לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-12-2011, 20:27
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אוי, זה כבר שקר. לא מונעים..."

אל תנסה להציג את זה אחרת שרוקי, כי זה אומר לדחוק נשים החוצה מהחברה בישראל בסופו של דבר לפי דרך החיים של אותן קבוצות.

קודם אף אחד מהם לא ניסה את זה,אחרי זה טענו שהם רצו לצאת בלבד באותו טקס ואחרי זה פירסמו שקצינים קיבלו מסר לא לתת לנשים להופיע או הזיזו נשים בגלל אותם חסידים למקרה ולא קראת על המקרים האלה ולכן אל תנסה לספר לנו סיפורי סבתא למה אותם צדיקים צודקים.

הם רוצים לסלק את הנשים מהצבא ולתת לנו כפיה דתית יותר גרועה משל היום בגדול אחרת הם לא היו עושים מה שהם עושים ועוד טוענים שאנחנו פוגעים בהם.
חיילים בצבא שאינם דתיים אוכלים מספיק חרא בגלל המטבח הכשר וכן להם אין זכות לבכות על הכפיה הדתית של הדתיים בצבא בניגוד לאותם אנשים דתיים שהצבא נותן כבוד והרבה לדרך החיים שלהם והיחס הזה אומר שהם ישארו וישמעו שירה של נשים,אם אחרים מקריבים כל כך הרבה בשביל דרך החיים שלהם.
הם לא יכולים להיות בצבא בגלל נשים? יש שירות לאומי ומספיק לטעון שהרגשות שלהם נפגעים,כי החרדים פוגעים במספיק אנשים אחרים שאינם הרוב באוכלוסיה וכן זה כפיה דתית למקרה ואינך מכיר את המילים לתופעה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-12-2011, 21:20
  pack leader pack leader אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.10
אני אנסה להסביר לך למרות שזה נדון לכישלון
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אה? אני רוצה שתסביר לי,ולא..."

הצבא הוא החצר הקידמית של החברה הישראלית והגוף ששומר על קיומה של מדינת היהודים למינהם
על מנת לאפשר לציבור הדתי לקיים את חובתו כחלק מכוח השמירה על הארץ אנחנו הרוב החילוני
קיבלנו את הדרישות המרכזיות שלכם שמעוגנות במסורת יהודית עמוקה
(כשרות , פטור מעבודה לא מבצעית בשבת תפילות וכ"ו)
אבל הזכוית שלכם ניגמרות ברגע שיש פגיעה רצינית בזכויותהם של אחרים

הפקודות הרבניות שאתם מנחיתים על עצמכם לא נותנות לכם את הזכות להדיר אנשים מצה"ל
(יש שירת נשים בפומבי מול גברים מספר רב של פעמים בתנ"ך ראה מיקרה מרים ודבורה )
מה השלב הבא לזרוק את הדרוזים מצה"ל כי הם גויים טמאים איפה עוצר הטירוף אצלכם

נערך לאחרונה ע"י pack leader בתאריך 04-12-2011 בשעה 21:35.
ישן 05-12-2011, 17:22
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "כמו שכולם פרט לעבריינים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Itamar_s
כמו שכולם פרט לעבריינים מקשיבים ומצייתים לחוקים עכשיו, כך לא משנה איזה חוקים יחוקקו ע"פ חוק חובה על כולם לציית להם ומי שלא רוצה מוזמן לעזוב לאן שהוא רוצה.

אם לא ימצא חן בעינך חוקי ישראל אתה מוזמן לקחת תרגליים ולעבור למקום אחר.

אבל אין לי אזרחות אחרת, רק ישראלית.
וחיים תחת חוקים הלכתיים לא ימצאו חן גם בעיני הדתיים השפויים. כמו שלא כל מוסלמי רוצה לחיות במדינה אסלאמית. כך את תורכיה, לדוגמא.
מה גם שישראל לא תהפוך למדינה הלכתית. תמיד יהיו תנודות לכיוון יותר חופש - פחות חופש. אבל לא אנרכיה ולא דיקטטורה.

ישן 05-12-2011, 18:02
צלמית המשתמש של Itamar_s
  Itamar_s Itamar_s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=Itamar_s]כמו שכולם פרט..."

אתה עכשיו נכנס לפרטים וקובע בשביל כל העם מה הם ירצו או מה לא.
העובדה היא שיש מגמה של התחזקות בעם, אנשים לא טפשים ומי שמנסה טיפה לחקור מגלה את האמת. זה קרה לי כשיום אחד חשבתי, מה עשיתי עד היום ולאן אני הולך ומה זה לעזעזל אומר שאני יהודי, למה כולם שונאים ובלה בלה בלה היו המון שאלות שקיבלתי עליהן תשובות.
והתהליך הזה רק גודל מיום ליום.

זה שאתה מפחד מזה זה משהו אחר....

תשים לב גם איך אדם חילוני מקיים את החגים אפילו לא לדעת מה המשמעות שלהם זה כבר מושך לכיוון המסורתי.

חנוכה הבא עלינו לטובה למשל אתה יודע על מה הוא?
נס פח השמן ונס מעטים מול רבים הם רק דברים שוליים.
בחנוכה הייתה "מלחמת אחים" בין הדתיים (יהודים פשוטים) לאלו המתיוונים ( החילוני היום הוא בגדר מתיוון הוא לא מקבל ואפילו נלחם בכל נפשו ביהדות ובדת היהודית) המלחמה היות מוכרת בחנוכה היא המלחמה נגד היוונים, אם נשווה להיום זה האמריקניזציה והרצון להפוך את היהודי לאירופאי.

ישנם חילונים היום ואני גם קורא המון חברה כאלה פה בפורום שאין בהם שנאה ליהדות ולשומרי השבת, פשוט קשה להם או שגדלו ככה או שלא נחשפו או כל סיבה אחרת.
אני אישית דתי אך כל חברי חילוניים ואפילו חלקם כמוך, בוויכוחים מתמידים מולי.

אז את מה אנחנו בעצם חוגגים? את המפלה של החילונים של אז. שכמעט והשמידו את היהדות.

חשוב לי שתדע אחי שאין פה שנאה ואני מקווה שכל הדיונים פה בפורום הם ברוח טוב ועם אהבה.
כי אם אתה באמת שונא אותי כי אני דתי ואתה מתווכח כדי לנסות להשפיל ולרמוס.
אני פשוט אפסיק את זה כי שנאת אחים גרוע יותר מכל דבר אחר.

ערב מצויין

ישן 05-12-2011, 19:05
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "אתה יורק ארס במילים שלך אני..."

פחחחחח מי שקורא לאנשים שלא שותפים לאמונה הדתית שלו מתיוונים וטוען שהם חיים בבוץ מדבר על ארס, אכן אירוניה במיטבה. אין לי בעיה עם הדעות שלך ואני לא חושב שאתה רוצה, או יכול, לכפות עלי משהו (איך בכלל אפשר לכפות משהו על מישהו בפורום באינטרנט???), יש לי בעיה עם הזילזול שלך באנשים שחושבים בצורה שונה ממך. קצת חבל שפיספסת את השיעור שבו לימדו שדרך ארץ קדמה לתורה, אבל למזלי אתה תפסיק להתייחס לתגובות שלי ככה שאני לא אצטרך להמשיך "להנות" מהעובדה שאין לך דרך ארץ... אני חושב שההתעלמות שלך זה סימן טוב שאלוהים אוהב אותי

ישן 05-12-2011, 20:48
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אז זה או הדרך שלך או שאני..."

אני חושב שיש פה בעיה של הבנת המצב.
זאת לא הדרך שלי,זאת הדרך היהודית.

זה שאתם קמים עכשיו ומנסים להמציא רפורמה חדשה זאת בעיה שלכם.
התהליך שאתם עוברים הוא מעבר מדרך חיים יהודית לדרך חיים לא יהודית. (או פשוט גוי)

כמו שנאמר, הסבא שומר מצוות האבא שומר מסורת והבת שומרת משקל.

לא נעים לך לשמוע את המילים האלה גוי ומתיוון אבל זה המצב, התהליך של הפיכת העם היהודי או לפחות הניסיון של הפיכת העם היהודי לעם ככל הגוים הוא נקרא התיוונות, התגויות, תקרא לזה איך שאתה רוצה.

אני לא רואה שום דרך פרט לדרך אבותי ואבות אבותי הלכו בה.
והיא שלי כמו שהיא שלך ושל כל יהודי אחר.
אתה נמנע ממנה זאת בחירה שלך.

ישן 06-12-2011, 01:02
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לך יש בעיה בהבנת המצב. גם..."

יש המון זרמים, אך כולם מקיימים את אותה התורה.
מי שמקבל עליו החמרות זכותו ותבוא עליו הברכה כל עוד זה לא פוגע בסטנדרט.

הכוונה למתיוון היא לאחד שמנסה להפוך את היהדות כנורמה לאחד העמים האחרים.
כמו שהיוונים עשו, ראו שאנחנו דבקים בה' בכל מצב אמרו אם לא בכח, במוח.
הכניסו תאטראות, ספורט וכו'....
אסרו עלינו ברית מילה (המון חילונים היום בעד ביטול הברית, "שיגיע לגיל 18 יבחר אם לעשות) אסרו עלינו שבת, אסרו עלינו ברכת הלבנה... הם לא היו מסוגלים להבין איך אנחנו מאמינים בכח עליון.
הם הרי האמינו באדם בגוף האדם ויכולותיו.

מה שהמון חילונים (אך ממש לא הרוב!) עושים היום הוא ניסיון לבטל את היהדות, להפוך אותה לדת כמו הנצרות שהיא כביכול לא חובה, לקיים מנהגים סתם כי זה נחמד, ולא כי זאת חובה שלנו.
זאת ממש לא אשמתם, כל עניין החילוניות הוא חדש לנו העם היהודי, לא יותר מ150 שנה, לפני זה לא היה כדבר הזה באופן שוטף.
היו מומרים היו כופרים והיו אפיקורסים אבל לא כנורמה, זה היה או עקב אילוצים של חיים ומוות או אחד ל...... לא יודע כמה, המון.

שיהיה לילה טוב.

ישן 06-12-2011, 18:32
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לקיים מצוות זו החובה שלנו?..."

בטח שאתה חייב, הוא נתן לך חיים.
בעילת נידות גורמת למות העובר או האישה,שלא תהיה מופתע, שלא תגיד שלא אמרו לך פעם.
בעילת שפנים... זה החינוך מההורים?
בניגוד אליי אתה רק מנסה להשמיץ את הדת בכל אפשרות, אתה ms rug (לא זו לא שגיאה)ואפקט, אז בוא אני אגיד לך, אתם ככה קטנים וגדולים ממכם נפלו, וזה שאתם מנסים להשמיץ כל אחד שבא להביע דעה ולגרום לו להישמע כפייתי לא מועיל.
אני לא מנסה להשיג פה כלום, לא בא להחזיר בתשובה, אני משמיע את הקול שאתם מנסים להשתיק.
את שלכם מותר להגיד אבל אם חס ושלום מישהו דתי מדבר ישר הוא "משניא את הדת"
אתם אלו שבגללם החרדים כל כך רחוקים מהחילונים אתם אלו שעושים דווקא אתם סוג האנשים שיגרמו למלחמות אחים.
למען האמת אם לא הייתי יודע שאתה תינוק שנשבה (מעצבן לשמוע? חחחחחחחחחח יופי!) הייתי בטוח שאתה משומד לפי השפה והדיבור שלך.

וכל תגובה שלך גורמת לי לזלזל בך יותר.
תשים לב איך אני מדבר מול אחרים בדעה שלך שמדברים מתוך כבוד!

ישן 06-12-2011, 08:02
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
קודם כל, "עת" ולא "עט" (אלא אם אתה צריך עט כדי לכתוב תגובות בפורום)
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "עט לאהוב ויש עט לשנוא. אני לא..."

דבר שני, אם יש כאלה שמתבוללים או לא - אתה לא פחות גרוע מהם. מבין גדול בתורה אני ממש לא, אבל ככל שזכור לי שינאת חינם היא חטא לא קטן בעצמה (אני לא יודע עד כמה היא חמורה ביחס להתבוללות) וכמובן שאין לשכוח "דרך ארץ קדמה לתורה", ככה שבחישוב שלי (וגם בחישוב שאלוהים בוודאי עושה) סה"כ אתה לא פחות גרוע מאלה שאתה מתקיף פה בפורום...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 06-12-2011, 08:23
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "קודם כל, "עת" ולא "עט" (אלא אם אתה צריך עט כדי לכתוב תגובות בפורום)"

שוב אני מדבר ואתה תוקף.

דרך ארץ קדמה לתורה - לא במקום תורה.
לא מבין גדול בתורה ומנסה לעשות חישובים של אלוקים.
אני לא באתי להגיד מה יותר גרוע ממה, אתה צריך להבין שהתבוללות גורמת לניתוק היהדות לגמרי ככה שעם הילדים של אותו אדם בכלל אין מה לדבר, הם כבר לא יהודים. (זאת הסיבה שיש פה מדרגה ממש נמוכה ממנה אי אפשר לעלות.) נגיד ואני באמת שונא אותך (שזה ממש לא, ואפילו אני מתחיל דיי לרחם עליך) את זה אפשר לתקן, אך אדם שהתחתן עם לא יהודיה גזר על עצמו "כרת".

תלמד להיות בן אדם, לא כל אדם שלא בדעות שלך מנסה לכפות עליך משהו ושונא אותך.
אתה יהודי, מבחינתי לא משנה באיזה מצב אתה אני אוהב אותך.
כרגע בשל ההתנהגות שלך והדיבור המטונף מלא השנאה שלך אני ממש נסלד מלדבר איתך.

ישן 06-12-2011, 09:55
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

קודם כל, "סולד" ולא "נסלד" (אלא אם אתה כמובן מנסה להמציא מילים בעברית)
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "שוב אני מדבר ואתה תוקף. דרך..."

בפעם האחרונה שבדקתי גם אתה לא ממש מוסמך לדבר בשמו של אלוהים, ואני דיי בטוח שגם את זה הוא יזקוף לרעתך עכשיו (תזכורת: הוא קורא בפורומים), חבל - לאט לאט אתה מאבד את הנקודות אצלו, וכמובן שתצטרך לתת לו דין וחשבון בסופו של דבר...

רק בוא ונלבן פה את העיניינים - אני נשוי ליהודיה, והתחתנתי בחתונה רגילה לגמרי (אפילו עם רב אורתודוקסי) והבן שיוולד לי יעבור ברית מילה כמו כולם. אני פה רק כדי להזכיר לך שהשינאה היוקדת שלך כלפי כל מי שלא חושב כמוך היא גרועה באותה המידה כמו ההתבוללות שאתה יוצא נגדה.
כאמור אני לא זה שאדון אותך במותך (חו"ח) אבל זה שכן ידון אותך, בוודאי לא יזקוף את כל השינאה שאתה שופך פה בפורום לטובתך... חבל עליך.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 05-12-2011, 18:15
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "אתה עכשיו נכנס לפרטים וקובע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Itamar_s
חשוב לי שתדע אחי שאין פה שנאה ואני מקווה שכל הדיונים פה בפורום הם ברוח טוב ועם אהבה.
כי אם אתה באמת שונא אותי כי אני דתי ואתה מתווכח כדי לנסות להשפיל ולרמוס.
אני פשוט אפסיק את זה כי שנאת אחים גרוע יותר מכל דבר אחר.

ערב מצויין

אני לא שונא לא דתיים, לא את הדת ולא את המסורת והמסורתיים. ואני מקווה לקבל אותו יחס: לא להיכנס לצלחת שלי ולא להפריע לי לחיות. אני גר בעיר, ההולכת ומתחרדת. בחרדיזציה נלחמים לא רק החילוניים אוכלי החזיר, אלא גם הכיפות הסרוגות. זה יהיה אסון לכולנו. הבעיה של דת, היא שהיא אימפריאליסטית, היא לא יכולה לשבת בשקט. אמנם מיסיונרים כמעט ולא היו בקרב היהודים, וקשה לנקוב ביותר ממקרים בודדים של גיור בכח, אך לגבי אחיהם היהודים החילוניים, דתיים יכולים להפעיל את כל הכח. כרגע אין את זה, כי אין פה חוקי הלכה. אבל איפה שיש חרדים, אישה כבר לא יכולה ללכת עם חצאית קצרה, היא צריכה ללכת עם שרבולים ארוכים, כיסוי ראש. עם תופעות מסוג זה אני לא אסכים. איסור מחירת חזיר ועוד דברים לא כשרים, גם זה נראה לי הזוי.

ישן 05-12-2011, 18:25
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "[QUOTE=Itamar_s]חשוב לי שתדע..."

אין פה שום מסיון יהודי ושום דבר לא בכח.
אנשים באים מקשיבים ומחליטים מה לעשות בחיים שלהם.

זה שהמדינה צריכה להספיק לכל הזרמים אני מסכים כרגע, כי זה מה יש.
ואני גם נגד חרדי שיצעק או יזרוק אבנים על בחורה שהולכת לא צנוע, מה שכן אני כיפה סרוגה יש לי לא מעט התנגחויות עם חרדים כמו עם חילונים (הכל ברוח טוב) אבל אישית לי מפריע למשל בחורה שהולכת עם כל הציצי בחוץ. אז אני אמור להישאר בבית?

הם משתדלים להתיישב אחד ליד השני להקים ישובים דתיים אבל אז אתם אומרים שהם גזענים וכו'.
ומה קורה אם אחד כמוני שגר ליד המון חילונים חוזר בתשובה? כלום.

וזה קורה המון... לדעתי זה אפילו צובר תאוצה כל העניין, אנשים סקרנים ואוהבים לשאול שאלות.
פרט לאלו שלא משנה מה יגידו להם גם אם יווכחו שהם טועים הם לא יסכימו לשנות דעתם.
מי שבא ומקשיב מבין. יורד מהאוטובוס ועולה לאוטובוס בדרך הנכונה.

ישן 05-12-2011, 16:47
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא, הרוב היהודי הוא מסורתי..."

הרוב מסורתי פלוס? באיזה חלום אתה חיי שרוקי?
אתה יוצא ביום שישי? אתה לא מסורתי.
אתה נמצא באינטרנט ביום שישי שבת? אתה לא מסורתי.
אני יכול להמשיך עם הרשימה מדוע אתה לא מסורתי שרוקי.

רוב הציבור הישראלי הולך לבית כנסת פעמיים בשביל עצמו וזהו כבוגר בגיל 13 פעם ראשונה ולפני החתונה או אחרי התחתונה פעם 2 וזהו ואישה למקום שנקרא מקווה (או משהו כזה) לפני החתונה.

אתה תכתוב כנראה שהרוב מתחתנים כדת משה וישראל,אבל זה יותר קשור ללחץ של ההורים ועובדה שצריך להיות נשוי בשביל לקחת הלוואה לקנות בית כזוג צעיר ולכן חייבים להיות נשואים כדין שמדינת ישראל מקבלת כחוק.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 05-12-2011, 10:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "צבא ארץ ישראל לא טוב לך אל תתגייס!"

צבא מדינת ישראל, לא טוב לך - אל תתגייס!

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-12-2011, 08:29
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "וזה הצדקה למה בדיוק?"

לא יודע... פשוט לא נראה לי שזה נורמלי לקחת שם של גדול עולם, ואומה ענקית (באיכות) להפוך אותה על פיה ואז להגדיר אותה מחדש כ-"עכשיו נכונה"

אולי תקחו שם של איזה רב ותקימו ארגון פרו פלסטיני למשל זה יהיה ממש אותו דבר.

הצבא הוא צבא ארץ ישראל קודם כל. - כי גם אם המדינה תיפול הארץ שלנו תישאר.
לאחר מכן צבא מדינת ישראל הצעירה - בת כמה היא? 60? 70? הפסקתי לספור...

אני ממש בעד גיוס לכולם, אבל כפיה חילונית על אנשים ממש לא באה בחשבון, אני אישית שומע נשים שרות, ובעזרת ה' שיזכה אותי לא לשמוע.
אך אם אדם מאמין באמונה שלימה (זה משהו שאתם לא מכירים) וההלכה שלו אומרת לו אסור בתכלית האיסור! אז מי הצבא שאני בא לתרום לו בכלל?
קודם זה יהיה זה, אחר כך יהיו דרישות של חיילים נוצרים לחזיר בצבא. ואז תלחמו על זה.

כפייה דתית!!!! כפיה דתית!!! העיקר לצעוק!

ישן 06-12-2011, 10:12
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אם אכילת חזיר לנוצרים היא כמו האיסור על שמיעת שירת נשים לדתיים יהודים, אז הבעיה נפתרה"

מעולם לא למדת גמרה אני מבין.... איך אתה קובע שאין איסור?

בתלמוד בבלי נאמר:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה אמר רבי יצחק: טפח באשה ערוה. למאי {לאיזו נפקא מינה,נאמר הדבר} ? אילימא לאסתכולי בה {אם לגבי הסתכלות באשה} - והא אמר רב ששת: למה מנה הכתוב תכשיטין שבחוץ עם תכשיטין שבפנים? לומר לך: כל המסתכל באצבע קטנה של אשה כאילו מסתכל במקום התורף {הערווה} ! אלא: באשתו, ולקריעת שמע {ז"א "טפח באשה ערווה" - מדבר על אדם שבמהלך אמירת ק"ש, אסור להסתכל בטפח גלוי באשתו כמו איסור הסתכלות בערווה}. אמר רב חסדא: שוק באשה ערוה, שנאמר‏‏ 'גלי שוק עברי נהרות', וכתיב‏‏ 'תגל ערותך וגם תראה חרפתך'.
אמר שמואל: קול באשה ערוה, שנאמר 'כי קולך ערב ומראך נאוה'.
אמר רב ששת: שיער באשה ערוה, שנאמר 'שערך כעדר העזים'.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מסכת ברכות דף כד הגמרא מסבירה כי המושג "טפח באשה ערוה" נאמר בהקשר של קריאת שמע, כלומר, אסור לקרוא קריאת שמע ליד אישה שטפח מבשרה, במקום שנהוג לכסותו, מגולה. לעומת זאת, דברי רב ששת כי אין להסתכל אף באצבע קטנה של אישה לשם הנאה, מכוונים להקשר רחב יותר. אולם, לא ברור מתוך הגמרא באיזה הקשר נאמרו דבריו של שמואל לגבי קול באישה: האם מדובר באיסור מצומצם לגבי הלכות קריאת שמע בלבד, או שמא באיסור רחב בדומה להסתכלות אסורה?

האור זרוע, פסק שאיסור קול באישה ערוה דומה לאיסור הסתכלות ואינו קשור לקריאת שמע. כדבריו פסקו הרשב"א הרא"ש והרמב"ם, לעומתם הראבי"ה והריטבא פסקו כי האיסור נוגע רק לעניין קריאת שמע. בשולחן ערוך פסק כדברי הרמב"ם‏‏ אך כתב להחמיר לכתכילה גם בעניין קריאת שמע.

דנו בזה הרבה לפני שחשבו עליך, ככה שזה ממש לא דבר חדש יא חמוד.

ישן 06-12-2011, 10:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "לא יודע... פשוט לא נראה לי..."

קו - קו...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 06-12-2011 בשעה 10:52.
ישן 05-12-2011, 17:06
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
השאלה היא האם זה יגמר בזה, ודומני שאנחנו יודעים מה התשובה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אוי, זה כבר שקר. לא מונעים..."

אם זה היה נגמר בזה שחיילים דתיים היו יוצאים מהחדר לכמה דקות ואז חוזרים, ניחא, באמת לא נורא. אבל הרי מדובר בתהליך של החמרה. פעם לא רק שחיילים דתיים היו נשארים באולם, הציבור הדתי לאומי גם היה נוהר בשמחה ומרצון להופעות של זמרות וערבי שירה מעורבים. הזמנים משתנים, והיום הציבור הזה נכנס לתחרות עם הקהילה החרדית על התואר מי הכי יהודי, ולכן רואים את התופעות החדשות הללו.

עכשיו נתייחס לפרקטיקה. מפקד מארגן ערב הווי לבסיס שלו שבו יש רק 5% דתיים. אבל הוא לא מעוניין בכאב הראש והמבוכה שכרוכה ביציאה מהאולם, וכל המסביב, ולכן הוא מראש מבקש מחיל חינוך שישלחו רק בנים בצוות הבידור. סיטואציה אחרת - חיילים דתיים מתלוננים שהם לא יכולים להשתתף בטקס יום הזכרון משום שמחצית השירים בו מבוצעים על ידי בנות והם נאלצים לצאת ולהכנס כמה פעמים במהלך הערב. שוב, הפתרון הקל הוא ברור. השלב הבא, יש להניח, יהיה שחיילים דתיים יבקשו לא להשתתף בשיעורים שבהן יש מדריכות (זה הרי מה שהמסגרות החרדיות דורשות) ושוב נכנס לאותו דיון.
ישן 06-12-2011, 19:38
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

אתה אומר את זה עכשיו, כשבאמת אין אף אחד שמנסה להכפיש אותך
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי Swinger7714 שמתחילה ב "על מי אתה מנסה לעבוד? ממש יש..."

חכה שיקרה מקרה בו באמת ירצו להכפיש אותך אנשים (או ארגונים) שיש להם ממון רב. עד עכשיו הם היו יכולים לספוג את עלות ההכפשה, עכשיו הם יחשבו פעמיים.
ואתה היית רק דוגמא. גם אושיות ציבוריות יוכלו להיות יותר מוגנים כיום, ובין כה וכה ממילא זה לא שמישהו ניגש לעיתון נניח, ודורש 300000 ש"ח במזומן על כתבה שהוציאה את דיבתו - יש שופט באמצע שם, והוא יחליט אם לתת את העונש המקסימלי או שאולי לא לתת בכלל. זה מה שיקרה, אפילו אם אתה מתעקש לשכוח שכבר הזכירו לך כבר לפחות פעם אחת שזה מה שיהיה...

ציטוט:

ישן 06-12-2011, 21:55
  משתמש זכר Swinger7714 Swinger7714 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.10
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אתה אומר את זה עכשיו, כשבאמת אין אף אחד שמנסה להכפיש אותך"

אני שמח שאתה מסכים איתי שהחוק הזה בא להגן על "אושיות ציבוריות" ולא על אזרחים רגילים. אזרחים רגילים לא נאלצים להתמודד עם הכפשות בחיי היום יום שלהם, אנשי ציבור ואנשים בעמדות כח כן. החוק הזה בא לעזור לאנשים בעמדת כח להשאר בעמדת כח. אירגונים שמוכנים להכפיש ולשלם, ימשיכו לעשות זאת גם אם תגדיל את הקנס, אך אזרחים תמימים שירצו להביע ביקורת לגיטימית יסתמו מרב פחד.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i22.photobucket.com/albums/b326/Swinger7714/Swinger-1.png?t=1268825224]

בין אם אתה חושב שאתה יכול או לא יכול, בכל מקרה אתה צודק.

הבלוג של הכלב של פבלוב

ישן 05-12-2011, 10:31
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "מזכירת המדינה: חוששת מהידרדרות הדמוקרטיה בישראל"

ישראל היא ממש לא דמוקרטית.

דמוקרטיה היא דבר לא טוב.

ולמה?

כי עכשיו יש שרים ערבים בכנסת והערבים מתרבים בכמות לא נורמלית. (מ800 אלף בשנת 80 לכמליון 900 היום) מה יקרה עוד 30 שנה שהערבים יהיו רוב? וייבחר ראש ממשלה ערבי? ומפלגה ערבית תעלה, והחוקים יתחילו להיות אנטי יהודיים?

אז יבואו אלה ויגידו זה לעולם לא יקרה... ועל זה אני אומר "שמעתי עליכם"
זה קרה זה קורה וזה יקרה!
אני זרקתי פה ספקולציה ענקית בה מתנגחים שנים שרים ואנשי ציבור ועד פרופסורים.
יש סרטון של אהוד (הליצן) אולמרט שמתווכח מול הרב כהנא,
כל מה שהרב אומר, אהוד (הליצן) אומר זה לעולם לא יקרה!

והיום אחד ואחד כל מה שהם רבים עליו בסרטון קרה.

יום דבש!

ישן 05-12-2011, 18:18
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "מזכירת המדינה: חוששת מהידרדרות הדמוקרטיה בישראל"

ישראל היא דמוקרטיה אבל כזו שהגלגלים שלה משמיעים חריקות לא נעימות באוזן בזמן הנסיעה.

תוכנית ההתנתקות של אריק שרון לא הייתה בדיוק ברוח הדמוקרטיה (זה לא היה עובר משאל עם ובבגדול זה היה מחטף של קולות הימין שבחיים לא היו הולכים עם שרון בבחירות 2003 אם היה אפילו רומז שזה הולך לקרות).

גם ההתמנות של עמיר פרץ לתפקיד שר הביטחון בממשלת אולמרט לא הייתה בדיוק ברוח הדמוקרטיה (מי היה מצביע לו בפריימריז של המפלגה ומי בכלל היה מצביע לעבודה אם היו יודעים שזה מה שיקרה בסוף?).

הניסיון של הליכוד לפצל את קדימה ע"י הנמכת הרף הדרוש לחכ"ים המבקשים להתנתק מסיעת האם לצורך יצירת מפלגה עצמאית יכול להיתפס כמהלך שרוח הדמוקרטיה לא בדיוק זורמת בעורקיו.

אני בטוח שאפשר לחשוב על עוד דוגמאות.

ישן 06-12-2011, 18:39
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "כלומר?"

לא, אבל צריך להיזהר כשמי שממריץ את הוויכוח זה גורם זר שאין לו כל עניין במעמד של נשים בצה"ל, ויש לו הרבה עניין בכל מה שמפלג את הימין.

ותסכים איתי שיש בעיות יותר חמורות בצה"ל מאשר כמה בחורים חובשי כיפות שיוצאים מהאולם כשנשים שרות, והבעיות האלו לא זוכות לכזו לחשיפה רחבה התקשורת וכזו דאגה אצל הילרי קלינטון.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

1995 ,Binyamin Netanyahu, Fighting Terrorism

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:41

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר