לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2011, 06:53
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
הגיון עקום...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 844 שמתחילה ב "צה"ל יפרסם מכרז ענק ל-60 אלף מכשירי סלולר."

95% מהמשתמשים בכלל לא צריכים את פונקצית הווקי טוקי המטופשת שמירס מציעה...(רוב השימושים בהם ניתקלתי זה "אחי, איפה אתה", ו-"אאאאאה?..." אבל אולי יש משתמשים שבאמת צריכים את זה...)

אבל בשביל האופציה הזו נותנים לכולם מכשירים מלפני 10 שנים שמתקלקלים הרבה יותר מהממוצע עם יותר ניתוקים מהצלחות להתחבר....וכו...

מעניין אם מי שבוחן את האופציות במשהב"ט בודק בכלל את היכולות הטכניות של המכשירים או שזה איזה קשיש למחצה עם נוקיה 6100 שטוען שזה המכשיר הכי טוב שיוצר אי פעם.

אגב, עם מגמות הב"מ בצבא, האם בכלל יש טעם לדבר על סמארטפונים?...

בסוף ירכשו בהמון כסף סמארטפונים, וישקיעו עוד הון על ניטרול המצלמה wifi bluetooth וכו...

או אולי עוד מקרה של "תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה לידי ה-lowest bidder"...

נערך לאחרונה ע"י erangh1 בתאריך 15-12-2011 בשעה 06:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2011, 10:03
  משתמש זכר אל-בחאר אל-בחאר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
לא תמיד ההתרשמות האישית שלנו היא נכונה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי erangh1 שמתחילה ב "הגיון עקום..."

1. לא שאני מתיימר להציג עובדות סותרות, אבל אי אפשר לקבל החלטה לגבי נחיצות של פונקציה לפי ההתרשמות האישית של פרט כזה או אחר [ואני לא מפקפק בהתרשמות האישית שלך], אלא על סמך מסקנות מערכתיות [אני לא יודע אם זה רלוונטי לך, אבל כשאשתך בהריון נדמה לך שכל אשה שניה ברחוב היא גם בהריון, מה שכמובן לא נכון]
2. חוק חובת מכרזים קובע שמציע המחיר הנמוך הוא הזוכה, כל עוד עמד בדרישות הטכניות והמקצועיות. זה מה יש. מה שצריך לעשות זה לנסח נכון את הדרישות במכרז, כדי שיתאימו למה שהמערכת רוצה וצריכה ואז גם ה- lowest bidder יהיה סבבה. רוב הדברים שהצבא רוכש נרכשו במכרז והזוכה היה הזול מבין המציעים. כך שזה לא תמיד רע.
ישן 15-12-2011, 16:58
  erangh1 erangh1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.06.05
אולי כדאי לבדוק...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "לא תמיד ההתרשמות האישית שלנו היא נכונה"

קודם כל סייגתי את הטענה ש-95 אחוז לא משתמשים בווקי טוקי, אבל כמובן שלצה"ל יש את היכולת לבדוק בדיוק. מה שהוא לא יכול לבדוק, זה מה עובר ברשת הווקי טוקי...הרבה מאד בבל"ת.

אגב, יש פה בפורום מספיק שהשתמשו או משתמשים במירסים הצבאיים...אשמח לשמוע איפה באמת לווקי טוקי הזה יש שימוש אמיתי(!), כי הרי מי שצריך באמת תקשורת ניידת אלחוטית ולא סלולרית - יש לו מכשיר קשר כזה או אחר..גם אמין יותר, גם ווקי טוקי איכותי יותר..

לגבי המכרזים - נכון, יש מערכת רכש מסורבלת שדואגת שהזול ביותר יזכה (אגב נדמה לי שיש טבלת ציונים, לטכני, עלות וכו ולעלות יש משקל של מעל 50 אחוז), אבל עדיין לרוכש (קצין הרכש) יש יכולת להשפיע ע"י אפיון נכון (תקנים, נתונים מדוייקים, דרישה לבחינה מוקפדת וכו..).

מבטיח לך (מנסיון אישי) שבדברים קריטיים, לא שולחים מפרט כללי ומקבלים כל מה שהמשרד הבטחון מצליח להשיג בזול.

מלבד זאת, אני לא יודע מה המאזן של "זול בא ביוקר" כי יש הרבה מאד מוצרים שמגיעים ומסתבר שזה זבל, ואז מוציאים רכש חדש, בנוהל "ספק יחיד" ליצרן אמין, וכמובן שאז זה יותר יקר.

בתוך הצבא היו ויש המון סימני שאלה לגבי המכרז עם מירס, אבל זה בדיוק אותו דבר עם המכרזים של רכבי הליסינג, וכל נושא שהוא חוצה ארגון ומן הסתם מיטיב עם חלק וחורה לחלק אחר. ככה זה כנשנהיים מפונקים .

אני יכול להגיד שבשורה התחתונה - המירס שהיה לי התקלקל בערך פעם בחודש (נסיעה לתחנת שירות) האנטנה היתה מתפרקת כל הזמן (ללא יכולת תיקון ללא טכנאי), הקליטה היתה על הפנים (גם לאחר התקנת האנטנות הנוספות) הסוללה לא היתה מחזיקה יותר מדי זמן וכו... ואני לא הייתי בתפקיד שטח שהטלפון חוטף, נופל שותה ואוכל...תנאי משרד כמעט סטריליים. וזה אותו סיפור עם כל מי שהיה סביבי...

אז בהריון או לא בהריון....אם בסביבה הקרובה שלך אף אחד לא מרוצה מהמכשיר, מסיבות טכניות מובהקות (אף אחד לא מתלונן על צבע המכשיר...) והתקלות חוזרות וחוזרות...כנראה שמשהו התפקשש בתהליך האפיון או הרכש ויכול להיות שבחרו ספק דפוק שלא יכול לעמוד בדרישות(תקלת רכש!!!).
ישן 15-12-2011, 17:24
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אל-בחאר שמתחילה ב "לא תמיד ההתרשמות האישית שלנו היא נכונה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אל-בחאר
1. לא שאני מתיימר להציג עובדות סותרות, אבל אי אפשר לקבל החלטה לגבי נחיצות של פונקציה לפי ההתרשמות האישית של פרט כזה או אחר [ואני לא מפקפק בהתרשמות האישית שלך], אלא על סמך מסקנות מערכתיות [אני לא יודע אם זה רלוונטי לך, אבל כשאשתך בהריון נדמה לך שכל אשה שניה ברחוב היא גם בהריון, מה שכמובן לא נכון]
2. חוק חובת מכרזים קובע שמציע המחיר הנמוך הוא הזוכה, כל עוד עמד בדרישות הטכניות והמקצועיות. זה מה יש. מה שצריך לעשות זה לנסח נכון את הדרישות במכרז, כדי שיתאימו למה שהמערכת רוצה וצריכה ואז גם ה- lowest bidder יהיה סבבה. רוב הדברים שהצבא רוכש נרכשו במכרז והזוכה היה הזול מבין המציעים. כך שזה לא תמיד רע.

נניח שכל זה נכון. איך זה שהצבא נפל פעמיים; עם פלאפון והסמסונגים שלה, ואח"כ עם מירס והשד יודע מה? איך זה שכל הצבא משתמש בסלולארים משני דורות אחורה, (האנטנה מתפרקת... יש בכלל סלולארים עם אנטנה מחוץ לצבא?) בלי קליטה נורמלית, בלי אפשרות לנהל שיחה לא נקטעת, בלי סוללה שלא נגמרת אחרי חצי יום כבר יותר מ15 שנה ברציפות?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:27

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר