לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2011, 16:45
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Dorsh92 שמתחילה ב "GND - עיצוב חדש ו"מלוכלך", תנו דעה"

נראה נחמד.. קצת אפור וקודר, אבל אם זה מה שאתה אוהב.. OK.

דבר אחד חשוב לציין, את הטקסט בכפתורים רצוי לעשות בCSS ולא כתמונה. ובאופן כללי רקעים ענקיים ומשתנים כמו שיש לך שם עלולים ליצור מצב שהאתר יעלה לאט מאוד.

התמונה לבדה שוקלת חצי מגה... זה המון המון המון לעיצוב. אני הייתי חושבת על עיצוב שיהיה ניתן לבניה בקלות בCSS או מקסימום עם תמונות ברוחב של פיקסל שניתן למתוח לאורך / לרוחב על מנת להשיג את התוצאה הרצויה.

מעבר לזה את האייקונים למטה הייתי מציעה לשמור כתמונה אחת עם שקיפות בגווני אפור בלבד ולתת לה צבע רקע בCSS, וכך טוענים תמונה אחת אבל צובעים אותה נקודתית בCSS.

את השורה העליונה עם השוליים המעוגלים, והצל, כם אותה ניתן לעשות בCSS בלי שום תמונה. וכמובן החלק האפור והשחור למטה.

אם אתה מהמחמירים אפילו את ההצללות תוכל לעשות בקלות עם CSS.

וכך אתה נשאר עם 2 תמונות עיקריות שאותן אתה יכול לשמור בדחיסה גבוהה יותר, ועל ידי כך לקבל אתר מאוד מהיר.

עוד נקודה שאני חושבת עליה.. אם כל הרקע המכזי הולך להיות מוסתר עם תוכן, האם הוא באמת נחוץ וחייב להיות תמונה עם כלכך הרבה שינויים ואורכה ולרוחבה.. אם לא תוכל להסתפק בתמונה קטנה שתשוכפל מספר פעמים, או בכלל לוותר עליו..

ומה תעשה אם למישהו יש מסך ברזולוציה גבוהה..

ומה תעשה אם תהיה גלילה באתר? רקע סטטי? הרקע ישכפל את עצמו?

מה שאני באה להגיד שזה טוב כסקיצה בסיסית שעליה תוכל לפתח את האתר - מעבר לזה שהאתר צריך להיות מעוצב, הוא צריך להיות מהיר, שמיש, וקריא, לדעתי הוא טיפה חשוך מידי ולא הכי נעים לצפיה ממושכת.

ענבר.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2011, 19:07
  משתמשת נקבה i-pink i-pink אינו מחובר  
מנהלת פורום עשה זאת בעצמך •°ºοΟ דוגמנית הבית Οοº°•

חבר מתאריך: 23.11.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Dorsh92 שמתחילה ב "[QUOTE=RedBlossom]כל הדברים..."

העיצוב כטמפלט לאתר, לא מספיק לדעתי.

הוא יכול להיות התחלה טובה / קונספט / רעיון / סקיצה, אבל עדין רחוק מלהיות אתר גמור, אלא אם אתה מכוון לאתר שהוא גלויה בסיגנון האתרים שדפי זהב בונים ללקוחות שלהם...

אני אתן לך טיפ, נסה לשאוב השראה מאתרים שמשווקים טמפלטים לאתרים.

דוגמא לאתר כזה:
http://themeforest.net/

מעבר לזה שים לה איך הם מציגים את הטמפלטים, ולצורה שבה הם מזינים את התוכן לדוגמא.

כלומר אל תציג את העיצוב שלך עם התאור TEXT TEXT TEXT... וחלל ריקני מאוד באמצע אלא תנסה ליצור סביבה מציאותית יותר, זה ממחיש יותר טוב את הכיוון שאליו אתה מכוון.

אני חושבת שגם עיצוב לתיק עבודות צריך להיות שמיש ואיכותי. אחרת מה הטעם בו... אלא אם אתה מעוניין במשהו שהוא נטו קונספטואלי והוכחת יכולות ואז השמיים הם הגבול ואין חוקים מדוייקים.

בכל מקרה לצאת עם "עיצוב מלוכלך" בתקופתינו צריך אומץ לדעתי, הכיוון היום לפי איך שאני תופסת אותו באתרים הגדולים הוא קווים נקיים ועיצוב נעים לעין שמאפשר שהיה ממושכת באתר. - אלא אם מדובר באתר פרסומת או אתר שאמור לפנות לקהל צעיר ואז העיצובים יותר צועקים.

בכל מקרה אם הכיוון שלך הוא להיות מעצב אתרים, או מעצב שעובד בסמיכות לבונה אתרים, אתה חייב להבין את הרקע של בניית האתר והכלים שעומדים לרשות בונה האתרים, ולעצב את האתר כך שבונה האתרים יוכל לבנות אותו לעדיין לעמוד בתקן ושהאתר לא יזחל עקב עיצוב כבד.

עוד נקודה שאנ חושבת עליה שאולי יכולה לעזור לך...
תנסה לדמיין מי הלקוח שלך, פורטל גדול? מנוע חיפוש? אתר היכריות? להקת רוק? מסעדה?

ענבר.

ישן 21-12-2011, 18:32
צלמית המשתמש של RedBlossom
  RedBlossom RedBlossom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
טוב, התעצלתי לכתוב כי ידעתי שזה יהיה ארוך..... :)
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Dorsh92 שמתחילה ב "[QUOTE=RedBlossom]כל הדברים..."

לפני שאני אגיד את דעתי על העיצוב עצמו,
לאיזו מכללה אתה מנסה להתקבל? ניסית לשאול אותם מה הכיוון בתיק עבודות?
האם זה כמו מוסדות לימוד לתואר ראשון? או מכללה שמלמדים בה את התוכנות?

אני אפרט לך קצת על דברים ששמים בדכ לתיקי עבודות למכללות לעיצוב -
קודם כל, לא שמים לוגואים, עיצובי אתרים וכל דבר כזה או אחר (מוגמר)
מה שמחפשים במקומות כאלו - זה יצירתיות נטו עם העברת מסר על נושא שבחרת
לא מבקשים ממך לדעת את התוכנות או כל דבר כזה או אחר.
אתה יכול להכניס ציורים, פיסולים, צילומים, אפילו עבודות עם גזירות והדבקות,
קולאז'ים והדבר הכי יצירתי ושונה שעולה לך לראש.
בדכ עדיף כמה שיותר מדיומים שונים (לא להביא רק ציורים נניח)
ושיהיו עם קונצפט.

קונצפט זה דבר מאוד חשוב בתיק עבודות, יותר חשוב מהגיוון.
למה אני מתכוונת קונצפט?
הקונצפט יכול להיות עבודת מחאה למשל והבעת דעה אישית שלך על משהו ספציפי,
לדוג' - הדרת נשים (נושא חם כרגע), או.. מודעה נגד עישון, סמים וכד'
הקונצפט, מצד שני, יכול להיות גם עבודה אישית - להראות משהו שמתרחש אצלך במחשבה
ושאתה רוצה להציג אותו בצורה שונה. למשל - נניח עברתי טראומה מסויימת בחיי ואני רוצה
להראות אותה באופן כזה או אחר..
אלו שתי דוגמאות לקונצפט, קונצפט יכול להיות עוד הרבה מאוד דברים, הכל תלוי בך.
הכי חשוב זה כששואלים אותך "מה זה אומר בעבודה שלך?" או "למה עשית את זה?" - תיהיה לך תשובה
מפורטת ושאתה יודע להגיד למה כל דבר נעשה ולא (למשל) כי זה "יפה"
מחפשים מחשבה, יצירתיות, ורעיון.

זה תיק עבודות שאמור להיות מוצג למכללות הגבוהות בארץ לתואר ראשון בעיצוב (בצלאל, שנקר, חולון, ויצו)
אני לא יודעת בדיוק לאיזה לימודים אתה רוצה, אבל אני מציעה לך לברר מה בדיוק הלימודים האלו
במנועי החיפוש, ולהגדיר לעצמך מה אתה בדיוק רוצה.
האם זה תקשורת חזותית? או לימדת התוכנות הגרפיות?

ועכשיו לעבודה עצמה
העבודה לא כל כך טובה, הרבה דברים נעשו בצורה לא נכונה עיצובית, ולא חכמה (חלק איי-פינק כתבה לך עליהם)
אל תייסר את עצמך, לפני שמכוונים אותנו - כולנו לא טובים, אנחנו צריכים ליטוש, הבנה, מחשבה מאחורי
כל דבר, ועוד הרבה כלים שנותנים לנו בלימודים עצמם, ששם אנחנו מתפתחים לאט לאט

אני רואה שאתה מכיר את הפוטושופ, יודע לעשות בה דברים, אבל לא יודע מה בדיוק ליצור איתה.
בנוסף למה שאמרתי לך למעלה (לבדוק על בתי הספר ומה אתה רוצה בסוף ללמוד ואיך) אני ממליצה לך
לעשות "תחקור" מחדש לעולם העיצוב. מז"א?
תתחיל מלחפש את ההסבר הפשוט של "מה זה תקשורת חזותית" - תחפש בוויקי, נסה להבין מה זה אומר
לאחר מכן, תחפש דוגמאות, לוגואים, עיצוב אתרים, מותגים ובעצם כל מה שאתה מתעניין בו.
חפש בלוגים לעיצוב שמראים על עבודות שתדע שהן ברמה גבוה כדי ללמוד מהן, תמצא מודעות בין עבודותיך
לעבודות של מעצבים מוכרים וידועים.
(אם תרצה - אתה יכול לפנות אליי בפרטי ואני אתן לך כמה בלוגים להכניס לרשימת הסימניות שלך ולהתחיל ללמוד מהם)
כמובן שהבלוגים צריכים להיות על מה שמעניין אותך כרגע - אם זה קונצפט או עיצוב נטו (אתרים, לוגואים וכד')
וכמובן שמומלץ להכיר הכל.
לאט לאט תבין, תחשף ותראה לאן לשאוף ואיך להגיע למטרה.
אני מזהירה שזה הוא תהליך ארוך שלוקח הרבה זמן כדי באמת להתחיל להיות טובים.

כל מה שכתבתי לך פה זה על קצה המזלג, אם תתחיל מההוראות שנתתי לך, אתה לאט לאט תמצא את דרכך ותבין מה אתה רוצה.
קצת חפרתי..
מקווה שעזרתי

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:50

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר