לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2011, 01:03
  mark322 mark322 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.06
2 הסנט שלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מסוכן להיות אישה בנורווגיה (או אפילו נערה צעירה)"

קראתי את הפוסט הזה לא מכבר ובתחילה הייתי סקפטי משהו כלפיו.
אך בדיוק לפני שבוע דיברתי עם ידידה נורווגית טובה לגבי הנושא מבלי לומר לה את שקראתי, ואכן היא אימתה מיוזמתה את כל הכתוב. אפילו אחותה הצעירה (היא עצמה לא מאוסלו) כמעט ונאנסה ע"י גבר במסיבה. לא הצלחתי לדלות ממנה מידע אם גם הפעם מדובר ב"פליט מקופח".

אכן יש גל אונס נורא של מהגרים מוסלמים/ אפרקאים.
אכן קיים דיון ציבורי אבסורדי לגבי "האם זו בעצם אשמת הנשים?"
אכן זה טאבו לגמרי לציין שאלו היו מהגרים ואולי האשמה היא בהם.
ואכן התקשורת ממשיכה לעסוק בהאשמת ישראל במקום בבעיות הבוערות במדינה שלהם.

שאלתי אותה איך יתכן שהתקשורת והפוליטיקה שלהם כל כך אובססיביים לגבי ישראל, גם ביחס למדינות אירופאיות עוינות לישראל אחרות, ומשלא נתנה תשובה אז אמרתי שלדעתי זו פשוט אנטישמיות ישנה שחיה גם היום. היא לא ענתה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2011, 22:01
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אז אתה אומר שמגיע לנשים חפות..."

השאלה שלו לגבי הפצצת דרזדן מתאימה- האם היה מגיע לאזרח גרמני להישרף חיים בהפצצות בעלות הברית? ואם נניח שאותו אזרח הצביע למפלגה הנאצית- האם הגיע לו? אלו שאלות מאוד קשות, בנושא מאוד קשה. אם נתייחס לא למעשה האונס הפרטני באישה נורווגית אחת אלא לגל שתוקף מדינה שלמה, נוכל לשאול- האם הם הביאו את זה על עצמם? כן. האם אנחנו שמחים לאידן של אותן נשים ספציפיות? לא. האם נוכל לומר "אמרנו לכם"? כן. האם אנחנו מרגישים קצת כמו פולניה שהטיפה והתברר שצדקה ואמרה "מגיע לך"? כן, יש את ההרגשה הזאת, ואני חושב שאת מבינה בדיוק למה הכוונה בה. לא לכך שאנחנו שמחים שנערה נורווגית נאנסה על ידי חבורה של מוסלמים, אלא שההכרה מתחילה לחלחל בקרב האנטישמים הדי מבחילים הללו.

ישן 07-12-2011, 22:33
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "את חושבת שהוא שמח לשמוע על..."

שרוקי הבין את דבריי. אני נגד אונס נשים וחושב שאנסים כמו בני סלע צריכים לעלות לגרדום, ובאופן פרטני אני גם נגד אונס נשים נורבגיות. אך עם או מדינה שחטאו באופן קולקטיבי יענשו באופן קולקטיבי, ובמקרה של נורבגיה מי שמשית את העונש הם הנורבגים עצמם, בשנאה האנטישמית שלהם לישראל ובעוורון שלהם לטרור המוסלמי. אני מקווה שהפרשה תלמד אותם לקח ותגרום להם לשנות את דרכיהם הרעות ולהפסיק להיות אנטי-ישראלים, אך אם הם ימשיכו בחטאיהם, אני לא מרחם עליהם, הרי אם היינו בצרה הנורבגים לא היו עוזרים לנו, אלא להפך. אני לא מרחם עליהם כי הם לא מרחמים עלינו.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 11-12-2011, 17:46
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "אין כאן עניין של..."

כניראה שלא שמת לב אבל אני לא הבעתי את דעתי על מקרי האונס בנורבגיה אלא על הנסיון שלך להוציא את התגובות של הגולשים פה מהקונטקסט שלהן. בגלל שאין לך מושג מה הדעה שלי לגבי הנושא הזה אתה בכלל לא יכול לדעת אם יש לי או אין לי בעיה לשיטתך. מכיוון שאני חושב שאתה אדם אינטיליגנט שבקיא באקטואליה אני מניח שאתה יודע בדיוק מה גורם לגולשים פה לשמוח לאיד, או לפחות לא לחוש צער, בגלל המקרים האלה. אתה לא יכול לצפות מאדם שמקבל מכות מהבריון השכונתי על בסיס יום יומי לא לשמוח כשהוא רואה שהבריון הזה מקבל מכות מאדם אחר. זה אולי לא פוליטקלי קורקט, אבל אני בהחלט יכול להבין מאיפה זה בא. אני חושב שאם תוותר לשנייה על הגישה הנטראלית שאימצת לעצמך גם אתה תצליח להבין מאיפה זה בא.

ישן 07-12-2011, 22:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "אז אתה אומר שמגיע לנשים חפות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
אין לך מושג כמה לי, כאישה, קשה לקרוא את זה. אונס זה פשע נורא, בעיני שני רק לרצח.
אנחנו לא נשים, אז לנו פחות קשה לשמוע את זה.
כמו שליהודים קשה לשמוע על מקרים של אנטישמיות בעולם, אבל לקמבודים לא כל-כך..

ציטוט:
זה פשע שבא לבסס דומיננטיות, שליטה וכח על האחר, בצורה של חדירה כפויה לגופו - הדבר הפרטי ביותר של האדם.
הטענה הזו - עד כמה שהיא פופלרית בשיח של מדעי הדשא, קרימינולוגיה, וחפרנולוגיה מסוגים
שונים - אינה מגובה בעובדות של ממש.
(להפך, ממדעי-החיים עולה שזו דווקא פעילות מינית לעילא ולעילא.)
לכל הפחות, מובן מאליו, וידוע לכולי עלמא, שישנן עוד אינספור דרכים לבטא שליטה.
כך שמי שטוען שאונס איננו פעילות מינית אלא רק בא "לבסס דומיננטיות" בעצם טוען שהבחירה
באונס על-פני דרכים אחרות היא אקראית. או שהוא מוכן לכל הפחות לקבל את זה שהאלמנט
המיני הוא הגורם לבחירה באונס מבין דרכי הביטוי השונות של הדומיננטיות.

ציטוט:
לאף אחד לא מגיע דבר כזה. לא לפושעים (להם מגיע עונש, ולפעמים אף עונש מוות, אבל עונש)
בטח ובטח לא לחפים מפשע.
אם אונס הוא שני אחרי רצח, כמו שכתבת למעלה, ואת שוללת אונס אפילו לפושעים, איך את יכולה לתמוך בעונש מוות לפושעים? יש פה סוג של סתירה קטנה...

ציטוט:
זה ששונאים אותנו לא אומר שמגיע לאדם כלשהו להיות קרבן לכזה פשע.
או שכן או שלא. על זה בדיוק הויכוח...

ונקנח בציטוט מספרו של סטיבן פינקר (תודה לגוגל):
I believe that the rape-is-not-about-sex doctrine will go down in history as an
example of extraordinary popular delusions and the madness of crowds. It is
preposterous on the face of it, does not deserve its sanctity, is contradicted
by a mass of evidence, and is getting in the way of the only morally relevant
goal surrounding rape, the effort to stamp it out.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-12-2011, 06:19
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מסוכן להיות אישה בנורווגיה (או אפילו נערה צעירה)"

המאמר הזה נא בין המפוקפק להיסטרי (אין לי כח וסבלנות להביא דוגמאות אבל יש שם למכביר).

בכל אופן, על מנת לתרום קונסטרוקטיבית לדיון, הנה ריכוז של סטטיסטיקות פשע בנורווגיה , באנגלית ומאתר שניראה מהימן. לא ציפיתי למצוא שם התפלגות מבצעי אונס על פי מוצאם האתני אבל לפחות קיויתי לראות סימנים למגפת האלימות שפקדה את נורוגיה. בקצרה, לא מצאתי! (מצאתי סטטיסטיקות שהצביעו על בין יציבות לבין עליה מתונה בפשיעה אלימה ובמקרי אונס בערך בעשר השנים האחרונות, הנתון החמור ביותר שמצאתי היה עליה של יותר מ100% במקרי אונס מדווחים בין 1993 ל2005 כשעד ל98 העליה היתה מתונה ובין 1999 ל2005 טיפסה במהירות, לא ברור אם הנתונים הם תוצאה של עליה אמיתית בפשיעה המינית או נכונות מוגברת לדווח למשטרה).

מי שרוצה להמשיך ולהטיח תעמולה היסטרית בעלת ניחוח גזעני כנגד מוסלמים יכול, כמובן, להמשיך. מי שרוצה לעומת זאת לבנות קייס אמיתי שמצביע על מוערבות מוגברת של מוסלמים בפשיעה אלימה בנורווגיה מוזמן לחפש בשלל העצום של הסטטיסטיקות שבאתר.

אני מדגיש שאני לא בא לפסול פה את מעורבותם של המוסלמים בפשיעה בנורווגיה, אני לא יודע, אבל אני כן מצפה לאינפורמציה אמינה שתומכת חד משמעית בהאשמות החמורות שמועלות פה.

ישן 08-12-2011, 08:45
צלמית המשתמש של mc3
  mc3 mc3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.11
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "המאמר הזה נא בין המפוקפק..."

בדו"ח של משטרת אוסלו ניתן למצוא די הרבה מידע: https://www.politi.no/vedlegg/lokal...edlegg_1309.pdf
זה מה שמצאתי בתור מי שלא קורא נורבגית (זאת אומרת שתרגמתי את הגרפים בגוגל).

עמוד 19: עליה (כמעט הכפלה) של כמות מעשי האונס (כולל נסיונות) בין 2002 ל-2009
עמוד 50: התפלגות הגילאים של אנסים נורבגים ולא נורבגים.
עמוד 52: ב-2010 בערך רבע מהאנסים בעלי אזרחויות אסיאתיות, מזרח תיכוניות או אפריקאיות.
עמוד 53: ב-2010 בערך חצי מהאנסים ממוצא אסיאתי, מזרח תיכוני או אפריקאי (ב-2007 60%)
עמוד 62: קורבנות הטרדה: 9.1% מהקורבנות ממוצא אסיאתי, מזרח תיכוני או אפריקאי. 82.3% נורבגיות והשאר אירופאיות.
עמוד 64: קורבנות אונס: 70% נורבגיות 10% ארופאיות.

ודברי השוטרת כאן מסבירים איך המשטרה שם מתיחסת לתופעה:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
ישן 09-12-2011, 06:59
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי mc3 שמתחילה ב "בדו"ח של משטרת אוסלו ניתן..."

תודה על הלינק לדו"ח המשטרה הנורווגית, לפחות נתון אחד, הכפלת מקרי האונס בין 2002 ל2009 ניראה כעומד בקנה אחד עם הנתונים בלינק השני שהבאתי בהודעה שלי.

אני צריך עוד זמן ללמוד את הנושא הזה שמעניין אותי כי מצד אחד הרשת מוצפת בדיונים על הנתון המדהים של אחוז האנסים הלא ארופאים באוסלו ומצד שני, למעט הטלויזיה הממלכתית הנורווגית (לינק שאורי הביא בדיון אחר) אני לא מצליח למצוא איזכורים לנתון הזה באמצעי תקשורת של המיין סטרים (בי בי סי, סי אן אן, הניו יורק טיימס, הגארדיאן) מה שמביא אותי למסקנה שאו שמשמעות הנתון שונה מכפי שאנחנו מבינים או שהתנהגות התקשורת מאוד מאוד מוזרה ויתכן שלמרות הכל יש משהו בטענה הימנית הנפוצה על השתקה של ידיעות מסוימות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:13

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר