לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2020, 19:59
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי tzachil שמתחילה ב "אמירה סתמית בתור קצין למעלה..."

עברו שמונה שנים אולם לא ייתכן להשאיר אמירה כזו ללא תשובה.
חיל השריון הישראלי לא יודע להגדיר, להכשיר ולשמר יחידות סיור שריון.
אן לי שום הכשרה צבאית בסיור כמקצוע, מה שכמובן לא מנע מצבא ההגנה להציב אותי כמ"מ סיור במילואים.
עבדתי והתאמנתי עם פלס"ר שריון מילואים, ויותר מכך, קלטתי ועבדתי עם בוגרי פלס"ר סדירים כשנכנסו למילואים.

מפקדים בעלי מקצועיות ידעו בהחלט לומר שהם רואים בפלס"ר מכפיל כח, אולם בעוונותי לא ראיתי את זה מתבטא מספיק חזק במה שהפלס"ר עושה ואיך. הם היו מנווטים נהדר לעמדה ומסתווים מצוין ומדווחים בצורה כזו או אחרת מה שהם רואים, אבל חסרה היכולת המקצועית לראות להעריך ולהמליץ מתוך הבנה של איך כח טנקים רואה את השטח, הזמן והאויב. או לא רואה...
הרושם הקבוע היה שהם פעלו כמו חי"ר שמסופח לשריון. לא כמו סיור ששייך לחיל השריון. החיילים והקצינים לא הפנימו שהם איבר בתוך הגוף הזה.

המשותף לחבר'ה היה שהם היו אנשים ברמה גבוהה, מקצוענים בניווט, בעלי חיילות פרט מעולה ושדאות טובה ומעלה, ביישנים מאוד בדיבור בקשר, לא מכירים את מבנה חיל השריון שסביבם- מחלקות, פלוגות, חט"פ, דרגי הגדוד, מבנה החטיבה, שילוטים טקטיים, לא מכירים עקרונות תנועת כח טנקים, לא מכירים איך כח טנקים מסתכל על השטח ומה מעניין את מפקדיו (מט"ק, מ"מ, מ"פ, קמ"ן, מג"ד, מח"ט).
התאמצתי מאוד ללמד אותם ולמלא את החסרים שבסדיר הפלס"ר כלל לא לימד והתעניין.
העניין הוא שגם יחידות פלס"ר מילואים וסדיר סבלו מאותן לקויות במידות שונות. כפי שהתאכזבתי לגלות בכל מפגש עם "עמיתים".
גם חונכי הסיור בצאלים היו מאוד מגומגמים בעניין. הם בעיקר הרבו לשאול אותי איך ארצה לאמן את המסגרת ומה אני רוצה מהאימון.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2020, 22:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "עברו שמונה שנים אולם לא ייתכן..."

חיל השריון לא יודע לעסוק בכל מה שהוא לא טנקים. היסטורית, חיילי חרמ"ש וסיוע קרבי (סיור ומרגמות) הם יוצאי חי"ר במילואים ולכן מגיעים כבר מיומנים, למרות שמפקדי שריון לא ידעו לנצל את היכולות שלהם בפועל.
מרגע שחיל השריון לקח אחריות על תחום שהוא לא טנקים (ע"ע מסייעת) התוצאה לא מלבבת.
אם חיל השריון רוצה לקבל עבודה מהיחידות שלו שהן אינן טנקים הוא צריך לקחת בעלות ושייכות. מג"ד שלא מתייחס ל חרמ"ש והמסייעת שלו כמו שהוא מתייחס לפלוגות הטנקים, לא יוכל לקבל מהם תפוקה משמעותית.
האחריות היא של מג"דים ומח"טים בשריון (וקשנ"ר). לצערי הם באופן גורף מועלים בתפקידם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 18-10-2012, 09:21
צלמית המשתמש של rshibi
  rshibi rshibi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.07
פלס"ר השריון החדש ??
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "חטיבה 188 של השריון מתכוננת לכל תרחיש"

עיתון הארץ http://www.haaretz.co.il/news/politics/1.1844944 מודיע על הקמת פלס"ר שריון סדיר שלישי. יש לומר השבח לאל, ראשית, מששום שבאמת הגיע הזמן. המלצה זו הונחה על שולחנם של קשנ"רים כבר 15 שנים לפחות. שנית, כי הסיבה להקמת פלס"ר זה היא למשוך מתגייסים חרדים נוספים

עצוב לי משום שלא ההגיון הצבאי והמקצועי הכתיב את המהלך, אלא מהלכים פוליטיים, קנוניות ודאר מרעין בישין. הכבה מספרת כי "...בצבא מדגישים כי מימוש התוכניות תלוי במצב המשפטי בנוגע לגיוס ובהחלטות הדרג המדיני. למימושן יהיו גם עלויות כלכליות בלתי מבוטלות, כמו הקמת תשתית במחנות שונים של צה"ל באופן שיאפשר הפרדה של מתחמי השינה לחיילים חרדים מאזורים שמשרתות בהן חיילות, תשלום תמורת מזון בהכשר מיוחד, ותשלומי ת"ש בשיעורים גדולים לחיילים החרדים שלא מעטים מהם נשואים ואבות לילדים..." הניסיון העגום ארוך השנים שלי עם מקשנ"ר http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=41912 שהתחלתי לקרוא לאחרונה מרמזים שצה"ל ממשיך להיות צבא לא מקצועני...

אני מניח שאני צריך לשמוח שפותחים פלס"ר סדיר נוסף, לא ?
אז לא כדאי להפעיל סיור?
יוכנס פרק "הפעלת מערך האיסוף" בקורס מג"דים ומח"טים מיד ולאלתר (פברואר 2008)

ישן 28-02-2013, 08:47
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
סוף סוף פלס"ר 188?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Max206 שמתחילה ב "חטיבה 188 של השריון מתכוננת לכל תרחיש"

ציטוט:
בעוד שבמערכת הפוליטית עוסקים בסוגיית השוויון בנטל במסגרת המו"מ הקואליציוני, בצה"ל ממשיכים בתתוכניות לישלוב הציבור החרדי. בראיון לוואלה! חדשות חושף מפקד זרוע היבשה היוצא ואלוף פיקוד הדרום הבא, אלוף סמי תורג'מן, כי בצה"ל מתכננים להקים, על בסיס חיילים חרדים, פלוגת סיור בחטיבת השריון הסדירה 188, וכן כוח נוסף המבוסס על חיילים חרדים, שידמה אויב במרכז לאימוני יבשה.

הנקודה המעיינת (אותי, על כל פנים) היא העובדה שסוף סוף חטיבה 188 תקבל פלס"ר סדיר משלה. עד עצם היום הזה, לא הבנתי למה היא הופלתה לרעה ביחס לאחיותיה, ונותרה ללא פלס"ר סדיר.

הכתבה מלאה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:42

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר