לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-11-2011, 16:31
  משתמש זכר liadglanz liadglanz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.11
שלח הודעה דרך MSN אל liadglanz
שבוז מהחיים.. חייב עזרה! :(

בקצרה, אני משרת במודיעין שדה בתפקיד קרבי כבר שמונה וחצי חודשים.
אני ממש מאוכזב מהתפקיד שלי.. לאורך כל ההכשרה (טירונות ואימון מתקדם) דיברו איתנו מלא על התפקיד והוא היה נשמע אדיר ממש. בפועל התפקיד משעמם ושוחק ומרגיש לא חשוב.
אני מסתכל על חברים בצנחנים, בכפיר, גולנוי, גבעתי.. ובא לי לבכות. אומנם, כמוהם אני משרת בקרבי, אבל מרגיש לי שהם עושים הרבה יותר. שהם לוחמים ואנחנו סתם.
החלום שלי היה להגיע לקורס חובלים
אבל לפני הגיוס לא הייתי כ"כ בקטע ומוטיבציה של קרבי, לא הייתי בכושר, ובטח שלא חזק מנטלית וממש לא חשבתי שיש סיכוי שאצליח להגיע. אבל היום השתנתי ממש ואני בטוח שאני יכול לעשות את זה.
בחודש וחצי האחרון התעסקתי בנסיונות להעלות את הפרופיל שלי מ72 ל97 כדי להגיע לקורס הזה. (צריך 82..) הנסיונות כשלו לצערי הרב.
היום הייתי בוועדה רפואית מסכמת שקבעה שבעקבות הזעת יתר שיש לי הפרופ' יישאר 72 למרות שביטלו לי את הסעיף גב שלפי מה שידעתי הוא הסעיף המרכזי שעליו הורד הפרופיל שלי.

יצאתי מהוועדה עם דמעות... באמת.. בחיים לא הייתי כ"כ שבוז.
אני מסתובב כל היום כמו זומבי ולא יודע מה לעשות עם עצמי. אני פשוט שבור.
לקחו לי את החלום.
אני מרגיש שאני מבזבז את הזמן כאן, ושאני מסוגל להרבה יותר ולתרום הרבה יותר.
אני אבוד לגמרי ולא יודע מה לעשות...
רעיונות?
=/

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2011, 19:51
  apile apile אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי liadglanz שמתחילה ב "שבוז מהחיים.. חייב עזרה! :("

אתה אוגוסט 10 מאיזה גדוד?

אל תחייה באשליות. גם את תעלה פרופיל, להעביר טופס 55 למעבר ליחידה קרבית אחרת זה לא דבר פשוט - ואפשרי רק כשמדובר במעבר ליחידות התנדבותיות (כלומר שום חטיבת חי"ר או שריון, גם לא צנחנים).

אתה כן יכול לנסות להגיע לגיבוש מטכל\שייטת\חובלים\צוללות.
בשונה ממה שנאמר פה ועד כמה שאני יודע- שס"ן (שירות סדיר נוסף) זה דבר הכרוך בהרבה ניירת, אני בכלל לא בטוח שזה עוד קיים (כמו שכבר אין ויתור פזם). מה שכן יכולים להחתים אותך יותר זמן בתנאי קבע. אני מכיר מרץ 09 שעכשיו בהשלמה חיילית וחתם שנתיים (במקום שנה וארבע) באישור תא"ל.

אגב, אני גם בחייל ויכול להבטיח לך שהייתי הרבה יותר שבוז ממך, וגם העברתי טופס 55 לגיבוש צוללות. אבל היום כשאני כבר מעל לשנה בפלוגה "המבצעית" כבר ירד לי, ובתאכלס הבנתי שלמרות שהעבודה שוחקת ומשעממת, לתפקיד של תצפית יכול להיות פוטנציאל מעניין וכמובן חשוב. מניסוני למדתי גם שאופי המשימות שמקבלים מושפע מרמת התיפקוד והיכולות של הלוחמים. ואני אומר את זה בתור אחד שטוחן על כלום "משימות" בט"ש מטומטמות 95 אחוז מהזמן. לא כיף לתצפת על צירים וישובים. אבל משלוש-ארבע פעילויות יותר רציניות שכן היו לי אני הצלחתי להבין שזה תפקיד עם פוטנציאל.

כשהגרניט ייכנס לחייל בצורה משמעותית אני מאמין שיהיה לו תפקיד רציני בלחימה בלבנון. מהיכרות עם היכולות שלו אני יכול לדמיין מה זה להכניס איזה 15 כלים כאלה ללבנון ולתת להם לתמוך בחי"ר ובשריון.
ישן 06-12-2011, 20:15
  Grape_of_Wrath Grape_of_Wrath אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.05.11
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי liadglanz שמתחילה ב "שבוז מהחיים.. חייב עזרה! :("

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liadglanz
אני מסתכל על חברים בצנחנים, בכפיר, גולנוי, גבעתי.. ובא לי לבכות. אומנם, כמוהם אני משרת בקרבי, אבל מרגיש לי שהם עושים הרבה יותר. שהם לוחמים ואנחנו סתם.

הם לא.
^לקוני אבל נכון. כמוך גם הם נמצאים במחזורי בט"ש-אימון ומבלים את רוב זמנם במשימות שחורות (מבצעיות ולא מבצעיות).

חיילים צעירים שיוצאים ממסלול הכשרה בו מפקדים, שרובם לא יצאו מעולם מהבה"ד, מנסים לדחוף להם שהם יוצאים למלחמה ומגלים שהפעילות המבצעית שפתוחה בפניהם היא לא בדיוק "להציל את טוראי ראיין" ו"בלק הוק דאון", היא בהחלט לא תופעה שייחודית למוד"ש והיא מאוד שכיחה בכל יחידות השדה של צה"ל.

והנה השורה התחתונה הקלישאתית, שעוברת בפורום הזה כעניין שבשיגרה בין יוצאי צבא למלש"בים וסדירים: לפי המצב שתיארת, אני לא יכול לדמיין מצב בו יוציאו אותך ליחידה אחרת (גם שריון, לדוגמא). אתה צריך להבין שלהיות לוחם בצה"ל זה תפקיד שוחק, לא כי יורים עליך כל הזמן, אלא כי מנקים שירותים ושומרים כל הזמן. חלק גדול מהמאסות של הנפלים מהגדודים- עשו את זה בדיוק בגלל הרגשות שתיארת שהכניסו אותם למצב מחשבתי רע מאוד של "איך יוצאים מפה" תמידי. אז צא מהשביזות, תהיה חזק ותנסה להנות ממה שאתה עושה- אחרת יהיה לך רע מאוד בשארית השירות שלך.
/Being a condescending asshole
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:59

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר