לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2011, 23:05
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה יודע שניתן להגיד את זה על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אתה יודע שניתן להגיד את זה על כל מי שמתגייס לצבא שאינו חובה, כמו חיילי צבא ארה,ב או אפילו צבא הקבע שלנו (מי שמתגייס לקבע פה יכול לאבד אזרחות זרה שיש לו בגלל שהתנדב לצבא זר ולא הלך מתוך חובה, כלומר יש מדינות שחושבות בצורה דומה).

לא ממש, אמריקאי שמתגייס לצבא ארה"ב יכול להרגיש שזו חובתו, שזה דבר חשוב ושזה תורם להגנה על מדינתו שלו, העיסוק בהרג הוא כורח, מחיר עצוב שמשלם האדם הזה בשביל העקרונות החשובים שציינתי מקודם.
אתה לעומת זאת כתבת שאתה רוצה זאת בשביל כבוד ומשכורת, אלו סיבות לא מספיק טובות והאמת שדי עצובות. אפשר בשביל כבוד ומשכורת לעבוד קשה, להתחנף קצת לבוס וכו'..אבל להתעסק בהרג ומלחמות? לא לעניין.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2011, 23:32

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא כתבתי שאני רוצה בכך, כתבתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
לא כתבתי שאני רוצה בכך, כתבתי שאלו תשובות אפשריות לשאלה שהצבת בפני פותח הפוסט.
ואתה באמת חושב שכל מתגייס לצבא ארהב עושה זאת בשל פטריוטיות? או שיש גם כאלו שעושים זאת כי זאת עבודה שלא צריך לה הכשרה מיוחדת, ומושכת לא מעט בני מעמד נמוך כאפשרות לממן לימודים ולהרוויח כדי לשים קצת בצד?

ו"להתעסק בהרג ומלחמות" נכון גם לתעשיות הבטחוניות. זה עצוב לעבוד שם?

טוב, אם לא ענית לגבי עצמך אלא בכלליות אז ראה הערתי כתשובה כללית.
לגבי התעשיות הביטחוניות, שמע מי שיושב ומפתח מערכות נשק לטובת ביטחון מדינת ישראל- ראה זאת כמקביל לשירות בכל אחד מזרועות הביטחון.
לעומת זאת כל סוחרי הנשק בתעשיות הביטחוניות, המשווקים שמוכרים את הנשקים שלנו לכל מיני מדינות..בהחלט מגעיל, בדיוק כפי שציינתי קודם.
בקיצור, כהסבר כללי פשוט: מי שמתעסק בהגנה על מדינתו שלו- זה בסדר גמור, אין ברירה אלא להגן על המדינה, אם לא יגנו עליה היא לא תתקיים. מי שמתעסק בלמכור/ להילחם/ לאמן כל מיני מדינות שאין לו קשר אליהם רק בגלל כסף וכו'..זה מגעיל ולא ראוי. זאת הגישה שלי.

ישן 24-12-2011, 09:37
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "כן..מה הקטע? להיות שכיר חרב?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
כן..מה הקטע? להיות שכיר חרב? אנחנו נלחמים כאן כי חייבים...מי רוצה לעשות את זה כשזה לא חובה??
לא ברור לי...

זה מה שגם אני חשבתי.

המוכנות של חיילים אמריקאים להישלח למלחמות בחו"ל, בחורים שונים ומשונים, והמוכנות להרוג (או סתם לאכוף מדיניות אמריקאית אגרסיבית) תוך הסתכנות במותם שלהם כאשר לא נשקפת למדינה שלהם סכנה בעצימות כזו שהמשמעות שלה היא שחייבים לצאת למלחמת אין ברירה - זה מוזר לי.

ראיתי באיזו תוכנית שחיילים אמריקאים בדרך כלל מגיעים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך ומה שמפתה אותם זה הכסף והבריחה מהמציאות חיים העגומה שלהם. ממש הראו מגייסים במדים שהולכים לקניונים באזורים יחסית חלשים ומנסים לשכנע אנשים להתגייס.

ישן 24-12-2011, 09:40
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]כן..מה הקטע?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
ראיתי באיזו תוכנית שחיילים אמריקאים בדרך כלל מגיעים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך ומה שמפתה אותם זה הכסף והבריחה מהמציאות חיים העגומה שלהם.

זה ממש לא נכון.

כלומר, יש גם כאלה- בדיוק כמו שיש בצה"ל באותה מידה, אבל הסיטגמה שהם כולם פליטים חברתיים (ויותר מכך- הנפצה צה"לית נפוצה שצבא ארה"ב מגייס רק בעלי דפ"ר נמוך ומשחרר בעלי דפ"ר גבוה) היא שקרית, רשעית ונובעת ככל הנראה מרגשי נחיתות של הצד שלנו.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 24-12-2011, 10:31

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "בוא נגיד ש90% מההון האנושי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
בוא נגיד ש90% מההון האנושי בצבא ארה"ב הם אנשים ברמה מאוד גבוהה. איך אתה מסביר את המוכנות שלהם להישלח למקומות כמו וויטנאם, קוריאה ועיראק? להרוג ולמות בידי אנשים שלא מאיימים על הבית שלהם...

נתון חסר ביסוס.
לא יודע לגבי האחוז אבל הערכה שלי כמי שעבד איתם לא מעט זה שהאחוז קטן בהרבה.
הנקודה החזקה של הצבאות האמריקאים אינה ההון האנושי הממוצע, הנקודות החזקות שגורמות לצבא שלהם להיות טוב הן: ההון האנושי בקרב הקצונה הבכירה וההשקעה בהדרכה בהם (המכללות הזרועיות,ROTC כל מה שאחרי וכו')..הדרכה בכלל שבו הם משקיעים בצורה ניכרת, משמעת וסטנדרטים האופייניים לצבא התנדבות ומסורת רבת שנים.
הון אנושי ממוצע הוא לא הצד החזק שלהם, זאת הערכה שלי כאמור.

ישן 24-12-2011, 11:15
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=צ'נדלר בינג]בוא נגיד..."

הוא בכוונה שלף אותו מהמותן לצורך דיון, לא הייתה כאן התיימרות לנתון מבוסס.

התחושה שלי הייתה אחרת לחלוטין, בעוד הקצינים בהחלט "מושקעים" בהרבה יותר מהקצין הישראלי- בכל אספקט אפשרי, פרט אולי לערכיות, החיילים והנגדים היו בהחלט בעלי רמה אישית גבוהה.

בכלל, נמאס לי מההתרברבות הצה"לית הטיפוסית, נכון- הלוחמים בצה"ל הרבה יותר טעונים ערכית מהלוחמים האמריקאים, אבל פה נגמר היתרון היחסי שלנו מולם ואנחנו מתחילים להפסיד בקרבות המקצועיות.
בעייני זה הרבה פעמים בא לידי ביטוי גם באינטיליגנציה ו"הון אנושי".

בהרבה מאוד אספקטים אנחנו חייבים להסתכל על הצבא האמריקאי מלמטה ולשאוף להיות כמוהו ולא לחפש תירוצים ללמה עדיף לשקוע בבינוניות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 24-12-2011, 11:31

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הוא בכוונה שלף אותו מהמותן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
הוא בכוונה שלף אותו מהמותן לצורך דיון, לא הייתה כאן התיימרות לנתון מבוסס.

התחושה שלי הייתה אחרת לחלוטין, בעוד הקצינים בהחלט "מושקעים" בהרבה יותר מהקצין הישראלי- בכל אספקט אפשרי, פרט אולי לערכיות, החיילים והנגדים היו בהחלט בעלי רמה אישית גבוהה.

בכלל, נמאס לי מההתרברבות הצה"לית הטיפוסית, נכון- הלוחמים בצה"ל הרבה יותר טעונים ערכית מהלוחמים האמריקאים, אבל פה נגמר היתרון היחסי שלנו מולם ואנחנו מתחילים להפסיד בקרבות המקצועיות.
בעייני זה הרבה פעמים בא לידי ביטוי גם באינטיליגנציה ו"הון אנושי".

בהרבה מאוד אספקטים אנחנו חייבים להסתכל על הצבא האמריקאי מלמטה ולשאוף להיות כמוהו ולא לחפש תירוצים ללמה עדיף לשקוע בבינוניות.

אישית גם להכללה שלך לגבי ערכיות אני לא נחשפתי..כמו כאן, יש יותר ערכיים ויש פחות, לא הייתי קופץ למסקנות גדולות בעניין הזה.
לגבי להסתכל מלמטה, אני לא מאמין על להסתכל מלמטה על אף אחד במקצוע הלוחמה, תמיד מסתכלים מלמעלה, אחרת יוצאים לקרב מופסדים מראש. אני מעריך שאתה מתכוון שצריך להמשיך ללמוד מהם בדברים שבהם הם (זמנית) יותר טובים מאיתנו, בזה אני מסכים לגמרי, לחשוב שאנחנו יודעים הכל או שאין הרבה מה ללמוד- זאת טעות, צריך להמשיך לראות מה אנחנו יותר טובים מהם,ובמה שיש להם יותר ניסיון או הגיון וללמוד מהם.

ישן 24-12-2011, 13:10

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הכוונה בלהסתכל מלמטה היא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
הכוונה בלהסתכל מלמטה היא להסתכל בצנעה וענווה ובמוכנות ללמוד ולא להפציץ את הצבא במסרים שקריים על כך שאנחנו הכי טובים ושכולם באים ללמוד מאתנו.

אתה מוזמן להסתכל באשכול הבא שפתחתי שקיבל 0 תשומת לב ועל אף חוסר חיבורך לצבא הירוק אתה מוזמן לנסות לנחש מה רמת המקצועיות הצה"לית בתסריטים המקבילים:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=555028

מספיק להסתכל רק על רמת הכיתה ולבכות.

ברור..
ענווה זה לא בדיוק תכונה חשובה ללוחם, סלח לי על חוסר ה PC...לוחם צריך לחשוב שהוא הכי טוב, כמובן שאם הוא לא מאומן כמו שצריך, לא כל כך חשוב מה הוא חשוב, אבל אז ענווה לא תעזור לו...
מבחינתי אלו שני מסלולים נפרדים. כן, חשוב להחדיר ללוחמים שהם הכי טובים, וכן, צריך במקביל להתאמן כל הזמן וללמוד מאחרים במקומות שהם יותר טובים מאיתנו..

ישן 24-12-2011, 13:21
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]הכוונה..."

אני לא מדבר על הלוחם האינדיווידואל, אני מדבר על המערכת.

גם זה בהסתייגויות-
1. לוחם שמחדירים לו שהוא חלק ממערכת שיודעת הכל הכי טוב, אפילו כשהיא לא יודעת כלום, הופך להיות מ"פ כזה לכל הפחות ואז המצב נהיה חמור הרבה יותר,כדי להמחיש כמה המצב חמור לפעמים, חבר שלי בוגר הצבא האוסטרלי (חפ"ש בן חפ"שים) היה יושב עם המ"פ שלו על איך להוציא מארבים.

2. לוחם שמחדירים לו זלזול באויב (ובאחרים ככלל) ולא גאווה ביכולות של היחידה שלו סופו שיחטוף על הראש.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:53

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר