לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2011, 08:10
  סיילו סיילו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.08
מתנחלים פרצו לבסיס ופצעו את מח"ט שומרון

מתחיל להיות לי קשה להבדיל בינם לבין האויב...

מקור

המתנחלים, שמחו על פינויים המתוכנן של מאחזים, יידו בקבוקי תבערה ואבנים בבסיס בשומרון, ואף פצעו באורח קל את מפקד החטיבה. כוחות צה"ל והמשטרה הדפו אותם, אך איש לא נעצר. צה"ל: מעשה חמור, מצפים מהרבנים וממועצת יש"ע לגנות

שני עימותים ליליים בין מתנחלים לכוחות צה"ל הסתיימו בשני קצינים פצועים קל. כ-300 מתנחלים, חלקם רעולי פנים, הגיעו הלילה (יום ג') לכביש הראשי הסמוך להתנחלות רמת גלעד, בעקבות חשש שתפונה. הם יידו אבנים לעבר כל רכב פלסטיניים, ואף תקפו את רכבו של מפקד חטיבת שומרון. הפעילים פתחו את דלת הג'יפ שבו נסע הקצין, השליכו אבנים לתוכו וכך פצעו את המח"ט וסגנו באורח קל מאוד.

באירוע נוסף שהתרחש הלילה פרצו כ-50 מתנחלים ופעילי ימין לבסיס מפקדת החטיבה המרחבית אפרים, במחאה על פינויים המתוכנן של מאחזים. הם הבעירו צמיגים, יידו בקבוקי צבע ואבנים וגרמו נזק לכלי רכב. צעיר תושב ההתנחלות בית אל נעצר, והמשטרה ממשיכה לחקור את האירוע במטה למצות את הדין עם המתפרעים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2011, 19:28
צלמית המשתמש של סוכן שקט
  משתמש זכר סוכן שקט סוכן שקט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.03.02
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עבריינים אלימים. יש לאתרם ולהביאם לדין לאלתר"

עיוורים בעין אחת

האלימות נגד צה"ל מגונה, חוץ מאשר בימי שישי

לסיכום: אלימות נגד חיילי צה"ל היא תופעה חמורה ביותר שדורשת תגובה הולמת מצד כל הגורמים הרלוונטים.
היות וכלי התקשורת נרתמו בלהט יוצא דופן למאבק הזה באלימות נגד חיילים,
נצפה לראותם מעכשיו בהפגנות בימי שישי כשהם ממשיכים להילחם על כבודם וגופם של חיילינו.

----------------------------------------------------------------
לדעתי רובנו מסכימים איתך, רק לא בעין אחת.
במקור נכתב על ידי יחזקאל
וקראתי עליו לכל הרי חרב נאם אדני אלןהים חרב איש באחיו תהיה

Oui nous irons nous faire casser la gueule en cœur, Mais nous reviendrons vainqueur

ישן 13-12-2011, 09:56
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
מה שרואים מפה לא רואים משם.
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אחים וידידים שמשחיתים רכוש צה"לי ופוצעים קצין."

ההשחתה של יישובים יהודים זו השחתה גרועה פי כמה, השחתה שאין לה תקנה חזרה, במיוחד אם עוד מעבירים את הבעלות על האדמות לידיים של שונאי ישראל מוצהרים.

רק יש הטוענים שגם לברק יש דאגה כנה ואמיתית לעתיד שלנו והוא מבין את זה אחרת מאשר החלוצים בהתנחלויות.

ולכן צריכים לברר היטב מה קורה.

ולפני זה צריכים להבטיח שהמבררים לא יהיו משוחדים בטובות הנאה שמקבלים מארגונים ומדינות שאין להם שום דבר משותף עם עם ישראל (במקרה הטוב, ובמקרה היותר גרוע שהם עוד נגועים באנטישמיות).

דברי חכמים בנחת נשמעים.

אפילו עם אויב עושים שלום, קל וחומר אלו שהכוונה שלהם לטובתנו, רק שבחרו בדרך שגויה.

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 13-12-2011 בשעה 09:59.
ישן 13-12-2011, 10:12
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "מתנחלים פרצו לבסיס ופצעו את מח"ט שומרון"

זה מה שקורה כמשלבים שתי תקלות חמורות במדיניות:
הראשונה - שלא אוכפים את החוק, באופן תקיף וגורף. לא משנה מה זהותו של אדם שתוקף אדם אחר - הוא חייב לתת על כך את הדין. כמובן שזה נכון שבעתיים כשהמותקף הוא משרת הציבור.
השנייה - שגורמים לתחושה שאין כל דרך לגיטימית להשיג הישגים ועל כך מוסיפים בהפיכת צה"ל מגורם מגן לגורם עוין (מבחינת אותם חוליגאנים).

כמי ששירת באיו"ש, אני יכול להעיד שישנה כיום תחושה קשה מאוד של המתיישבים כלפי צה"ל - ואני מדבר על האנשים הכי נורמטיביים, שומרי חוק ותורמים למדינה שאתם יכולים לבקש, לא על נוער הגבעות.

http://www.baking.co.il

ישן 13-12-2011, 11:19
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "מזאת אומרת אין כל דרך להשיג..."

לא אמרתי שאתה חייב להיכנע לכל דרישה של קבוצה כזו או אחרת.
אבל כשהמדינה עצמה, או רשויותיה, לא ממש מתנהגת כמו "מדינה דמוקרטית" (מפקד המתפקדים בליכוד, בג"ץ וההסעות לכפר מימון, פסיקה חד-משמעית נגד מאחזים גם כשהעובדות לא בדיוק תומכות בטענות נגדם), אז אתה גורם לאחת משתיים: ייאוש, המוביל ל"פרישה פנימית" או תסכול, המוביל להסלמה. אתה פשוט לא יכול לקבוע חוקי משחק, ולשנות אותם בכל פעם שהם משרתים את הצד השני!
תוסיף לזה את הגמול שהמדינה שלנו מעניקה למי שפועל נגדה באלימות - ותבין איך אנחנו מעודדים תופעות כאלה במו ידינו.

http://www.baking.co.il

ישן 13-12-2011, 13:58
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "זה מה שקורה כמשלבים שתי תקלות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
כמי ששירת באיו"ש, אני יכול להעיד שישנה כיום תחושה קשה מאוד של המתיישבים כלפי צה"ל - ואני מדבר על האנשים הכי נורמטיביים, שומרי חוק ותורמים למדינה שאתם יכולים לבקש, לא על נוער הגבעות.

שני דברים יש לי לומר על זה:

1) אם נוציא משם את צה"ל, תהיה להם תחושה הרבה יותר קשה, ואני מדבר בזהירות במכוון. התחושה הקשה שלהם צריכה להיות מופנה כלפי מי שמנחית את הפקודות, לא כלפי מי שמבצע אותן, בטח לא כשזה אותו מישהו ששומר על חייהם.

2) לא משנה מה הם חשים - ואני מזכיר לך, אני מקיבוץ שבמשך שלושים שנה ספג קרינה מסרטנת, שקרים, טיוח ולעיתים זלזול מוחלט מצד צה"ל ומשרד הביטחון - אין שום הצדקה, שום הצדקה בעולם, לפרוע חוק, בטח ובטח לא כנגד מי שעומדים עבורם כחומה בצורה בפני אספסוף ערבי שהיה שמח לעשות בהם לינץ'.

ישן 13-12-2011, 14:33
צלמית המשתמש של Itamar_s
  Itamar_s Itamar_s אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "הגנה עצמית ? שימשיכו בהגנה..."

לפני כשבועיים צה"ל אבטח את המשפחה של הרוצחים של משפחת פוגל כשהם נכנסו לישוב איתמר כדי למסוק זיתים, הערבים מסתכלים על התושבים באיתמר מעבירים האגודל על הצוואר וצועקים "נעשה לכם פוגל".
איזה מין צבא ואיזה מין חייל מסכים לעשות דבר כזה?

לפני כמעט 7 שנים באו חיילים ופרשים עם נשק קר ופינו אלפי יהודים מהבתים שלהם בכח בלתי סביר בעליל. דריסת ילדים וזקנים, הכאות באלות ושימוש בגז מדמיע למיניו.
וזה ממשיך לקרות כל יום באיזור אחר.
אתם טוענים שהפעלת כח צריך להיות הפעולה הקיצונית האחרונה, ובכלל כמעט ואין להשתמש בה.

בשביל האנשים האלה שאיום תמידי על החיים שלהם, עכשיו,אתמול ומחר הם נלחמים ב"קיצוניות".
כי אם לא זה, הם פשוט יפסידו.

צה"ל צריך להילחם באויב בלבד, ואין לו שום רשות להשתמש בכח שלו נגד העם.
כי אז הוא כבר לא צבא הגנה לישראל, אלא צבא פרטי, של בג"ץ.

ישן 13-12-2011, 17:24
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
שומרים על יישובי המשולש? מפני מי?
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כן, ואם מישהו היה מציע ליישם..."

ממה שאני מבין, גם לא ממש שומרים על תושבי המשולש מפני תושבי המשולש...
מה שמזכיר לי סיפור-
משפחה ביפו מחליטה לשלוח את הילד לבית ספר יהודי בתל אביב. הוא מגיע לכיתה וכשהמורה שואלת אותו לשמו הוא עונה "סאלם". המורה עונה "סאלם? אתה מתכוון שלום? אנחנו ניקרא לך שלום".
בסוף יום הלימודים הוא חוזר הביתה. כשההורים שואלים "סאלם, איך היה בבית ספר"?
הוא עונה: "לא קוראים לי סאלם, קוראים לי שלום"
השניים מתעצבנים ואחרי דין ודברים עם הבן העקשן מורידים לו כמה כאפות הגונות.
למחרת בבוקר הוא חוזר לבית הספר והמורה, שנידהמת לראות סימני חבלות על פניו, שואלת אותו: "שלום, מה קרה לך???"
והוא עונה: "אל תשאלי, אתמול אחרי בית ספר שני ערבים פוצצו אותי במכות"
ישן 13-12-2011, 17:29
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "לטעמי אתה צריך להפסיק לכתוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
לטעמי אתה צריך להפסיק לכתוב שטויות.

הכוונה בהקצנה של המצב היא להראות כיצד אותם חוליגנים נושכים את היד שמאכילה אותם.

ציטוט:
העובדה שיש כמה חוליגנים לא מתירה לצה"ל להפסיק לשמור על יישובים,זה נכון לגבי כפר שמריהו,מאה שערים,יצהר או כל מקום אחר בארץ.

כל ישוב חוקי אחר בארץ.

תשמע, יש פה מצב נורא פשוט - הסיבה היחידה שהמחבלים האלו מרשים לעצמם לפגוע כך בצה"ל היא כי הם יודעים, בדיוק כמוך וכמוני, שצה"ל לא יפסיק לשמור עליהם. צה"ל הוא כלב השמירה שעומד בינם ובין האויב וכמו כלב נאמן, הוא לא רשאי לנשוך את אדוניו גם כשאלו בועטים בו...

אמור לי אתה - האם מי שמכריז מלחמה על צה"ל ראוי להגנת צה"ל?

ישן 14-12-2011, 19:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ושוב, אתה מתבלבל. איש לא טען שצריך להגן על מקום לא חוקי. רובם, כאמור, לא מוגנים...
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה יצרת את ההשוואה, לא אני...."

אתה זה שניסה למצוא אצל הבדווים נקודת זכות, בכך שהם לא מוגנים. זה היה טיעון כ"כ מופרך, שעדיין אני מתקשה להבין מאיפה הקרצת אותו. צריך באמת לא לקרוא על הנגב, כדי להגיע למסקנה שהבדווים בנגב הם אלה שצריכים הגנה...

תראה, אתה יכול לנסות לחפש אמפתיה לפורעים, כדי לרדת מהעץ המוזר שטיפסת עליו, אבל האמת היא שאיש כאן לא מצא נקודת זכות אחת לטובת הפורעים שתקפו את חיילי חטמ"ר אפרים. שלומי העלה כאן את עניין הבדווים, ואתה ענית לו במשפטים לא מובנים לגבי היות הבדווים "נטולי הגנה".

זה ויכוח מגוחך. פזורת הבדווים בנגב היא אוכלוסיה בעייתית בהרבה מנוער הגבעות, מבחינת שלטונות האכיפה, שכן העבירות שלהם מגוונות בהרבה, ומספרן גדול לאין שיעור. אם כבר אתה בעניין של לחפש חמא"ס - הם גם תומכים ברובם בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית (ארגון-אח אותנטי של חמא"ס שאף גייס עבורו כספים)...
ישן 15-12-2011, 01:49
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ושוב, אתה מתבלבל. איש לא טען שצריך להגן על מקום לא חוקי. רובם, כאמור, לא מוגנים..."

סליחה, מה?

אתה דוחף לי מילים לפה. איפה "הגנתי", איפה אמרתי מילה אחת לטובת הבדווים?

אני אמרתי שאין שום עניין שמיטה להר סיני, וזה שיש נבלה בנגב לא מצדיק טריפה באיו"ש ואין לי שום בעיה שגורלם של הישובים הלא חוקיים של הבדווים יהיה כגורלן של ההתנחלויות הלא חוקיות שמהן מגיעים הפורעים. לא מובן לי כיצד אתה או שלומי מנסים להצדיק את קיומן של ההתנחלויות הלא חוקיות בכך שגם הבדווים עושים... מה הקשר בכלל?

יהיה לי קשה עד בלתי אפשרי לחלוטין להתדיין עימך כאשר אתה מדמיין שאני אומר דברים ואז דוחף לי אותם לפה כאילו ממש אמרתי את זה... לא יכול להיות דיון כשכמו החותנת הפולניה מן הבדיחה אתה שואל שאלה, עונה במקומי ואז אומר לי שאני טועה...

נערך לאחרונה ע"י MS_Rogue בתאריך 15-12-2011 בשעה 01:52.
ישן 13-12-2011, 19:15
צלמית המשתמש של Itamar_s

פושטקים חביבים!
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי 844 שמתחילה ב "אתה מצדיק מלחמה בחיילי צה"ל?!..."

אל תכניסו לי מילים לפה!
מלחמה על הבית שלהם!

לא בצה"ל אלא במדינה. כמו שהרופא נלחם על זכויותיו ומסכן רבבות של חולים עצם התפטרותו! כמו שהרבה אחרים שובתים וגורמים למדינה להפסדי עתק ושוב פוגעים באוכלוסיה!

אלו לא סוגי אלימות? רופא שיודע שהוא מתפטר ויש חולים שימותו בגללו זה מבחינתי גרוע בהרבה יותר מנעל שנזרקת על שופט או מקצין שבוכה שילד בן 15 הרביץ לו!

צה"ל הוא גוף יעודי. גוף "ללא מוח" (כביכול, אבל כבר ממש לא) עצם החדירה לבסיס צה"ל היא שוות ערך לפגיעה בכנסת ישראל.

ולכל החכמולוגים שאומרים להפסיק ההגנה ביהודה ושומרון.
כבר יש תכנית חילופית למקרה של בגידה ביהודים והחזרת שטח יהודה ושמורון.
תתנתקו מכל יהודה ושומרון, ללא פינויים צאו ממנה, ויהיו אלה שיקימו שם מדינת יהודה משלהם.
תרצו לספח אותה תחת ישראל כחלק מהארץ ללא אפשרות להחזרה, יצטרפו.
לא תרצו? היא תישאר כמו שהיא ותאמינו לי שהיא תשרוד ותשגשג יותר.
הנה יש פה בחור חביב, הייתי רוצה לקרוא לו בשם, אבל אני אתאפק.
העבודה שלו לקחה את הרעיון הזה וניסתה להראות אותו באור של 1940.

זאת ה"עבודה" של החולה נפש, וכאן המקום להודות לו, על היצירתיות כמובן.

כתבות קשורות:
מדינת יהודה1
מדינת יהודה2

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

כמובן שזהו הפיתרון האחרון, אבל לצאת לא בא בחשבון. זה חלק אינטגרלי מהמדינה.

נערך לאחרונה ע"י Itamar_s בתאריך 13-12-2011 בשעה 19:18.
ישן 13-12-2011, 19:32
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "[QUOTE=Itamar_s] כמו שהרופא..."

אמצע מלחמה, הרמטכ"ל יוצא בהודעה שאם לא יעלו לו את השכר הוא מתפטר.
רוצח? בוודאי שרוצח הוא לא יוכל להגיד ידי לא שפכו את הדם הזה!
רופא באמצע מלחמה בבית חולים על חיים של אנשים. עוזב הכל, חולי סרטן דלקת ריאות שפעת ועוד כל מני מחלות שלא נדע, הוא רוצח? בוודאי.

אז התשובה שלי היא לא. המחאות הן גרועות הרבה יותר מהטחת אבן בפנים של קצין שבא אליך הבייתה לפנות אותך באמצע הלילה ומרביץ לך עם תשוקה ואהבה לתפקיד.

אני לא מסכים עם מה שעשו אני רק טוען שאני יכול להבין אותם.
אתה כנראה לא מנסה לראות את זה מנקודת המבט שלהם.
ואם כן ואתה עדיין משחק את ה"פטריוט" אז אתה צבוע כי אם יבואו אליך לגרש אותך מהבית שלך במרכז אתה תילחם ותרים ידיים גם על ביבי.
(שלא תתרץ לי ב"אני לא יושב על שטח כבוש ובאיזור שלי לעולם לא יקרה דבר כזה")

ישן 13-12-2011, 16:28
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי בני לפיד שמתחילה ב "ידידי אתה חי במדינה דמוקרטית..."

כמוכם? אני חושב שאתה מתבלבל.... אני מבין אותם לחלוטין, אך לצערי אין לי אפשרות להשתיך אליהם. לכל מה שאני אכתוב אתה תכתוב הפוך, אם במדינה הדמוקרטית יהיה רוב ערבי וייבחר רוה"מ ערבי ויחוקקו חוקים אנטי יהודיים, עדיין תאמין בשטות שכתבת? לאף ממשלה אין זכות להחזיר ס"מ אחד מארץ ישראל, היא שייכת לעם כולו, גם לאלה החיים בהונלולו!
וד"א התרחיש הנ"ל לא רחוק.
וכל מי שיעז לדבר על החזרה הוא פושע!
אני לא רואה את פרס העויין מתבטא ככה נגד ערבים שמנפצים קברים בהר הזיתים או שרוצחים.
מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו הוא אמר.... דיבר בדיוק על עצמו.

ישן 14-12-2011, 09:41
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
בהשוואה לשלל הליקויים שאתה מפגין כאן לא נותר לי אלא להנהן בהבנה.....
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "משתמע מכך שיש לך לקוי הבנה."

האמן לי שהצלחתי לעשות את הקישור בין נהר מצרים לסיני, כנראה שליקוי ההבנה דווקא לא אצלי בהתחשב בעובדה שבחרת להתמקד שוב בסיני בשעה שאני בכלל מתכוון לדבר אחר...ניחא...הרי כדבריך..."עוד נכבוש" , כך שסביר שנגיע גם לפרת ולחידקל...
אין לי ספק גם שהחבר'ה בהם אתה כל כך תומך יהיו הראשונים לצאת ולהלחם....
אז בא תמשיך בבקשה להעשיר אותנו בראיית עולמך ההזוייה במקום להתעסק בשטויות כמו שאני כותב.....

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 14-12-2011 בשעה 09:46.
ישן 13-12-2011, 17:31
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יש לפחות תקדים ידוע אחד של אש חיה
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "צה"ל לא נוהג לפתוח באש כלפי..."

בהפגנה לפני כמה שנים ירו על ישראלים שהפגינו על גדר ההפרדה ולכאורה ניסו לפרוץ אותה (בפועל, בעיקר דפקו עלהשער עם ברזלים). חייל מהכח במקום ירה עליהם אש חיה ומכוונת ופגע ברגלו של אחד מהמתפרעים. לא נכנס לויכוח עם הירי היה מוצדק או לא. נניח לצורך העניין שהיה מוצדק.
בבילעין ירו על אנרכיסטים וסייעניהם כדורי גומי מטווח קרוב. לפחות במקרה אחד מתועד היטב הבחור שנורה לא עשה על פניו שום דבר אלים וגמר עם פגיעת ראש קשה מאוד.
בקיצור, זה לא שלא יורים בשום מצב במתפרעים יהודים. זה תלוי בהקשר ובסיטואציה. כרגע, כניראה שלכוחות הביטחון יש מעצורים חזקים מלירות ביהודים מקרב המתנחלים.
מבחינתי-לא צריך לירות באף אחד אלא אם כן יש סכנת חיים מיידית. גם במקרה הזה לא היה צריך לירות. כן היה צריך לעצור את הנבלות, להעמיד אותם לדין על תקיפת עובד ציבור (ועוד כמה אישומים) ובמקרה של הרשעה לגזור את העונש המכסימלי הקבוע בחוק.
ישן 14-12-2011, 17:08
צלמית המשתמש של Itamar_s

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי illili שמתחילה ב "בדרך כלל - כן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי illili
אהלן

מדוע הרבנים לא מפעילים שיקול דעת ?
למעלה מ-60 שנה נוסעים באוטובוסים גברים ונשים יחד . מה קרה לאחרונה ? לאיזה רב נכנס וירוס ?
טעות, שנים שיש הפרדה באיזורים מסויימים, רק מספר שנים מועט שהתקשורת והחילונים התחילו להתערב להם בעניינים.
למעלה מלא יודע כמה שנים, מותר להאזין לזימרת נשים. מה קרה פתאום ? עוד טעות, שירת נשים אסורה למעלה מכמעט 2000 שנה אם אני לא טועה, זה שהתקשורת שוב מנסה להתנגח בדתיים לא אומרת שזה לא היה קיים, וזה שהיו חברה שלא הקפידו על ההלכה לא אומר שזה לא היה קיים.
על איזה שיקול דעת אתה מדבר ?
אבל אם נחפש את היתרון של כל דבר, הרי שמהיום גם פורעים ערבים יפחדו לחדור לבסיסי צהל. ערנות השומרים ודאי שתגבר, והוראות פתיחה באש בודאי שתיהיינה קלות הרבה יותר ואוי לו למי שיחדור או ינסה לחדור. ובודאי לאחר שהימין הקיצוני הזה יוכר כתנועת טרור או כנופית פשע .

בקשר לפיסקה האחרונה שלך אתה צודק, זה לא משנה איך יגדירו אותם, אם ישנו את נוהל פתיחה באש גם מול ערבים, החברה עשו את שלהם בצורה הטובה ביותר.

ישן 13-12-2011, 20:09
  משתמש זכר ck5760 ck5760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.02
אני לא מצדיק חלילה אלא רק מנסה להכנס לראש
בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אם הדיווחים בתקשורת נכונים הרי שיש עליית מדרגה בהתפרעויות של יהודים ביו"ש."

ציטוט:
יש דיווחים על עשרות מיידי אבנים, על בקבוקי תבערה, על פציעת חיילים - זה דברים שלא היו עד היום.
לדעתי יש סיכוי רציני שמה שקרה אתמול בלילה ייזכר בנקודת מפנה בכל מה שקשור למאחזים וכו', יש המון חבר'ה שמוכנים להתנגד בצורה אלימה לכל פעולה של כוחות הביטחון נגד ההתיישבות - זה מאוד מדאיג,אנשי החינוך צריכים להבין שזה לא הזמן ל"זה לא בסדר,אבל" אלא לגינוי והוקעה בלי שום פלפולים - אחרת אנחנו עלולים להגיע למצבים קשים מאוד.

ההצדקה מבחינת האנשים שמשתמשים בהתנגדות אקטיבית, היא מבחן התוצאה.
בגוש קטיף אכן הייתה התפלפלות כדי ליצור מצג שווא של החלטה דמוקרטית על הגירוש. החיבוקים של הטיפשים שגירשו שווים היום לכפרות. כל המהלכים האלה הובילו לבסוף לסיכונו של עם ישראל ולכן מבחינתם יש כאן נסיון ליצור מציאות בה הפוליטיקאים לוקחים בחשבון שאם על מבנה וחצי עושים כזו מהומה - אין מה לדבר על ניסיון לגרש ישובים שלמים.
עוד הפעם למי שלא ירד לסוף דעתי - אינני מצדיק אך זה לדעתי הראש ואת הסיבות לכך מניתי.

ישן 14-12-2011, 01:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "אחת התגובות שקראתי מחזקת את מה שאתה אומר פה."

אתה בטוח שאתה רוצה להגיע למצב בו מתנחלים יורים על חיילים?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 15-12-2011, 02:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי Itamar_s שמתחילה ב "ממש לא. אני לא מצדיק את מה..."

לא עמדתי במצב הזה - לא. האם אתה טוען שכל מי שעבר פינוי-בינוי בתוך הקו הירוק זכאי להרים בלוק? הם אתה טוען שכל מי שפונה בגלל שצריך להקים מחלף/כביש/כל מה שתרצה, זכאי להרים בלוק?
המשפחה שלי איבדה שטח לא קטן במרכז ת"א, אחרי שהמדינה הלאימה אותו. מיותר לציין שכאשר המשפחה הצליחה לבוא ולדרוש אותו, הם סורבו. כמה בלוקים אנחנו זכאים עכשיו להרים?

הנה הקטע - אם אתה רוצה להרים בלוק, קח בחשבון שיש סיכוי שאחד החיילים ירגיש מאויים מספיק בשביל לירות בך. העובדה שזה לא קרה עד עכשיו היא לזכותם של החיילים בלבד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-12-2011, 20:36
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
כל עוד הפוליטיקה נמצאת בצבא ובמשטרה זו בעיה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיילו שמתחילה ב "מתנחלים פרצו לבסיס ופצעו את מח"ט שומרון"

אבא שלי דאז שהיה קצין בגדה ראה כיצד הפוליטיקה נכנסה לצבא ומשטרה וכמה החיילים והשוטרים לא אהבו להיות בגדה,בגלל אותה פוליטיקה לימין ולשמאל בתוך גופים כמו צה"ל והמשטרה.

לו רק היו גומרים את גדר ההפרדה בלי התערבות של ביניש וחבריה וקובעים גבולות חדשים לישראל בלי לקרוא לזה שטח כבוש לכל מה שנמצא בתוך הגדר, לא הייתה לנו את הבעיה הזו אם אנשי הימין הקיצוני בגדה נכון להיום והיינו צריכים לשלוט רק על הערבים עם הצבא ומג"ב.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 13-12-2011 בשעה 20:39.
ישן 14-12-2011, 02:29
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא הבנתי. ומה על היהודים שמתגוררים מחוץ לגדר?"

את הגושים הגדולים להשאיר בתוך הגדר כמובן תחת ריבונות ישראלית מלאה כשטח ישראל,כאשר כל מרכז מגורים ערבי נשאר מחוץ לגדר כולל חלקים ממזרח ירושלים של הערבים שצריך לנתק אותם לגמרי משטח ישראל שהר הבית הופך לחלק משטח ישראל סופית.

שלום אחרי הכל אין לנו איתם ולכן עדיף לחזור לחומה ולקבוע בכנסת שבתוך החומה זה שטח ישראל לכל דבר ולגמור עניין.

כל השאר הישובים הקטנים לפנות בעיקרון לתוך הגדר וככה לא תהיה בעיה עם הימין הקיצוני יותר.

זהו הפיתרון הכי טוב לדעתי קגנס עקב גודל הבעיה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 14-12-2011, 08:01
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03

לאחר ההתלהמות באשכול אולי כדאי לעצור רגע ולחשוב מה עומד מאחרי ההגדרה מאחזים "בלתי חוקיים".
יש להם חשמל מישהו חיבר את התשתית וככל הידוע לי ח"ח מתנה חיבור בטופס 4 (או באישור מנהלי מקביל). יש להם תשתית מים וביוב הם לא מימנו זאת מכיסם. כנ"ל לגבי תקשורת וכבישים.
זה לא סוד שמישהו שלח אותם, אותו גורם (ולאו דוקא אישיות מסוימת) שהיום מנהל מו"מ ומגיע ל"הבנות" שמופרות בלילה שלאחר מכן, הוא זה ששלח אותם למאחז "בלתי חוקי" כדי שהם יחזיקו בגבעה כזו או אחרת שבמקרה מהווה נקודה טופוגרפית אסטרטגית. כיום לאחר שעשו בהם שימוש ציני במשך שנים, לאחר שהם הגנו בגופם על תושבי תל אביב מאימת הצינורות החלודים, כשם שתושבי גוש קטיף הגנו על מליון התושבים שהיום נמצאים תחת האיום של אותם הצינורות, משליכים אותם לרחוב פשוטו כמשמעו, ללא מגורים חליפיים ללא תכנית פיצויים וכו', כי הם "בלתי חוקיים".
כיהודי (שההיסטוריה שלו לא מתחילה בהרצל ונגרמת ברבין) אני רגיש לאטימות והציניות שעשויה להסתתר מאחורי צמד המילים הללו - "בלתי חוקי".

התושבים פרגמטיים הם מוכנים לנהל מו"מ, ללא ספק הם יסכימו בסופו של דבר להתפנות עם פיצוי הולם עם תוכנית מסודת ועם מגורים חלופיים. הם בהחלט לא מוכנים שיזרקו אותם אחרי כל מה שהם עברו לרחוב כמו כלבים. ובסופו של יום אני מבין את כאבם הרבה יותר מאשר את יושבי כיכר רוטשילד. (כמובן שזה לא אומר שאני מזדהה עם צורת ההבעה).

אני חייב לציין שווינט קצת איזנו את התמונה בכתבה זו
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4161199,00.html
ישן 14-12-2011, 13:18
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אההה אז מדינת ישראל היא..."

בהקשר היישום הסלקטיבי שמשרת את הפקיד, המנהל או השר התורן בהחלט כן (וכמובן רק במובן המצומצם הזה). ואני בהחלט חושב שזהו טיעון הראוי לתגובה עניינית.

אגב מדובר בסימפטום של בעיה הרבה יותר רחבה, והיא שיתוק וחוסר תפקוד ברמה הממשלתית. אציין כדוגמה נוספת את שערוריית גשר המוגרבים. הרצוי היה לקבל החלטה בעניין ברמות הגבוהות ביותר ולאחר בחינת כל ההבטים וההשלכות. הביצוע היה צריך להיות יעיל נחוש ומידי, בטרם היה למאן דהוא היכולת לעכב. בפועל החלטה מהוססת שנשלפה (אולי הודלפה), התקפלות בפני לחץ, כניסה של גורמים מנהליים למשחק - מהנדס העיר, ועקיפה לא מובנת של הנ"ל בבחינת בית חולים מתחת הגשר. המצב שנוצר כתוצאה מהנ"ל הוא: א' מתיחות בין דתית נפיצה שבאמת מסוגלת להדליק את הזירה. ב' אפשרות לאסון (אני בטוח שמהנדס העיר פעל באופן מקצועי) שלו עשויות להיות השלכות דומות.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 14-12-2011 בשעה 13:40.
ישן 14-12-2011, 11:28
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
כרוניקה של מאחז לא חוקי/התנחלות
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי channb שמתחילה ב "לאחר ההתלהמות באשכול אולי..."

יצא לי לםהקי תגבעה אחת. התנגדתי עקרונית אבל החבר היה צריך עזרה בבנית הבית לא ולילדיו.

זה לא חוקי.
הקרוואן יכול להגיע מתוך הישוב הסמוך כך שהצבא לא יכול לדעת מזה.
בהתחלה יש שם משפחה אחת ושלשה רווקים. המח"ט ומפקד האוגדה אולי מתנגדים לזה, אבל אין להם שום עניין לדפוק לעצמם את הקריירה בגלל משהו פוליטי. אם יהיה פיגוע בזמן שלהם אזי הם נכשלו בתפקידם. לכן לפלוגה באזור מגודר שהסיור צריך להגיע פעמיים בלילה. המג"ד של הגזרה מחליט שזה אזור עם סיכון גבוה ומתחיל להוציא יזומות באיזור.
בשלב הזה הגנרטור פאקפאק מוחלף במשהו יותר גדול, והרווק התחתן ועבר לגור שם.
יש התראות לגבי הגבעה הזאת והסיור נמצא שם על בסיס קבוע.
המועצה מחליטה שהגריידר שגם ככה עובד באזור יסדר את ציר הגישה באופן יותר טוב.
במקום כבר יש 5 משפחות ו 9 רווקים. לחיילים בסיור מציעים קפה. (או שקוראים להם נאצים תלוי במצב הירח)
רועה הצאן מגודר כאיום בטוחני.
מפקד האוגדה מקבל התראות קבועות מהשב"כ שבכפר השכן מדברים על חמשת המשפחות שם. הוא מחליט שצריך לסדר לפחות תאורה הקפית עד שתהיה גדר. מחליפים את הגנרטור הקטן באחד גדול עם אחד נוסף לגיבוי.
אחד הרווקים שהיה בגולני מתנדב לארגן את כיתת הכוננות.. נמצא בשביל זה תקציב והוא יכול גם לעבוד בזה ביחד עם עוד 3 חבר'ה.
הגנרטורים מתחילים לעשות בעיות, בנתיים שמים גדר.
כצל'ה מבין שחוסר החיבור לביוב ממש מקשה על המשפחות שנולדו להם ילדים קטנים, וגם הסידור עם המכליות ממש לא נוח.
ההסדרניק שהיה רוווק התחתן ומחליט להקים מכינה קדם צבאית. מח"ט הגזרה ביום ההקמה קיבל יחידה סדירה, הוא בא לשכנע את התלמידים לבוא לחטיבה שלו.
המועצה מחליטה לסלול כביש. ההוא מחברת חשמל מחליט שאין סיבה לא לחבר אותם.

נעים להכיר את הישוב...
לא חוקי, מעולם לא נתקבלה החלטה עקרונית על ההקמה שלו, יש סיכוי שיושב על אדמות פרטיות.
ובסוף אומרים שהימין לא מצליח לשלוט או לקבוע מדיניות.

ישן 14-12-2011, 13:08
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "לי זה קצת תמוה שביותר מידי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
לי זה קצת תמוה שביותר מידי מקרים של "תג מחיר" עד עכשיו לא הציגו תמונה כללית של מי עומד מאחורי הפעולות הללו.

כשעוצמים עיניים קל לא לראות כשמוצגת תמונה. עד עכשיו, הוצגו חשדות, הוגדרה קבוצה ספציפית באוכלוסייה מתוכה מגיעים מחבלי תג מחיר, היו אפילו מעצרים.... אבל "לא הציגו תמונה כללית"?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TIMON the mongoose
מצה יקרה עכשיו, תהייה חקירה כמו טובא זנגרייה ולא נדע שום דבר? אז פשוט זה אומר לחכות לאירוע הבא? אני תופס מהשב"כ גוף שיכול מהר להגיע למקור.

אני תופס מהשב"כ גוף שמתקשה מאוד לחדור לחברות קטנות וסגורות וסביר להניח שהמתנחלים אפילו יותר קשים לפיצוח מקיבוצניקים בעניין הזה.

הנה לך שאלה, לתהות על קנקנה. רוב הישובים האלו הם ישובים קטנים שבהם, בדומה לקיבוצים, כולם מכירים את כולם ויודעים הכל. כשמשהו קורה, בדרך כלל מהר מאוד כולם יודעים מי עשה למי ולמה... אז מדוע לא באים אנשים מתוך הישובים האלו ומסגירים את אלו שעשו? האם ייתכן שהם שמים נאמנות אידיאולוגית, קבוצתית וחברתית לפני נאמנותם למדינה?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:20

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר