לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-11-2004, 10:45
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
בג"ץ למדינה: איך ייתכן שלא מפתחים יישובים ערביים?

שופטי בג"ץ מתחו היום (שלישי) ביקורת על אפלייתם של תושבים ערביים בקבלת הטבות מהמדינה על פי מפת אזורי עדיפות לאומית. "הפריפריה כוללת גם יישובים ערביים. ואם הכוונה היא לתמוך בפריפריה, איך יכול להיות שבאים לפתח יישוב יהודי ולא מפתחים יישובים ערביים? זה מה שאני לא מבין. אפליה זועקת לשמיים, זה מביא לתסכול. השאלה אם המממשלה צריכה לדאוג לכל המגזרים, הרי יש מצוקת דיור נוראה גם במגזר הערבי", אמר השופט סלים ג'ובראן בדיון שהתקיים הבוקר בבג"ץ בעתירתם של האגודה לזכויות האזרח, ארגון עדאלה וארגונים נוספים נגד הממשלה, בעניין קביעת אזורי עדיפות לאומית בישראל.

נציגות פרקליטות המדינה, עורכות הדין אורית קורן ודנה בריסקמן, טענו בדיון כי מפת אזורי העדיפות הלאומית באה לקדם את ערך ההתיישבות בפריפריה, וכי ההטבות ניתנו ליישובים שבהם עד חמש מאות יחידות דיור, מאחר שיישובים קטנים נתקלים בקשיים רבים יותר מאשר יישובים גדולים ומבוססים. על כך אמר ג'ובראן "בכל הכבוד, אני חולק עליכם. יש בגליל יישובים קטנים שתושבי תל אביב יכולים להתקנא בהם. גרים בהם תושבים במצב סוציו-אקונומי גבוה ביותר. אלה הם מקומות יוצאים מהכלל. האם אלה הם היישובים שזקוקים לסיוע? או אולי הפרמטר נקבע בגלל שרוב היישובים הערביים הם בני מעל ל-500 יחידות דיור. אולי זה המדד - כדי שהיישובים הערביים ייצאו מהתמונה?"

השופט חשין: האם חיזוק הפריפריה שווה ייהוד הגליל?

נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, שישב בראש ההרכב המורכב של שבעה שופטים שדן בעתירות, שאל את נציגות הפרקליטות: "נניח שהיו מורידים את הקו הכחול במפה, המסמן את גבול אזור העדיפות, עוד סנטימטר על המפה, כמה יישובים ערביים היו נכנסים לאזור העדיפות? על פני הדברים יש פה אפליה. הנטל המוטל על המדינה הוא נטל כבד מאוד. אם היו מזיזים את הקו על המפה אולי היו נכנסים כל כך הרבה יישובים ערביים שלא היה צורך במדיניות חדשה ולא היה צורך לשנות את המפה כולה".

העותרים טענו גם נגד ההטבה שמקבלים חיילים משוחררים בקבלת קרקע ביישובים שבאזורי העדיפות בתנאים מוזלים ומיטיבים במיוחד. המדינה טענה, כי שווי ההטבה הוא כ-12 אלף שקל. בתגובה הציע ברק למדינה: "קחו את שווי ההטבה, הכפילו אותו במספר החיילים המשוחררים הזכאים להטבה, ותוסיפו את הסכום הזה למשכורות של החיילים במקום להקצות קרקע".

השופט מישאל חשין תקף גם הוא את נציגות המדינה. "אני רוצה להבין מה פירוש המושג 'חיזוק הפריפריה'. האם זה שווה ערך למושג 'ייהוד הגליל'? אני רוצה לומר - דברו אמת איש אל רעהו. יכול להיות שייהוד הגליל זה ערך כשר ולגיטימי, אולי לא - אבל דברו דבר לגופו. לא צריך להתבייש לומר את זה". פסק הדין יינתן במועד אחר.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/499443.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2004, 13:07
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
אז שאני אשתוק? :-)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי jumbo שמתחילה ב "גם אני... שלא תבין לא נכון"

האמת ששקשה לי להתאפק :-)
התשובה, ידידי, היא פשוטה, ובוא נשים דברים על השולחן: למדינה אין אינטרס לחייב את הערבים בשירות כזה או אחר. עובדה היא שבכל פעם נמצאת הדרך לעקוף חוקים מסויימים המעניקים הטבות ליוצאי-צבא - ולהעניק את אותן הטבות גם לחרדים שאינם משרתים.
גם מי שרואה את טובת המדינה לנגד עיני לפני טובת האזרחים הערבים, חייב להבין שבמוקדם או במאוחר האפליה כלפי האזרחים הערבים תתפוצץ לנו בפרצוף (למעשה, היא כבר מתחילה להתפוצץ).
אני מנחש שהדברים הנ"ל יובילו את הוויכוח חיש קל לשאלת הביצה והתרנגולת, דהיינו מה קדם למה: האם העויינות של ערביי ישראל קדמה לקיפוחם או שמא קיפוחם המתמשך הוא שהוביל לביטויי העויינות ההולכים ומתגברים מצידם כלפי המדינה.
הרושם שלי, וזהו רושם אישי בלבד כמובן, הוא ששיתוף מלא של ערביי ישראל בזכויות ובחובות, היה עשוי למזער (אם כי כנראה לא למנוע כליל, כי יש סיבות נוספות לכך, כמו התגברות הקנאות האיסלאמית) את תופעות העויינות.
ישן 09-11-2004, 12:28
  המוכיח בשער המוכיח בשער אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
התשובה פשוטה: ארנונה!!!למה לא אוכפים בישובים ערביים את גביית הארנונה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "בג"ץ למדינה: איך ייתכן שלא מפתחים יישובים ערביים?"

לפני שמאשימים את כל העולם {היהודי} ואחותו {היהודיה} כדי ליהודונים בבג"ץ להביט בנתוני גביית הארנונה בישובים יהודיים ובישובים ערביים.
כמו כן כדי להביט בסכומי הארנונה המגוחכים שנגבים{אם נגבים} בישובים ערביים לעומת ישובים יהודיים.
אין מה לעשות.. אם רוצים שוויון אז שישלמו כמוני ארנונה ,ומי שלא ישלם שיופעלו נגדו סנקציות כחוק {גם אם הוא ערבי} ואז יהיה כסף לרשות המקומית לפתח את עצמם ואולי יפסיקו לבכות למה הם לא מתקדמים. מה הם מצפים?? שיקחו את הארנונה שלי בשביל לסדר להם את הביוב?עד מתי אפשר להתעלם מזה?
ישן 09-11-2004, 13:52
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
מטביעים את הנושא הזה בים של ימין-שמאל אופייני
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי wxyz שמתחילה ב "מסתמך חלקית על זכרון"

ולדעתי אפשר לטובת כולם להסדיר את כל עניין הבנייה הבלתי חוקית אחת ולתמיד, להיכנס לכל ישוב ערבי/יהודי/חרדי/חילוני/דרוזי/טבעוני ולבדוק כל בנייה בלתי חוקית, כשהכוונה הכללית היא לרשום ולסדר, ולייצר ערים נורמליות לגור בהן. ערים שבנויות כך שהן לא הופכות לגטאות של אנרכיה.

אם נעביר כפרים גדולים ומבוזרים לבניינים רבי קומות נוכל לבלום את ההתפשטות הלא-חוקית של ישובים ערביים בגליל. הם יקבלו את כל התשתיות ודיור נוח. שום בג"צ לא יעזור להם כי זו בנייה בלתי-חוקית, ועקרונית אפשר להרוס הכל בלי לתת להם פיצוי.

והלוואי שמישהו יוביל כיוון כללי של שיוויון חובות וזכויות בקרב כל האזרחים בישראל, במקום משיכת החבל הפוליטית שהולכת היום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר