לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2011, 17:56
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אשכול של 'בדיעבד': אילו הייתם אדוארד בנש...

השנה 1938. אדוארד בנש יושב במשרדו ולידו כוס בירה ומנה של מזון עממי צ'כי גדוש כולסטרול שהתקררה מבלי שנגע בה. הוא כמעט והחליט להכנע לדרישות ועידת מינכן.

הקוורטט של מוסוליני-היטלר ונציגי האור ומגיני הדמוקרטיה צ'מברליין ודלאדייה לוחץ.
קו מאז'ינו הקטן הוא חזק והצבא הצ'כי מקצועי אך הגרמנים רבים ומזיזים כוחות.
הגרמנים בחבל הסודטים גועשים ותוססים.
ברה"מ מציעה כסיוע חרב פיפיות

בנש צריך להחליט.

לפתע נקישה בדלת. שליח מיוחד ממערכת 'פרש' מגלה לבנש מה תהא השתלשלות הענינים במקרה ותסוג צ'כוסלובקיה מחבל הסודטים ותעבירו לגרמנים. התאבון חולף לגמרי. הבירה נשפכת ומכתימה את המפה.

עכשיו צריך לקבל החלטה אחרת. מה צריך לעשות?

מלחמה אמיצה וחסרת סכוי בתקווה שבנות הברית יאלצו לממש מחויבותן?
הזמנת הדוב הרוסי הגדול והרעב לשמור על הבית?
אפשרויות אחרות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-12-2011, 22:34

לא. הנציג התבסס על תוכנית המיקוד לבחינות הבגרות של משרד החינוך הישראלי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי GeriReshef שמתחילה ב "בהנחה שהנציג עדכן אותו במלוא הפרטים.."

ולכן יכל לספר לו רק ש: צרפת ואנגליה יתכחשו למחויבותם המפוקפקת לגבולות החדשים, הפולנים ינגסו ביס [שתכף יעמוד להם בגרון] והגרמנים יבלעו לגמרי את ארצו ויהפכו את בני עמו לעבדים. שמאות אלפים מתוכם ישמשו כמשרתי הגזע הארי, שהאינטלגנציה תותקף, האוניבריסטאות יסגרו, התרבות הצ'כית תדוכא, פרא כהיידריך יהפוך לאפוטרופוס של מדינתו, יהודיה יושמדו ורוח טרזין-לידיצה תשרה על הארץ.

לא עתיד משהו...

אני חושב שבין 'להלחם למען הכבוד ואז להרמס ע"י הגרמנים' [ואולי לאלץ בת ברית כלשהי להרגיש אי נעימות קלה], 'להרמס ע"י הגרמנים בלי להלחם' ו'להרמס ע"י הרוסים' - הברירה של להרמס ע"י הגרמנים בלי להלחם הייתה האפשרות היותר גרועה.

במבט של בדיעבד נראה לי שעסקה עם הדוב הרוסי הייתה הדבר הפחות מזיק שיכל בנש לעשות בכדי לקדם את הרעה הגרמנית. בסוף האומה הצ'כית הסימפטית נאלצה לחוות גם את הגרמנים וגם את הרוסים...
ישן 02-12-2011, 22:51
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
שאלה קשה. בשורה התחתונה, לו אני בנש - הייתי הולך על המלחמה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אשכול של 'בדיעבד': אילו הייתם אדוארד בנש..."

באופן אישי נראה לי שבנש, והצ'כים בכללי (לאור אופיים שוחר השלום מטבעו) היו נכנעים גם לו ידעו שיהיו שנות כיבוש קשה (ראה את 1968), אבל שאלתי עליי, ולא עליו...

אני מעריך שיציאה למלחמה ב1938 - היא לא לגמרי חסרת סיכוי. מלחמה קשה מהצפוי בסודטים הייתה יכולה בהחלט להרים לגנרלים הפחדנים של היטלר את הראש, ולדחוף לכיוון שעליו חשבו בכל מקרה באותה עת. עמידה נוקשה ויציבה מול הגרמנים, גם הייתה יכול לגרום לבעלות הברית העלובות לפתח בדל של חוט שדרה, למרות רצונן להימנע מכך בכל מחיר.
דעת הקהל בשתי המדינות סלדה ממלחמה בגלל המחיר הנורא של מלה"ע הראשונה - אבל מדינה קטנה שמצליחה לעמוד מול גרמניה הגדולה, יכלה לשכנע שהפעם זה יהיה אחרת.

מבחינת העולם, אגב, ברור לגמרי שיציאה למלחמה של הצ'כים הייתה טובה יותר. אני לא משוכנע בכלל שלצ'כים היא הייתה טובה יותר - אבל בחרתי להיות בנש אוניברסלי...
ישן 03-12-2011, 20:20

קו דק מבדיל בין 'ריאל-פוליטיק' לבין 'נאום רומקובסקי'. קו שאסור למנהיג לחצות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "שאלה קשה. בשורה התחתונה, לו אני בנש - הייתי הולך על המלחמה"

והשאלה היא אם מבחינת בנש היו יהודי צ'כוסלובקיה ושאר קורבנות הכיבוש הנאצי חלק מילדיו שאסור 'לתת' לצורר.

אם התשובה היא 'כן' - הרי שזהו הזמן בו צריך להלחם ללא תלות בתוצאות.

לעניות דעתי [הקטן בפני בנש ובפני הדילמות שעמדו בפניו] הרי שהדרך הטובה ביותר שעמדה בפניו להלחם בצורר היא לחבור לרוסים ולאפשר לצבאם להפוך את צ'כיה לשדה קרב [או בניסוח מכובס 'להגן עליה'].

נ.ב

לאיזה כיוון מחשבה של גנרלי היטלר אתה מרמז? האם היה כח משמעותי בצבא הגרמני באותה עת שהתכוון ברצינות לעצור את הטירוף אחרי האנשלוס ותרועות ההמונים?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר