לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2011, 01:54
צלמית המשתמש של Itamar_s
  Itamar_s Itamar_s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.05
אמנון לוי מפתיע: "לחרדים אין מקום בצבא, זו כפייה חילונית"

http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%...7%A7%D7%95.html

העיתונאי ומגיש הטלויזיה שהצליח להסעיר פעם אחר פעם את המגזר החרדי יוצא להגנת בני הישיבות. היום פרסם מאמר הקורא לפטור את החרדים משרות צבאי. בראיון ל"כיכר השבת" הוא אומר: "אני מבין חייל דתי או חרדי שנמצא בטקס צבאי ומסרב להשתתף בו בגלל נשים". על דברי אפרים הלוי: "אידיוטים"

על שירת נשים בצבא: "אני מבין חייל דתי או חרדי שנמצא בטקס צבאי ומסרב להשתתף בו בגלל שירת נשים. אני חושב שגם הצבא צריך להבין זאת. רע מאוד שמפקד בצבא הדיח את החיילים הדתיים שיצאו מהטקס. זו כפייה חילונית.

"הנשים צריכות לשיר - אני בעד שוויון נשים בחברה, אבל לאותם אנשים חרדים שאמונתם מונעת מהם לשמוע ולהנות משירת נשים, צריכים לאפשר להם שלא להשתתף. איש באמונתו יחיה".

יש לציין שאני בעד גיוס חרדים חלקי, תוך כדי התחשבות באמונתם.

כמו שאי אפשר לחייב אף אחד לראות פורנו, וכמו שמתחשבים בבני דתות אחרים בצבא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2011, 07:36
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לשמוע שירה של נשים לא יפגע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
הצבא שומר על מטבח כשר ושומר על כללים אחרים של הדת היהודית מספיק שהם יוכלו לשרת בצבא

את זה אתה קבעת, אבל מי אומר שזה נכון?
ציטוט:
,אבל לא לשמוע שירה של נשים בטקסים זה תירוץ להחזיר נשים למטבח או להיות רכוש של הבעל וככה אני רואה את זה.

שוב- ככה אתה רואה את זה, אבל מי אומר שזה נכון?
ציטוט:
מי שלא נוח לו לראות אישה שרה או איתו בגדוד שלא יהיה בצבא.

למה לאבד כ"א לוחם? למה לשלוח אותו הבייתה ולא פשוט לבטל את נושא שירת הנשים, לפחות מול אנשים שזה פוגע ברגשותם? או לאפשר לאנשים שזה פוגע ברגשותם לא להיות נוכחים באירוע שירת נשים?

מה כ"כ חשוב בנשים שרות שמאפשר לך לפטור אוכלוסיה כ"כ גדולה משירות בצה"ל בהינף יד?

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 30-11-2011, 11:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "אתה בכלל קורא את ההודעות שלי..."

למרבה הצער אני קורא את הממבו-ג'מבו שאתה כותב.
עושה רושם שאינן מבין את העניין בהשוואה - בהשוואה תמיד לוקחים עניין אחר, שבו אין אנו דנים, ומציגים נקודות דמיון לעניין בו אנו דנים.

בכל-מקרה, לא דרשו למנוע מנשים לשיר בלהקות הצבאיות, כך שממילא כל החפירה הזאת שלך מיותרת. כן, קראתי אותה. אבל היא כולה ערימה של שטויות על-גבי שטויות על-גבי שטויות.

ומה יהיה על השוויון בין הכלבים לפרות? בין העורבים לתרנגולות?
את התרנגולות מגדלים בכלובים קטנטנים ושוחטים באופן יומיומי. אפילו את הביצים שלהן גונבים!
זאת בניגוד לעורבים שחיים בחופש כפי שירצו. מה יהיה על השוויון?!????@$??#@?~!$?#?^%?#$?%^%$?^

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 30-11-2011, 09:58
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "אתם מסתכלים על זה לא נכון...."

שוב- אתה המצאת את הדרישות וצה"ל (ובעיקר גופי הלחץ החיצוניים שגרמו לו להתנהג כך) טיפס על עץ שכבר אין ממנו ירידה.

הרי ממה התחיל כל הסיפור? כמה צוערים שלא רצו לשמוע שירת נשים ויצאו החוצה מהאולם.
הם לא דרשו שהבנות יפסיקו לשיר, הם לא סכלו אותן באבנים ובטח לא הציבו אולטימטום- או שאין שירת נשים או שאנחנו לא מתגייסים.

אם צה"ל היה מאפשר לאנשים שלא מעוניינים לשמוע שירת נשים להיות פטורים מכך (או מלכתחילה היה חכם מספיק לא להציב אותם מול הדילמה הזאת) הדיון הזה בכלל לא היה מתנהל, אבל היות וכל מיני גורמים שלא טובת צה"ל והמדינה עומדים בראש מעייניהם בחשו בקלחת, הגענו למצב העגום הנוכחי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-11-2011, 10:25
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "איזה דרישה המצאתי ? לבטל שירת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיילו
איזה דרישה המצאתי ? לבטל שירת נשים ?

כן.
ציטוט:
לשבת בטקס שבו נשים שרות = דרישה סבירה ביותר.

בעייניך, אבל מי אתה שתקבע?
אתה מחליט שרירותית לחלוטין על ערך, ללא גיבוי, ללא סימוכין, ללא הגיון וקובע שהוא הדרישה הסבירה ביותר.

אתה מייצג את כל קבוצות האוכלוסיה? את כל המגזרים הדתיים? את כל הקבוצות האתניות?
ציטוט:
לא מסוגל להתמודד --> שירות לאומי.

אני מבין שצה"ל סובל מעודף סד"כ כרוני.
ציטוט:
ויתור מצד צה"ל מול דרישה פרימיטיבית שכזאת = הקצנה עתידית בדרישות דת של אינסוף איסורים שיתווספו בעתיד.

סליחה, אני חושב שהלכת לאיבוד, מה הדרישה הפרימטיבית? לא להיות נוכח בטקס שפוגע ברגשותיי?
באמת, ברבריות לשמה.
ציטוט:
זאת דעתי.

בדיוק, דעתך. למזלנו.
ציטוט:
צה"ל עושה רבות כדי לאפשר לדתיים להשתלב בשירות צבאי.

נורא נחמד מצידו של צה"ל, הוא הרי רק צבא העם.
ציטוט:
אני כאדם חילוני עמדתי במצבים לא נוחים על מנת לאפשר לחיילים דתיים לקיים את מצוותיהם.

שני דברים-
1. מצב לא נוח אינו משתווה למצב שפוגע ברגשותיך או זכויותיך.

2. במטותא- אנא ציין איך חירפת נפשך ע"מ לאפשר לחיילים הדתיים לקיים מצוותיהם.
ציטוט:
מי שעדיין לא מסוגל לעמוד בדרישות הקיימות, שיתרום את חלקו באמצעות שירות לאומי.

כאמור, הדרישות שלך לא רק שרירותיות ולא מבוססות אלא גם מופרכות, צה"ל לא יכול להרשות לעצמו "להסיר את העול" של כ"א הדתי בצה"ל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-11-2011, 16:56
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "פחחחחחחחח. אמר סבא סיטרואןBX..."

תקרא בפורום של צבא וביטחון,כי היו שם כמה דיונים על פגיעה בנשים בגלל חרדים ואנשי דת בעיקר.
תתחיל מזה ותמשיך לחפש עוד כמה כאלה בפורום, כי יש עוד כמה כאלה בפורום המדובר.

אגב אם זה מגיע לשאלה האם חרדים או נשים צריכים להיות בצה"ל, התשובה שלי היא הנשים לצה"ל וחרדים לשירות הלאומי!
פחות כאב ראש למדינה והם יכולים לעבוד במקום העובדים הזרים בזמן השירות שלהם. הם יכולים לקחת חלק בלבנות בתי מגורים,גשרים וכו... כפועלים בכל הארץ אוו לתת טיפול לזקנים ממין זכר בקהילה של החרדים.

אם הם לא יכולים לראות אישה בגדוד שלהם או לשמוע אישה שרה, הם יכולים להיות פועלים או לטפל בזקנים בשירות הלאומי ולא בצה"ל!!!

נכון עם נשים יש בעיות אחרות בצה"ל,אבל הן לא קרובות לאלה שהחרדים גורמים כיום או לבקשות של החרדים שפוגעות בנשים באופן כללי וכל מי שנותן כבוד לנשים.
לכל אחד מאיתנו אולי יהיו בנות והדרישות של החרדים לא מקובלות כל עוד הם בצה"ל או יגיעו לצה"ל!
אנשי שמאל רוצים שהם יתרמו למדינה? יש שירות לאומי ואפשר למצוא להם מקומות שירות שהם לא יראו נשים באופן שאסור להם יותר בקלות מאשר בצה"ל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 30-11-2011, 13:54
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "יש סיבה שלא שאלתי אותך אלא את..."

אבל הוא רשם בדיוק את מה שאני חושב.

אם הבנות התיאורטיות שלי יהיו זמרות בלהקה צבאית (ובהנחה שהסטאטוס של הלהקות הצבאיות לא ישתנה עד אז) ובהנחה שב"ה, בלי עין הרע טפו-טפו-טפו לא יהיו להן שום מגבלות, להגיד שאני אהיה מאוכזב זה האנדרסטייטמנט של המאה.

אחרי שאני אתגבר על האכזבה שלי סביר שאני אחזיק באותה דיעה כמו היום, אם יש מישהו שפוגע ברגשותיו לשמוע אותן שרות- אין שום סיבה להכריח אותו.

אדרבא- שני הצדדים יוצאים מופסדים, הבחור הדתי שהכריחו אותו לחלל את מה שהוא מאמין בו והזמרת, שבסנריו החיובי ביותר- בתוך ים הקהל שגם ככה לא רוצה לשמוע אותה יש כמה "איים" של אנשים שסותמים את האזניים ועוצמים את העיינים בכל הכוח וממלמלים לעצמם פסוקי תהילים.

ככלל אצבע- כשאני מדבר, פי ולבי שווים, נכון שיש לי עוד זמן עד שאני אהיה אבא אבל קשה לי לראות תסריט שבו דעתי תשתנה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-11-2011, 20:31
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בתור אבא, אהיה מאוד גאה עם הבת שלי תממש את הכישרונות שלה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל הוא רשם בדיוק את מה שאני..."

רוב הבנות, מה לעשות, לא מתאימות להיות לוחמות. כמו שזה נראה עכשיו, גם הבכורה שלי לא. הקטנה זה כבר סיפור אחר...וברצינות-לאור העובדה שרוב הבנות לא קרביות אני אהיה מאושר עם הבת תממש את הכישרון שלה (ונגיד שזה שירה) לתועלת הצבא. גם מוראל הוא מרכיב חשוב לצבא. אפשר לחשוב שכל הכותבים פה היו לוחמים...
אם היה לי בן-סיפור אחר. הייתי מאוכזב מאוד אם היה יכול להיות לוחם והיה בוחר לא לעשות זאת.
ובלי קשר-מי שרוצה לראות את משמעות ההקצנה הדתית בצבא יכול לקחת כדוגמא את גדוד הנח"ל החרדי ולהחליט אם כך הוא רוצה שייראה כלל הצבא. אני, אגב,בעד עוד יחידות אורגניות כמו הנח"ל החרדי שם ישרת כל מי שמעונין לעמוד בדרישות דתיות מחמירות.
ישן 30-11-2011, 20:54
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בתור אבא, אהיה מאוד גאה עם הבת שלי תממש את הכישרונות שלה"

1) אני הייתי מעדיף מאוד אם הבת (התיאורטית) שלי לא תהיה לוחמת (עם יוצאי דופן, טייסת-חובלת-נווטת וכו' על הכיפאק, חי"רניקית/דחפ"זית לא).

2) בין לוחמת למבזבזת כספי ציבור מקצועית יש עולם ומלואו של תפקידים משמעותיים.

3) מוראל וכו'- רלוונטי לימים עברו, כמו שכתבתי לכל האורך (לפחות שני אשכולות) ללהקות צבאיות היום אין שום תועלת ומשמעות, כאמור- בפעמים בהם הופיעה בפניי להקה צבאית מחאנו כפיים כדי שהם לא ירגישו לא נעים, אבל זה ממש לא עניין אותנו, לא ריגש אותנו ולא שימח אותנו, שוב- הדבר היחיד שאיכשהו הזיז למישהו זה "אם יש כוסיות".

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 30-11-2011, 23:01
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "חסרי תועלת לדעתך..."

ויש דעת אחרים שתטען שכל המקצועות באותה "שורה ארוכה של תפקידים בצבא שראויים יותר לכינוי הזה" לשיטתך "טובות למוראל של החיילים". חוכמה גדולה.

שנית, הניסיון שלי עם להקות צבאיות הוא שמדוסבר בבזבוז זמן וכסף.

שלישית, אם לדעתך בנות יכולות להיות רק זמרות או מכונות קפה, זה מראה שהבעיה אצלך.
אם לדעתך רק בחורה יכולה לתרום רק בתור "לוחמת או בתפקיד תומך לחימה משמעותי", זה מראה שהבעיה אצלך.
אני מציע לבטל את כל הג'ובניקים בצה"ל ולראות איך הוא יתפקד אז. נתחיל מהג'ובניקים הכי יקרים - אלה שיושבים במטה הכללי...

ישן 30-11-2011, 22:24
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ארצה שתעשה בחיים מה שיש לה תשוקה אליו
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אם זה כל מה שבתי ההיפותטית..."

כל עוד מדובר בתחום חוקי, אין לי בעיה עם כל בחירה (כמעט). בגדול, אתה תצליח ותיראה ברכה בכל תחום שבו תעסוק אם אתה מוכשר בו ויש לך תשוקה לגביו. בוודאי תהא מאושר יותר. להבנתי, הדיון עסק בצבא בלבד ולכן ההתייחסות לפרנסה אינה רלבנטית. אני אעדיף שביתי תהיה בלהקה צבאית מאשר שתכין קפה לאיזה קצין או תהיה פקידה חסרת משמעות. ובצבא עדיין, זה חלק ניכר מהתפקידים שאליהם מנתבים בנות.
וכן, רוב הלוחמים נלחמים או עשויים היפוטתית בשלב כלשהו להלחם יום ולילה ורוב הג'ובניקים עושים הרבה פחות-וודאי מבחינת הסיכון ובמקרה של חלק לא קטן מהם גם מבחינת קושי העבודה וחשיבותה.
ישן 30-11-2011, 22:52
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ארצה שתעשה בחיים מה שיש לה תשוקה אליו"

זכותך לטעון כך, אבל אני מפקפק בכך שאין לך שום העדפות לגבי עתיד ילדיך.
כל דבר ירצה אותך באותה מידה? נו, באמת. זה לא נכון לגבי אף-אדם בעולם.
להכין קפה או להיות פקידה חסרת משמעות - זה מה שעושים עם הבנותחסרת היכולות וחסרות הכישורים. אני מקווה שלא כאלה יהיו בנותי.
צוין כבר (נדמה לי שע"י יעקב עמידרור) שבלי גיוס הבנות אמ"ן היה קורס. מלבד סיירת מטכ"ל, המודיעין בצה"ל באמת מלא בבנות, ורובן לא עסוקות בהכנת קפה כל היום (אם כי על תרומתן ניתן להתווכח, כמו שניתן להתווכח על תרומתו של המודיעין בכלל - שידוע בהצלחותיו המפוארות - לצה"ל ולמדינת ישראל).
וכן, "עשויים להילחם" שונה מאוד מ"נלחמים בפועל" (כמו ש"עשוי ליפול מטאור שישמיד את כל החיים על פני כדור הארץ" שונה למדי מ"אכן נפל מטאור שהרג את כולנו"), וכן - דובר על הגולשים בפורום (בדגש על הכותבים בשרשור הזה, לפי ההקשר), ולא על כלל החיילים בצבאות העולם לדורותיו.

ישן 30-11-2011, 13:44
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "תן לי לשאול אותך שאלה חכם..."

ציטוט:
תן לי לשאול אותך שאלה חכם גדול.

מתקשה מאוד להבין את עומק החוכמה בשאלה שלך, כמו שאני אנתח את זה בשורות הבאות:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
אם יהיו לך רק בנות ולא בנים והן יהיו זמרות בצבא או לא יקבלו תפקיד בצה"ל בגלל איש ישיבה שלא רוצה אותן בגדוד שלו או על הבמה כיצד אתה תרגיש כאבא שלהן

1. לא רלוונתי כלל למצב של היום. מדובר על זה שאיש ישיבה אינו רוצה לשמוע אותן, ולא שאינו רוצה אותן בצה"ל. הן עדיין יכולות לשיר לחיילות ולחיילים חילוניים שכן רוצים שירת נשים.

2. אולי אתה שואל על מצב עתידי שבצבא יהיו רק בני ישיבות, וכולם לא ירצו לשמוע שירת נשים. אבל כן יהיו שם בנות - חילוניות - כמובן. מצב קצת לא-מציאותי. אבל בואו נתייחס גם למצב כזה: מה אם כן אתה רוצה? להכריח את הבנים לשמוע משהו נגד מצפונם בכדי לתת לבנות האלו תעסוקה, או לגרום קצת נחת רוח לאבא שלהם. קשה לי להבין איזה נחת יש להורים שהכריחו ילדים אחרים זרים לעשות דברים נגד מצפונם ואמונתם, ואיזה כבוד זה נותן לאבות ולבנות שבאים לשמוע אותן בכפייה. ומה אתה חושב, שלחיילים הדתיים אין הורים?

3. והעיקר: הצבא זה לא בשביל לתת תפקידים לגברים ונשים ולגרום נחת להוריהם. הוא נועד אך ורק להגנה. לתת תפקידים זה סיפור אחר, את זה צריכים לעשות (אולי) משרד העבודה והרווחה. זה לא שייך כלל וכלל למשרד הביטחון.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 30-11-2011 בשעה 14:09.
ישן 02-12-2011, 13:05
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "צודק, לא קראתי כמו..."

1) לא רק שמוסלמים ודרוזים יוצאים לכל חג בכל סיטואציה (גדודים ייעודיים או כשהם מפוזרים בכלל היחידות) אני מכיר לפחות מקרה אחד שבו גייסו גדוד מילואים להחליף את גדוד חרב בקו על מנת שכל הגדוד יוכל לצאת לחג.

2) למה חוסר השיוויון הזה? למה לדרוזים ומוסלמים מותר וליהודים דתיים אסור?

3) צה"ל גם פעם לא הכיר בנשים כמסוגלות לשרת כלוחמות והיום כתוצאה משינויים חברתיים ומשפטיים הן כן משרתות כלוחמות, למה דתיים מוצאים מחוץ ליכולת ההכרה של צה"ל?

4) גדודים מופרדים זה רעה חולה, בין אם מדובר ברקע "אתני" ובין אם מדובר ברקע דתי.

האם לא כל מטרתו של צבא העם להוות כור היתוך?
האם לא יאה לחילונים לשרת עם דתיים? לפולנים לשרת עם מרוקאים? לגבוהים לשרת עם נמוכים?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 02-12-2011, 18:16
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1) לא רק שמוסלמים ודרוזים..."

בוא נתחיל מכך שאני מסכים איתך שקיימת בצה"ל אפליה. לא רק בתחומי הדת, אלא בתחומים רבים אחרים שאין להם שום קשר לדת.
זה עדיין לא מצדיק דרישה להוספת הוראות דת שלא מוכרות בצה"ל. ניתן לבקש, ולהיות מוכנים לתשובה שלילית. אבל בשום אופן לא ניתן לדרוש. ולצורך ההשוואה שביצעת, זה נכון בנוגע לכל אחת מהדתות. אם יש איסורי דת חדשים בנצרות שלא מוכרים בצה"ל - אין זכות לדרוש מצה"ל להכיר בשינויים הללו. ניתן לבקש.

גדודים מופרדים זה אכן לא אידיאלי, ולדעתי הם צריכים להיות שמורים רק למצבים קיצוניים בהם החייל לא מסוגל להסתגל לנהלים הרגילים של השירות הצבאי. הצעתי היתה שבמצב בו התנאים בלתי נסבלים בעיני החייל הדתי - יש לו אפשרויות חוץ מסירוב פקודה או פטור כולל מגיוס.

לגבי נשים, אני לא מצליח לזהות קשר בין מתן הזדמנויות שוות לנשים לבין הכרה באיסורים דתיים חדשים.
ישן 03-12-2011, 17:34
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "בוא נתחיל מכך שאני מסכים איתך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיילו
זה עדיין לא מצדיק דרישה להוספת הוראות דת שלא מוכרות בצה"ל

למה לא?

האם צה"ל "נולד" מוכן? האם לא הוסיפו והורידו תקנות בעשרות תחומים שונים ברבות השנים כדי להתאים את צה"ל לעת המודרנית? למה הדת לא נכללת בכך?
ציטוט:
אבל בשום אופן לא ניתן לדרוש.

מצחיק, בג"צ אליס מילר הייתה הדרישה הכי דרישתית והמהפך הכי קיצוני בהיסטוריה של צה"ל.
ציטוט:
גדודים מופרדים זה אכן לא אידיאלי, ולדעתי הם צריכים להיות שמורים רק למצבים קיצוניים בהם החייל לא מסוגל להסתגל לנהלים הרגילים של השירות הצבאי.

אז למה שכל אינדיוידואל ישתדל מלכתחילה להתאים עצמו לכלל אם הפתרון יכול להיות שהכלל יתאים עצמו אליו ויפתח לו מסגרת משל עצמו?
ברגע שפותחים גדודים נפרדים כל הקונספט של כור היתוך יורד באסלה.
ציטוט:
הצעתי היתה שבמצב בו התנאים בלתי נסבלים בעיני החייל הדתי - יש לו אפשרויות חוץ מסירוב פקודה או פטור כולל מגיוס.[.quote]
מובן. אבל אלו אמורים להיות במקרים קיצוניים ומהותיים הרבה יותר מאשר לאפשר לנשים לזמר.
[quote]
לגבי נשים, אני לא מצליח לזהות קשר בין מתן הזדמנויות שוות לנשים לבין הכרה באיסורים דתיים חדשים.

ע"ע סעיף ראשון.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-12-2011, 18:20
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=סיילו] זה עדיין לא..."

ראשית אני מתנצל בפני כל משתתפי הדיון על העיכוב בתגובותי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
למה לא?
למה כן ?

האם צה"ל "נולד" מוכן? האם לא הוסיפו והורידו תקנות בעשרות תחומים שונים ברבות השנים כדי להתאים את צה"ל לעת המודרנית? למה הדת לא נכללת בכך?
אני תומך בתקנות שנוספו כדי להתאים את צה"ל ליעדים שלו.
תקנות דת מכופפות את צה"ל ליעדים של אחרים שאינם רלוונטים בשום צורה ליעדי צה"ל.

מצחיק, בג"צ אליס מילר הייתה הדרישה הכי דרישתית והמהפך הכי קיצוני בהיסטוריה של צה"ל.
אני נגד כפיית תקנות וחוקים מצד גוף נטול ידע מקצועי רלוונטי.
זה נכון לגבי בג"ץ, וזה נכון לגבי מנהיגי דת.

אז למה שכל אינדיוידואל ישתדל מלכתחילה להתאים עצמו לכלל אם הפתרון יכול להיות שהכלל יתאים עצמו אליו ויפתח לו מסגרת משל עצמו?
ברגע שפותחים גדודים נפרדים כל הקונספט של כור היתוך יורד באסלה.
כור ההיתוך הוא לא היעד העיקרי של צה"ל.
הגדודים הנפרדים הם פשרה סבירה. ניסיון לשלב חיילים בעלי צרכים שונים שאינם רוצים או מסוגלים להשתלב בתנאי שירות רגילים.

ישן 01-12-2011, 08:50
צלמית המשתמש של Itamar_s
  Itamar_s Itamar_s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.05
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "החוק על הקווקזים הוא הנפצה,..."

הם עשו כלים כמו שהמון חרדים הופכים "מודרניים" ומתקלקלים כביכול ויצא לי לראות המון כאלה בצבא.

אני אישית בן אדם מאוד מאמין ואני חושב שאנחנו צריכים את הגדודים האלה שילמדו תורה 24\7.

אע"פ שחרדי שלא לומד כל היום וחצי יום מטייל או עובד כן צריך להתגייס.

גם הרב כהנא הגדיר מה היא תורתו אמונתו, תורתו אמונתו זה מנץ החמה עד השקיעה לא לצאת מבית המדרש, בלי הפסקות כל שניה. מי שלא ככה חייב להתגייס לצבא.

תבין אני בעד גיוס לצבא אפילו שהוא פועל היום גם נגד יהודים (במקום להגן עליהם) אפילו שזה הממשלה ש"קובעת" אני חושב שזה לא מתפקיד הצבא לבצע פינויים.
אבל לא כולם מתאימים לצבא.

באחוזים יש הרבה יותר חילונים שלא מתגייסים... למה לא תוקפים אותם?
ועדיף ככה... אדם שלא רוצה רק יכול להזיק למדינה שהוא בתוך הצבא...
(ענת קם, יהונתן שפירא ועוד רבים ורעים....)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:56

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר