לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-12-2011, 10:11
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
למיטב ידיעתי 'מותק' הוא פיל זכר. בן זוג נאמן ל'ורדה'
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "מותק הלך לעולמו (או הלכה, עוד לא ברור...)"

מותק הוא שמו של פיל הודי מתוק מוותיקי גן החיות בתל אביב. הוא עלה שלא בטובתו לכותרות לפני 40 + שנים כשאחד ממטפליו נמצא מת והוא נחשד בקטילתו. פוליטיקאי ת"א אף חשבו להענישו על כך [ברצינות] אך למרבית המזל הושאר בחיים ושימח אותי בילדות הגן חיותית שלי וגם רבים אחרים.

כשעבר גן החיות לספארי עבר מותק יחד עימו והמשיך לגדל פילונים ולשמח ילדים וילדים גדולים יותר. מעת לעת הדגים צעדי ריקוד בחצר, אולי זכרונות כוריאוגרפים מעברו...

מותק וורדה כמו יוסי וחיות מפתח אחרות בסאפרי - הם דמויות מוכרות לכל ספאריפיל. משמחים לבב אנוש יותר מכל יין.

לפני כשנתיים שוב עלה שלא בטובתו לכותרות כאשר נבהל ממעשה עברינות של כאלה שחדרו בדרך לא חוקית לספארי בשעת לילה והגיב כפי שחית בר מבוהלת מגיבה.

זו דרכו של עולם הטבע ושל העולם בכלל אך לי - זוהי בשורה עצובה. אובדן פיסת נוף חי משותפת לילדות שלי ושל ילדי.

למטפלים - עצוב עוד יותר. מי שיש לו לב נקשר הרי לכל חיה בה הוא מטפל ולחיה אצילה ומרשימה כפיל על אחת כמה וכמה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2011, 13:21

נתבקשתי להעביר את המכתב הבא למנהלות הפורום:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הגרייי שמתחילה ב "מותק הלך לעולמו (או הלכה, עוד לא ברור...)"

הגריי שלום!

שמי לה פטיט ואני פילה אסייתית מבאות ביתו של מותק חיז"ע [חידקו יזכר עמנו].
שלשום התכנסו כולנו, הפילים האסיתיים האבלים ובראשם ורדה אשת מותק ואנכי וערכנו סיאנס פילי [מניחים חבית באמצע החצר, כולם נוגעים בה בעזרת החדק ולפי המקום אליו זהה החבית מבינים מה המסר המועבר אלינו].

בסיאנס המתואר תקשרנו עם מותק חיז"ע והוא ביקש להעביר אליכם את המסר האמור: "שמי הוא מותק וכיהנתי כפיל אסייתי בכיר במשך 50 שנה בתל אביב וברמת גן. במשך כל התקופה הזו הקפדתי להתעדכן רק דרך 'פרש' ונמנעתי מקריאת עיתונים ועיתוני זבל אינטרנטים ובעיקר מעיון בידיעות אחרונות, מעריב, הארץ, YNET , NRG , וואללה אבל ויותר מכל נשמרתי מפני ארץ הקרנפים המכונה' ערוץ 2.

למען האמת כלל לא הופתעתי כשאתר מאקו הפך אותי לפילה למרות שכל מי שביקר בספארי מעודו יכול להעיד גם אם צפה מרחוק כי פיל מארץ הפילים אני. מה כבר יש לצפות מאתר תעמולה עוין בבואו לדון בפיל ציוני גאה?

אני מניח שמקור הטעות הוא בסרטון שסיפק הספארי ובו אומרת המטפלת 'בואי בואי' אבל חיפוש מהיר במרשתתו היה מגלה לכתב כי כל האתרים שכינוני פילה ידעו גם ידעו שאני פיל בפרשת הגברת הפולשת שהחרידה אותי משנתי. פעולת תחקיר שכלל לא ניתן לצפות לה מכתבים יכלה להיות כמובן כניסה לאתר הספארי וברור פרטים אודותי אבל בל נגזימה. כתבה בעיתונות הישראלית, לא? מזל שלא צילמו את כל המסמכים שנוגעים לאספקת המזון שלי ואת התיק הרפואי שלי מהמשרד של ד"ר הורוביץ והעבירו אותם ללונדון במזוודה...

בכל אופן, כמי שהיה רשום בפורום בע"ח מאז הווסדו ושתרם את תמונת רגלו לסמל הפורום שלכן - רציתי לבקשכן שלא לשמר את טעויות הכתבים השטחיים ולציין בפני כל כי חייתי כפיל וכך גם רציתי להזכר. אודה לכן אם תתוקן כותרת האשכול.

ולוורדה וללה פטיט תמסרו בבקשה שלא תדאגנה ושאני בגן עדן של פילים, שוחה כל היום בנהר, זולל בננות ואבטיחים, מרקד לי קדימה ואחורה ואף אחד לא מטריד אותי בשנתי. שלכם - מותק הפיל חיז"ע"
ישן 17-12-2011, 08:39

זה שאתה מכיר את שגית הורוביץ-זה כמובן עומד לזכותך בכל מובן ובמיוחד אם תארגן מפגש-פרש
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "צר לי לאכזב אתכם, אבל שגית הורוביץ, טוענת אחרת"

בספארי בעזרתה [בתשלום כמובן אבל עם אשכול תעוד חביב כמו שעושים בצו"ב]

אבל לא הייתי מציע לך לעמוד בדרכו של פיל אל זכריותו

מעולם לא חשבתי שאצטרך לצלם את מותק מזוית שתוכיח את פיליותו או להביא לכך סימוכין כתובים אבל מה לא עושים למען ידיד ותיק:

[1] "ורדה ומותק כוכבי הספארי" http://www.safari.co.il/content.php?id=31

"יותר מ- 40 שנה היא איתו והוא איתה. הפיל מותק ופילתו ורדה הם בלא ספק הזוג המלכותי של הספארי. בעודה פילונת צעירה ערקה ורדה ממולדתה סינגפור ועברה להתגורר בגן החיות הציוני הראשון בתל אביב. מותק, לימים בן זוגה המסור, עשה עלייה בדרך דומה ונעשה חביב הילדים, כשהוא מרכיב אותם על גבו בין שבילי גן החיות התל אביבי. אך מאז הימים ההם החלו לפקפק במזגו הנוח של מותק, כשבפברואר 1966 נחשד במותו המסתורי של המטפל שלו, טדיוש שפניצקי, בחצר הפילים. אכן, מותק אינו סובל את נוכחותם של בני אנוש בסביבתו, והמטפלים שומרים מרחק, אך ביחסים בין-פיליים הוא מצטיין: אב מסור ופיל משפחה למופת."

[2] "ספארי כאן ספארי שם על פילים אריות ומה שבינהם" הוצאת 'טבע הדברים' מאת אודי רן עמוד 102 :

"בספארי חיים היום חמישה פילים אסיתיים. הזכר מותק ידוע כאב טוב ומסור. לורדה הנקבה צמוד הגור פילי בנה הצעיר וללה-פטיט בתה לה-בל"

[3] המדור של 'קרן ספארי' בתפוז http://sf.tapuz.co.il/shirshur-1629-119879989.htm

_________

שגית כפי שאתה מתאר לעצמך יודעת היטב מה מינו של מותק ואם אכן נפלה טעות בהודעה שהוציאה כעולה מהקישור הזה http://www.safari.co.il/article.php?id=512 הרי הייתה זו טעות סופר. [או שאולי ורדה בכלל היא זו לה כיוונו בחלק מהמידע? אני יכול להעיד כי מותק עצמו לא יצא מתאו בשבת הקודמת]. אבל מה הוא תפקידו של העיתונאי בטרם הוצאת ידיעה לציבור? האם הוא רק צינור של דוברים? האם אין מוטלת עליו חובת ברור המידע ולו בעזרת הכלי הסודי הקרוי גוגל? האם לא מרימים טלפון לשיחת רקע כלשהי או מציצים בארכיון? 'מותק' לא היה נחבא אל הכלים מבחינה תקשורתית. הוא עלה שלא בטובתו לפחות פעמיים בחייו לפריים של החדשות. אפילו כאן בפורומי פרש תמצא מספר אזכורים שלו.

לצערי זו שאלה רטורית - עיתונאים לא מעטים בימינו הם לא יותר מצינורות מידע. ללא עבודת שטח, ללא בדיקת ידיעה ולא רק בתחום בעלי החיים. בעוד עשור יגיע עיתונאי שרוצה לבדוק מקורות וימצא את כתוביהם של עמיתיו הרדודים מהדור הנוכחי וישתמש בהם חלילה כסימוכין... חוששני כי בעוד עשור עיתונאי שקורא ויקיפדיה יחשב כבר לקרליבך של דורו ושגיאות הסטוריות, פיסות מידע תלושות מהמציאות ועיוותים לשוניים יונחלו לצרכני החדשות ולמחפשי המידע במרשתת.

נ.ב

אני כמובן לא רואה אותך כנציג עם העיתונאים ולא מדובר בהאשמה כלפיך. תחושתי היא כי יש לא מעט ידיעות שמועברות כמו שהן ללא פקפוק, ללא בדיקה, ללא הרחבה. לעיתים הדבר נעשה כדי לשרת אג'נדה כלשהי [וואלה וYNET כדוגמא] ולעיתים סתם מתוך שטחיות. פתח תיקי עיתונות מלפני 40 שנים ועיין בכתבות - הן מקיפות יותר, מכילות יותר מידע, מנגחות את הנושא ביותר מכיוון אחד וזאת למרות פחות נגישות של כתבי אותם ימים למידע.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 17-12-2011 בשעה 08:53.
ישן 17-12-2011, 13:51

אבל מותק האסייני הוא בן כ50 שנים.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "מסתבר שיש שני פילים שעונים..."

תסלחנה לי הפילות האפריקניות אבל אני מאוד מקווה שאתה צודק ושלא מדובר במותק הפיל.

בהודעת הספארי מדובר על [1] גיל 50 והגעה מגן ת"א - מה שמתאים למותק האסייני [2] מוצא טנזני - מה שלא מתאים למותק האסייני

מה שעוד יותר משונה - לפילה שבתמונה אין חטים מה שמתאים לעניות דעתי לפילה אסייתית [לא לפיל באשר הוא ולא לפילה אפריקנית]

אני מאוד מקווה שאלעד יביא בשורות טובות משיחתו עם שגית ואפילו מוכן לאכול 5 כובעים [ממרציפן, לא להגזים!] ולהתנצל קולקטיבית בפני כל כתבי גל"צ באשר הם כולל רזי - בתמורה למידע שיאשר כי מותק הפיל עודנו בחיים.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 17-12-2011 בשעה 14:05.
ישן 17-12-2011, 14:19
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אבל מותק האסייני הוא בן כ50 שנים."

https://www.facebook.com/Safari.Israel

שים לב שכל ההודעות שם מדברות על מותק הפילה.

הנה מה שכתב אחד המשתמשים:
ציטוט:
אני לא יודע אם שמת לב אבל בעיתון של מעריב פרסמו את התמונה הלא נכונה לגמי המוות של מותק! הם פרסמו את התמונה של מותק הפיל הזכר האסייני ולא של הפילה האפריקאית!

ותגובת הספארי:
ציטוט:
לא ראיתי אבל שמעתי שכך היה. לזכותם יאמר שזה באמת קצת מבלבל...

ותראה את התגובה הזאת של הספארי, שמזכירה גם את מותק הזכר כמישהו שכדאי לבוא לראות:
ציטוט:
תודה רבה יובל, אתה מוזמן לבקר אותנו. תוכל לראות את בהטי הפילה שגם היא בת 50, והגיעה ביחד עם מותק מטנזניה ב- 1964. יחד איתה חיה אביבה שהיא "רק" בת 42. תוכל לבקר גם את הפילים האסיאניים מותק שהוא כבר בן 51 וורדה בת ה- 53. ליליי השימפנזה שלנו, שגם היא ילידת טבע כבר בת 42 ושושי כבר בת 46... שלא לדבר על צבי הענק שלוקחים את כולם בענק... גילם מוערך בין 80 ל- 90.... שיבדלו כולם לחיים ארוכים! אמן

(יובל אחר שאל את השאלה, לא אני)

בכל מקרה, אני ממליץ בחום על דף הפייסבוק שלהם, הוא מאוד מעניין וכמו שאתה רואה הם מאוד שמחים לענות על שאלות בכל תחום שקשור לחיות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:04

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר