראה מישהו שמנסה להתאבד אתה תנסה להציל אותו?
אז ביהדות זה דבר די טריוויאלי שכן, ואפילו בכפיה ונגד רצונו של המתאבד הפוטנציאלי. נחזור להמרת דת: זה אותו דבר, אותם יהודים ששייכים לאגון יד-לאחים מרגישים שליחות בכך שהם מצילים (בעל כורחם של המוצלים) יהודים טועים. ויש את כל הנושא של "ישראל שחטא, ישראל הוא" כלומר שע"פ הדת היהודית הוא נשאר יהודי גם אחרי שהוא התנצר ולכן חשוב (לארגון יד-לאחים ולשכמותם) לנסות ולהציל, למרות שהיהודי שהתנצר עשה זאת מרצונו ולא בכפיה.
ההשוואה לחמאס איננה במקום, לדעתי.

אני שמח שאתה מסכים איתי על נושא של הצלת בנות מכפרים ערבים.
ישן 27-11-2011, 12:46
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue]אלי, כשהם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
ביהדות יש מושג שנקרא "לא תעמוד על דם רעך" וחלק מזה כולל גם לנסות ולמנוע מיהודי לעבור עבירה. דרך אגב, אפשר גם לקחת דוגמא מתחום אחר בכלל וזה ניסיון למנוע התאבדות. אתה כאדם, אם תראה מישהו שמנסה להתאבד אתה תנסה להציל אותו?
אז ביהדות זה דבר די טריוויאלי שכן, ואפילו בכפיה ונגד רצונו של המתאבד הפוטנציאלי. נחזור להמרת דת: זה אותו דבר, אותם יהודים ששייכים לאגון יד-לאחים מרגישים שליחות בכך שהם מצילים (בעל כורחם של המוצלים) יהודים טועים. ויש את כל הנושא של "ישראל שחטא, ישראל הוא" כלומר שע"פ הדת היהודית הוא נשאר יהודי גם אחרי שהוא התנצר ולכן חשוב (לארגון יד-לאחים ולשכמותם) לנסות ולהציל, למרות שהיהודי שהתנצר עשה זאת מרצונו ולא בכפיה.
ההשוואה לחמאס איננה במקום, לדעתי.

זה מנוגד לחופש הדת. בנקודה זו הם מפסיקים להיות ארגון לגיטימי והופכים לארגון כפייה, שאין הבדל מוסרי בינו ובין חמאס, או האינקוויזיציה הספרדית.

לא נוכל להסכים על נקודה זו כנראה, כיוון שאתה שם את חוקי הרב על פני חוקי המדינה (ולא, אל תגיד לי שזה חוק אלוהי, אלא אם כן יש לך מובאה מהתנ"ך שבה נאמר מפורשות שצריך לכפות על יהודי לא להמיר דתו).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
אני שמח שאתה מסכים איתי על נושא של הצלת בנות מכפרים ערבים.

על כך מעולם לא היה לנו ויכוח. אני חוזר וטוען שהבעיה היא שהם אינם עוסקים רק בפעילות ברוכה זו, ופעילות זו איננה מצדיקה פעילות טרור אלימה כנגד נוצרים או מתנצרים שכל חטאם הוא שדתם אחרת ואמונתם אחרת.

ישן 27-11-2011, 12:53
צלמית המשתמש של Eli173
  משתמש זכר Eli173 Eli173 אינו מחובר  
בעל תואר שני ביהדות, בהתמחות בהיסטוריה של עם ישראל והגות יהודית.

חבר מתאריך: 15.02.09
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Eli173]ביהדות יש מושג..."

ציטוט:

לא נוכל להסכים על נקודה זו כנראה, כיוון שאתה שם את חוקי הרב על פני חוקי המדינה

.

רוג יקירי, אתה נגעת כרגע בשורש הבעיה של הציונות הדתית ככלל. אני אנסה לנסח בלי לישמע מאיים/מתלהם/משיחי/הזוי: אחת השאיפות של הציונות הדתית היא: חוקי הדת = חוקי המדינה. כל עוד זה לא כך, אנחנו (הדתיים) בדילמה תמידית. זה נכון בשירת חיילות, זה נכון ביחס לגויים, זה נכון ביחס לחילונים, זה נכון בכמעט כל תחום במדינה שלנו.

לעניינינו, אני מתנגד לאלימות. אני מתנגד לכפייה. מכל סוג שהוא. גם לכפייה חילונית על הדתיים וגם לכפייה דתית על חילוניים. אני חושב שבמקרים רבים זה עושה יותר חילול השם מאשר קידוש השם.

ולעניין יד-לאחים. כל עוד הם פועלים במסגרת החוק (של המדינה) אז סבבה. אם הם נוהגים באלימות, או בעבירה על חוקי המדינה אז פה אני שם את הגבול. ותפסיק להשוות אותם לחמאס.
ישן 27-11-2011, 14:27
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue] לא נוכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
רוג יקירי, אתה נגעת כרגע בשורש הבעיה של הציונות הדתית ככלל. אני אנסה לנסח בלי לישמע מאיים/מתלהם/משיחי/הזוי: אחת השאיפות של הציונות הדתית היא: חוקי הדת = חוקי המדינה. כל עוד זה לא כך, אנחנו (הדתיים) בדילמה תמידית. זה נכון בשירת חיילות, זה נכון ביחס לגויים, זה נכון ביחס לחילונים, זה נכון בכמעט כל תחום במדינה שלנו.

ביום שבו יהא מצב אוטופי כזה, תהא זכות למישהו למנוע המרת דת וולונטרית של מישהו אחר. עד אז, החוק תופס גם על מי שחוקי הדת בראש מעייניו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
לעניינינו, אני מתנגד לאלימות. אני מתנגד לכפייה. מכל סוג שהוא. גם לכפייה חילונית על הדתיים וגם לכפייה דתית על חילוניים. אני חושב שבמקרים רבים זה עושה יותר חילול השם מאשר קידוש השם.

וזה בדיוק מקור הזעם שלי על המעשים הנקלים המדובר בכתבה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
ולעניין יד-לאחים. כל עוד הם פועלים במסגרת החוק (של המדינה) אז סבבה. אם הם נוהגים באלימות, או בעבירה על חוקי המדינה אז פה אני שם את הגבול.

וזה בדיוק העניין. ועל כן, כדברי חכמים, לא רוצה שנטעם, לא מדובשו ולא מעוקצו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
ותפסיק להשוות אותם לחמאס.

לא. אני לא. אלי, מדובר בארגון שמנסה בכוח ובאלימות להחיל את חוקי הדת על מי שלא מעוניינים בם, בניגוד לחוק ובניגוד לעקרונות היסוד של היהדות עצמם. ואהבת לרעך כמוך - לא אצל יד לאחים.

אלי נסה לחשוב איך היית מגיב אם איזה ארגון מיסיונרי היה מתפרץ לטקס הגיור של נוצרי לשעבר שמצא את דרכו אל דת משה וישראל ומנסה למנוע ממנו "להשתמד מישו"? תחשוב אילו מהומות אלוהים היו קמות פה (ובצדק) על הכפייה המיסיונרית המרושעת....אבל כשיהודים עושים דבר כזה, זה מוכתר ככישלון ואכזבה (כיוון שלא צלח הניסיון), נפתר במחי יד ותוך ציון שזה שווה ערך לניסיון למנוע מאדם להתאבד וחוקי היהדות דורשים זאת....

ישן 27-11-2011, 20:32
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=Eli173]רוג יקירי, אתה..."

ציטוט:

אלי נסה לחשוב איך היית מגיב אם איזה ארגון מיסיונרי היה מתפרץ לטקס הגיור של נוצרי לשעבר שמצא את דרכו אל דת משה וישראל ומנסה למנוע ממנו "להשתמד מישו"? תחשוב אילו מהומות אלוהים היו קמות פה (ובצדק) על הכפייה המיסיונרית המרושעת....אבל כשיהודים עושים דבר כזה, זה מוכתר ככישלון ואכזבה (כיוון שלא צלח הניסיון), נפתר במחי יד ותוך ציון שזה שווה ערך לניסיון למנוע מאדם להתאבד וחוקי היהדות דורשים זאת....

אם יהודים היו מנהלים פעילות מסיונרית במדינה נוצרית ועורכים טקס גיור לנוצרים בלב העיר השנייה בגודלה במדינה - אז בהחלט הייתי מבין כעס נוצרי.
ישן 27-11-2011, 21:30
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
אין ביקום וואקום, כי תמיד הוא מתמלא במשהו אחר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "[QUOTE=MS_Rogue] לא נוכל..."

ראה נא,
אני דתל"ש לשעבר ובמונחים של החרדים אני "תינוק שנשבה", או חוטא על פי דין תורה (אם אני מפר מצווה כלשהי), למרות שאני בטוח שאני יותר יהודי מהם.

משומדות היא קריאת תיגר על הדת היהודית. אין היהדות והנצרות גרות בכפיפה אחת.
אבל, וזה אבל גדול.
אל תוך החלל העצום והתהום שנפערה בין היהדות השפויה לבין היהדות המוקצנת שעברה כל גבול והיגיון, נשאבים אותם גורמים תמהוניים שאת שמם אינני מתכוון להעלות ובטח לא בכתב כאשר משתמשים בשם המפורש שלא יעלה על דל שפתותיו של יהודי.

ההקצנה הרחיקה לכת עד כדי "שבתאיזם" וככל הנראה עוד נראה את אותן "טליבניות" מחליטות שהדת היהודית וחוקיה לא מספיקים לה וכבר צריך ליצור אלרנטיבה שתהלום את השקפת עולמן.
האשם בכך הוא חוסר הפרגמטיות שסרסורי הדת היהודית כפי עלינו והם עוד ימיטו אסון על מדינת ישראל.

המשומדות היא חלק מההווי של העם היהודי ואתה לפחות צריך לדעת זאת. אנשים מואסים בדת היהודית, לא משום שהיא לא מוצאת את התשובה הנכונה, אלא משום שיש בה גורמים שמפרשים אותה לא נכונה.

כנראה שזהו הגורל של העם היהודי ולא פלא שיש בה כל כך הרבה זרמים, כתות וכיתות.
לכן אני כלל לא מתפלא (ומאחר ואני מכיר "קצת" את ראשון, אני יכול לנחש מי בדיוק נוטה לכיוון הזה)
ישן 28-11-2011, 16:58
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11

סליחה שאני מתערב, אתם - הדתיים בדילמה - כי הפכתם לחבורת פאנטים שבינה ובין התנ"ך אין דבר וחצי דבר, הנה מספר טעימות.
1. כולם יודעים שכל גדולי הדור (בעבר, לא הפרזיטיים הנוכחיים) עסקו בעוד משהו חוץ מלימוד תורה, ואילו היום כל זב חוטם שלומד ש"ס בעיון מקבל מלגה ומסובסד ע"י המדינה משל תורתו אומנותו.
2. שירת נשים - אנא קרא בבקשה את שופטים פרק ה', אתה יודע הפרק שמתחיל ב" ותשר דבורה וברק בן אבינועם". המצאות חדשות מתקנים לנו הרבנים קטני הדור, מזל שהם לא היו אחראים לגיור בזמן אברהם, כי אז אף לא אחד מאיתנו היה יהודי.
איראן זה או טו טו כאן. לפחות לא נצטרך לפתח נשק גרעיני.

רק הערה, הדברים נאמרו בלשון הכללה, אני מודע היטב לכך שלא כל הדתיים כאלה.
ישן 28-11-2011, 17:31
צלמית המשתמש של Itamar_s
  Itamar_s Itamar_s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "סליחה שאני מתערב, אתם -..."

בני היקר, אני מבין שגמרא לא למדת מעולם.

1. כולם יודעים שכל גדולי הדור (בעבר, לא הפרזיטיים הנוכחיים) עסקו בעוד משהו חוץ מלימוד תורה, ואילו היום כל זב חוטם שלומד ש"ס בעיון מקבל מלגה ומסובסד ע"י המדינה משל תורתו אומנותו.
מאז ומעולם היו בני התורה והיו אלו שעבדו ולמדו, אלו שעבדו תרמו לאלו שלמדו כדי לקיים אותם כך היה בנוי העם היהודי.
מה שכן מספר האנשים שרק למדו היה קטן יותר. ולא תמיד היה ללומדים מה לאכול.
חוץ מזה שהסטטוס קוו בין הדתיים לחילוניים הוגדר בקושי רב בקום המדינה ונפרץ ע"י החילוניים, באותה התקופה החילונים לא שנאו שנאה תהומית את הדתיים כמו היום. היום הוא הוטה לכיוון החילוני בעשרות אחוזים.

2. שירת נשים - אנא קרא בבקשה את שופטים פרק ה', אתה יודע הפרק שמתחיל ב" ותשר דבורה וברק בן אבינועם". המצאות חדשות מתקנים לנו הרבנים קטני הדור, מזל שהם לא היו אחראים לגיור בזמן אברהם, כי אז אף לא אחד מאיתנו היה יהודי.
אף גיור בזמן אברהם אבינו לא תפס. למה? תלמד ותדע זה לא שיעור תורה פה.
הגיור עצמו היה בעצם הכרת ה' ואי עבודה זרה.
בנוגע לשירת נשים, זכותם לא לשמוע אישה שרה כמו שזכותך לא לראות אנשים ערומים ברחוב.
ואם כבר אני פה אז זכותי גם לא לראות נשים ערומות תלויות על שלטים, זלזול באישה שוק בשר!
אם קווקזי לא שוטף כלים בצבא, ודרוזים יוצאים לחגים, איפה ההתחשבות בדת של העם שלך?

איראן היא מדינה שרובה חילונית, מועדונים אוניברסיטאות הכל הכל ממש דומה לישראל.
למעשה היא כ"כ דומה שאם לא היית רואה את ההרים באופק היית חושב שזו ישראל.

ישן 28-11-2011, 17:45
  בני לפיד בני לפיד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.11
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "בני היקר, אני מבין שגמרא לא..."

בוא אני אספר לך סיפור על הסטטוס קוו, בשנת 1950 כמדומני, נסע קומדנקר בשבת ליד שער מנדלבאום וחילק אוכל לחיילים בעמדות, שוכני השכונה התפרעו קצת והפכו את הקומנדקר. אספו את כל הקיבוצניקים מכל הקיבוצים בסביבה, עלו לירושליים הפליאו מכות בחרדים...ושקטה הארץ עשרים שנה.
בהתייחס לשאר דבריך, אנא הסכל במקורות ותברר מה היה מקצועם של הרמב"ם, הרמב"ן, רבי יהודה הנשיא, רב אבא, רב ספרא ואחרים.
בהתייחס לגיור, אם גיורו של אברהם לא תקף, אז אין בכלל בעיות הלכה ליהודים, היהדות לא קיימת.
בהתייחס לשירת נשים, זכותם לא לשמוע אישה כשהם בבית, במרחב הציבורי, בצה"ל אין להם זכות לכפות את אמונתם על אף אחד. בצבא הם אמורים למלא פקודות כולל לשמוע שירת נשים.
אף אחד לא מפרסם נשים ערומות בשלטי חוצות, מפרסמים נשים חשופות, המרחק בין השניים גדול, לא טוב לך...תעבור לאירן.
ישן 28-11-2011, 18:06
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "בוא אני אספר לך סיפור על..."

"לולא הטפשים שיעזבו התורה וילכו לעבוד היה חרב העולם" - רמב"ם. (הציטוט לא מדוייק מצטער קראתי בספר שלו ואני לא מוצא את זה ברשת)
כל האנשים הללו שאתה מציין פה שעבדו יפה מאוד עבדו אך רק מספר שעות בשבוע כדי להתקיים.
העבודה היא פרט שולי, אני חושב שכולם צריכים לקום ולעבוד אבל הפכנו למשועבדים לכסף.
גיורו של אברהם לא תקף אין יהודי אחד שלא יצא מחלציו של אברהם.
אם אתה חושב שאתה יהודי לא מזרע אברהם אתה פשוט לא יהודי.

ואתה טועה טעות חמורה כי זכותם המלאה לא לשמוע שירת נשים בכל מקום!
זה שאתה מלא שנאה אליהם זאת בעיה אחת שים את זה בצד!

אותו דבר לגבי חוק התערטלות - מי קבע שאסור לי ללכת ערום ברחוב ולמה?
מי שרוצה לא לראות עירום שלא יראה בבית שלו!? לא?
כמו שלך מפריע לראות אנשים ערומים ברחוב, לי מפריע לראות בנות בטייטס.
ואותו הדבר לגבי החרדים!

אתם צועקים הכי חזק שכל אחד עם האמונה שלו, אתם צועקים כל כך חזק שכבר אין לכם קול.
אתם לא יכולים לכפות על חיילים לא לחלל שבת לא לגעת באישה ולא לשמוע שירת נשים.

זאתי מדינת היהודים.
מי שרוצה לחיות כאמריקאי מוזמן ללכת לארצות הברית שם יוכל לעשות מה שהוא רוצה.

לסיכום, אנחנו נשרפנו בשביל לקיים את התורה. היום אתם שורפים אותנו כדי לא לקיים אותה.

ישן 28-11-2011, 22:51
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "סליחה שאני מתערב, אתם -..."

קריאה סלקטיבית שיאה לגדולי הדור.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי בני לפיד
אנא קרא בבקשה את שופטים פרק ה', אתה יודע הפרק שמתחיל ב" ותשר דבורה וברק בן אבינועם". המצאות חדשות מתקנים לנו הרבנים קטני הדור, מזל שהם לא היו אחראים לגיור בזמן אברהם, כי אז אף לא אחד מאיתנו היה יהודי.
קרא מה עשה אברהם בחנות של אבאל'ה. קרא מה עשה אליהו הנביא לנביאי הבעל. קרא על מלחמות האחים של יפתח הגלעדי ושל פילגש בגבעה. אתה רוצה להביא את כל זה?
כשקוראים, כדאי לקרוא הכל. כשמצטטים, כדאי לצטט הכל. וכשנזכרים בעבר הנפלא, כדאי להיזכר בהכל.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-11-2011, 12:48
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה אני עשיתי? מחאה מותרת,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מה אני עשיתי?

היה לנו ויכוח על מהותו שלה הארגון

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מחאה מותרת, אלימות לא. זאת התורה כולה.

אמור זאת להם. אני מקווה שתסכים איתי שלרדוף אחרי האוטובוסים, להסתנן לאירוע פרטי ולייצר כזו מהומה שהתערבות משטרתית דרושה כדי לסיים אותו זה מעבר לגבול ה-"מחאה"...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
"לא יעלה על הדעת שאולם עירוני יופעל בשבת ובמיוחד לטובת אירוע שכל כולו חילול הקודש". צודקים. אם באופן כללי לא משתמשים במתקני העירייה בשבת, אז לפתוח אותם עבור אירוע של המרת דת זה ממש לא נראה טוב.

על נקודה זו אני מסכים לחלוטין.

ישן 27-11-2011, 19:39
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "גם פסטן הגיב להודעות שלו..."

לפחות פסטן אינו עוסק בכתיבת הודעות משומדות וטמאות ימ"ש לעזאזל!

אצטט לך על זה מהספר הבשורה עפ"י המשומד מתי ימ"ש (לא מתי6 מהפורום, מתי אחר...):
1 "אַל תִּשְׁפְּטוּ לְמַעַן לֹא תִּשָּׁפְטוּ,
2 כִּי בַּמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר אַתֶּם שׁוֹפְטִים תִּשָּׁפְטוּ וּבַמִּדָּה אֲשֶׁר אַתֶּם מוֹדְדִים יִמָּדֵד לָכֶם.
3 מַדּוּעַ אַתָּה רוֹאֶה אֶת הַקֵּיסָם אֲשֶׁר בְּעֵין אָחִיךָ וְאֵינְךָ שָׂם לֵב לַקּוֹרָה אֲשֶׁר בְּעֵינְךָ?
4 אֵיךְ תֹּאמַר לְאָחִיךָ: 'הַנַּח לִי לְהוֹצִיא אֶת הַקֵּיסָם מֵעֵינְךָ', וְהִנֵּה הַקּוֹרָה בְּעֵינְךָ?
5 צָבוּעַ! הוֹצֵא תְּחִלָּה אֶת הַקּוֹרָה מֵעֵינְךָ; אַחֲרֵי כֵן תִּרְאֶה הֵיטֵב וְתוּכַל לְהוֹצִיא אֶת הַקֵּיסָם מֵעֵינוֹ שֶׁל אָחִיךָ.
6 אַל תִּתְּנוּ אֶת הַקֹּדֶשׁ לַכְּלָבִים וְאַל תַּשְׁלִיכוּ פְּנִינֵיכֶם לִפְנֵי הַחֲזִירִים, פֶּן יִרְמְסוּ אוֹתָם בְּרַגְלֵיהֶם וְיִפְנוּ וְיִטְרְפוּ אֶתְכֶם."

http://he.wikisource.org/wiki/%D7%9...%D7%A7 _%D7%96
או בשפה פשוטה יותר - צא מהסרט...

ישן 28-11-2011, 13:10
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ממשלת ארה"ב, כשנתנה להם סטטוס..."

ממשלת ארה"ב, זאת שהוציאה אותם מחוץ לחוק במלה"ע 2? והאם ממשלת ישראל בכלל מגדירה כתות?
לא הסרוגים, אבל אותם חרדי טליבאן בהחלט נחשבים כת, אפילו על ידי החרדיםה קיצונים של העדה החרדית.

לגבי מאפייני הכת-

"לכתות, עם זאת, כמה מאפיינים מובהקים, שאינם משותפים בהכרח לדתות רגילות. מאפיין אחד כזה הוא קיומו של 'מנהיג כריזמטי, הסוחף אחריו אנשים. מנהיג זה, המכונה לעתים "גורו" או "רב" או כינוי סמלי אחר המצביע על מעמדו הרם, נהנה בדרך כלל גם מייחוס של מוצא רם או השראה אלוהית, יכולת מיוחדת לראיית הנסתר, הבנה עמוקה של טבע האדם, ויכולת לגלות עובדות שמאמיניו מבקשים להסתיר ממנו. מעמדו הרם של המנהיג זוכה לאישור בטקסים שונים, ובהיוועדויות אישיות, בהן מפגין המנהיג, בדרך כלל, שליטה בטכניקות של קריאה קרה ומניפולציות דומות. אחרי מותו של המנהיג נוטים חסידיו, לעתים, לטעון כי התגלגל בגופו של המנהיג הנוכחי"

ובעדי יהווה- רשימת גורואים
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2...4.D7.95. D7.A8

מאפיין אחר שלא ראיתי בערך בוויקי הוא הפגיעה העצמית. האיסור על השתלות, תרומות דם גם במקרה של סכנת חיים נשמע לי מתאים.

ההשתקה והקנאיות-
Suppression of free speech and thought

Critics have described the religion's leadership as autocratic and totalitarian because of Watch Tower Society requirements for loyalty and obedience by Witnesses,[123][271][272] intolerance of dissent about doctrines and practices,[273] and the practice of expelling and shunning members who cannot conscientiously agree with all the religion's teachings

מהערך באנגלית.

ולבסוף-
http://en.wikipedia.org/wiki/Critic..._ a_.22cult.22

Description as a "cult"
Authors Anthony A. Hoekema, Ron Rhodes[154] and Alan W. Gomes,[155] claim Jehovah's Witnesses is a religious cult. Hoekema bases his judgment on a range of what he describes as general characteristics of a cult, including the tendency to elevate peripheral teachings (such as door-to-door witnessing) to great prominence, extra-scriptural source of authority (Hoekema highlights Watch Tower teachings that the Bible may be understood only as it is interpreted by the Governing Body), a view of the group as the exclusive community of the saved (Watch Tower publications teach that Witnesses alone are God's people and only they will survive Armageddon) and the group's central role in eschatology (Hoekema says Witness publications claim the group was called into existence by God to fill in a gap in the truth neglected by existing churches, marking the climax of sacred history).[156

ישן 28-11-2011, 13:24
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ממשלת ארה"ב, זאת שהוציאה אותם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ממשלת ארה"ב, זאת שהוציאה אותם מחוץ לחוק במלה"ע 2?

והתנצלה וחזרה בה... אל תביא רק חצי סיפור.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
והאם ממשלת ישראל בכלל מגדירה כתות?

דומני שיש ועדה במשרד הדתות לענייני כתות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא הסרוגים, אבל אותם חרדי טליבאן בהחלט נחשבים כת, אפילו על ידי החרדיםה קיצונים של העדה החרדית.

ואתה משווה אותם לעדי יהווה? O.o

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לגבי מאפייני הכת-

"לכתות, עם זאת, כמה מאפיינים מובהקים, שאינם משותפים בהכרח לדתות רגילות. מאפיין אחד כזה הוא קיומו של 'מנהיג כריזמטי, הסוחף אחריו אנשים. מנהיג זה, המכונה לעתים "גורו" או "רב" או כינוי סמלי אחר המצביע על מעמדו הרם, נהנה בדרך כלל גם מייחוס של מוצא רם או השראה אלוהית, יכולת מיוחדת לראיית הנסתר, הבנה עמוקה של טבע האדם, ויכולת לגלות עובדות שמאמיניו מבקשים להסתיר ממנו. מעמדו הרם של המנהיג זוכה לאישור בטקסים שונים, ובהיוועדויות אישיות, בהן מפגין המנהיג, בדרך כלל, שליטה בטכניקות של קריאה קרה ומניפולציות דומות. אחרי מותו של המנהיג נוטים חסידיו, לעתים, לטעון כי התגלגל בגופו של המנהיג הנוכחי"

ובעדי יהווה- רשימת גורואים
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2...4.D7.95. D7.A8

זה כמו שיגדירו את הרב עובדיה, האדמו"ר מלובביץ' או הרבי נחמן מברסלב כגורואים של כתות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
מאפיין אחר שלא ראיתי בערך בוויקי הוא הפגיעה העצמית. האיסור על השתלות, תרומות דם גם במקרה של סכנת חיים נשמע לי מתאים.

כאילו שלא ראינו דברים דומים פה בארץ עם יהודים... זוכר את הבחורה עם הסרטן ברחם, או שאביא לינק לאשכול?
כל איסור דתי אפשר להביא כדוגמא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ההשתקה והקנאיות-
Suppression of free speech and thought

Critics have described the religion's leadership as autocratic and totalitarian because of Watch Tower Society requirements for loyalty and obedience by Witnesses,[123][271][272] intolerance of dissent about doctrines and practices,[273] and the practice of expelling and shunning members who cannot conscientiously agree with all the religion's teachings

מהערך באנגלית.

נו? ואיך זה שונה ממה שעושים בעדה החרדית למי שמעז לפקפק בדבריו של הרבי? אתה מצחיק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
ולבסוף-
http://en.wikipedia.org/wiki/Critic..._ a_.22cult.22

Description as a "cult"
Authors Anthony A. Hoekema, Ron Rhodes[154] and Alan W. Gomes,[155] claim Jehovah's Witnesses is a religious cult. Hoekema bases his judgment on a range of what he describes as general characteristics of a cult, including the tendency to elevate peripheral teachings (such as door-to-door witnessing) to great prominence, extra-scriptural source of authority (Hoekema highlights Watch Tower teachings that the Bible may be understood only as it is interpreted by the Governing Body), a view of the group as the exclusive community of the saved (Watch Tower publications teach that Witnesses alone are God's people and only they will survive Armageddon) and the group's central role in eschatology (Hoekema says Witness publications claim the group was called into existence by God to fill in a gap in the truth neglected by existing churches, marking the climax of sacred history).[156

אתה קולט שהוכחת את דבריי? אתה יודע שאנתוני הוקמא היה כומר קלוויניסטי? שאלאן גומז מלמד שהאורתודוקסיה המזרחית (הכנסייה היוונית) הינה תועבה לישו? אלו המקורות שלך?
איך זה שונה מאם הרב עובדיה יכריז שחסידי ברסלב הם כת?

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 28-11-2011 בשעה 13:27.
ישן 28-11-2011, 16:00

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]ממשלת ארה"ב,..."

ציטוט:
והתנצלה וחזרה בה... אל תביא רק חצי סיפור.

ולכן אני שואל מדוע אתה טוען שהם לא כת.

דומני שיש ועדה במשרד הדתות לענייני כתות.
היתה ועדה לגבי נזקי הכתות בשנות ה-80, ההמלצה היתה לא להתערב אם אין סכנת חיים או עבירה על החוק. מכאן שיש כתות בישראל בצורה חוקית, המדינה לא מתערבת כלל ולא מגדירה.

ואתה משווה אותם לעדי יהווה? O.o
כת קיצונית שמפרשת לעצמה את הפסוקים? כן.

זה כמו שיגדירו את הרב עובדיה, האדמו"ר מלובביץ' או הרבי נחמן מברסלב כגורואים של כתות.
הם נבחרים על ידי מישהו? הם המציאו את התנ"ך מחדש? יש להם סגנים? מה עם ההצהרות "העולם ייחרב בתאריך XYZ, הצילו את נפשותיכם" (כל פעם תאריך אחר... ושוב- מנהיגים, לא סתם רבנים שהחליטו זאת)?

כאילו שלא ראינו דברים דומים פה בארץ עם יהודים... זוכר את הבחורה עם הסרטן ברחם, או שאביא לינק לאשכול?
כל איסור דתי אפשר להביא כדוגמא.
אני מדבר על עיקרון מנחה ומרכזי, אתה מדבר על פירוש של אדם אחד. הבדל מהותי.

נו? ואיך זה שונה ממה שעושים בעדה החרדית למי שמעז לפקפק בדבריו של הרבי? אתה מצחיק.
אני המצחיק? פלפולים והתלבטויות הם לחם חוקה של היהדות. האם זורקים מהדת היהודית את כל מי שלא מקיים את כל עיקריה?

אתה קולט שהוכחת את דבריי? אתה יודע שאנתוני הוקמא היה כומר קלוויניסטי? שאלאן גומז מלמד שהאורתודוקסיה המזרחית (הכנסייה היוונית) הינה תועבה לישו? אלו המקורות שלך?
איך זה שונה מאם הרב עובדיה יכריז שחסידי ברסלב הם כת?
אי אפשר לקלוט מה שלא נכון. הוא לא היה רק כומר, אלא גם מרצה לתיאולוגיה. יש לו ידע בנושא? כן.
בנוסף, בערך יש גם את ההסברים שלו לגבי עמידה ב"תנאי הסף" להתהוות ככת.

ישן 28-11-2011, 16:48

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "ממשלות העולם לא מסכימות עם..."

לא קראתי את כל המשפט פה, זה היה חוסך לנו ויכוח..
הממשלה לא מגדירה כת כהגדרה אוניברסלית, כי הרי יש סתירה בין הממשלות. ראה למשל סיינטולוגיה. האם היא כת או לא כת? בחלק מהעולם היא כת, בחלק לא.
http://en.wikipedia.org/wiki/Scient...atus_by_country

מכיוון שכך, ההגדרה החוקית אינה רלונטית לנושא הדיון. ואגב- בישראל מוכרות רק חמש דתות (הערה 33 בקישור למעלה). עדי יהווה אינם ביניהם. מכאן- לפחות חוקית בישראל, הם כת.

The State of Israel recognizes the following religions: Jewish, Christian, Muslim, Druze and Baha'i. Within the Christian religion the following denominations are recognized: Greek Orthodox, Greek Catholic, Latin (Roman Catholic), Armenian Orthodox, Armenian Catholic, Maronite, Syrian Orthodox, Syrian Catholic, Chaldaic (Catholic) and Evangelical Episcopal (Anglican).
Three denominations have applied for State recognition: the Ethiopian Orthodox, the Coptic Orthodox and the United Churches Council of Israel, which is the umbrella organization of Protestant churches in Israel. Their applications are still pending. In the past, three other applications, those of the Druze, the Baha'i and the Evangelical-Episcopal, were accepted.

אז לפחות בישראל- אני צודק.
אבל עזוב את זה, כתבנו הרי שההגדרה אינה רק חוקית, כי זה משתנה. מכאן- שיש ללכת להגדרה הדתית. וכבר כתבנו שרוב הנוצרים מכל הזרמים לא מכירים בעדי יהווה כדת אלא ככת.

ישן 27-11-2011, 20:06
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
נחמד לראות שעירי האהובה הפכה למרכז הטבלות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "שני יהודים הוטבלו לנצרות בלב תל אביב."

.
ועכשיו לגופו של עניין. מר רוג מאוד כעוס על עניין פגעיה בחופש הדת בעוד שאני מוטרד יותר מחופש המיסיון בישראל. אני רואה במיסיון הנוצרי (ומוסלמי אם יש כזה ) סכנה לעתיד העם היהודי בארצות שלו שהוקמה כדי להיות מדינה יהודית. צריך לזכור שהמדינה הזו לא הוקמה כדי להיות כמו ארצות הברית או מערב אירופה אלא כמקום שבו יהודים יוכלו לחיות כיהודים בלי חשש שיותקפו כי הם יהודים או יצטרכו לעלות על המוקד כדי לא להיתנצר. אם המיסיון יהייה יותר מידי חופשי בישראל ויתפשט כמו אש בשדה קוצים, פספסנו את המטרה. אני לא נגד נוצרים ולא רוצה להשמיד נוצרים ולא אכפת לי שנוצרים יחיו פה, אך שלא יבוא לפה במטרה לשנות את אופי המדינה ואת דתם של האנשים. אני תומך כך כי אני מאמין שזכותה של מדינה לשמור על תרבותה שהדת היא חלק ממנה וכואב לי לראות סרטונים של ילדים בני 10 אנגלים מאוסלמים ברחוב. לא בגלל שאני רוצה לייהד אותם אלא כי אלו תופעות שיכולות להעלים תרבות שלמה. בן אדם שבחר לעשות זאת מרצון שלו אין לי מה להגיד לו אך לא אתחבא, אם יתנצר אעדיף שיחייה את חייו במדינה נוצרית ולא ינסה להפיץ את תרבותו במדינת היהודים. דוגמא טובה לכיבוד דת ולאום היא האוכלוסייה הצרקסית בישראל שהם אנשים מאוד חביבים ונחמדים אך בחיים לא יתנו למישהו לא צרקסי לחיות ביישובים שלהם,למה? כי הם רוצים לשמור על עצמם, מסורתם ודתם, אני מכבד זאת. למה שלא יכבדו את העם שלי וינסו במכוון להעלים אותו לא בדרך פיסית אלא לאומית ותרבותית.

ישן 27-11-2011, 20:31
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "נחמד לראות שעירי האהובה הפכה למרכז הטבלות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
צריך לזכור שהמדינה הזו לא הוקמה כדי להיות כמו ארצות הברית או מערב אירופה אלא כמקום שבו יהודים יוכלו לחיות כיהודים בלי חשש שיותקפו כי הם יהודים או יצטרכו לעלות על המוקד כדי לא להיתנצר.

טוב שלא נסחפנו, טימון. בחייך, ההורים שלך עברו את אותו הדבר מהכיוון ההפוך תחת השלטון הקומוניסטי. זו התרבות היהודית שעליה אתה רוצה לשמור? כפייה דתית, אלימות? ועוד בתירוצים על איזה סצנריו הזוי לפיו תהיה כפייה דתית נוצרית נגד יהודים פה בארץ?

ציטוט:
אם המיסיון יהייה יותר מידי חופשי בישראל ויתפשט כמו אש בשדה קוצים, פספסנו את המטרה.

המיסיון הנוצרי לא יכול להתפשט פה, בטח לא כאש בשדה קוצים. מי שמתנצרים הם המעטים שחשים חסך רוחני של ממש כיהודים, חילונים או דתיים, ולכן הם אבודים מראש, והשאלה היא רק אם ימצאו מזור למחסור הרוחני או לא. זה לא שהם יהיו מאיזושהי בחינה פחות לא יהודים אם לא יתאפשר להם להמיר את דתם.
המיסיון יכול להתפשט רק איפה שאנשים לא מרוצים רוחנית. אם הוא יתפשט כך בארץ הבעיה איננה במיסיון אלא ביהדות, כיוון שרק אם היא דוחה מעליה את בניה ילכו הם לרעות בשדות זרים.

ישן 28-11-2011, 01:26
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "כל דבר גדול מתחיל מצעדים..."

ציטוט:
כל דבר גדול מתחיל מצעדים קטנים.

בדיוק. צעדים קטנים כמו למנוע "השתמדות", לדלוק אחרי אוטובוסים, להפריע לאירועים...

לפני שאתה יודע, כבר חוטפים חילונים מראשון ומאלצים אותם להתחרד....

אתה מפחד מהמיסיון? האינקוויזיציה החרדית כבר כאן!

ציטוט:
המטרה שלהם היא לא להיות קהילה קטנה בארץ ולחיות חיים בשקט, למיסיון יש מטרה סופית.

זה מצחיק שגם על יד לאחים אפשר לומר את אותו הדבר, ורק אחד מבין השניים פועל באלימות וכפייה.

ציטוט:
ישנם כאלה שרוצים להשמיד את כל מי שהוא בדת שלהם וישנם כאלה שעושים זאת בשקט.

המיסיון לא מאלץ אף אחד להמיר את דתו. כרגע מי שכופה את דתו ודעתו באלימות זה דווקא יד לאחים...

ישן 28-11-2011, 07:51

מקודם התכוונתי לכך ש
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=TIMON the mongoose]כל..."

ישנן דתות שרוצות להשמיד את כל שאינו תחת הדת שלהן. עוד דבר שהוא מחלוקת ביני לבינך הוא ההגדרה שלך לחזרה בתשובה כמיסיון. כבר דובר בעבר פה בהבדל בין המרת דת לבין התחזקות בדת שלך. אני לא אגיד לנוצרי שחזר לערכים נוצריים יותר והתחיל ללכת לכנסייה ביום ראשון כאחד שעשו לו מיסיון. אני יכול להסכים איתך שאולי צורת חיים חרדית היא כפייה כלשהי אך גם חרדי,דתי לאומי,מסורתי יעשו את הקידוש ויתפללו בבית הכנסת על בסיס אותה דת עם +מנהגים עדתיים שהיו יחודיים לאותה קהילה בגולה שבה היא הייתה.

אוסיף ואומר כי אנחנו לא דת של 100 מיליון אנשים שיכולים להרשות לעצמנו לאבד אנשים לטובת דת\תרבות אחרת(כבר דנו בנושא העם היהודי כדת ולאום ביחד ואין צורך לחזור לזה בשנית) וכן, כואב לי לראות מקרים כאלה. בייחוד אחרי שאני רואה ביום השואה עדויות של ניצולי שואה שמספרים שהדבר האחרון שאמא\אבא שלהם אמרו להם לפני שנפרדו לעד כאשר היו ילדים קטנים\נערים:" אל תשכח שאת\ה יהודי/ה ותתחתן\ני עם יהודי\יה אם תשרדו". זה נשמע מצחיק אבל כנראה שזה היה חשוב מאוד באותה תקופה וידעו שצריך לשמור על העם היהודי.

כפי שציינתי בעבר, אני יכול להסכים איתך שיש דרכים לפעול אך לא אצא נגד ארגון שבין היתר גם מטרתו היא לשמור על על היהודי מפני התבוללות במדינת ישראל.

ישן 29-11-2011, 06:56
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "היה פה כנראה של מקרה שבר..."

ציטוט:
היה פה כנראה של מקרה שבר רוחני-מפתה דתי. הייתי מעדיף שאת החיפוש של דת אחרת יעשה בארץ אחרת. אני לא מבין את הכפייה. כן הם התפרעו שם או משה, זה לא טוב, אבל מה אפשר לעשות חוקית נגד מיסיון?

וזו הנקודה שבה דברים מתעוותים. אתה מבין, יש חוקים בארץ נגד הפעלת מיסיון נוצרי. הדרך החוקית, הארוכה והדורשת מאמץ והתמדה, היא הגשת תלונה במשטרה. קח אותם לבית משפט. תביא הוכחות. אם תצליח להוכיח שהיה מיסיון, ייתכן ותוכל לסלק אותם מהארץ לגמרי (בניגוד לרק להפריע להם היום)... אבל זה כמו שתגיד לחמאס שהפתרון למצוקות הפלסטיניות יהיה שלום אמת עם ישראל.... יד לאחים לא מנסים לעבוד בצורה חוקית. הם רוצים אלימות. הם עובדים נגד המערכת ובסופו של דבר, ככלב מוכה כלבת, הם יפנו גם נגד אחיהם שלהם, mark my words...

ציטוט:
אני לא רוצה בעתיד שינסו בדרך עדינה לפתות את הילדים שלי לנצרות.

אמור לי אתה... אם פסטור, אפילו אחד מאוד נעים ומשכנע, ינסה להמיר אותך לנצרות, הוא יצליח? רק מאיך שאתה מתנסח אני משער ש99.9% סיכוי שלא. תבור? כנ"ל. אלי? כנ"ל. מדוע? כי טוב לכם באמונתכם, כי חינכו אתכם כראוי, כי להיות יהודי זה בעל משמעות אדירה עבורכם.
אם תחנך את הילדים שלך באותה הרמה שההורים שלך חינכו אותם, לא בעדינות ולא באינקוויזיציה לא יצליחו להמיר אותם לנצרות., איש

ישן 29-11-2011, 08:01
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "בתור בן אדם בוגר, ברור שיהיה..."

סליחה אבל אתה פשוט טועה. אם ההורים שלך חינכו אותך כראוי גם בגיל 10 לא היו מצליחים להמיר את דתך... ואם ההורים שלך מאפשרים לילד בן 10 להיות נגיש (בלי השגחה) לזרים מבוגרים, המרת דת זו לא הסכנה הגדולה ביותר שהם חושפים אותך אליה ולדעתי יש פה מצב של סיכון הילד והפקרתו... הרי המיסיון לא נמצא בתוך הבית או בתוך הבתים של החברים שלך...

שאל את תבור, שהוא נציג נאמן לנוער שהאיכותי שיש לנו בארץ (ויש לנו נוער איכותי, במקומות בהם החינוך עדיין ערך) אם בגיל 13 לאחר שעלה למצוות היה סיכוי, אפילו קלוש, שאיזה מיסיונר עם לשון חלקות היה מצליח להמיר אותו.

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 29-11-2011 בשעה 08:03.
ישן 29-11-2011, 08:23
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "בחינוך הדתי לאומי כן. בחינוך..."

ציטוט:
בחינוך הדתי לאומי כן. בחינוך הכללי אני חולק על דעתך.

החינוך בבי"ס לא משנה כלל. החינוך בבית יקבע. כל מערכת חינוך שהיא לא שווה דבר בלי חינוך מבית. גם אתה את הערכים שלך לא למדת בבית הספר ואתה יודע זאת היטב.

ציטוט:
אני כמובן לא מכליל אך לא סתם היו חוטפים ילדים יהודים בגיל קטן כדי שיגדלו כנוצרים.

כשהמיסיונרים יתחילו לעשות משהו כזה פה, נדבר. עד אז זה איזה תרחיש אימה תיאורטי המבוסס על דברים שנעשו לפני מאות בשנים.....

ציטוט:
אני מכוון בעיקר לגילאים שלפני עשר, אך גם בני 15 יכולים להיות משופעים קלות.

בני 15 מושפעים בקלות לעשות מעשי קונדס. בני 15 עם קווים אדומים ברורים (שהוטמעו בהם ע"י הוריהם, לא אונסים, לא רוצחים ולא ממירים את דתם)

ישן 29-11-2011, 13:30
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[font=Verdana]אם לא היה לי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
אם לא היה לי מישהו מבין עניין לשאול אותו אני חושש שכן.
זה אנשים עם ניסיון שכל החיים שלהם מוקדשים לזה.

אלו אכן אנשים עם ניסיון אבל הם לא סופרמנים ואין להם מתקן חייזרי לשליטה מוחית. כל הניסיון בעולם לא יאפשר לאיכר לזרוע חיטה בסלע. המרת דת איננה אפשרית אצל מי שאמונתו יציבה, ובגיל 13, גיל העלייה למצוות, רע מאוד אם אמונתך איננה יציבה...

זאת ועוד, המרת דת איננה עניין של זבנג וגמרנו. זה תהליך די ארוך של שכנוע, פיתוי, הטפה... אם לכל אורך התהליך הזה הוריו של קטין אינם מודעים לו אז יש לו בעייה חמורה מאוד עם או בלי שימיר את דתו.

טימון - אתה יודע משהו, בוא נפשט את העניין. כמה ילדים יהודיים בני פחות מ18 הומרו בשנים האחרונות בארץ?

ישן 29-11-2011, 13:58

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar..."

התופעה הזו לא גדולה כל כך, עדיין. אם נהייה אדישים לכך או נתייחס לזה בקלות ראש, אז יותר ויותר נשמע על מיקרים כאלה. אני מופתע שאתה עושה את רוב בני הנוער יציבים כשזה הגיל שבו הכל אסור והכל מותר וזהו טווח הגילאים שבו דווקא הכי אפשר להשפיע. מה אני חושב על היהדות לא היה כמו בגיל 13. אני לא חושב שזה קשור לחוסר אמונה, אלא בגילאים הללו ישנם הרהב שינויים.אני מעדיף מישהו חילוני כבד בגיל 15 שיבין בגיל 22 שהוא קצת הגזים מאשר להגיד אני הולך להיות קתולי.

אתה עושה מהנוצרים הללו יותר מידי תמימים. מיסיון זו מצווה אצלם. אני לא אומר את זה משנאה אלא ממקום שזו האמת שלהם. לנו בעם זה מאוד מסוכן. אתה כנראה בא ממקום בגלל המצב האישי שלך שאתה מרגיש מחויב(אם אני טועה אני מתנצל). להיות מיני סנגור על ארגון כזה שהוא כביכול תמים.

חשוב להזכיר: בשום מדינה מערבית אחרת בעולם לא הייתי חושב שיש לפעול נגד ארגונים כאלו בצורה ספציפית. למה? כי אלו מדינות שבהם הדת היא לא חלק מהזהות של הלאום והיא לא הסיבה שבגלל בכלל קמה\מתקיימת אותה מדינה(אני הייתי פשוט משתדל לחיות בקהילה יהודית ולהשתדל לקיים חיי תרבות להנחיל זהות יהודית.). פה זוהי סכנה לאומית, במיוחד עם השנאה לחרדים שיש בקרב הציבור שיכול להוות קרקע נוחה לשנאת יהדות וחס וחלילה ולהמיר דת.

תוכל לכתוב שאני מגזים, זכותך. אני מעדיף לא לתת לדבר הכי קטן בשום סיכוי לגדול למשהו שאחר כך אי אפשר יהיה לעצור אותו.

עכשיו אני חוזר להקשיב בשיעור.

ישן 29-11-2011, 14:22
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "התופעה הזו לא גדולה כל כך,..."

ציטוט:
התופעה הזו לא גדולה כל כך, עדיין. אם נהייה אדישים לכך או נתייחס לזה בקלות ראש, אז יותר ויותר נשמע על מיקרים כאלה. אני מופתע שאתה עושה את רוב בני הנוער יציבים כשזה הגיל שבו הכל אסור והכל מותר וזהו טווח הגילאים שבו דווקא הכי אפשר להשפיע. מה אני חושב על היהדות לא היה כמו בגיל 13. אני לא חושב שזה קשור לחוסר אמונה, אלא בגילאים הללו ישנם הרהב שינויים.אני מעדיף מישהו חילוני כבד בגיל 15 שיבין בגיל 22 שהוא קצת הגזים מאשר להגיד אני הולך להיות קתולי.

אתה לא יכול לאכול את העוגה להשאיר אותה שלמה. באמת נראה לך שבני נוער שלא מקבלים את הסמכות של ההורים שלהם, המורים שלם, אף אחד בעצם, יקבלו את הסמכות של איזה זר חטיאר שמטיף להם על ישו?
בני נוער יציבים - יש, ולא מעט. הם לא ילכו שולל אחרי דת אחרת בגלל שאין להם סיבה
בני נוער מרדניים - הם לא ילכו אחרי איזה מיסיון, כי דוגרי, זה הכי גיי בעולם.

ציטוט:
אתה עושה מהנוצרים הללו יותר מידי תמימים. מיסיון זו מצווה אצלם. אני לא אומר את זה משנאה אלא ממקום שזו האמת שלהם. לנו בעם זה מאוד מסוכן. אתה כנראה בא ממקום בגלל המצב האישי שלך שאתה מרגיש מחויב(אם אני טועה אני מתנצל). להיות מיני סנגור על ארגון כזה שהוא כביכול תמים.

אתה טועה. דעתי על מיסיונרים בכלל ועל עדי יהווה בפרט דווקא לא מאוד חיובית. אינני מגן עליהם. אני מביע יותר אמון בעם ישראל, כולל בנוער שלנו ובאמונתו, ובו זמנית תומך בחופש של אחרים לחפש דרכים אחרות. שמעת אותי אומר כאן מילים טובות על המיסיונרים? מגן על זכותם למיסיון? הדבר היחידי שאני מתנגד לו זה לכך שקוראים להם כת (כי הם לא, וראוי להישאר עובדתיים גם ובייחוד כשמדברים על אנשים לא חיוביים). קרא עוד פעם את כל האשכול הזה ותראה שמה שאני מגנה הוא האלימות וכפייה ומה שאני מדבר בזכותו הוא חופש הבחירה וחוזק אמונתם של בני הנוער שלנו.

ומאחר והתנצלת מבעוד מועד, התנצלותך מתקבלת במלואה

ציטוט:
חשוב להזכיר: בשום מדינה מערבית אחרת בעולם לא הייתי חושב שיש לפעול נגד ארגונים כאלו בצורה ספציפית. למה? כי אלו מדינות שבהם הדת היא לא חלק מהזהות של הלאום והיא לא הסיבה שבגלל בכלל קמה\מתקיימת אותה מדינה(אני הייתי פשוט משתדל לחיות בקהילה יהודית ולהשתדל לקיים חיי תרבות להנחיל זהות יהודית.). פה זוהי סכנה לאומית, במיוחד עם השנאה לחרדים שיש בקרב הציבור שיכול להוות קרקע נוחה לשנאת יהדות וחס וחלילה ולהמיר דת.

בחייך, מי ששונאים את החרדים פה הם ברובם הגדול אתאיסטים חזקים. להמיר אותם לנצרות? יהיה יותר קל להמיר דתיים

ציטוט:
תוכל לכתוב שאני מגזים, זכותך. אני מעדיף לא לתת לדבר הכי קטן בשום סיכוי לגדול למשהו שאחר כך אי אפשר יהיה לעצור אותו.

לא כל כך יודע איך להגיב על זה כשאנשים פה עושים הנחות ליד לאחים על האלימות שלהם בטענה שזה לא יתפתח לשום דבר גרוע יותר. טענות מדרון חלקלק אפשר להפעיל לשני הכיוונים.

ציטוט:
עכשיו אני חוזר להקשיב בשיעור.

אני לא יודע אם לחוש גאווה שהדיון בינינו מספיק חשוב לך עד כי אתה עונה לי בצורה כה רהוטה ומנומקת במהלך שיעור או להרגיש רע עם עצמי שאני מסיח אותך מחוק לימודיך

ישן 29-11-2011, 15:19
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=TIMON the mongoose]היה..."

ציטוט:
וזו הנקודה שבה דברים מתעוותים. אתה מבין, יש חוקים בארץ נגד הפעלת מיסיון נוצרי. הדרך החוקית, הארוכה והדורשת מאמץ והתמדה, היא הגשת תלונה במשטרה. קח אותם לבית משפט. תביא הוכחות. אם תצליח להוכיח שהיה מיסיון, ייתכן ותוכל לסלק אותם מהארץ לגמרי (בניגוד לרק להפריע להם היום)...
כמובן שזו שטות. בארץ יש חוק נגד הצעת כסף או טובות הנאה בתמורה להמרת דת. נגד עצם פעולתו של המיסיון אין חוק. להציע גאולה לנשמתך בת האלמוות לא נחשב כטובת הנאה, נדמה לי.

ישן 27-11-2011, 23:49
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי infected aviad שמתחילה ב "לא, סתם דילגתי וכתבתי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי infected aviad
כשאני קורא את המשפט שלך כולו ולא רק החלק ששמת, אני מבין כאילו אתה גם סוגר בפניהם משרות, גם אוסר הפצת נצרות, וגם מענישים אותם, ולא רק מעניש אותם על הפצת הנצרות. זה מה שקורה שאתה שם ברשימה של הגבלות עליהם בסוף "וכעונש-קנס כספי גדול".
לא קראת את "המשפט כולו", אלא מספר משפטים. זו המשמעות של הנקודה הקטנה הזו באמצע השורה - היא משמשת להפרדה בין משפטים. החלק על הקנס היה במשפט האחד שהתייחס להפצת הנצרות.

ישן 29-11-2011, 16:11
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "כשחוזרים בתשובה, בדרך כלל..."

הסיבה שכשחוזרים בתשובה הופכים ל"קיצוניים" היא פשוט כי כשאתה מגלה שחיית בבוץ אתה מחפש לעלות הכי גבוהה שאפשר ולהיטהר.
אדם שגדל בבית דתי האמונה הפכה להרגל, אצל חוזר בתשובה זה הפוך.

ותרשה לי או לא, אני אחלוק עליך ובגדול, אף יהודי לא יחזיר אף אחד בכפיה!
הם יישבו עליך לבוא ולהקשיב אבל לא יותר מזה!

לעומת הנוצרים.... ש2000 שנה רצחו אנסו התעללו בכל מי שלא הסכים להתנצר.
ניצרו בכח והרסו חיים שלמים של מליוני יהודים.
שחלקם עדיין חושבים שהם נוצריפם איפשהו בעולם... מדליקים נרות שבת ולא יודעים למה.
יש המון כאלה...

אז לא, הדתיים לא מסוכנים יותר מהנוצרים.

הפחד היחיד שיש לחילוני הוא לגלות שהוא חיי את כל החיים בשקר, בסרט אחד גדול.
עברתי את זה אני עדיין מדבר עם אנשים שעברו את זה.
זה לא קל אבל ידוע שהאדם מחפש נוחות ולא את האמת.

ישן 30-11-2011, 03:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "מכל מה שכתבתי אתה בחרת להתעסק..."

הוא מתעסק במשפט אחד כי זה מעיד כאלף מונים על נקודת המבט שלך. או בקיצור, תעזוב אותי בשקט ואל "תשב" עלי.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 30-11-2011, 08:22
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "מכל מה שכתבתי אתה בחרת להתעסק..."

אתה צודק לגמרי, בהודעה שהגבתי אליה היה לפחות עוד משפט אחד מטומטם אבל בחרתי להגיב רק למשפט הזה בגלל שלא אהבתי את הזילזול והיהירות שמשתמעים ממנו. חבל שאתה ממשיך לזלזל בכל מי שלא חושב כמוך. אני לא שונא את הדת ולא שונא דתיים ויש מספיק הוכחות לזה בלא מעט הודעות בפורום הזה, מה שכן אני לא סובל אנשים שמזלזלים בי ואני לא סובל אנשים שחושבים שיש להם מונופול על האמת ואני גם לא סובל אנשים שחושבים שבגלל שהם "ראו את האור" גם אני חייב לראות אותו. חבל שבמעבר שלך מחילוני לדתי לא למדת שדרך ארץ קדמה לתורה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:33

הדף נוצר ב 0.27 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר