לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2011, 20:52
  חירניק חירניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.11
עכברים עליך ישראל

"בוגרי " קו בר-לב ודאי זוכרים את מכת העכברים והעכברושים שהיתה שם . הם למעשה שלטו במעוזים וכל נסיון לחסלם לא הצליח . באחת השמירות בלילה בן זוגי נכנס לשפנייה לישון קצת ופתאום פרץ החוצה בזעקות אימים כשפניו מכוסות דם . התברר שעכברוש נשך אותו באפו ונאלצו להעבירו דחוף לבית חולים .נכנסתי פעם למטבח וראיתי עברוש ענק חולף לו באדישות , זרקתי עליו "קונטיינר ", כך קראו אז לסירים הגדולים והמרובעים , ואני נשבע לכם הקונטייר התחיל לרוץ . העכברוש בתוכו דהר הלוך ושוב במטבח בהיסטריה כשהוא "לבוש " בקונטיינר . גאלתי אותו מיסוריו במכת מערוך מכוונת היטב . שמעתי מהותיקים יותר שניסו להדביר אותם ע"י משלוח חרום של חתולים מהצפון . תוך זמן קצר לא נשאר חתול אחד חי כשלילה לילה נשמעו באזור זעקות הפחד של החתולים . הטנקיסטים מצאו לעצמם שעשוע כשכיוונו פנסי "קסינון " של הטנקים למקומות הריכוז שלהם . העכברים סונוורו , קפאו במקום ואז נערך בהם טבח רבתי תוך שימוש בכלי חפירה . בזנט"ים וכל הבא ליד . כל זה לא עזר הרבה .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2011, 10:02
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
את סיפור העכברוש שהוצת והחל לרוץ לכוון מיכלי הדלק גם אני שמעתי....
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "שני סיפורים ששמעתי על..."

לא יודע אם זה נכון או מדובר בעוד סוג של הנפצה שהשתרשה....
הבעייה בכלי השייט הייתה גדולה וכמעט לא ניתנת לפתירה, העכברושים מצאו בכלי השייט יופי של סביבת מגורים, צנרת וכוכים למכביר, מיזוג אוויר שפועל רצוף, סביבה חשוכה 24 שעות ביממה, אוכל....אחלה של תנאי שירות....
הבעייה היתה גדולה לא רק בגלל כל זה אלא בגלל העובדה שכשכבר היתה מבוצעת הדברה (וזה כמעט ולא קרה), תוך יומיים שלושה כל חלל הספינה היה מסריח מריח של נבלות העכברושים שהתפגרו בתעלות המיזוג....זוועה!.....

אגב, לאחר כשבועיים כבר הספינה היתה מאוכלסת במחזור חדש של מפלצות .......

חיה ארורה!

ישן 14-12-2011, 10:15
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "שני סיפורים ששמעתי על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
שני סיפורים ששמעתי על עכבורשים בחיל הים.
1. בבסיס ההדרכה כל מי שהיה תופס עכברוש היה מקבל אפטר או חופש.
2. סיפור זוועה על שלחלק מהחיילים היה מנהג מגונה לתפוס עכברושים לטבול בסולר ולהדליק את הזנב , פעם אחת אחד העכבורשים הבוערים רצו לעבר מצבור דלק , מה שכנראה הפסיק את הסיפור (אגב זה נשמע לי מסוג הסיפורים שמתחילים בקטן על איזה עכברוש שרץ פעם לעבר ספינה ומתנפח לסיפורי עכברושים בוערים.)

לא היו עכברושים בספינות !!! היו עכברים בלבד... אמנם בגודל של חולדות - אבל ע כ ב ר י ם , לא עכברושים ...

המנהג של "תפסת עכבר = קיבלת יום חופש" היה בספינות , לא בבה"ד...

המנהג של הדלקת עכבר ושילוחו הוא לא "אגדה אורבנית" אלא אמת לאמיתה . הוא הופסק לאחר שאחד כזה "נתקע" בין צינורות-הדלק העוברים בצד הרציף ...

אחת השיטות הנפוצות לציד-עכברים בספינות היתה ע"י התזת CO2 עליהם מהמטף (פרט , כמובן , לקירור הקולה באותה באותה שיטה...) .
אם פגעת , הקפאת את העכבר - ואז קושרים חבל לזנב ומורידים אותו למים ונהנים מקולות השבירה ...
יש לציין שהמכונאים שנאו אותנו בגלל ריקון המטפים , ואם וכאשר תפסו אותנו "על חם" , לא היססו "להלשין" לצ'יף - מה שהיה "עולה לנו" בעונשים לא סימפטיים ...

החלום שלנו כסטי"לנים בשנות ה-70 המוקדמות היה שימות עכבר בתעלת-מיזוג , ומדוע ?
כי הסירחון לא מאפשר כניסה לספינה וכי אי אפשר לפרק את כל המערכת כדי למצוא - ולכן הספינה מושבתת כמה ימים עד להפגת הריח ...

ישן 14-12-2011, 10:49
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
"avishon".....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=Cu1] שני סיפורים..."

כנראה שבשנים שחלפו בין שנות השבעים לאמצע-שלהי השמונים שודרגו ה"עכברים המגודלים" שהיו מנת חלקיכם לכדי עכברושים של ממש!.....
אמנם לא אחת נתקלנו גם בעכברים "רגילים" אבל בהחלט שהיו גם עכברושים....(אגב - אף פעם לא הבנתי את ההבדל שבין עכברוש לחולדה מעבר לכך שתמיד כששאלתי התשובה היתה ש"חולדה זה כמו עכברוש אבל יותר גדולה").....תחושתי היא שעכברוש בסופו של דבר = חולדה....
וכן, שיטת ה"הקפאה באמצעות מטף" עבדה גם אצלינו כולל העונשים שבאו לאחר מכן...
אישית, אף פעם לא העזתי לקחת בכך חלק, החיות האלה פשוט הפחידו אותי פחד מוות....

אגב - ההתקלות הראשונה שלי עם עכברים היתה כשבפעם הראשונה בשירות נכנסתי בלילה למגורי החרטום בשעה מאוחרת ומה שהספקתי לראות זה עכבר מטייל להנאתו על הגב של אחד החיילים הישנים..... לא ייאמן....סביר שלא עצמתי עין באותם לילות....

ישן 14-12-2011, 11:58
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חירניק שמתחילה ב "עכברים עליך ישראל"

העכברושים הגדולים שנדמו לחתולים תמיד זכו לכינוי עכברתול, לא משנה באיזה בסיס ביקרתי. כינוי הולם, לדעתי.
באחד מהבסיסים ז"ל ברצועת עזה היתה מגפה כזאת. לפושטקים הקטנים (גדולים) היתה נטיה לקפוץ באוויר, אני לא מגזים אם אעריך קפיצה לגובה של מטר. אחד מהתחביבים שלנו היה לנסות לדפוק אותם עם רקטת RPG תרגול כחולה, שהיתה עשויה מחומר קשה יחסית ובצורה מאוד נוחה לזריקה, הטלנו אותה כמו שמטילים חנית. מלכודות הדבק כמובן עשו את מלאכתן, רק שלעיתים היו חיילים לא חכמים במיוחד שניסו לזרוק את הגופה בשירותים וגרמו לסתימה.

ישן 20-12-2011, 18:10
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
מארבים בלבנון
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי חירניק שמתחילה ב "בעלי חיים היו לפעמים בעיה..."

חברים שהיו שם סיפרו שהסבך הצפוף יצר בעיית זיהוי קשה, במיוחד כי חיזבאללה הבינו את העניין וניסו כמה שיטות מקוריות למדי להגיע עד למוצבים.במקרה אחד היה זיהוי של "משהו" בסבך בקרבת אחד המוצבים, ולאחר שהעתף לא זיהה עם טרמי ומשקפת וגם מארב של גולני לא זיהה עם אמר"ל נתנו מכת אש - הקורבן היה חזיר בר מגודל וחסר מזל.

ובכיוון ההפוך, שמעתי על עדר פרות שטייל לו להנאתו ישר לתוך זירת מטענים גדולה ומורכבת שחיזבאללה הטמינו. זעקות הפרות לאחר היזימה נשמעו בכל רחבי הגזרה המרכזית, חבר שהיה רפתן לפני הגיוס סיפר שבכה בעמדה.

ישן 19-12-2011, 20:36
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
טוב.... אז זה החלק שלי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי חירניק שמתחילה ב "עכברים עליך ישראל"

כאשר הייתי בסדיר, בטייסת הנורדים, התלבשה כוורת שלמה על אחד המנועים של אחד המטוסים,
מה עושים?....... מתניעים את המנוע והמדחף יוצר רוח איומה שהעיפה את כל הכוורת, אבל אז החלה מתקפת דבורים עצבנייות ושעקצה כל מה שזז., לבסוף הכוורת כולה חזרה לאותו מקום, ואז הגיע כוורן מקצועי שהכניס יד לתוך הנחיל, הוציא את המלכה ואיתה ביחד את כל הככורת, הוא הכניס לתוך שק, לדבריו הנחיל היה שווה המון כסף.
לנו בטייסת היה תחביב נהדר. כאשר תופסים עכבר או חולדה, מכניסים אותה לתוך קופסא גדולה מפח, יוצקים עליה מעט שמן הדראולי, מחברים "הרנסט טסטר" (המייצר 15000 וולט) חוט אחד לקופסת פח והשני היינו דואגים שיגע בחולדה.... ומפעילים..... החולדה היתה מקבלת תסרוקת "פאנק".
במילואים, היינו בגבול הצפון במושב רביבים. יצאנו לסיור כאשר נתקלנו במשפחה של חזירי בר. פתחנו עליהם באש בכל סוגי הנשק שהייו ברשותינו (רובי FN, עוזי ונדמה לי גם M16).
תוך שנייות התעוררה כל הגזרה והחלו קריאות בקשר "הסיור נתקל, יש אש כבדה".
עד שהצלחנו לענות בקשר ולהרגיע את הגזרה. הגיע הרב"ש שלקח את הגופות של החזירים ומכר אותם בגוש חלב. לנו הוא הביא חבילה של מצופים,
לימים הסתבר כי הוא עשה עסקה בכלל לא רעה.

באחד משרותי המילואים שלי בנגב. נהגתי בגיפ אמריקאי, המסלול היה על תלולית צרה וארוכה שכל סטיה ממנה אתה מתדרדר כמה מטרים טובים,
שעת צהריים, אני נוהג בג'יפ, ולפתע מתרומם מאחד הצדדים "כוח" ענק, מדובר בחיה שארוכה מעל מטר ודומה לתנין קטן,
החיה החלה בריצה מטורפת לכיוון הג'יפ, אני לא יכולתי לסטות אפילו בס"מ אחד, ואז החיה האדירה נגחה בחוזקת בגלגל הקדמי של הג'יפ ונפגעה אנושות.
אני זיהיתי מיד שמדובר בכוח - שהיא חיה מוגנת, ואז יצרתי קשר עם רשות שמורות הטבע שבאו ולקחו את הגופה.

יש עוד המון סיפורי חייות,
אבל כל זה בהזדמנות אחרת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:48

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר