לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2011, 11:36
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 844 שמתחילה ב "דלק נדל"ן מציגה: חגיגות שכר למקורבי תשובה."

יש הרבה ברברת סביב הנושא הזה, אלו שני הסנט שלי-

ראשית- מי שלא רוצה להסתכן- שלא ישקיע. באמת שלא מכריחים אף אדם לקנות אג"ח של חברה ספציפית.
שנית- קרן הפנסיה שלך קנתה את האג"ח בלי שלך תהיה מילה בנושא? אחלה. תעביר את המסלול שלך לאג"ח מדינה, ככה תוכל לישון בשקט בידיעה שתקבל את האחוזים הבודדים כל שנה כמו שעון. אני אישית מעדיף להסתכן בחיסכון של 40 שנה מאשר להיות סולידי.
שלישית- תשובה לא חייב שקל למחזיקי האג"ח, רק החברה שלו. אז כן, ייתכן ושמו ייפגע, ייתכן שבפעם הבאה לא ירצו לקנות ממנו אג"ח כי לא סומכים עליו. השאלה היא האם צריך ללכת עם האגו או לא. אם אני יודע שחברת דלק ישראל היא חברה טובה ויציבה שמחלקת דיבידנד כמו שעון, אני לא אשקיע בה רק כי חברה אחרת של תשובה לא שילמה את החוב? אני מוכן להפסיד תשואה בגלל זה? מוכן להשיא לעמיתים שלי תשואה נמוכה יותר בקרן הפנסיה בגלל זה? אוקי. אני בטוח שיש מנהלי השקעות שימשיכו להשקיע בחברות שלו כי בסופו של דבר הם מחפשים תשואה. האם מישהו לא יסכים להלוות כסף לפיתוח מאגרי הגז, שאמורים לתת תזרים מזומנים קבוע במשך 30 שנה? ייתכן בהחלט. אני לכשעצמי לא הייתי מהסס להשקיע במניות ואג"ח חברות הגז בגלל זה.
רביעית- אחרי שהמדינה התנערה מתשלום חובותיה של אגרסקו, אין לה את הצידוק המוסרי לבוא ולהתרעם על בעל הון שחברתו לא מחזירה את ההתחייבות.
חמישית- טוענים כי הוא צריך למכור אחזקות, למשוך דיבידנדים מחברות אחרות שלו כדי לשלם את החוב. ומה ייצא מזה? שמניות של חברות אחרות תתרסקנה, החברות תהיינה יציבות פחות, העיקר שמשקיעי דלק נדל"ן יקבלו את הכסף. למה משקיע חברת דלק ישראל צריך לסבול מזה? לטעמי זה אפילו לא חוקי, לנהוג באופן לא אחראי כלפי החברה.
שישית- לו אני מנהל השקעות שהחברה שלו היא נושה עיקרית של דלק נדל"ן- לא רוצה תספורת ולא פירוק חברה- דוחה את פירעון האג"ח לשנים הבאות, אחרי שיוכל למשוך דיבידנדים מתזרימי חברת הגז. כי עכשיו אין מה לעשות- אין לתשובה את הכסף הנזיל לשלם את כל חובות דלק נדל"ן, אלא אם פתאום שוק הנדל"ן בעולם יקפוץ. גם המוסדיים וגם תשובה צריכים להגיע להסכם הזה, לטעמי הוא אידיאלי.

הערה- זה לא מתקשר לענין השכר, כי אם נצא רגע ממשבצת המטיפים בשער, עלות השכר היא גרושים לעומת חובות החברה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2011, 15:42
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "יש הרבה ברברת סביב הנושא הזה,..."

אתה מפספס את המהות.

תפיסת העולם של שוק ההון היא בעצם התפיסה שלך,
תשובה לא חייב לכם כלום.
וגם מנהל תיק ההשקעות לא חייב לי כלום, כי הוא ניסה כמיטב יכולתו לא הצליח לא, בעיה שלך.
אבל זאת התממות במקרה הטוב, ומשהו עמוק יותר במקרה הרע.
זהו התנהלות שפעם אחר פעם מפגינה את העדר האתיקה שלה.
מאחר ואת האנשים לא ניתן לשנות אין ברירה אלא לשנות החוק.
החל מזה שמי שקיבל בונוסים על רווחים שהוצגו בדלק נדל"ן בעבר יצטרך להחזיר אותם. וכלה בנקיטת סנקציות אישיות.
התחושה שלי שזה שהעתיד הכלכלי של הציבור בישראל נמצא אצלם בידיים מעניין את קצה של הביצה השמאלית שלהם

ודבר אחרון. אני יודע שאתה עוסק בשוק ההון, (יועץ השקעות?)
מעבר לכתיבתך בפרש אני לא מכיר אותך. מהמעט שאני לא מכיר אזי שאין הדברים מופנים אליך אישית אלא לתחום אותו אתה מייצג בשל עיסוקך.

ישן 30-11-2011, 16:41

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה מפספס את המהות. תפיסת..."

אני חושב שאתה הוא זה שמפספס את המהות. אני לא אוהב כשאנשים אומרים- רע לי, תגנו עלי. תגידו לי מה לעשות, תעשו בשבילי. אם אדם עצלן מדי או לא ב**ן שלו להשקיע בללמוד קצת על פנסיה, לבדוק את הגופים המובילים, לבדוק איפה התשואות טובות יותר, להבין את עניין הסיכון באג"ח ובמניות (בחייאת רבאק, ברור לשנינו הרי שאם אתה רוצה תשואה גבוהה יותר אתה צריך להסתכן, נכון?) והוא רוצה שיבצעו הכל בשבילו, זה מעצבן.
מנהל ההשקעות שלך לא טוב? קח את הכסף ולך ממנו. החוק מתיר לך, אין קנסות, אין אובדן זכויות (פרט לביטוחים הישנים ולפנסיה הוותיקה, מוצרים שנעלמים מהעולם). אתה לא רוצה לממן טייקונים? אל. תשקיע באג"ח מדינה, תממן את המדינה שלך.

מה תשנה בחוק? תשנה את העיקרון שמוביל כל משק נורמלי? מה תהיינה ההשלכות? מה זה יעשה ליוזמות פרטיות? מי יהיה מוכן להסתכן ולהקים חברה אם הוא עלול לאבד יותר ממה שהשקיע?
להחזיר בונוסים בגלל תקופה רעה? למה? אתה מחזיר את המשכורת שלך אם העסק נקלע לקשיים? אם המסעדה בה אתה ממלצר נכנסת לפשיטת רגל, המנהל צריך לקחת את המשכורות שקיבלת במשך שנתיים?

כן, אני עובד בשוק ההון, אני לא מסתיר זאת לשם גילוי נאות.

ישן 30-11-2011, 18:55
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אני חושב שאתה הוא זה שמפספס..."

מסכים לגבי האחריות האישית של כל אחד מאיתנו על הכסף שלנו.
הבעיה שלי היא שאני צריך לעבוד במרחב בו הנורמות של אנשי המקצוע הם חסרות אתיקה.
אם אני ידעתי על חגיגות השכר בחברות הציבוריות ועל ניהול שנראה לא תקין, אז בוודאי שאנשי המקצוע ידעו מזה. זה לא הפריע להם כי זה היה נראה להם סביר או בגלל שזה השתלם להם.
לא מעניין אותם מה יעשה התיק שלי בטווח הארוך.
העדר האתיקה נהפך להיות לגיטימי. הדמות שמייקל דאגלס משחק בוול סטריט היא אולי מוגזמת אבל לא רחוקה מהמציאות.
אני צריך להיות אחראי לכסף שלי ואני משתדל. (מופסד 70% על איזו מניית ביוטכנולוגיה)
אבל איפה שאין אתיקה צריך להיכנס החוק.

אני לא כועס על הסיכון שנלקח. אבל ההשקעה אצל תשובה לא הייתה כמו השקעה בחברת ביוטכנולוגיה.
היום היכולת שלי להחליף בית השקעות מסתכמת בעיקר ביכולת להתמקח על דמי הניהול.
כפי שכתבתי תיק הפנסיה שלי, שיהיה רלוונטי בעז"ה רק עוד הרבה מאוד שנים לא מעניין אותם, מעניין אותם הרווח בסוף השנה, וזהו.
הם לא חסרי אחריות, הם נבלות.

לא יכול להיות שהחברות הציבוריות יתנהלו כפי שהן מתנהלות מחד, ושהמשקיעים החשובים קרי המוסדיים ייתנו לזה יד מאידך.
התחושה שלי היא שכל פעם שהמוסדיים מתנגדים לאיזה שהוא מינוי מופרך אזי מדובר במס שפתיים על מנת לרצות את הציבור.

ואני לא חושב שזה בושה לעבוד בשוק ההון, זאת בושה איך ששוק ההון עובד.

ישן 30-11-2011, 19:42

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "מסכים לגבי האחריות האישית של..."

כן, בהחלט יכול להיות שאותם מנהלי השקעות ראו את חגיגות השכר, אבל שוב- אם המניה עולה ועולה, אם האג"ח משלמת את הכסף, אם שוק הנדל"ן פורח- מה רע? אתה עדיין מרוויח. וכמו שציינתי- השכר עצמו אולי לא נראה טוב, אבל הוא באמת בוטנים ביחס לחוב.

אני מבטיח לך שהחברות הללו כן מתעניינות בתשואות לאורך זמן, כי לפי זה הלקוח משווה. כשלקוח נכנס למערכת ורואה מי קרן הפנסיה עם התשואה הכי טובה בחמש השנים האחרונות, זה משפיע עליו. במערכות הדירוג של הבנקים יש משקל רב לתשואה שהשיגה כל קרן/קופה, ולא רק לדמי הניהול.

סתם כאנקדוטה- זוכר את התספורת של לב לבייב באפריקה ישראל? אתה יודע שמי שחיכה ולא ברח החזיר כמעט את כל ההשקעה ושאפריקה ישראל חוזרת להרוויח? זוכר כמה רעש היה וכמה דיונים בין אפריקה לבין נציגי המוסדיים?

ושוב- יכול להיות פיתרון מעולה גם לדלק נדל,ן- הנושים יסכימו לחכות עם החוב עד שמאגרי הגז יתחילו להניב דיבידנדים יפים כל שנה, וכך יקבלו את הכסף. זה נקרא דחיית חוב, במקום תספורת. אבל צריך לראות ששני הצדדים מעוניינים בזה.

ישן 30-11-2011, 16:43
  chicken chicken אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.11
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אתה מפספס את המהות. תפיסת..."

תראה, אם כל מי שקיבל רווחים יצטרך להחזיר, נמצא את עצמנו בבעיה אחרת: למה שמלכתחילה ירצו להרוויח אם עלולים להידרש להחזיר?

עם זאת, אני כן מסכים שיש פה איזושהי בעיה אתית / מוסרית:
חברה כלשהי, שלוקחת כסף מהציבור, ע"י אג"ח (נגיד), לצורך מימון של מהלך כזה או אחר - שמצליח, לא יכולה לגרוף את הרווחים שהושגו מהמהלך, לחלק בקרב הבעלים כאילו אין מחר - ואז ללוות עוד כסף. זוהי התנהגות פסולה, שצריך למצוא דרך להוציאה אל מחוץ לחוק. קודם שיחזירו את הכסף, ואז שיתפרעו עם הרווחים. אולי ניתן להגדיר שאחוז מסויים, מכל רווח שנצבר כתוצאה מאותה הלוואה, יעבור אל קרן מסויימת, כך שבמשך כל ההלוואה נצבר סכום ביטחון, שמטרתו (במקרה הגרוע) לשלם רק את החוב (ללא רווחים) לציבור. אם החברה הרוויחה לאחר X שנים - מה טוב, ואפשר לחלק רווחים לציבור. אם החברה הפסידה - לא נגיע למצב שבו מבקשים "תספורת" על החוב (כי ניתן להחזיר את סכום הקרן).
ישן 30-11-2011, 20:02
  844 844 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.11
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "זה לא שהחברות לא רוצות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
זה לא שהחברות לא רוצות להחזיר, לחברה אין מה להחזיר. הרי אם לא מגיעים להסכם (תספורת), אז החברה מפורקץ ונמכרת לנושים. אבל הנכסים שלה לא שווים כמעט כלום, ביחס למחיר הקניה. ולכן מנסים להגיע להסכם הזה.

מטרתה היחידה של חברה עיסקית, היא להביא רווחים לבעלי המניות שלה. החברה של תשובה החטיאה בגדול את מטרתה היחידה, וכל מטרת ה"תיספורת", והמורטוריום בקשר לאג"ח אחת היא: להמשיך לתת למנהליה הכושלים להמשיך לחלוב את שאריות המזומנים בקופה שלה, שמקורם בכיס הציבורי.

אם היא לא יכולה להחזיר את חובה הכספי, יש להכריז עליה "חדלת-פירעון", וללכת אחר כבוד לאולמה של כבוד השופטת המחוזית ורדה אלשייך, ולהתחיל בהליכי פירוק, כמקובל, ולמכור את כל הנכסים שנותרו בה, ובמקביל לשלוח את מנהליה הכושלים לכל הרוחות.

הלוואי שמישהו יעשה מעשה, ויקים אתר אינטרנט בשם "הכושלים", ובו נוכל לקבל מידע זמין בכל הנוגע לחברות ומנהלים כושלים, כדי שיידע הציבור וייזהר לא להלוות להם כסף, ולא לקנות מניות מהם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:38

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר