לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-12-2011, 12:01
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
כללי גינגריץ': "הפלסטינים הם עם מומצא"

גינגריץ': "הפלסטינים הם עם מומצא"

mako - ‏לפני 3 שעות‏

המתמודד המוביל בסקרים למועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ניוט גינגריץ' מביע תמיכה יוצאת דופן בישראל. גינגריץ' שולל את פיתרון שתי המדינות ואומר כי הפלסטינים הם עם מומצא: "מעולם לא הייתה מדינה פלסטינית, גישת אובמה לנושא מנותקת מהמציאות" צילום׃ AP המתמודד על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ניוט גינגריץ' מביע תמיכה בישראל שטרם נשמעה גם מהמועמדים הרפובליקנים. בראיון לערוץ הטלוויזיה היהודי בארה"ב אומר גינגריץ' כי הפלסטינים הם "עם מומצא" וכי הוא מתנגד לרעיון שתי המדינות לשני עמים בו תומך הנשיא אובמה. ...

http://www.mako.co.il/news-military...&pId=1575680455

אם הוא ימשיך לעמוד מאחורי דבריו, אני מקווה מאוד שייבחר לנשיא ארה"ב במקום ברק חוסיין אובמה התבוסתן. בחירתו תהיה ניצחון גדול לימין הציוני ולמדינת ישראל.
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-12-2011, 12:25
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "גינגריץ': "הפלסטינים הם עם מומצא""

צריך לקחת בחשבון שחלק מהדברים שיוצאים ממנו נועדו לחזר אחרי הקול ובעיקר הכסף היהודי בארה"ב. זה שהדברים נאמרים מעידים על זה שהוא יהיה נשיא יותר נוח מאובמה אבל הבית הלבן נתון ללחצים שונים מבית ומחוץ ככה שברגע האמת תמיד אפשר למצוא תירוצים כבדי משקל שמטרתם להתחמק באלגנטיות מהתחייבויות שניתנו בעת מסע בחירות.

בכל מקרה, כל כמה שבועות יש למפלגה הרפובליקנית מתמודד חדש שמוביל בסקרים. אם אני זוכר נכון אז קודם זו הייתה מישל בקמן ואחר כך מיט רומני, הרמן קיין ועכשיו ניוט גינגריץ'. עד הבחירות אלוהים גדול ודונלד טראמפ גם מאיים להצטרף למירוץ. אני עוקב אחרי מה שהולך שם דרך ה"דיילי שואו עם ג'ון סטיוארט" ובשלב הזה קשה לי לראות את הרפובליקנים לוקחים את הבית הלבן. כשלוקחים בחשבון שנשיא מכהן בא לבחירות עם היוקרה שבאה עם הנשיאות + הציבור האמריקאי בטוח מבין שהמצב הכלכלי זו ירושה מימיי בוש ג'וניור + מה שהולך במפלגה הרפובליקנית זה פשוט קרקס שלא מהעולם הזה, אז קשה לראות את אובמה מוחלף.

השבוע ראיתי את הרמן קיין נואם בשביל להודיע שהוא מקפיא את מסע הבחירות שלו ולקראת סיום הוא ציטט באריכות מאיזה סרט מצויר של פוקימון. אח"כ הסתלבטו עליו בפראות. המפלגה הרפובליקנית חייבת לבחור תותח ולעמוד מאחוריו בצורה מאוחדת בשביל לנצח.

ישן 10-12-2011, 13:52

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "כמה חבל שגינגריץ' טועה בהבנת..."

מבחינה פסיכולוגית אתה די הוכרעת ע"י הפלסטינים. התבססה והשתרשה אצלך התפיסה שהפלסטינים הם אומה כשאר האומות למרות שמנקודת מבט היסטורית (כזו שמתפרסת על פני תקופות ממושכות) הם לא יותר מאירוע קטן ובכפוף לשינויים מרחיקי לכת באזור הם עלולים למצוא את עצמם נושבים ברוח לכיוונים אחרים. אם הממלכה בירדן תעלם (בעקבות, למשל, התנקשות מוצלחת במשפחת המלוכה כך שיעלה שם שלטון שיאפשר לפלסטינים להרים ראש) אז הפלסטינים יכולים למצוא את עצמם עם שטחים עצומים ובעזרת דיפלומטיה נבונה ישראל תוכל לפעול להורדת הלחץ ממנה לוויתור על חתיכות מעצמה למען אנשים שיש להם יותר ממה שיש לנו.

ישן 10-12-2011, 18:47

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שמע, זה נורא נחמד לפעול כמו..."

אז מה? בוא נגיד שאני מכיר בזה שיש אומה פלסטינית ואני אכן מודע לזה שקיימת קבוצה של מליוני פלסטינים (בארץ וברחבי העולם) שרואים את עצמם כחלק מאותה אומה מפוארת. למה זה התפקיד שלי לתת להם להקים מדינה על חשבוני? ועוד לעשות את זה כשאני יודע מראש שהמדינה הזו בסוף תהיה עוינת? הרי הארץ הזו חולקה בין יהודים וערבים בצורה שרירותית לטובת הערבים, פרצו מלחמות שלא היה לנו רצון בהם (שקבעו עובדות חדשות בשטח - כאלו שיקלו עלינו להדוף מתקפה עתידית) ועכשיו אני אמור לעזור להם ולאחים המטורפים חולי הנפש שלהם לבסס קו נוח למתקפה הבאה? מה זה השיגעון הזה?

אגב, בחיים שלי לא שמעתי על עם ללא מדינה שמוותר שוב ושוב על האפשרות של להקים מדינה מתוך פינוק - מתוך זה שלא עונים על כל התביעות שלהם.

ישן 10-12-2011, 18:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "אז מה? בוא נגיד שאני מכיר בזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
אז מה? בוא נגיד שאני מכיר בזה שיש אומה פלסטינית ואני אכן מודע לזה שקיימת קבוצה של מליוני פלסטינים (בארץ וברחבי העולם) שרואים את עצמם כחלק מאותה אומה מפוארת. למה זה התפקיד שלי לתת להם להקים מדינה על חשבוני? ועוד לעשות את זה כשאני יודע מראש שהמדינה הזו בסוף תהיה עוינת? הרי הארץ הזו חולקה בין יהודים וערבים בצורה שרירותית לטובת הערבים, פרצו מלחמות שלא היה לנו רצון בהם (שקבעו עובדות חדשות בשטח - כאלו שיקלו עלינו להדוף מתקפה עתידית) ועכשיו אני אמור לעזור להם ולאחים המטורפים חולי הנפש שלהם לבסס קו נוח למתקפה הבאה? מה זה השיגעון הזה?

לא רלוונטי לנושא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
אגב, בחיים שלי לא שמעתי על עם ללא מדינה שמוותר שוב ושוב על האפשרות של להקים מדינה מתוך פינוק - מתוך זה שלא עונים על כל התביעות שלהם.

חוץ מהעם היהודי... בחלקו לא רצה מדינה כי היה לו טוב באירופה... בחלקו לא רצה מדינה באוגנדה... בחלקו עדיין לא רוצה מדינה כי המשיח נתקע בפקקים....

ישן 10-12-2011, 19:00

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "[QUOTE=צ'נדלר בינג]אז מה? בוא..."

תשמע, אם אתה חושב שצריך לתת אור ירוק למדינה פלסטינית ואתה חושב את זה מתוך ידיעה שאולמרט כבר הציע להם (והם סירבו) 94% מהשטח שנכבש + כניסה של 100,000 פלסטינים לתוך ישראל (קראתי פה ושם אפילו 150,000) + נכונות לפשרה חסרת תקדים בירושלים, אז קיים בינינו פער שלא ניתן לגשר עליו מההיבט של איך נכון יותר לטפל בסוגיה הפלסטינית.

אני לא חושב שאחד מאיתנו צודק יותר מהשני. זה לא מתמטיקה שבה 2=1+1. אין פה פתרון ברור. מה שאני חושב זה שאתה מוכן ללכת על הימור שבטווח הארוך מגדיל את הסיכוי שהמדינה הזו תחדל מלהתקיים בעוד שאני מוכן ללכת על הימור שבמקרה הכי גרוע יהפוך את החיים כאן לפחות נעימים.

ישן 11-12-2011, 10:58
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
זה הופיע בFRESH הרבה לפני..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "גינגריץ': "הפלסטינים הם עם מומצא""

עכשיו חיפשתי את הפתגם "משביעו רעב מרעיבו שבע", ונדהמתי על מה שכתוב שם בתלמוד בהמשך.

http://he.wikisource.org/wiki/%D7%A...A0%D7%91_%D7%91
(סוכה נב,ב)
ציטוט:
אמר רבי יוחנן אבר קטן יש לו לאדם מרעיבו שבע משביעו רעב שנאמר (הושע יג, ו) כמרעיתם וישבעו וגו' אמר רב חנא בר אחא אמרי בי רב ארבעה מתחרט עליהן הקב"ה שבראם ואלו הן גלות כשדים וישמעאלים ויצר הרע גלות דכתיב (ישעיהו נב, ה) ועתה מה לי פה נאם ה' כי לקח עמי חנם וגו' כשדים דכתיב (ישעיהו כג, יג) הן ארץ כשדים זה העם לא היה ישמעאלים דכתיב (איוב יב, ו) ישליו אהלים לשודדים ובטוחות למרגיזי אל לאשר הביא אלוה בידו

בכדי להבין מה הקשר, הנה אני מעתיק מה שרשמתי בקישור הקודם:
ציטוט:

הקדוש ברוך הוא הקדים תרופה למכה, היות וישנם יהודים שמנסים בכל כוחם לפעול הפוך מהגיון הפשוט, הנה גם האות "פ" אין בשפה הערבית, והרי המילה פלשטיני מתחיל מאות פ.

הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא אֵל כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא עָם בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם. (דברים לב כא)

ובפירוש רש"י שם:
"בלא עם" - בעובדי כוכבים שאין להם שם כמו שנאמר הֵן אֶרֶץ כַּשְׂדִּים, זֶה הָעָם לֹא הָיָה (ישעיהו כג יג).

מעניין גם מה שכתב הרמב"ן שם:
ואני אקניאם בלא עם הכשדים שנאמר בהם (ישעיהו כג יג) הן ארץ כשדים זה העם לא היה שפירושו העם שלא היה נחשב לגוי והקב"ה גדל אותם לרדות בהם את עולמו כמו שאמר (ירמיהו נא כ) מפץ אתה לי כלי מלחמה.

עוד מצינו על העם כשדים בפירוש רש"י על ספר ישעיה:
http://he.wikisource.org/wiki/%D7%A..._%D7%99% D7%92
"הן ארץ כשדים זה העם לא היה" - אשר לא כדאי הוא להיות עם שהרי נקראו הגוי המר והנמהר (חבקוק א) עם שוטה הוא מן הבריות שהקב"ה מתחרט עליהן על שבראם כמו ששנינו שלשה הקב"ה מתחרט עליהם במסכת סוכה (רש"י ישעיהו כג יג)

זה ממש נבואה ורוח הקודש בתלמוד. אי אפשר להסביר אחרת.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 11-12-2011 בשעה 11:15.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר